Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Elmentem, megkérdeztem, megnéztem. Hát, nem mind arany, ami fénylik. A 45k körüli Redmi7, ami van nem igazán európai piacra van és sorolta, hogy mivel lehet baj és mit nem tud. Meg 4 hét, amíg ideér. Lehervadt a mosoly a számról...

Redmi6-ból (tehát eggyel korábbi széria) van olyan, ami európai piacra készül, csak majdnem 60k. Innentől fogva meg nem tűnik sem olcsóbbnak, sem jobbnak, mint a telenoros Nokia 5.1Plus, mert kb. egykorú, csak így is nagyobbnak tűnik a kockázata.
emagon vannak és garanciát kapsz azokra is
https://www.emag.hu/search/redmi 7?ref=effective_search
Ami a Nokiát illeti 5.1 Plusnál nem találtam 64 GB belső tárhelyest csak 6.1-est. Ha meg azt hasonlítod a Redmi 7-hez akkor ezt kapod
https://www.arukereso.hu/mobiltelef...,xiaomi-redmi-note-7-64gb-4gb-ram-p454158867/
 
M

molnibalage

Guest
emagon vannak és garanciát kapsz azokra is
https://www.emag.hu/search/redmi 7?ref=effective_search
Ami a Nokiát illeti 5.1 Plusnál nem találtam 64 GB belső tárhelyest csak 6.1-est. Ha meg azt hasonlítod a Redmi 7-hez akkor ezt kapod
https://www.arukereso.hu/mobiltelef...,xiaomi-redmi-note-7-64gb-4gb-ram-p454158867/
  • Számomra indifferens a tárhely A 32GB is kb. értelmezhetetlenül nagy számomra. Ezért az 6.1 számomra alapból overkill.
  • Számomra az a fontos, hogy ne legyen "és, ha meg egy rakás kizárás". A felét nem értettem annak, amit a pasi mondott, de kapásból ezt mondtam, hogy nekem akkor ez a telefon nem felel meg. Még a magyar karakterek megjelenítésével is gondjai lettek volna, ha jól értettem.
  • Ez linkelt Redmi 7-nél hogy lenne? Mert árban pont annyi, mint az 5.1 plus.
http://www.kingtel.hu/index.php?route=product/category&path=215

Az külön mókás, hogy egy köpésre van a másik teló bolttól. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Elmentem, megkérdeztem, megnéztem. Hát, nem mind arany, ami fénylik. A 45k körüli Redmi7, ami van nem igazán európai piacra van és sorolta, hogy mivel lehet baj és mit nem tud. Meg 4 hét, amíg ideér. Lehervadt a mosoly a számról...

Redmi6-ból (tehát eggyel korábbi széria) van olyan, ami európai piacra készül, csak majdnem 60k. Innentől fogva meg nem tűnik sem olcsóbbnak, sem jobbnak, mint a telenoros Nokia 5.1Plus, mert kb. egykorú, csak így is nagyobbnak tűnik a kockázata.
És mi volt a csókának a baja vele? :rolleyes:
Szerintem nagyon megvezettek! :eek::hadonaszos:
A Redmi7 eu piacos. Az összes Xiaomi ilyen. Teszt róla.
A fiamnak 5-6 hónapja van meg, bár ő csak játszik, meg videókat néz rajta....
link (nem reklámozni akarom, ez volt az egyik első a találatok között, és raktáron is van nekik)
Gyorsan csapj le rá, ha olcsóbban találsz, mert elvileg kifutó modell! A 8 meg drágább jóval.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Számomra az a fontos, hogy ne legyen "és, ha meg egy rakás kizárás". A felét nem értettem annak, amit a pasi mondott, de kapásból ezt mondtam, hogy nekem akkor ez a telefon nem felel meg. Még a magyar karakterek megjelenítésével is gondjai lettek volna, ha jól értettem.
Nem volt neki raktáron! Ennyi. :p:D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
  • Számomra indifferens a tárhely A 32GB is kb. értelmezhetetlenül nagy számomra. Ezért az 6.1 számomra alapból overkill.
  • Számomra az a fontos, hogy ne legyen "és, ha meg egy rakás kizárás". A felét nem értettem annak, amit a pasi mondott, de kapásból ezt mondtam, hogy nekem akkor ez a telefon nem felel meg. Még a magyar karakterek megjelenítésével is gondjai lettek volna, ha jól értettem.
  • Ez linkelt Redmi 7-nél hogy lenne? Mert árban pont annyi, mint az 5.1 plus.
http://www.kingtel.hu/index.php?route=product/category&path=215

