• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Érzem, de ugye te is érzed, hogy addig szó sem volt róla, hogy a tudta nélkűl lett ledurrantva a Szuhoj az égről! Aztán persze lehetett vele takarózni!
Ez akár lehetett így is ahogy te látod, gondolod, nem állítom hogy nem ez történt. Esély van rá.

Annyit állítok, hogy szerintem meg mivel láttuk hogy a két ember benne volt a puccsban(török forrás nyilatkozta ezt, máshol is láttam leírva nem csak ott ahol linkeltem) és Erdogan autokráciát épít ahol neki erős vezetőnek KELL látszani minden felé, de leginkább a saját népe felé, hogy én a legtöbb esélyt arra adom hogy be akarták tolni azzal a lelövéssel az oroszok ellen a darálóba. A két ember később puccsista lett. Erdogan meg hogy mit magyarázott kifelé a közvéleménynek, meg közben mit mondott akár adott esetben az orosz vezetőknek a védett piros telóba, az azért merőben eltért szerintem. Bizonyítékom nincs. Attól függetlenül, eltelt már azóta nem kevés idő, volt néhány komolyabb esemény, nagyjából sejteni lehet merre felé visz a törökök útja. Szerintem csak össze kell kötni.
Én ennyit állítottam, nem azt hogy nálam van a bölcsek köve, vagy tudnám a bennfentes információkat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113

Nos, sikerült kipihennem magam. Bár most meg kissé módosult állapotban vagyok (na ilyenkor szokott zeal jókat mulatni a kommentjeimen... :( :D )...
Köszi a linkeket.
Utánanéztem, az AFP-re hivatkoznak, de az AFP-nél meg nem találtam ilyet.
Egyébként az RT is lehozta, de az Al Jazeera-n kívül kb. ők voltak az egyetlenek a komolyabb hírportálok közül, akik megírták.
https://www.rt.com/news/352050-turkish-pilots-arrested-su24/
Valószínűleg ezért is nem láttam anno.
Nos, nekem ez kb. annyira tűnik hitelesnek, mint a CNN, BBC, stb. által lehozott "hivatalos" forrásokból származó azon hírek, amik szerint Asszad úgy hetente levegyifegyózza az ártatlan szír civileket.
De tegyük fel, hogy igaz volt a dolog és a pilóták tényleg részt vettek a puccsban. Az elemi logika szerint akkor viszont az orosz gép lelövését a vezérkar (és Erdogan) jóváhagyásával tették, mivel a török rendszernél jóval kevésbé autoriter országokban is egy ehhez hasonló engedély nélküli tett után nemhogy aktív pilóta, de még katona sem maradhatna az elkövető. Ebben ugye megegyezhetünk?


Az Erdogan-féle egybőli tagadásra viszont nem adtál forrást. ;)

Talking to CNN Turk in the aftermath of the coup attempt, Gokcek said: "The parallels are responsible for the tension between Russia and us. That incident [the downing of the Russian plane] was orchestrated by a pilot who belongs to the parallel state.

"I say this one hundred percent. We were not voicing this before, we were gulping this down," he said.

"But, now I say this, as Melih Gokcek, these rascals caused the rift between Russia and us.

"Why? Because they wanted to isolate us in world politics. Yesterday I had a guest from Russia, an adviser for Putin. He agrees with me."

Fordítsam?

Hahaha, örülök, hogy a humorodnál vagy. De köszi, számomra nem kell fordítanod. :) Majd talán, ha orosz szöveg lesz. :p Bár már abban is kénytelen voltam kissé képezni magam. Szerencsére meg is lett az eredménye (40ХНЮ-ВИ) :D :D

tudsz adni egy linkethozza?


Innentől kezdődtek az események:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-585

Egyébként tanulságos ott olvasgatni. A többség szerint akkor még a törökök voltak a mocsok rohadékok. Aztán, amióta elkezdett Erdogan az oroszoknak is nyalni, na azóta a szokásos szemétgecijúeszéj a műsor megint. :D Nincs új a Nap alatt...

