Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Felrobbant egy tesztelés alatt álló rakétamotor Oroszországban

A robbanásban legkevesebb két ember veszítette életét – közölte az orosz védelmi minisztérium.
Hatalmas robbanás rázta meg az orosz haditengerészet gyakorló- és lőterét, amikor egy folyadékmeghajtású rakétamotort a tesztek közben felrobbant – írja a rt.com.
ga1.gif


A detonációban legkevesebb két ember életét vesztette, hat másik pedig megsérült – közölte az orosz védelmi minisztérium.
ga1.gif


Igor Orlov, Arhangelszk megye kormányzója közölte, hogy a helyszínre légi mentőket küldtek, és a régió kórházai felkészültek a sérültek fogadására. Hírügynökségi jelentések szerint az incidens Szeverodvinszktől 30 kilométerre történt.

A 185 ezres város polgármesteri hivatala azt közölte, hogy a településen a háttérsugárzás szintjének rövid idejű növekedését észlelték, de később visszaállt a normális szintre. Valenytin Magomendov, a helyi polgári védelem parancsnoka szerint a sugárzás jelenleg nem haladja meg az óránkénti 0,11 mikrosievertet, a maximálisan megengedett 0,6 mikrosivertes szint mellett.

Hétfőn egy hadianyagraktár robbant fel a szibériai Krasznojarszki terület acsinszki járásában. A feltehetően emberi mulasztás miatt bekövetkezett balesetben egy ember életét vesztette, nyolc pedig megsérült. A raktár 20 kilométeres körzetéből több mint 16 ezer embert telepítettek ki.

(képünk illusztráció)
https://mandiner.hu/cikk/20190808_felrobbant_egy_teszteles_alatt_allo_raketamotor_oroszorszagban
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Felrobbant egy tesztelés alatt álló rakétamotor Oroszországban

A robbanásban legkevesebb két ember veszítette életét – közölte az orosz védelmi minisztérium.
Hatalmas robbanás rázta meg az orosz haditengerészet gyakorló- és lőterét, amikor egy folyadékmeghajtású rakétamotort a tesztek közben felrobbant – írja a rt.com.
ga1.gif


A detonációban legkevesebb két ember életét vesztette, hat másik pedig megsérült – közölte az orosz védelmi minisztérium.
ga1.gif


Igor Orlov, Arhangelszk megye kormányzója közölte, hogy a helyszínre légi mentőket küldtek, és a régió kórházai felkészültek a sérültek fogadására. Hírügynökségi jelentések szerint az incidens Szeverodvinszktől 30 kilométerre történt.

A 185 ezres város polgármesteri hivatala azt közölte, hogy a településen a háttérsugárzás szintjének rövid idejű növekedését észlelték, de később visszaállt a normális szintre. Valenytin Magomendov, a helyi polgári védelem parancsnoka szerint a sugárzás jelenleg nem haladja meg az óránkénti 0,11 mikrosievertet, a maximálisan megengedett 0,6 mikrosivertes szint mellett.

Hétfőn egy hadianyagraktár robbant fel a szibériai Krasznojarszki terület acsinszki járásában. A feltehetően emberi mulasztás miatt bekövetkezett balesetben egy ember életét vesztette, nyolc pedig megsérült. A raktár 20 kilométeres körzetéből több mint 16 ezer embert telepítettek ki.

(képünk illusztráció)
https://mandiner.hu/cikk/20190808_felrobbant_egy_teszteles_alatt_allo_raketamotor_oroszorszagban
Hm....0,11mikrosievert nem kevés, de nem is vészes.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Gyanítom, hogy ez pariban van az emberiség szén-dioxid kibocsájtásásval.

Mondjuk inkább úgy, hogy kb. Belgium, Csehország és Ausztria összesített éves CO2 kibocsátásával egyenértékű a kb. 4 millió ha -on korábban égett erdőtűz által kibocsátott CO2 mennyiség.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
Felrobbant egy tesztelés alatt álló rakétamotor Oroszországban

A robbanásban legkevesebb két ember veszítette életét – közölte az orosz védelmi minisztérium.
Hatalmas robbanás rázta meg az orosz haditengerészet gyakorló- és lőterét, amikor egy folyadékmeghajtású rakétamotort a tesztek közben felrobbant – írja a rt.com.
ga1.gif


A detonációban legkevesebb két ember életét vesztette, hat másik pedig megsérült – közölte az orosz védelmi minisztérium.
ga1.gif


Igor Orlov, Arhangelszk megye kormányzója közölte, hogy a helyszínre légi mentőket küldtek, és a régió kórházai felkészültek a sérültek fogadására. Hírügynökségi jelentések szerint az incidens Szeverodvinszktől 30 kilométerre történt.

