Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 912
113
.
Az oroszok helyeben nem hinnek a török szavanak, pont azert, mert a regi szövetsegeset, az USA-t es a NATO-t is becsapta, pont a S-400 uzlettel. Innentöl hogy hiszed el nekik, hogy istenbizonyra megigerik, alairjak, hogy nem mutatnak meg semmit senkinek? Azutan mit csinalsz veluk, ha megsem igy alakult? Kina is megigerte, hogy a Varjagbol nem lesz fegyver.
.
A a szlovak S-300, meg a görög S-300 PMU-1 is csak arra jo, hogy lehessen ellene felkeszulni, meg Izrael is kuld oda gepeket gyakorolni a görögökhöz, most akkor lesz S-400 is.
Így van, és közben ezt találtam:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cypriot_S-300_crisis
Nagyon dióhéjban, a lényege annyi, hogy a törököknek még ezért lehet fontos, mert a volt ciprusi két Sz-300 komplexum ellen is nagyon készülni akartak, házaltak még izraeli kiképzőknél is a Negev sivatagban azt próbálgatva, gyakorolva hogy hogy tudják felvenni a harcot a már a görögök által Krétán üzemeltetett két ex Ciprusi komplexum ellen.

Ez egy érdekes szál szerintem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 912
113
Van azért annak egy diszkrét bája amikor az egyik NATO tagállam úgy próbál készülni a másik NATO tagállam által üzemeltetett olyan fegyverrendszer ellen amit a NATO felkent fő ellensége gyárt, hogy korábban Izraelben készült ellene, majd vesz Ő is az USA egyértelmű ellenjavallata ellenére is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 592
6 007
113
És mi alapján jelented ki a 90%-ot? Megmutatták neked a terveket és hardvert? A szoftvert is?
.
.
Ezt szeretem, amikor valaki elöjön menetrendszeruen ezzel az ovodas "ervelessel", hogy megmutattak-e, te tervezted-e, este a TV elött a S-400 software v1.2 frissitesen dolgoztal-e.
.
A valaszom barmilyen meglepö is lesz: NEM, nem mutattak meg. Söt a software-t sem. Söt elarulom, NEKED SEM. Ez van. Az S-400 kerdeseben itt senki sem bennfentes, igy ha ezen mulik, hogy a kerdeshez hozza lehet-e szolni, akkor ez a topic törölhetö, itt hirekröl vagy hirek hianyarol lehet elmelkedni.
.
A 90% egy velemeny, valojaban lehet akarmennyi a konkret szam, de szerintem 100-hoz közelebb van, mint a 75-höz, mert uj rendszert nem fejlesztettek ki a törököknek. Te lattal hireket arrol, hogy az oroszok hosszasan tesztelik a törököknek szant rendszer prototipusait? Egyaltalan, voltak hirek kulön török prototipusrol? Egyaltalan voltak törökök Oroszorszagban reszletes S-400 kikepzesen, voltak-e vizsgak, eleslöveszeteik a tenyleges török szemelyzeteknek a majdan leszallitando rendszerrel? (mint ahogy a magyar pilotak is kint voltak Mig-29 atkepzesen.)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 443
113
.
.
Ezt szeretem, amikor valaki elöjön menetrendszeruen ezzel az ovodas "ervelessel", hogy megmutattak-e, te tervezted-e, este a TV elött a S-400 software v1.2 frissitesen dolgoztal-e.
.
A valaszom barmilyen meglepö is lesz: NEM, nem mutattak meg. Söt a software-t sem. Söt elarulom, NEKED SEM. Ez van. Az S-400 kerdeseben itt senki sem bennfentes, igy ha ezen mulik, hogy a kerdeshez hozza lehet-e szolni, akkor ez a topic törölhetö, itt hirekröl vagy hirek hianyarol lehet elmelkedni.
.
A 90% egy velemeny, valojaban lehet akarmennyi a konkret szam, de szerintem 100-hoz közelebb van, mint a 75-höz, mert uj rendszert nem fejlesztettek ki a törököknek. Te lattal hireket arrol, hogy az oroszok hosszasan tesztelik a törököknek szant rendszer prototipusait? Egyaltalan, voltak hirek kulön török prototipusrol? Egyaltalan voltak törökök Oroszorszagban reszletes S-400 kikepzesen, voltak-e vizsgak, eleslöveszeteik a tenyleges török szemelyzeteknek a majdan leszallitando rendszerrel? (mint ahogy a magyar pilotak is kint voltak Mig-29 atkepzesen.)
Ez hiba volt
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 238
76 803
113
Az Indiaiak azért pont nem egy alkalommal lettek ám megcirmogva az oroszok által olyan dolgokért, hogy túl közel engedtek pl. Szu-30 MKI-hoz Brit pilótákat közös Typhoon - Szu-30 gyakorló légiharcoknál, elvitték a gépet az USA-ba Red Flagra, otthon is repkedtek ha jól emlékszem Navy gépek egy F-15 ellen is. Egy biztos, törökországban hamarabb fog kiszivárogni török személyzet által üzemeltetett Sz-400 ról információ mint mondjuk Murmanszkból oroszok által üzemeltetve.
Ez nekem olyan világos mint a Nap.