Figyelemreméltóak még ezek is onnan:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-607#post-68780

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-615#post-68926

http://www.atv.hu/kulfold/20151125-washington-sziria-felett-lottek-ki-az-orosz-gepet


De a lényeg az, hogy a mocskos usákok állnak a gép lelövése mögött. Vagyis most, 2019-ben, amikor Erdogán a ruszkiknak nyal éppen (mert az amcsik szarnak a fejére már) és tőlük vásárol, akkor biztosan.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Nos, sikerült kipihennem magam. Bár most meg kissé módosult állapotban vagyok (na ilyenkor szokott zeal jókat mulatni a kommentjeimen... :( :D )...
Köszi a linkeket.
Utánanéztem, az AFP-re hivatkoznak, de az AFP-nél meg nem találtam ilyet.
Egyébként az RT is lehozta, de az Al Jazeera-n kívül kb. ők voltak az egyetlenek a komolyabb hírportálok közül, akik megírták.
https://www.rt.com/news/352050-turkish-pilots-arrested-su24/
Valószínűleg ezért is nem láttam anno.
Nos, nekem ez kb. annyira tűnik hitelesnek, mint a CNN, BBC, stb. által lehozott "hivatalos" forrásokból származó azon hírek, amik szerint Asszad úgy hetente levegyifegyózza az ártatlan szír civileket.
De tegyük fel, hogy igaz volt a dolog és a pilóták tényleg részt vettek a puccsban. Az elemi logika szerint akkor viszont az orosz gép lelövését a vezérkar (és Erdogan) jóváhagyásával tették, mivel a török rendszernél jóval kevésbé autoriter országokban is egy ehhez hasonló engedély nélküli tett után nemhogy aktív pilóta, de még katona sem maradhatna az elkövető. Ebben ugye megegyezhetünk?


Az Erdogan-féle egybőli tagadásra viszont nem adtál forrást. ;)



Hahaha, örülök, hogy a humorodnál vagy. De köszi, számomra nem kell fordítanod. :) Majd talán, ha orosz szöveg lesz. :p Bár már abban is kénytelen voltam kissé képezni magam. Szerencsére meg is lett az eredménye (40ХНЮ-ВИ) :D :D




Innentől kezdődtek az események:

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-585

Egyébként tanulságos ott olvasgatni. A többség szerint akkor még a törökök voltak a mocsok rohadékok. Aztán, amióta elkezdett Erdogan az oroszoknak is nyalni, na azóta a szokásos szemétgecijúeszéj a műsor megint. :D Nincs új a Nap alatt...

Figyelemreméltóak még ezek is onnan:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-607#post-68780

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-615#post-68926

http://www.atv.hu/kulfold/20151125-washington-sziria-felett-lottek-ki-az-orosz-gepet


De a lényeg az, hogy a mocskos usákok állnak a gép lelövése mögött. Vagyis most, 2019-ben, amikor Erdogán a ruszkiknak nyal éppen (mert az amcsik szarnak a fejére már) és tőlük vásárol, akkor biztosan.
Az hogy hiteles e egy forrás amit a CNN, BBC, Jazeera, RT, MTI:)D) ad azt nyilván én nem tudom garantálni. Még az sem biztos, ha találok olyan videót ahol maga Erdogan mondja, hogy igazat beszél. Ezt is leírtam Pocoknak, simán benne van hogy nincs igazam, nem úgy van ahogy én sejtem, sima takarózás ahogy Ő, meg ahogy látom Te is gondolod. Ezzel baj nincs, mondom még egyszer. Én csak próbálok következtetni abból hogy mi mit követett, mit láttunk akkor, a puccs után, és mi megy most.

Az USA nem szemétgecijueszéj, ezt is leírtam hogy rengeteg jó dolgot köszönhet a világ nekik, a nyolcvanas évekig szerintem joggal volt beléjük szerelmes és irigy rájuk a fél világ. Morálisan is győztek a hidegháborúban. Ez viszont elmúlt, amit csinálnak azóta, az szégyenteljes, aprópénzre váltották a nagy lehetőséget. Nekem a Pax America nem tetszik, amely most már úgy látom, bármit és bárkit simán feláldozna és ha rajta múlik fel is fog azért, hogy megtarthassa az első helyét a világban.
Konkrétan úgy érzem, hogy az EU és így ami nekem mivel esendő vagyok, a családom és az ÉN bőrömre játszanak.

Nem is szeretem őket ez miatt, de ez azért talán érhető is egy kicsit, nem?

Törökökről meg én most hogy Putyin mögé látszanak(ebben sem vagyok biztos hogy igazi szándék) befarolni, sem írok - gondolok mást, mint akkor amikor lelőtték a Szu-24 est. Kiszámíthatatlan országnak tartom őket, viszont mint minden országgal, akiktől elég sok minden függ hogy Európában mi fog történni, velük is keresném folyamatosan a lehető legjobb kapcsolatokat.

Azt gondolom aki olvassa azt amit irkálok ide, már rájöhetett hogy elég erősen béke-tárgyalás párti vagyok, nem Vér István... Senkiben sem bízom, de a lényeg szerintem a balansz, és az élni és élni hagyni elv.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az hogy hiteles e egy forrás amit a CNN, BBC, Jazeera, RT, MTI:)D) ad azt nyilván én nem tudom garantálni. Még az sem biztos, ha találok olyan videót ahol maga Erdogan mondja, hogy igazat beszél. Ezt is leírtam Pocoknak, simán benne van hogy nincs igazam, nem úgy van ahogy én sejtem, sima takarózás ahogy Ő, meg ahogy látom Te is gondolod. Ezzel baj nincs, mondom még egyszer. Én csak próbálok következtetni abból hogy mi mit követett, mit láttunk akkor, a puccs után, és mi megy most.

Az USA nem szemétgecijueszéj, ezt is leírtam hogy rengeteg jó dolgot köszönhet a világ nekik, a nyolcvanas évekig szerintem joggal volt beléjük szerelmes és irigy rájuk a fél világ. Morálisan is győztek a hidegháborúban. Ez viszont elmúlt, amit csinálnak azóta, az szégyenteljes, aprópénzre váltották a nagy lehetőséget. Nekem a Pax America nem tetszik, amely most már úgy látom, bármit és bárkit simán feláldozna és ha rajta múlik fel is fog azért, hogy megtarthassa az első helyét a világban.
Konkrétan úgy érzem, hogy az EU és így ami nekem mivel esendő vagyok, a családom és az ÉN bőrömre játszanak.

Nem is szeretem őket ez miatt, de ez azért talán érhető is egy kicsit, nem?

Törökökről meg én most hogy Putyin mögé látszanak(ebben sem vagyok biztos hogy igazi szándék) befarolni, sem írok - gondolok mást, mint akkor amikor lelőtték a Szu-24 est. Kiszámíthatatlan országnak tartom őket, viszont mint minden országgal, akiktől elég sok minden függ hogy Európában mi fog történni, velük is keresném folyamatosan a lehető legjobb kapcsolatokat.

Azt gondolom aki olvassa azt amit irkálok ide, már rájöhetett hogy elég erősen béke-tárgyalás párti vagyok, nem Vér István... Senkiben sem bízom, de a lényeg szerintem a balansz, és az élni és élni hagyni elv.


Oké. Az USA amúgy meg tényleg egy rohadék szuperhatalom, ez tény. Szaúdiakkal való cimbizése a helyi érdekeik miatt jó példa erre. De ettől még nem minden mögött ők állnak, hiába is divatos most ezt mondani-hinni. Mindenki a saját pecsenyéjét akarja sütögetni. És attól, hogy az USA rohadék, még nem lesz kisebb rohadék Erdogán, vagy Asszad (aki érdekes módon pont leszarta az őshonos kisebbségeket, mint pl. a kurdokat Szíriában, amíg azok nem lettek tényezők), vagy bármelyik hozzájuk hasonló sem. És az oroszok is szeretnének akkora rohadékok (értsd, akkor befolyással lenni más államokban) lenni, mint az USA, csak jelenleg erre nem sok helyen képesek.


