Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
Lehet a te forrásaidnak lesz igaza, de azért egy kis hangos gondolkodás:
- Az erdogani folyamat nem egynapos történet; logikus ha azt hisszük hogy egy F-35 szintű programnál egy olyan országra bíznak kulcsfontosságú alkatrészek gyártását, majd egy totálisan előrelátható arcozásba kezd?

Kitartanak. Szerintem meg is veszik. De picit várom hogy miután az S-400 török szolgálatba áll, hirtelen helyreáll a világ rendje.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Az amerikai lobbi is beindult újra - mivel nem kis pénzről van szó.
http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-us-top-defense-officials-discuss-f-35-syria-144505
:)
U.S. officials urged Turkey to buy U.S. Patriot missiles, arguing the Russian system would be incompatible with NATO systems and expose the F-35s to possible Russian subterfuge.

Turkey, however, emphasized the S-400 would not be integrated into NATO systems and would not pose a threat to the alliance.

Turkey has urged the formation of a commission to clarify any technical issues, but the U.S. has failed to respond to this proposal.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 511
72 513
113
The first of the Russian S-400 air missile defense systems that Ankara has purchased will be loaded on to cargo planes on Sunday and are expected to arrive in Turkey sometime next week...

65795565_10156464097863366_7351626710892150784_n.jpg


S-400 arriving in Turkey on Jul. 8
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
.
.
Ismert hogy pontosan mekkora darabszamot vesznek a törökök?
.
Tovabbra sem zarom ki, hogy ez az S-400 dolog az utolso pillanatban valahogy megis meghiusul, nem szall fel a szallitogep, problema akadt a vamolasnal a papirokkal, stb.
.
Masreszt azt se ertem, hogy ez az oroszoknak miert kellett, mert igy a legmodernebb technikajuk egy peldanyat akar egyenesen Washingtonba is szallithatnak. Rendben, hogy mas lesz a sajat-idegen felismerö rendszer, akar lebutithatnak, megmasithatnak parametereket, de nyilvan a rendszer 90%-a igy is ugyanaz, lehet tanulmanyozni, hol tartanak az oroszok szinvonalban, reszletmegoldasokban, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
.
.
Ismert hogy pontosan mekkora darabszamot vesznek a törökök?
.
Tovabbra sem zarom ki, hogy ez az S-400 dolog az utolso pillanatban valahogy megis meghiusul, nem szall fel a szallitogep, problema akadt a vamolasnal a papirokkal, stb.
.
Masreszt azt se ertem, hogy ez az oroszoknak miert kellett, mert igy a legmodernebb technikajuk egy peldanyat akar egyenesen Washingtonba is szallithatnak. Rendben, hogy mas lesz a sajat-idegen felismerö rendszer, akar lebutithatnak, megmasithatnak parametereket, de nyilvan a rendszer 90%-a igy is ugyanaz, lehet tanulmanyozni, hol tartanak az oroszok szinvonalban, reszletmegoldasokban, stb.
Vagy valami sumákság van a dologban, über maszkirovka, totál lebutítás - teljesen félrevezetés - de ha ilyen szar akkor a törökök nem vették volna meg, vagy tényleg olyan szinten le vannak gatyásodva hogy nagyon kell nekik a pénz. Én inkább erre tippelek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Vagy valami sumákság van a dologban, über maszkirovka, totál lebutítás - teljesen félrevezetés - de ha ilyen szar akkor a törökök nem vették volna meg, vagy tényleg olyan szinten le vannak gatyásodva hogy nagyon kell nekik a pénz. Én inkább erre tippelek.
.
.
Ezzel a lebutitassal az a baj, hogy a rendszer igy is 90%-ban az aktualis Sz-400 marad, ezert a par darabert nem terveznek feher papirrol indulva egy uj, S-400-nak kinezö S-400-at nekik, ami rendben muködik is. Az amerikaiak nezegethetik az aktualis orosz katonai szamitastechnika szinvonalat, reszletmegoldasait, elemezhetik a felhasznalt anyagokat, raketaban hasznalt ötvözeteket, radartechnika reszmegoldasait. Az amerikai, izraeli es mindenfele NATO pilotak meg jarhatnak gyakorlatokra Törökorszagba, meg ugyis, hogy ök is tudjak, hogy a valodi orosz rendszer tudhat 10%-kal többet, igy is erdekes tapasztalat marad.