Igen elvitték az oroszok pedig csak annyit kértek,hogy ne használjanak bizonyos radarfunkciókat vagy csak olyan keretek közt ami nem sért semmilyen titkot.Ez nem mellesleg az indiaiaknak is érdekük...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 238
76 803
113
.
Az oroszok helyeben nem hinnek a török szavanak, pont azert, mert a regi szövetsegeset, az USA-t es a NATO-t is becsapta, pont a S-400 uzlettel. Innentöl hogy hiszed el nekik, hogy istenbizonyra megigerik, alairjak, hogy nem mutatnak meg semmit senkinek? Azutan mit csinalsz veluk, ha megsem igy alakult? Kina is megigerte, hogy a Varjagbol nem lesz fegyver.
.
A a szlovak S-300, meg a görög S-300 PMU-1 is csak arra jo, hogy lehessen ellene felkeszulni, meg Izrael is kuld oda gepeket gyakorolni a görögökhöz, most akkor lesz S-400 is.

Azt felejted el,hogy a szlovák S300 nem NATO tagnak lett eladva a görög S300 pedig csak cipruson lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 238
76 803
113
Ha veszek haditechnikát akülföldről akkor a titkok megőrzése nekem még fontosabb mint annak aki eladta.Nekem azzal kell harcolnom amit vettem és függök az eladótól.Úgy meg nem tudok harcolni,ha az eladó fél megszüntet minden kapcsolatot velem amiért kikotyogtam a titkokat!!!
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 912
113
Ha veszek haditechnikát akülföldről akkor a titkok megőrzése nekem még fontosabb mint annak aki eladta mert nekem azzal kell harcolnom de függök is az eladótól úgy meg nem tudok harcolni,ha az eladó fél megszüntet minden kapcsolatot velem amiért kikotyogtam a titkokat!!!
Persze, ez az elmélet :p.
Azért én még úgy gondolom, ez az oroszok részéről most nagy hiba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 912
113
Azt azért tudod ugye, hogy a görög és a szlovák Sz-300 rendszerek ellen is szoktak gyakorlatokat szervezni a NATO-ban?

Most gondold végig, hogy van a jogászkodás az egyik oldalon, hogy egyik még mikor vette nem NATO-tag volt, másik görög szárazföldön nem lehet, de Kréta már jó is, a másik oldalon meg van a VALÓSÁGBAN az, hogy még az amúgy nem NATO tag Izrael is oda jár gyakorolni.

Akarsz még ezzel kapcsolatban vitatkozni amúgy, hogy most akkor van e veszélye némi Sz-400 info közkincsé tételének, vagy így most már elég lesz?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha veszek haditechnikát akülföldről akkor a titkok megőrzése nekem még fontosabb mint annak aki eladta.Nekem azzal kell harcolnom amit vettem és függök az eladótól.Úgy meg nem tudok harcolni,ha az eladó fél megszüntet minden kapcsolatot velem amiért kikotyogtam a titkokat!!!
És szerinted egy nyilvános eseményen fogják átadni a dokumentációkat a NATO delegációnak aztán élő adásban szétszedik és átvizslatják az utolsó csavarig?

Az eladó félnek nem kell tudnia semmiről, illetve kell, aki NATO országnak ad el haditechnikát annak tudnia kell, hogy benne van a pakliban, hogy esetleg ránéznek a szövetségesek, ennyire nem lehet naiv Putyin sem, hogy erre nem gondol.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 238
76 803
113
És szerinted egy nyilvános eseményen fogják átadni a dokumentációkat a NATO delegációnak aztán élő adásban szétszedik és átvizslatják az utolsó csavarig?