A 185 ezres város polgármesteri hivatala azt közölte, hogy a településen a háttérsugárzás szintjének rövid idejű növekedését észlelték, de később visszaállt a normális szintre. Valenytin Magomendov, a helyi polgári védelem parancsnoka szerint a sugárzás jelenleg nem haladja meg az óránkénti 0,11 mikrosievertet, a maximálisan megengedett 0,6 mikrosivertes szint mellett.

Hétfőn egy hadianyagraktár robbant fel a szibériai Krasznojarszki terület acsinszki járásában. A feltehetően emberi mulasztás miatt bekövetkezett balesetben egy ember életét vesztette, nyolc pedig megsérült. A raktár 20 kilométeres körzetéből több mint 16 ezer embert telepítettek ki.

(képünk illusztráció)
https://mandiner.hu/cikk/20190808_felrobbant_egy_teszteles_alatt_allo_raketamotor_oroszorszagban
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Bocsi de Te hülye vagy ?Az összes F- akárhányas alpesi ózont pukikázik néha napján a levegöbe.A kerót meg a lóvét meg egyenesen termeli(vkinek).
Részemről is irónia volt, a levegő daráló miatt is. - Mert messze is ment, meg effélék. :D

Meg ott is kell az eszkimó pilótáknak rep óra. Jól megvannak együtt. :D
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
@wolfram

"Mivel a Roszatom is érintett, ezért vagy a Burevesztnyik (SSC-X-9) volt, vagy egy olyan nukleáris, vagy részben nukleáris meghajtású rakéta/robotrepülő, amiről eddig még nem hallottunk. Más lehetőség nem nagyon van, mert nem lehetnek annyira hülyék az oroszok, hogy egy ilyen teszten RTG-t, vagy igazi nuki robbanófejet pakoljanak egy tisztán kémiai meghajtású hordozóeszközre."

Mivel a biztpolba nem tudok írni így itt válaszolok.

Sokan a Burovesztnyikre tippelnek, de nem az volt.
1. Burovesztnyik szilárd halmazállapotú üzemanyogot használ.A hírekben meg folyékony üzemanyagú hajtómüről beszéltek.
2. A tesztet a Nyjonyoksza titkos bázison végezték, amely mindössze 30 km-re található a 185 000 lakosú Szeverodvinszk városától. Nem hülyék az oroszok, hogy nukleáris hajtómüvet teszteljenek egy nagyváros közelében. A teszteket eddig az Északi sarkon található Novaja Zemlán végezték.

Ami nyílt forrásból ismert:

Egy új energia(hajtómü) forrással probálkoztak. A hajtómü folyékony üzemanyag rendszerébe radioizotóp anyagot használtak. Ez egy rendkívül speciális energiaforrás. Az erőforrás sajátossága, hogy a láncreakció helyett, mint például a nukleáris reaktorokban, a radioaktív tüzelőanyag hevítéskor teljesen lebomlik és nem jelent semmilyen sugárterhelést.

Szerintem a Cirkon hiperszónikus rakéta(ahogy fentebb írtam) szárazföldi telepítésü változatának - új technológián alapuló rakétahajtómüt tesztelték.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
@wolfram

"Mivel a Roszatom is érintett, ezért vagy a Burevesztnyik (SSC-X-9) volt, vagy egy olyan nukleáris, vagy részben nukleáris meghajtású rakéta/robotrepülő, amiről eddig még nem hallottunk. Más lehetőség nem nagyon van, mert nem lehetnek annyira hülyék az oroszok, hogy egy ilyen teszten RTG-t, vagy igazi nuki robbanófejet pakoljanak egy tisztán kémiai meghajtású hordozóeszközre."

Mivel a biztpolba nem tudok írni így itt válaszolok.

Sokan a Burovesztnyikre tippelnek, de nem az volt.
1. Burovesztnyik szilárd halmazállapotú üzemanyogot használ.A hírekben meg folyékony üzemanyagú hajtómüről beszéltek.
2. A tesztet a Nyjonyoksza titkos bázison végezték, amely mindössze 30 km-re található a 185 000 lakosú Szeverodvinszk városától. Nem hülyék az oroszok, hogy nukleáris hajtómüvet teszteljenek egy nagyváros közelében. A teszteket eddig az Északi sarkon található Novaja Zemlán végezték.

Ami nyílt forrásból ismert:

Egy új energia(hajtómü) forrással probálkoztak. A hajtómü folyékony üzemanyag rendszerébe radioizotóp anyagot használtak. Ez egy rendkívül speciális energiaforrás. Az erőforrás sajátossága, hogy a láncreakció helyett, mint például a nukleáris reaktorokban, a radioaktív tüzelőanyag hevítéskor teljesen lebomlik és nem jelent semmilyen sugárterhelést.

Szerintem a Cirkon hiperszónikus rakéta(ahogy fentebb írtam) szárazföldi telepítésü változatának - új technológián alapuló rakétahajtómüt tesztelték.