Szerk.
A törökökkel, vagyis Erdogánnal az a gond nekünk, hogy a muszlim-vonalat tolja, emiatt meg Európával nem igazán kompatiblis jelenleg Törökország. Épp ezért én nem nagyon cimbiznék velük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Oké. Az USA amúgy meg tényleg egy rohadék szuperhatalom, ez tény. Szaúdiakkal való cimbizése a helyi érdekeik miatt jó példa erre. De ettől még nem minden mögött ők állnak, hiába is divatos most ezt mondani-hinni. Mindenki a saját pecsenyéjét akarja sütögetni. És attól, hogy az USA rohadék, még nem lesz kisebb rohadék Erdogán, vagy Asszad (aki érdekes módon pont leszarta az őshonos kisebbségeket, mint pl. a kurdokat Szíriában, amíg azok nem lettek tényezők), vagy bármelyik hozzájuk hasonló sem. És az oroszok is szeretnének akkora rohadékok (értsd, akkor befolyással lenni más államokban) lenni, mint az USA, csak jelenleg erre nem sok helyen képesek.
Ez egyértelmű. Azt gondolom ezt én eddig is tudtam.
Jelenleg viszont mivel végre tolódik vissza a világ a több pólus felé(remélem ebben egyet értünk), és a volt szuperhatalom USA a leginkább veszélyes mert kapkod össze vissza hogy megtartsa a hegemón helyét a világ tetején, valamint szerintem tényleg az Ő kezükhöz tapad a legtöbb civil vére még akkor is ha NEM csak ők állnak minden mögött, tőlem ezt fogod olvasni.
Ha már Kína lenne a helyükben, és tolnák ezt a rövidlátó - ostoba - önző - nagyképű - és mindent erőből megoldani akaró politikájukat, akikkel szemben féknek és ellensúlynak CSAK az USA lenne mint másik pólus, akkor mást olvashatnál tőlem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Ez egyértelmű. Azt gondolom ezt én eddig is tudtam.
Jelenleg viszont mivel végre tolódik vissza a világ a több pólus felé(remélem ebben egyet értünk), és a volt szuperhatalom USA a leginkább veszélyes mert kapkod össze vissza hogy megtartsa a hegemón helyét a világ tetején, valamint szerintem tényleg az Ő kezükhöz tapad a legtöbb civil vére még akkor is ha NEM csak ők állnak minden mögött, tőlem ezt fogod olvasni.
Ha már Kína lenne a helyükben, és tolnák ezt a rövidlátó - ostoba - önző - nagyképű - és mindent erőből megoldani akaró politikájukat, akikkel szemben féknek és ellensúlynak CSAK az USA lenne mint másik pólus, akkor mást olvashatnál tőlem.


Ebben viszont én kénytelen vagyok DINAMO véleményét osztani. Vagyis hogy, minden rohadéksága ellenére még mindig az a legjobb, ha az USA a legnagyobb hatalom. Abban igazad van, hogy veszélyes lehet a világra a mostani fölénymegtartási próbálkozásuk. Pláne, ha Kínával összepattan komolyabban, vagyis katonailag. Az oroszokkal szerintem amúgy nem fog, mert a látszat ellenére nem igazán ellenségei egymásnak (haubagoi rulz :D ).
De a kínai rendszer tényleg nagyon beteg rendszer. Szerintem egyetlen épeszű európai ember sem akarhatja azt, hogy Kína fújja itt a passzátszelet. A kisebbik rossz elvén meg marad usákia. Én így látom. :) Bár jobban örülnék, ha Európa képes lenne felnőni, de ez meg oda vezet, hogy Európai Egyesül Államok, amit már beszéltünk korábban, hogy most még erre nem vagyunk eléggé "érettek" itt. Most, jelenleg még jobban járunk a nemzetek Európájával, de az a formáció viszont nem dacolhat sem Kínával, sem az USA-val. Szívás, nekünk...
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Húha, a baj igencsak nagy. Az orosz agitprop beérni látszik...




Hát persze, ez pontosan így van. Az orosz narratíva szerint, tudjuk. :D :D






Kicsit gondolkodj már légyszi! Vagy beálltál te is abba a sorba? :(


Pl.
"Amikor volt a lázadás, egyértelműen az a pilóta aki a lelövést végrehajtotta, a lázadó oldalon volt, nagyjából az egész légibázisával és alegységével egyetemben."

1, Ezt mégis honnan veszed?
2, Szerinted Erdogan annyira balfasz, hogy azon gép pilótáját, aki egy ennyire súlyos cselekményt elkövet, nem rúgja ki, nem tartóztatja le, hanem a helyén hagyja csak úgy, hogy az a pilóta aztán egy évvel később majd jól megpróbálja megpuccsolni? :D

"Mikor lelőtték a Szu-24-est, Erdogan első reakciója az volt hogy kurvára nem Ő adott parancsot erre."

Én semmi ilyesmire nem emlékszek.
Ami viszont rémlik, hogy ezzel a géplelövéssel Erdogan szépen belehugyozott egy formálódó, vagy már meglévő megállapodássorozatba a koalíció és az oroszok között. Az amcsik emiatt eléggé morcosak is voltak és nem is tétováztak kiadni azt az infót, hogy biza szír terület fölött érte a találat az orosz gépet, nem pedig török terület fölött, mint ahogy a törökök állították.
Ja, hogy ez nem illik bele a divatos szemétgecijúeszéj-narratívába és ezért elfelejtődött már? Szomorú...

A puccs pedig... Nos, a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy ugyan valóban volt a török hadseregben szervezkedés Erdogan ellen (hogy ebben benne voltak-e külső hatalmak, vagy szervezetek, vagy sem, azt nem lehet tudni...), de Erdogan ezt tudta és rá is segített, tehát a valódi események mögött már ő állt, vagyis tulajdonképpen egy önpuccskísérlet történt, hogy így felfedjék magukat a hozzá nem teljesen hű tisztek és és megszabadulhasson tőlük.

Ja, hogy miért lövette le a Szu-24-est (amiről esélyesen nem tudta, hogy orosz, hanem szírnek vélhették)? Miután Szíria felől érkező harci gépek többször berepültek Törökország légterébe azon a részen? Mert a szírek is lelőttek ám egy török F-4-est három évvel korábban. Miután a török gépek jópárszor megsértették a szír légteret akkoriban. Erdogannak hát meg kellett mutatnia, hogy ki az alfahím a környéken.

És a térségben kurvára nem azonosak az USA és Erdogán céljai. Pl. a törökök benyomultak Szíriába, támogatták és még mindig támogatják a teroristákat (Nuszra-HTS Idlibben, meg az ISIS-t korábban), mivel Erdogán ott elsősorban a kurdokat akarja ütni, másodsorban meg szír területeke szerezni magának. Így hát, mivel Erdogan nem igazán volt partner és mind az amcsik szövetségesének számító szíriai kurdokra, mind a kurdok által ellenőrzés alatt tartott szír területeken lévő amerikai katonákra fenyegetést jelent, hát nem csoda, hogy egyre inkább kegyvesztett lesz. Erre már csak a hab a tortán, hogy az oroszoktól vesz Sz-400-asokat. Amik (és a velük érkező orosz tanácsadók) eléggé veszélyesek az F-35 valós RCS-ének és egyéb paramétereinek oroszokhoz kerülése szempontjából.
Hát persze, ez pontosan így van a jenkim narratíva szerint. A békés, becsületes 200 év kétszázötven háború jenki narratíva szerint.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ebben viszont én kénytelen vagyok DINAMO véleményét osztani. Vagyis hogy, minden rohadéksága ellenére még mindig az a legjobb, ha az USA a legnagyobb hatalom. Abban igazad van, hogy veszélyes lehet a világra a mostani fölénymegtartási próbálkozásuk. Pláne, ha Kínával összepattan komolyabban, vagyis katonailag. Az oroszokkal szerintem amúgy nem fog, mert a látszat ellenére nem igazán ellenségei egymásnak (haubagoi rulz :D ).
De a kínai rendszer tényleg nagyon beteg rendszer. Szerintem egyetlen épeszű európai ember sem akarhatja azt, hogy Kína fújja itt a passzátszelet. A kisebbik rossz elvén meg marad usákia. Én így látom. :) Bár jobban örülnék, ha Európa képes lenne felnőni, de ez meg oda vezet, hogy Európai Egyesül Államok, amit már beszéltünk korábban, hogy most még erre nem vagyunk eléggé "érettek" itt. Most, jelenleg még jobban járunk a nemzetek Európájával, de az a formáció viszont nem dacolhat sem Kínával, sem az USA-val. Szívás, nekünk...
Nem vagy kénytelen, de így jó neked. :) Vagy kényszerítenek? Kik?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Hát persze, ez pontosan így van a jenkim narratíva szerint. A békés, becsületes 200 év kétszázötven háború jenki narratíva szerint.