Az eladó félnek nem kell tudnia semmiről, illetve kell, aki NATO országnak ad el haditechnikát annak tudnia kell, hogy benne van a pakliban, hogy esetleg ránéznek a szövetségesek, ennyire nem lehet naiv Putyin sem, hogy erre nem gondol.

Miért tenne ilyet?Vagy tán olyan összeesküvéselméletet láttok bele,hogy a törökök megveszik az S400-at átadnak mindent teszem azt az amerikaiaknak akik meg kifizetik a vételárat a törököknak?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 358
113
Persze, ez az elmélet :p.
Azért én még úgy gondolom, ez az oroszok részéről most nagy hiba.
Az érem másik fele, hogy az orosz titkosszolgálat annyira mozog otthonosan Törökországban, hogy ők szóltak időben Erdogannak, amikor elindultak a puccsista kommandósok érte. Így kicsit nehéz lenne titkos infókat áfadni az S-400ról. Lehet, hogy érzékeny játék a török eladás, de ők sem ma kezdték ezt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 912
113
Az érem másik fele, hogy az orosz titkosszolgálat annyit mozog otthonosan Törökországban, hogy ők szóltak időben Erdogannak, amikor elindultak a puccsista komnandósok érte. Így kicsit nehéz lenne titkos infókat áfadni az S-400ról. Lehet, hogy érzékeny játék a török eladás, de ők sem ma kezdték ezt.
Csak azt nem értem, mert ez valószínű így van ahogy írtad, hogy mi nekik benne a buli. Pusztán pénzt simán szerezhettek volna civil/nem ennyire érzékeny haditechnika eladásával is.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 358
113
Csak azt nem értem, mert ez valószínű így van ahogy írtad, hogy mi nekik benne a buli. Pusztán pénzt simán szerezhettek volna civil/nem ennyire érzékeny haditechnika eladásával is.
Passz, nem látok bele Putyinék fejébe. Egyrészt a pénz, a török NATO távolodás fokozása, még egy szálon magukhoz kötés az energia szektor mellett, állandó kvázi katonai jelenlét Törökországban (a beüzemelésre, oktatásra, üzemben tartásra gondolok), plusz az USA "bosszantása".
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 592
6 007
113
Miért tenne ilyet?Vagy tán olyan összeesküvéselméletet láttok bele,hogy a törökök megveszik az S400-at átadnak mindent teszem azt az amerikaiaknak akik meg kifizetik a vételárat a törököknak?
.
.
Tulajdonkeppen szerintem ez törtenik az egyiptomi latszolag örult fegyverbeszerzesek körul, ha kizarjuk a sima korrupciot, mint mozgatoeröt. Valakik neveben a koldusszegeny Egyiptom összevasarol mindenfele ertelmetlen haditechnikat, parhuzamosan sokfele vadaszgep, helikopterek, Mistral hajok, stb....
.
De a törökök nem hinnem, hogy az USA megbizasabol tettek ezt, mert ha ez lett volna a cel, es csak bohockodas az F-35 hiszti, akkor az USA engedte volna, hogy a törökök korabban megvegyek a kinai legvedelmi raketakat. Ne felejtsuk el, a török nem elöször adja elö ezt a musort. Viszont ha mar igy alakul most, az USA es Izrael biztosan kivancsi lesz ra.
.
Egyebkent tud arrol valaki hirt, hogy az oroszok teszteltek-e kulön török verzios S-400 prototipusokat, ill hogy török szemelyzetek voltak-e kint tipusatkepzesen, eleslöveszeten, stb? Vagy pl epitenek-e oroszok aktiv közremuködesevel raketabazisokat Törökorszagban?
.
Amugy ha az S-400 nem kapcsolhato be a török/NATO legvedelmi rendszerbe, akkor csak ugy egymagaban mire lesz jo?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 912
113
Passz, nem látok bele Putyinék fejébe. Egyrészt a pénz, a török NATO távolodás fokozása, még egy szálon magukhoz kötés az energia szektor mellett, állandó kvázi katonai jelenlét Törökországban (a beüzemelésre, oktatásra, üzemben tartásra gondolok), plusz az USA "bosszantása".
Kb. így gondolom én is a mögöttes célokat, de ez nekem túl kockázatosnak tűnik részükről. Persze ŐK jobban tudják fixre mint én.