"Sokan a Burovesztnyikre tippelnek, de nem az volt.
1. Burovesztnyik szilárd halmazállapotú üzemanyogot használ.A hírekben meg folyékony üzemanyagú hajtómüről beszéltek."

Igen, ez nekem is feltűnt. Viszont, nagy a ködösítés, vagyis valamiért nem nagyon akarják elmondani, hogy pontosan milyen eszköz is volt.
És sajnos a Burevesztnyikről sem tudunk sokat, a hajtóműve is leginkább találgatás, már azon kívül, hogy nukleáris.
Namármost, a "folyékony üzemanyag" az akár jelentheti azt is, amit pl. gacsat betett a Burevesztnyik topikjába:
https://forum.htka.hu/threads/9m730-burevesztnyik.1526/page-5#post-506726

Wqaox.jpg


"2. A tesztet a Nyjonyoksza titkos bázison végezték, amely mindössze 30 km-re található a 185 000 lakosú Szeverodvinszk városától. Nem hülyék az oroszok, hogy nukleáris hajtómüvet teszteljenek egy nagyváros közelében. A teszteket eddig az Északi sarkon található Novaja Zemlán végezték."

Hát, én is remélem, hogy nem ment el az eszük.



"Egy új energia(hajtómü) forrással probálkoztak. A hajtómü folyékony üzemanyag rendszerébe radioizotóp anyagot használtak. Ez egy rendkívül speciális energiaforrás. Az erőforrás sajátossága, hogy a láncreakció helyett, mint például a nukleáris reaktorokban, a radioaktív tüzelőanyag hevítéskor teljesen lebomlik és nem jelent semmilyen sugárterhelést.
Szerintem a Cirkon hiperszónikus rakéta(ahogy fentebb írtam) szárazföldi telepítésü változatának - új technológián alapuló rakétahajtómüt tesztelték."



Nos, én sem zártam ki, hogy valami egészen új, eddig számunkra ismeretlen dolgot teszteltek ott.
Viszont én még életemben nem hallottam olyan radioaktív izotópról, ami hevítés hatására aztán már nem lesz radioaktív. Szerintem ez egy fizikai Nobel-díj lenne minimum.
Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy nem a meghajtáshoz, hanem valamilyen markernek használtak a teszthez radioaktív izotópot. Ha így van, akkor annak a mennyisége nyilván nagyon kicsi lehetett.

Talán valamikor majd megtudjuk, pontosan mi is volt az.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
"Sokan a Burovesztnyikre tippelnek, de nem az volt.
1. Burovesztnyik szilárd halmazállapotú üzemanyogot használ.A hírekben meg folyékony üzemanyagú hajtómüről beszéltek."

Igen, ez nekem is feltűnt. Viszont, nagy a ködösítés, vagyis valamiért nem nagyon akarják elmondani, hogy pontosan milyen eszköz is volt.
És sajnos a Burevesztnyikről sem tudunk sokat, a hajtóműve is leginkább találgatás, már azon kívül, hogy nukleáris.
Namármost, a "folyékony üzemanyag" az akár jelentheti azt is, amit pl. gacsat betett a Burevesztnyik topikjába:
https://forum.htka.hu/threads/9m730-burevesztnyik.1526/page-5#post-506726

Wqaox.jpg


"2. A tesztet a Nyjonyoksza titkos bázison végezték, amely mindössze 30 km-re található a 185 000 lakosú Szeverodvinszk városától. Nem hülyék az oroszok, hogy nukleáris hajtómüvet teszteljenek egy nagyváros közelében. A teszteket eddig az Északi sarkon található Novaja Zemlán végezték."

Hát, én is remélem, hogy nem ment el az eszük.



"Egy új energia(hajtómü) forrással probálkoztak. A hajtómü folyékony üzemanyag rendszerébe radioizotóp anyagot használtak. Ez egy rendkívül speciális energiaforrás. Az erőforrás sajátossága, hogy a láncreakció helyett, mint például a nukleáris reaktorokban, a radioaktív tüzelőanyag hevítéskor teljesen lebomlik és nem jelent semmilyen sugárterhelést.
Szerintem a Cirkon hiperszónikus rakéta(ahogy fentebb írtam) szárazföldi telepítésü változatának - új technológián alapuló rakétahajtómüt tesztelték."



Nos, én sem zártam ki, hogy valami egészen új, eddig számunkra ismeretlen dolgot teszteltek ott.
Viszont én még életemben nem hallottam olyan radioaktív izotópról, ami hevítés hatására aztán már nem lesz radioaktív. Szerintem ez egy fizikai Nobel-díj lenne minimum.
Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy nem a meghajtáshoz, hanem valamilyen markernek használtak a teszthez radioaktív izotópot. Ha így van, akkor annak a mennyisége nyilván nagyon kicsi lehetett.

Talán valamikor majd megtudjuk, pontosan mi is volt az.

Vagy mi már nem tudjuk meg. Orosz VM titkosította a balesettel kapcsolatos minden információt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed