Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Szerintem kurvajó. Én rég törvénybe pakoltam volna, hogy álláshirdetés csak pontos feltételekkel lehessen, minimum az alapbér megjelölésével.

Az ilyen "versenyképes" lózung / jajj próbaidőn még ennyi de majd lesz több (hahhaaha majd jól kirúgunk és szerzünk egy másik próbaidős lúzert) / azért nem írjuk ki mert majd okosba' jelentünk be ;) ;) / minimálbér meg majd persze bónusz pofára (ha nem húzod a szád hogy 8-kor még mindig dolgozol, persze túlórapénz nélkül) szarságnak hamar vége lenne, bérverseny is kialakulhatna..
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
68954636_2274102269355839_7262201879721934848_n.jpg

Kíváncsi vagyok az itteni véleményekre, mit gondoltok egy ilyen álláshirdetésről?
Rengeteg semmitmondó, nulla konkrétumú hirdetést olvastam és dacára annak hogy ez a frenkizős stílus annyira nem jön be, azért nekem kifejezetten tetszik.
Arra mondjuk kíváncsi lennék mit jelent a "szokásos" pótlék, az utolsó 3 munkahelyemen nulla%-ot adtak, a 200ezer fejpénz meg hihetetlennek tűnik.

Komáromi ipari park mocskosul elszívja a munkaerőt, úgyhogy nem sz*rozhatnak a fizetésekkel.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Komáromi ipari park mocskosul elszívja a munkaerőt, úgyhogy nem sz*rozhatnak a fizetésekkel.
Ja, most nézem hogy Kisbér. Nekem innen a keleti fertályról brutális összegnek tűnik, legutóbb 3 éve kaptam 15ezer forintot amiért haver fél évig ott téblábolt a mellettem lévő gépen.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Ja, most nézem hogy Kisbér. Nekem innen a keleti fertályról brutális összegnek tűnik, legutóbb 3 éve kaptam 15ezer forintot amiért haver fél évig ott téblábolt a mellettem lévő gépen.

Pedig már a MÁV is ad 75k-t sikeres ajánlásért (felét ha levizsgázik, másik felét ha fél évig nem mond fel).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
68954636_2274102269355839_7262201879721934848_n.jpg

Kíváncsi vagyok az itteni véleményekre, mit gondoltok egy ilyen álláshirdetésről?
Rengeteg semmitmondó, nulla konkrétumú hirdetést olvastam és dacára annak hogy ez a frenkizős stílus annyira nem jön be, azért nekem kifejezetten tetszik.
Arra mondjuk kíváncsi lennék mit jelent a "szokásos" pótlék, az utolsó 3 munkahelyemen nulla%-ot adtak, a 200ezer fejpénz meg hihetetlennek tűnik.
Kell az ember de nagyon gondolom,azért 200000, nálunk 100000. Kisbér valahol Győr közelében van tudtommal Tata meg Pannonhalma közt, ennek fényében kell értelmezni. Tehát onnét elszív Győr,Komárom, Tbánya,meg talán még Veszprém + Fehérvár + Österreich is. A szöveg jó, mert mert lényegre törő,érthető, szimpatikusabb mint az hogy lehetőséged van nálunk dolgozni, meg jó csapatba kerülhetsz, terhelhetőség, ecetera. Műszakpótlék 06-18-0%,18-06-40%, tehát ha csak délutános is vagy akkor kapsz 4 órára 40%-ot. Általában így van bár valahol csak 30(?) % az éjszakai állítólag. Túlóra meg 50%, vasárnap 100%, ünnepnap 200% (?) de utóbbi gyakorlatilag nincs a helyek zömében. A bónusz negyed éves,éves, havi esetleg? Ez nem mindegy, mert negyedéves nettó 40000 már nem olyan vonzó,éves meg pláne nem. A Széchenyi meg társai a kutyát nem érdekli, kp-t adjanak inkább.
Tehát amit ajánl így ami lényeges az bruttó 200000+kb átlag 40000 műszakpótlék (bár ha 2x vagy délelőttös az cumi) plusz bónusz ,ez utóbbi passz hogy hogyan oszlik ha megvan a norma,vagy jól megy a cégnek stb. Szóval gyermektelen akár a kb 160-at is megkeresheti plusz a bónusz akármennyi az is csak 40000 havi/negyedéves/éves leosztásban. 13-ik havi, netán 14-ik havi semmi ezek szerint. Szerintem felejtős.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Félre értettél, nem az állás érdekel csak a hirdetést találtam érdekesnek. Az általad írt százalékok stimmelnek papíron de a gyakorlatban felénk kis- és középvállalatoknál nagyon nem ez megy.
Jah,tudom,azok trükköznek. Ismerős-volt kollega büszkélkedett pár hete hogy Júliusban 440000-et keresett, igaz 200 túlórával. Mondom mi? Hát jah, tudod 2 hétig itt voltunk gépet telepíteni zsinórban, közben 1 vasárnap otthon, aztán újra 2 hét vissza. Mondom ahhoz képest kevés,valami difi van. Aztán kiderült hogy sima alapbérrel számolják neki a túlórát, a pótlék meg a karácsonyi pénz (13-ik havi). Voltam valami ilyesmiben 2010-körül, de akkor még nem volt se otthon,se család. Ma már ilyen munkahelyre nem tudnának rávenni, nem más birodalmának szentelem az életem hanem a magaménak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 703
113
68954636_2274102269355839_7262201879721934848_n.jpg