Blablabla

Nem vagy kénytelen, de így jó neked. :) Vagy kényszerítenek? Kik?

Ez csak egy szófordulat.
És hogy miért? Talán azért, mert én használom azt a szervet, ami a koponyámon belül található és nem csak visszaböfögöm, amit a számba rágtak a főnökeim?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Ebben viszont én kénytelen vagyok DINAMO véleményét osztani. Vagyis hogy, minden rohadéksága ellenére még mindig az a legjobb, ha az USA a legnagyobb hatalom. Abban igazad van, hogy veszélyes lehet a világra a mostani fölénymegtartási próbálkozásuk. Pláne, ha Kínával összepattan komolyabban, vagyis katonailag. Az oroszokkal szerintem amúgy nem fog, mert a látszat ellenére nem igazán ellenségei egymásnak (haubagoi rulz :D ).
De a kínai rendszer tényleg nagyon beteg rendszer. Szerintem egyetlen épeszű európai ember sem akarhatja azt, hogy Kína fújja itt a passzátszelet. A kisebbik rossz elvén meg marad usákia. Én így látom. :) Bár jobban örülnék, ha Európa képes lenne felnőni, de ez meg oda vezet, hogy Európai Egyesül Államok, amit már beszéltünk korábban, hogy most még erre nem vagyunk eléggé "érettek" itt. Most, jelenleg még jobban járunk a nemzetek Európájával, de az a formáció viszont nem dacolhat sem Kínával, sem az USA-val. Szívás, nekünk...
Nem ismerem annyira a Kínai rendszert, ez tény. Az biztos, hogy jelenleg ŐK sokkal szerényebben, kevésbé erőből állnak hozzá a világ nagy részéhez ha elmennek tárgyalni. Az ha ők lennének olyan helyzetben mint az USA nem ma van, hanem volt 25 éve, én sem szeretném látni, mert elhiszem hogy beteg rendszer! Erről sem kell meggyőzni.

NEM, nem osztom Dinamo véleményét, és itt veled sem értek egyet, NEM jó hogy ha van egyáltalán legfőbb hegemón hatalom. Ne legyen! Az USA sem jó, hiába szerinted meg szerinte még az a legjobb, mert az sem jó, ez nekem tisztán látszik!

Több pólus, és konszenzus, az kell.
No meg nekünk egy erős EU. Abban egyet értünk hogy jelenleg a jelenlegi önsorsrontó vezetéssel nem lenne szerencsés egy Egyesült Európai Államok, de azt gondolom idővel elkerülhetetlen lesz valamiféle föderatív szövetség, vagy megint kihasználnak és összeomlasztanak minket. Ebben tudom hogy te nem szereted olvasni, de pl. az USA-nak elég nagy szerepe lehet, mivel nekik lenne főnyeremény egy újra egymásnak feszülő és egymást leamortizáló EU-Orosz konfliktus.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 546
113
Blablabla



Ez csak egy szófordulat.
És hogy miért? Talán azért, mert én használom azt a szervet, ami a koponyámon belül található és nem csak visszaböfögöm, amit a számba rágtak a főnökeim?

Honnan tudod, hogy nem te tévedsz. Ez olyan mint az USA hozzálássa a világ dolgaihoz, én tévedhetetlen vagyok mindenki más hülye. Evvel a hozzálással csak magadat minősíted nem a másikat.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Oké. Az USA amúgy meg tényleg egy rohadék szuperhatalom, ez tény. Szaúdiakkal való cimbizése a helyi érdekeik miatt jó példa erre. De ettől még nem minden mögött ők állnak, hiába is divatos most ezt mondani-hinni. Mindenki a saját pecsenyéjét akarja sütögetni. És attól, hogy az USA rohadék, még nem lesz kisebb rohadék Erdogán, vagy Asszad (aki érdekes módon pont leszarta az őshonos kisebbségeket, mint pl. a kurdokat Szíriában, amíg azok nem lettek tényezők), vagy bármelyik hozzájuk hasonló sem. És az oroszok is szeretnének akkora rohadékok (értsd, akkor befolyással lenni más államokban) lenni, mint az USA, csak jelenleg erre nem sok helyen képesek.


Szerk.
A törökökkel, vagyis Erdogánnal az a gond nekünk, hogy a muszlim-vonalat tolja, emiatt meg Európával nem igazán kompatiblis jelenleg Törökország. Épp ezért én nem nagyon cimbiznék velük.
Én is tartok attól hogy muszlim vonal erősödése árthat a közös értékeinknek. Felettébb aggasztónak tartok hogy Magyarországon is kezd elmuszlimosodni a nyugatellenes ideológiai kör. Ez az Erdoganért és Iránért való feltétlen rajongás is annak a jele, hogy sokan feladták belül a harcot és egy muszlim kultúrájú Európát szeretnének ide mint ami Iránban is gyökeret vert. Én ezt a gyakorlatot teljes szívemből elutasítom és szót emelek ellene. Közel-Keletnek nagyobb a befolyása mint hinnénk.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem ismerem annyira a Kínai rendszert, ez tény. Az biztos, hogy jelenleg ŐK sokkal szerényebben, kevésbé erőből állnak hozzá a világ nagy részéhez ha elmennek tárgyalni.

Mert most ez a célravezető számukra. Nem hülyék (annál inkább veszélyesek), tudják, hogy JELENLEG így tudnak befolyást szerezni. Elég, ha megnézed, mit tesznek ott, ahol már nyeregben vannak. pl. Tibet, Ujgúria.

NEM, nem osztom Dinamo véleményét, és itt veled sem értek egyet, NEM jó hogy ha van egyáltalán legfőbb hegemón hatalom. Ne legyen! Az USA sem jó, hiába szerinted meg szerinte még az a legjobb, mert az sem jó, ez nekem tisztán látszik!

Ez nem kívánságműsor, hanem az emberi természet alapja. Mindenki, minden szervezet kizárólagos hatalomra törekszik. Evolúciós késztetés. Ha több, kb. egyenrangú hatalom van, abból háborúk lesznek. Ha egyetlen szuperhatalom van, akkor is, ha egy trónkövetelő már elég erősnek érzi magát.

Több pólus, és konszenzus, az kell.

Igen, ez kéne. Csak ehhez még nem vagyunk elég érettek. (És itt lehet mutogatni a szabakőművesekre, a cionistákra, az Illuminatira, a gyíkemberekre, az MJ12-re, stb. de az csak hárítás, vagy kivetítés, semmi több).

No meg nekünk egy erős EU. Abban egyet értünk hogy jelenleg a jelenlegi önsorsrontó vezetéssel nem lenne szerencsés egy Egyesült Európai Államok, de azt gondolom idővel elkerülhetetlen lesz valamiféle föderatív szövetség, vagy megint kihasználnak és összeomlasztanak minket. Ebben tudom hogy te nem szereted olvasni, de pl. az USA-nak elég nagy szerepe lehet, mivel nekik lenne főnyeremény egy újra egymásnak feszülő és egymást leamortizáló EU-Orosz konfliktus.

Pedig de, ebben pont egyetértek. Az USA nem szeretne egy erős, valódi rivális Európát. De egy túl gyenge, (felvevő)piacképtelen és fizetésképtelent sem. Szóval az USA érdeke szerintem egy se nem túl erős, se nem túl gyenge Európa. Ez viszont nem igazán az európai emberek érdeke.