Az külön mókás, hogy egy köpésre van a másik teló bolttól. :)
Nem. A nagy tárhely fontos, mert az a néhány app is, amit ráraksz, mikor frissül egyre több helyet fog foglalni. Egy rakásat fényképez még pluszba az ember és a zenéit is feltöltögeti. Szóval abból még sose volt gond, hogy nagy a tárhelyed. Nekem EU verzióm van és nincs gondom a karakterekkel.
Ha jól veszem ki a cég gyárt kínai belső biacra és globális piacra telókat. Ami globális abban a menüt át tudod állítani mindenféle nyelvre (magyarra is) és nincs lekorlátozva a szolgáltató. Gyakorlatilag bármilyen szolgáltató kártyáját (kártyáit) belerakhatod.
Ja, a google térképeket is lementheted, hogy ha a külföldre mész, ne egye a roaming mobil netedet mikor navigálsz.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
emagot nem ajánlom, apósomnak vett a párom valami samsung telefont, dobozra rá volt matricázva a magyar szöveg, kibontás után kiderült, hogy nemhogy magyarul, de bármilyen európai nyelven nem tud. Valami távol-keleti piacos cucc volt, 2 hónapig ment a veszekedés/huzavona mire visszapostáztuk és visszakaptuk az árát.
 
M

molnibalage

Guest
Nem. A nagy tárhely fontos, mert az a néhány app is, amit ráraksz, mikor frissül egyre több helyet fog foglalni. Egy rakásat fényképez még pluszba az ember és a zenéit is feltöltögeti. Szóval abból még sose volt gond, hogy nagy a tárhelyed. Nekem EU verzióm van és nincs gondom a karakterekkel.
Ha jól veszem ki a cég gyárt kínai belső biacra és globális piacra telókat. Ami globális abban a menüt át tudod állítani mindenféle nyelvre (magyarra is) és nincs lekorlátozva a szolgáltató. Gyakorlatilag bármilyen szolgáltató kártyáját (kártyáit) belerakhatod.
Ja, a google térképeket is lementheted, hogy ha a külföldre mész, ne egye a roaming mobil netedet mikor navigálsz.
  • Ha valamit fényképezni akarok, akkor a komoly gépemet veszem elő. Amióta van okostelóm (4 éve) nem lőttem összesen 1000 képet és annak nagy része céges volt és nem kellett megtartani. A gépemre kevesebb, mint 100 fotó van lementve, amit telóval csináltam. 4 év alatt. Ha én valamit lefotózok, akkor akarom, hogy jó legyen és minőségi. De még, ha tényleg emlék fotó, akkor is leszedem és HDD-n lesz. Az összes fotó, amit digi kamerával lőttem úton stb. és szinte válogatás nélkül tartottam meg 6 év alatt kb. 45GB. Ennyi van szükségem van 64GB tárhelyre....
  • Kb. 5 appot használok. Annak sem kell 1 GB-nál több...
  • A térkép lehet az egyetlen valid, de erre sem volt eddig szükséges soha...
  • Látom az értékelést, csak overkill a teló. Csak a 6-os modellje meg azért már korosabb.
Sanszosan ez lesz a hosszútávúság miatt, de nekem sokkal kisebb tárhellyel is simán jó lenne. Csak kb. 2 héten belül kéne a cucc.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
  • Ha valamit fényképezni akarok, akkor a komoly gépemet veszem elő. Amióta van okostelóm (4 éve) nem lőttem összesen 1000 képet és annak nagy része céges volt és nem kellett megtartani. A gépemre kevesebb, mint 100 fotó van lementve, amit telóval csináltam. 4 év alatt. Ha én valamit lefotózok, akkor akarom, hogy jó legyen és minőségi. De még, ha tényleg emlék fotó, akkor is leszedem és HDD-n lesz. Az összes fotó, amit digi kamerával lőttem úton stb. és szinte válogatás nélkül tartottam meg 6 év alatt kb. 45GB. Ennyi van szükségem van 64GB tárhelyre....
  • Kb. 5 appot használok. Annak sem kell 1 GB-nál több...
  • A térkép lehet az egyetlen valid, de erre sem volt eddig szükséges soha...
  • Látom az értékelést, csak overkill a teló. Csak a 6-os modellje meg azért már korosabb.
Sanszosan ez lesz a hosszútávúság miatt, de nekem sokkal kisebb tárhellyel is simán jó lenne. Csak kb. 2 héten belül kéne a cucc.
...gondolom nem 1 ére veszel telót......kell a nagyobb tárhely ..sose tudhatod..a nagyobb sose baj
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
  • Ha valamit fényképezni akarok, akkor a komoly gépemet veszem elő. Amióta van okostelóm (4 éve) nem lőttem összesen 1000 képet és annak nagy része céges volt és nem kellett megtartani. A gépemre kevesebb, mint 100 fotó van lementve, amit telóval csináltam. 4 év alatt. Ha én valamit lefotózok, akkor akarom, hogy jó legyen és minőségi. De még, ha tényleg emlék fotó, akkor is leszedem és HDD-n lesz. Az összes fotó, amit digi kamerával lőttem úton stb. és szinte válogatás nélkül tartottam meg 6 év alatt kb. 45GB. Ennyi van szükségem van 64GB tárhelyre....
  • Kb. 5 appot használok. Annak sem kell 1 GB-nál több...
  • A térkép lehet az egyetlen valid, de erre sem volt eddig szükséges soha...
  • Látom az értékelést, csak overkill a teló. Csak a 6-os modellje meg azért már korosabb.
Sanszosan ez lesz a hosszútávúság miatt, de nekem sokkal kisebb tárhellyel is simán jó lenne. Csak kb. 2 héten belül kéne a cucc.

A Lurdy Házban megtalálod a hivatalos magyar Mi Store-t. A Xiaomi.hu-n most is van raktáron Redmi 7, igaz, csak vörösben.
Feleségemnek Redmi Note 4-e van, nekem Mi A1-em. Rendes helyen global verziós (nemzetközi, B20 támogatással - várostól távolabb is van 4G) készülékeket árulnak.
Az A1-en és a még kapható utódján az A2-n vegytiszta Android fut, hivatalos Android One készülékek (mindig a legfrissebb programverziót kapják egyenesen a Google-tól)
A Xiaomi azért nem Huawei, még a Qualcomm-nak is van valami köze hozzá, meg nem kínai befektetőknek, de ezt nem tudom pontosan. Valszeg nem véletlen nem piszkálják őket Trumpék.
Amit neked mondtak, az gyak. bődületes hülyeség, abszolút jól működnek. A Xiaomi-nál brutálisan építik a brandet, nekem még táskám, tollam is van tőlük :)
Abszolút igazad van a fényképezéssel kapcsolatban, de az utóbbi pár évben nagyon durván javultak a mobilos fotók minőségei, a Xiaomi is nagyon sok pénzt tolt bele az utóbbi 1-2 évben, és a korábbi középszerből a legjobbak közé (Samsung, Huawei) kerültek.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
...gondolom nem 1 ére veszel telót......kell a nagyobb tárhely ..sose tudhatod..a nagyobb sose baj
Valóban nem, de ha nekem +10k-ba kerül az, hogy 32GB helyett 64GB, akkor azért húzom a számat. Mert teljesen felesleges. Tökéletesen tudom, hogy nem kell. Mondom, a röplabda kupákat leszámítva (amihez nem szutyok mobilos kamera kell) 6 év összes megtartott saját fotója 45GB. Úgy, hogy ezek egy része csak emlék és 2/3-a törölhető lenne csak lusta vagyok. Akkor minek nekem 64GB tárhely...? A nagyobb számítási teljesítménnyel sem tudok mit kezdeni.

Nekem arra kell az okosteló, hogy online elérjenek, ha nem vagyok otthon és netezni, ha valamit meg kell nézni vagy utazás közben max fórumot olvasni. Ennyi.

Ehhez képest gyakorlatilag mini tablet akarnak rámsózni drágán. Kisebb a képernyő, de brutális erő a telóban. Miek? Mit kezdjek vele?

A Lurdy Házban megtalálod a hivatalos magyar Mi Store-t. A Xiaomi.hu-n most is van raktáron Redmi 7, igaz, csak vörösben.
Feleségemnek Redmi Note 4-e van, nekem Mi A1-em. Rendes helyen global verziós (nemzetközi, B20 támogatással - várostól távolabb is van 4G) készülékeket árulnak.
Az A1-en és a még kapható utódján az A2-n vegytiszta Android fut, hivatalos Android One készülékek (mindig a legfrissebb programverziót kapják egyenesen a Google-tól)
A Xiaomi azért nem Huawei, még a Qualcomm-nak is van valami köze hozzá, meg nem kínai befektetőknek, de ezt nem tudom pontosan. Valszeg nem véletlen nem piszkálják őket Trumpék.
Amit neked mondtak, az gyak. bődületes hülyeség, abszolút jól működnek. A Xiaomi-nál brutálisan építik a brandet, nekem még táskám, tollam is van tőlük :)
Abszolút igazad van a fényképezéssel kapcsolatban, de az utóbbi pár évben nagyon durván javultak a mobilos fotók minőségei, a Xiaomi is nagyon sok pénzt tolt bele az utóbbi 1-2 évben, és a korábbi középszerből a legjobbak közé (Samsung, Huawei) kerültek.
Akkor oda is elzarándokolok és kérek tanácsot. Nagyon nincs kedvem azért 60k-t költeni feleslegesen, ha 40k is elég lehet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
  • Ha valamit fényképezni akarok, akkor a komoly gépemet veszem elő. Amióta van okostelóm (4 éve) nem lőttem összesen 1000 képet és annak nagy része céges volt és nem kellett megtartani. A gépemre kevesebb, mint 100 fotó van lementve, amit telóval csináltam. 4 év alatt. Ha én valamit lefotózok, akkor akarom, hogy jó legyen és minőségi. De még, ha tényleg emlék fotó, akkor is leszedem és HDD-n lesz. Az összes fotó, amit digi kamerával lőttem úton stb. és szinte válogatás nélkül tartottam meg 6 év alatt kb. 45GB. Ennyi van szükségem van 64GB tárhelyre....
  • Kb. 5 appot használok. Annak sem kell 1 GB-nál több...
  • A térkép lehet az egyetlen valid, de erre sem volt eddig szükséges soha...
  • Látom az értékelést, csak overkill a teló. Csak a 6-os modellje meg azért már korosabb.
Sanszosan ez lesz a hosszútávúság miatt, de nekem sokkal kisebb tárhellyel is simán jó lenne. Csak kb. 2 héten belül kéne a cucc.
Ha öt évre veszed akkor benne van az is a pakliban, hogy egyszer csak tanulásra akarod majd használni, vagy valami ilyesmi. Vedd akkor a 32 GB válzotatot, de az alá azért ne nagyon menj.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
emagot nem ajánlom, apósomnak vett a párom valami samsung telefont, dobozra rá volt matricázva a magyar szöveg, kibontás után kiderült, hogy nemhogy magyarul, de bármilyen európai nyelven nem tud. Valami távol-keleti piacos cucc volt, 2 hónapig ment a veszekedés/huzavona mire visszapostáztuk és visszakaptuk az árát.

Mi még a nyomógombos korszakban kaptunk a Nokiától egy negyed raklap arab billentyűs telefont. A poén az volt benne, hogy csak kicsomagolás után derült ki melyik magyar, melyik arab. Címke szerint mind magyar volt. Jót kellett harcolni, hogy a felbontott dobozokat visszavigye a Nokia.
 
M

molnibalage

Guest
Ha öt évre veszed akkor benne van az is a pakliban, hogy egyszer csak tanulásra akarod majd használni, vagy valami ilyesmi. Vedd akkor a 32 GB válzotatot, de az alá azért ne nagyon menj.
Megvettem a kínai csodát 45k-ért. Eddig úgy tűnik jó lesz. Félelmetesen gyors, van tárhelye, mérete is megfelel. Legyen tartós és boldog leszek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Az enyémmel az első dolgom az volt, hogy átvettem a tévé felett az irányítást :D
Végül a 32 vagy a 64 GB lett?
32GB tárhely.
Egy csomó mindenről azt sem tudom, hogy micsoda rajta, pl. a távirányító izéi, de igényem sincs rá.
Az ikonok méretét változtattam volna meg talán, de így is minden elfér az első oldalon, amit használok. Még egy normális zenelejátszó appot keresek rá, de kb. ennyi, de is laktam. Nem érzem igényét ennél többre.

A kamera kb. annyira érdekel, hogy eddig ki sem próbáltam...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
32GB tárhely.
Egy csomó mindenről azt sem tudom, hogy micsoda rajta, pl. a távirányító izéi, de igényem sincs rá.
Az ikonok méretét változtattam volna meg talán, de így is minden elfér az első oldalon, amit használok. Még egy normális zenelejátszó appot keresek rá, de kb. ennyi, de is laktam. Nem érzem igényét ennél többre.

A kamera kb. annyira érdekel, hogy eddig ki sem próbáltam...
Zenére én a renges googleosat használom. Ezt is integráltam a térképbe.