Kíváncsi vagyok az itteni véleményekre, mit gondoltok egy ilyen álláshirdetésről?
Rengeteg semmitmondó, nulla konkrétumú hirdetést olvastam és dacára annak hogy ez a frenkizős stílus annyira nem jön be, azért nekem kifejezetten tetszik.
Arra mondjuk kíváncsi lennék mit jelent a "szokásos" pótlék, az utolsó 3 munkahelyemen nulla%-ot adtak, a 200ezer fejpénz meg hihetetlennek tűnik.

A fejpénz nem annyira hihetetlen győr környékén.
A legtöbb helyen ha eltellik 1 év és a jóember akit ajánlottál még mindíg ott dolgozik, megkapod a pénzt. Persze bruttó.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Kell az ember de nagyon gondolom,azért 200000, nálunk 100000. Kisbér valahol Győr közelében van tudtommal Tata meg Pannonhalma közt, ennek fényében kell értelmezni. Tehát onnét elszív Győr,Komárom, Tbánya,meg talán még Veszprém + Fehérvár + Österreich is. A szöveg jó, mert mert lényegre törő,érthető, szimpatikusabb mint az hogy lehetőséged van nálunk dolgozni, meg jó csapatba kerülhetsz, terhelhetőség, ecetera. Műszakpótlék 06-18-0%,18-06-40%, tehát ha csak délutános is vagy akkor kapsz 4 órára 40%-ot. Általában így van bár valahol csak 30(?) % az éjszakai állítólag. Túlóra meg 50%, vasárnap 100%, ünnepnap 200% (?) de utóbbi gyakorlatilag nincs a helyek zömében. A bónusz negyed éves,éves, havi esetleg? Ez nem mindegy, mert negyedéves nettó 40000 már nem olyan vonzó,éves meg pláne nem. A Széchenyi meg társai a kutyát nem érdekli, kp-t adjanak inkább.
Tehát amit ajánl így ami lényeges az bruttó 200000+kb átlag 40000 műszakpótlék (bár ha 2x vagy délelőttös az cumi) plusz bónusz ,ez utóbbi passz hogy hogyan oszlik ha megvan a norma,vagy jól megy a cégnek stb. Szóval gyermektelen akár a kb 160-at is megkeresheti plusz a bónusz akármennyi az is csak 40000 havi/negyedéves/éves leosztásban. 13-ik havi, netán 14-ik havi semmi ezek szerint. Szerintem felejtős.
Jó összefoglaló, de szerintem a beugró 200k (nem értem miért 2k-t írt) az nettóban érti, bruttó 200k-val NyMagyarországon nem tudom mit akar, a többi járandóság az már oké bruttóba.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Jó összefoglaló, de szerintem a beugró 200k (nem értem miért 2k-t írt) az nettóban érti, bruttó 200k-val NyMagyarországon nem tudom mit akar, a többi járandóság az már oké bruttóba.
Mindig bruttóról beszélnek. Ráadásul utána is bruttó minden tétel. Továbbá kinek ennyi 200 bruttó kinek annyi ha 3 gyereke van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Jó összefoglaló, de szerintem a beugró 200k (nem értem miért 2k-t írt) az nettóban érti, bruttó 200k-val NyMagyarországon nem tudom mit akar, a többi járandóság az már oké bruttóba.
Ezért ad 200000-et ha viszel embert. Mert nincs neki, és xar a meló, öntöde, nem óvodai karbantartó. Továbbá xar a fizu is. Hiába viszel oda 30 embert ha mind elmenekül, nem értik meg... Adná a marhája azt a pénzt annak aki ott dolgozik már 1-2-10-20 éve. Pénz van toborzásra, de fizetésre sajnálja már.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Hát figyu, köbö így nézhet ki a keresete:
Bruttó munkabér: 2000x8x21= 336000ft
Nettó munkabér: 336000:1,5= 224000ft
Nettó bónusz: 60000x0,625= 38000ft
SZÉP kártya: 30000ft
Ez így 292000ft, a műszak- és az éjszakai pótlékokat nem számoltam bele, ahogy a túlórát sem, de ezekkel olyan 330000ft körül lehet a bére, én ezt egy három műszakos, nehezebb körülmények közötti (öntöde) munkától Győr közvetlen vonzáskörzetében keveslem. Lehet grafikus, tervező és szövegíró helyett meg kéne inkább fizetni őket. Mellesleg kötelezném a munkáltatókat, hogy bruttó helyett mindenhol nettó kereseteket, és juttatásokat kelljen megadniuk...