Ha a törököktöl valami karpotlasuzletet vartak az oroszok a Szu-24 lelövesenek megbocsatasaert, adhattak volna el valami civil dolgot, vihettek volna fel török urhajost az ISS-re nagy penzert, vagy ha katonasag is, akkor is valami low-techebb cucc, Mi-17 helikopterek, barmi, de nem az aktualis legvedelmi csucstechnika....
.
Mondjuk most valami orosz barat ex-szovjet tagköztarsasag bejelentkezik THAAD rendszerert, adnanak el neki?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Vagy valami sumákság van a dologban, über maszkirovka, totál lebutítás - teljesen félrevezetés - de ha ilyen szar akkor a törökök nem vették volna meg, vagy tényleg olyan szinten le vannak gatyásodva hogy nagyon kell nekik a pénz. Én inkább erre tippelek.
.
A dologban az lehet esetleg a maszkirovka, csak teljesen forditott elöjellel, hogy esetleg az amerikaiak valojaban örulnek ennek, es az F-35 köruli huzakodas a szinjatek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
.
.
Ezzel a lebutitassal az a baj, hogy a rendszer igy is 90%-ban az aktualis Sz-400 marad, ezert a par darabert nem terveznek feher papirrol indulva egy uj, S-400-nak kinezö S-400-at nekik, ami rendben muködik is. Az amerikaiak nezegethetik az aktualis orosz katonai szamitastechnika szinvonalat, reszletmegoldasait, elemezhetik a felhasznalt anyagokat, raketaban hasznalt ötvözeteket, radartechnika reszmegoldasait. Az amerikai, izraeli es mindenfele NATO pilotak meg jarhatnak gyakorlatokra Törökorszagba, meg ugyis, hogy ök is tudjak, hogy a valodi orosz rendszer tudhat 10%-kal többet, igy is erdekes tapasztalat marad.

Ha a törököktöl valami karpotlasuzletet vartak az oroszok a Szu-24 lelövesenek megbocsatasaert, adhattak volna el valami civil dolgot, vihettek volna fel török urhajost az ISS-re nagy penzert, vagy ha katonasag is, akkor is valami low-techebb cucc, Mi-17 helikopterek, barmi, de nem az aktualis legvedelmi csucstechnika....
.
Mondjuk most valami orosz barat ex-szovjet tagköztarsasag bejelentkezik THAAD rendszerert, adnanak el neki?
Teljesen érthetetlenül állok ez előtt az üzlet előtt, ezt már korábban leírtam én is többször amit most TE. Egyszerűen nem áll össze, hogy az oroszoknak ebben mi a valódi biznisz??!

Ha ellentételezést akarnak, építhettek volna még 5 atomerőművet, két másik déli-áramlatot, de hogy ebbe nekik mi a jó hogy Sz-400 ellen fog gyakorolnia fél NATO, na ezt tényleg én sem értem...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Capslock27

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
Teljesen érthetetlenül állok ez előtt az üzlet előtt, ezt már korábban leírtam én is többször amit most TE. Egyszerűen nem áll össze, hogy az oroszoknak ebben mi a valódi biznisz??!

Ha ellentételezést akarnak, építhettek volna még 5 atomerőművet, két másik déli-áramlatot, de hogy ebbe nekik mi a jó hogy Sz-400 ellen fog gyakorolnia fél NATO, na ezt tényleg én sem értem...

Hazárdjáték.
Látják, kardigán mekkora iszlám mufti akar lenni, és megpróbálnak egy iráni típusú leválasztást elérni. Ehhez pedig a legjobb, ha a fegyveres erőkön át teszik (ott a hadsereg ismerten fontos). Ahhoz pedig villantani kell valamit - S400 a minimum. Kína már ismeri, így nem akkora veszteség.
Ha bejön, az akkora nyereség lenne neki, amihez képest Krím semmi...
 

vpet

Member
2018. július 24.
23
55
13
Teljesen érthetetlenül állok ez előtt az üzlet előtt, ezt már korábban leírtam én is többször amit most TE. Egyszerűen nem áll össze, hogy az oroszoknak ebben mi a valódi biznisz??!

Ha ellentételezést akarnak, építhettek volna még 5 atomerőművet, két másik déli-áramlatot, de hogy ebbe nekik mi a jó hogy Sz-400 ellen fog gyakorolnia fél NATO, na ezt tényleg én sem értem...

Az Oroszok lassan rendszerbe állítják az S-500-at. Nem lehet, hogy egy ilyen fokú gyengítése és feszültségkeltése a NATO-nak megéri nekik? És az egész nem is igazán az S-400-nak szól? Az F-35 helyett a Szu-57-nél is felmerültek a törökök, ok ezt egyáltalán nem tartom valószínűnek. De ezzel végülis elindítottak egy lassú török leválási folyamatot a NATO-ról. Ezzel a NATO a második legerősebb tagját vesztené el...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Az Oroszok lassan rendszerbe állítják az S-500-at. Nem lehet, hogy egy ilyen fokú gyengítése és feszültségkeltése a NATO-nak megéri nekik? És az egész nem is igazán az S-400-nak szól? Az F-35 helyett a Szu-57-nél is felmerültek a törökök, ok ezt egyáltalán nem tartom valószínűnek. De ezzel végülis elindítottak egy lassú török leválási folyamatot a NATO-ról. Ezzel a NATO a második legerősebb tagját vesztené el...
Ahhoz képest törökország folyamatosan azt hangoztatja, hogy fontos nekik a NATO, F-35-öt is vennének etc. Ez is egy érdekes szál a geopolitikában, hogy mi lesz velük.

Törökország NATO-tól való távolodását nem az SZ-400 vásárlás alapozta meg, hanem az hogy az USA jó eséllyel aktívan meg akarta puccsoltatni.
Én úgy láttam, hogy Erdogannak az szaladt mellre, mikor megpróbálták megöletni/jobb esetben is csak védik és nem adják ki azt aki ezt irányította.

Nem is értem mi van vele, azóta kicsit be van pöccenve...
 
M

molnibalage

Guest
..
Masreszt azt se ertem, hogy ez az oroszoknak miert kellett, mert igy a legmodernebb technikajuk egy peldanyat akar egyenesen Washingtonba is szallithatnak.
Kifejtenéd, hogy erre hogyan kerülne sor?

Az nem tűnik fel, hogy Indiának eladtak a jenkik igen korszerű AH-64 változatot? Meg CH-47-et? Meg C-17-et? Meg anno Mirage-2000-et, amikor újnak számított?
Ti komolyan azt hiszitek, hogy az katona védelmi politikai szövetség vagy közös érdek azt jelenti, hogy egy ország az első adandó alkalommal felfedi eszközei képességét bárki előtt...?

Honnan jönnek ilyen vad gondolatok?

Miért engednék a törökök,hogy bárki nézegesse?Nem azért vették...
Pontosan. Nem is értem, hogy egyesek hogyan képzelik ezt. Hogy megjelenik 5 GI és szigorú tekintettel felparancsolja az török Sz-400-asokat néhány C-5 fedélzetére? Vagy hogy...?

Az Oroszok lassan rendszerbe állítják az S-500-at. Nem lehet, hogy egy ilyen fokú gyengítése és feszültségkeltése a NATO-nak megéri nekik? És az egész nem is igazán az S-400-nak szól? Az F-35 helyett a Szu-57-nél is felmerültek a törökök, ok ezt egyáltalán nem tartom valószínűnek. De ezzel végülis elindítottak egy lassú török leválási folyamatot a NATO-ról. Ezzel a NATO a második legerősebb tagját vesztené el...
Ami egy dedikált ABM rendszer. A számmisztika ne ejtsen rabul. Lehet ABM rendszerre is repülőgépre tüzelni, de kb. annyi értelme van, mint laptoppal szöget verni a falba.

.
.
Ezzel a lebutitassal az a baj, hogy a rendszer igy is 90%-ban az aktualis Sz-400 marad, ezert a par darabert nem terveznek feher papirrol indulva egy uj, S-400-nak kinezö S-400-at nekik, ami rendben muködik is. Az amerikaiak nezegethetik az aktualis orosz katonai szamitastechnika szinvonalat, reszletmegoldasait, elemezhetik a felhasznalt anyagokat, raketaban hasznalt ötvözeteket, radartechnika reszmegoldasait. Az amerikai, izraeli es mindenfele NATO pilotak meg jarhatnak gyakorlatokra Törökorszagba, meg ugyis, hogy ök is tudjak, hogy a valodi orosz rendszer tudhat 10%-kal többet, igy is erdekes tapasztalat marad.

Ha a törököktöl valami karpotlasuzletet vartak az oroszok a Szu-24 lelövesenek megbocsatasaert, adhattak volna el valami civil dolgot, vihettek volna fel török urhajost az ISS-re nagy penzert, vagy ha katonasag is, akkor is valami low-techebb cucc, Mi-17 helikopterek, barmi, de nem az aktualis legvedelmi csucstechnika....
.
Mondjuk most valami orosz barat ex-szovjet tagköztarsasag bejelentkezik THAAD rendszerert, adnanak el neki?
És mi alapján jelented ki a 90%-ot? Megmutatták neked a terveket és hardvert? A szoftvert is?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Miért engednék a törökök,hogy bárki nézegesse?Nem azért vették...
Cserealapként, jó tárgyalási/alkupozíciónak?
Elég sok mindent megérhet az nagyobb szereplőknek.
Ki garantálja hogy Erdogan nem bukik meg 1 év múlva, és jön egy full nyugatos(tudod akik meg akarták puccsolni) váltás, s a most USA védnökség alatt lévő ember lesz az új elnök?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
Kifejtenéd, hogy erre hogyan kerülne sor?

Az nem tűnik fel, hogy Indiának eladtak a jenkik igen korszerű AH-64 változatot? Meg CH-47-et? Meg C-17-et? Meg anno Mirage-2000-et, amikor újnak számított?
Ti komolyan azt hiszitek, hogy az katona védelmi politikai szövetség vagy közös érdek azt jelenti, hogy egy ország az első adandó alkalommal felfedi eszközei képességét bárki előtt...?

Honnan jönnek ilyen vad gondolatok?


Pontosan. Nem is értem, hogy egyesek hogyan képzelik ezt. Hogy megjelenik 5 GI és szigorú tekintettel felparancsolja az török Sz-400-asokat néhány C-5 fedélzetére? Vagy hogy...?


Ami egy dedikált ABM rendszer. A számmisztika ne ejtsen rabul. Lehet ABM rendszerre is repülőgépre tüzelni, de kb. annyi értelme van, mint laptoppal szöget verni a falba.
Az Indiaiak azért pont nem egy alkalommal lettek ám megcirmogva az oroszok által olyan dolgokért, hogy túl közel engedtek pl. Szu-30 MKI-hoz Brit pilótákat közös Typhoon - Szu-30 gyakorló légiharcoknál, elvitték a gépet az USA-ba Red Flagra, otthon is repkedtek ha jól emlékszem Navy gépek egy F-15 ellen is. Egy biztos, törökországban hamarabb fog kiszivárogni török személyzet által üzemeltetett Sz-400 ról információ mint mondjuk Murmanszkból oroszok által üzemeltetve.
Ez nekem olyan világos mint a Nap.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ismert hogy pontosan mekkora darabszamot vesznek a törökök?

A török médiában megjelentek alapján - amit mindenki kezeljen a saját belátása szerint - 2,5 mrd dollárért 4 egységet.
Utána hozzátették mindenhol, hogy az amerikaiak hasonló konfigurációért 3,5 mrd-ot.
A megállapodás tényleges tartalmát ezzel szemben csak a szerződők ismerik.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Miért engednék a törökök,hogy bárki nézegesse?Nem azért vették...
.
Az oroszok helyeben nem hinnek a török szavanak, pont azert, mert a regi szövetsegeset, az USA-t es a NATO-t is becsapta, pont a S-400 uzlettel. Innentöl hogy hiszed el nekik, hogy istenbizonyra megigerik, alairjak, hogy nem mutatnak meg semmit senkinek? Azutan mit csinalsz veluk, ha megsem igy alakult? Kina is megigerte, hogy a Varjagbol nem lesz fegyver.
.
A a szlovak S-300, meg a görög S-300 PMU-1 is csak arra jo, hogy lehessen ellene felkeszulni, meg Izrael is kuld oda gepeket gyakorolni a görögökhöz, most akkor lesz S-400 is.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti