[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hallottam hasonlókat biztonságpolitikai konferencián, ez is egy álláspontja egy szakértőnek, de nem tekinteném hivatalos álláspontnak. Ha elvégzel egy biztpolos diplomát az NKE-en meg hozzá egy mestert annyi ilyen előadáson terjesztheted az igét amennyin akarod....

Tudom, de ettől függetlenül nem bagatellizálnám el ezt az előadást, mert tünete annak, hogyan gondolkoznak a lengyelek az oroszokkal kapcsolatban. Meg azt is jól mutatja, hogy mennyire nem érzik az arányokat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Tudom, de ettől függetlenül nem bagatellizálnám el ezt az előadást, mert tünete annak, hogyan gondolkoznak a lengyelek az oroszokkal kapcsolatban. Meg azt is jól mutatja, hogy mennyire nem érzik az arányokat.
A bolondabbja lehet, de nem hinném, hogy ez ennyire jellemző lenne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Akkor azok a katonák, akik meghívták ezt a faszit előadni, meg végighallgatták, elég bolondok lehetnek.
Hát nem tudom én elég sok lengyel kollégával beszéltem már a dologról, ők nem voltak ilyen optimisták a saját képességeikkel kapcsolatban (sőt). Én is végighallgattam baromi sok előadást, meg beültem mert kíváncsi voltam rá, de nem azért mert szentírásnak tekintettem a tartalmukat.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 930
113
Hallottam hasonlókat biztonságpolitikai konferencián, ez is egy álláspontja egy szakértőnek, de nem tekinteném hivatalos álláspontnak. Ha elvégzel egy biztpolos diplomát az NKE-en meg hozzá egy mestert annyi ilyen előadáson terjesztheted az igét amennyin akarod....
Ha meghívnak. Nem illeszkedik be a mondandód a rendezők világnézetébe, nem hívnak.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Ha meghívnak. Nem illeszkedik be a mondandód a rendezők világnézetébe, nem hívnak.
Most nem Magyarországról beszélünk. Van ahol meghallgatnak más véleményt is, ha másként nem hát érdekességként. De mivel elég erős lengyel militarista beállítottságú az előadó adott esetben, meghívhatták, még akkor is ha hülyeség.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Azért gondolkoznak ilyenbe a Lengyelek mert az oroszok nagyon le vannak maradva

Érdekes módon kínáról nem gondol ilyet egy szomszéd sem ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 930
113
Most nem Magyarországról beszélünk. Van ahol meghallgatnak más véleményt is, ha másként nem hát érdekességként. De mivel elég erős lengyel militarista beállítottságú az előadó adott esetben, meghívhatták, még akkor is ha hülyeség.
Én komolyan attól tartok, hogy nagyon nincs ő azzal ott egyedül, hogy simán legyőzhetik az oroszokat, bárkit, majd gond nélkül elsétálhatunk a naplementébe... Rémisztő.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Tudom, de ettől függetlenül nem bagatellizálnám el ezt az előadást, mert tünete annak, hogyan gondolkoznak a lengyelek az oroszokkal kapcsolatban. Meg azt is jól mutatja, hogy mennyire nem érzik az arányokat.
Lengyel-román vs. Oroszok verziót mar egy éve konyvben is olvastam. Magyarorszagi zsidó származású biztonsagpolitikai think-thank vezető irasa a lehetséges 21.szazadi jövő forgatókonyveiről amerikai szemszögből.
Sztem érdekes könyv.
https://www.magyarmenedek.com/products/11333/A_kovetkezo_100_ev_-_George_Friedman.htm

Ami tetszett benne, hogy még az ukrán-orosz konfliktus előtt íródott, de benne van, mint erősen esélyes szcenárió.
Néha nem tudtam eldönteni, hogy ilyen jol latja előre a jövőt vagy az ő forgatókönyvét követik az USAban. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lengyel-román vs. Oroszok verziót mar egy éve konyvben is olvastam. Magyarorszagi zsidó származású biztonsagpolitikai think-thank vezető irasa a lehetséges 21.szazadi jövő forgatókonyveiről amerikai szemszögből.
Sztem érdekes könyv.
https://www.magyarmenedek.com/products/11333/A_kovetkezo_100_ev_-_George_Friedman.htm

Ami tetszett benne, hogy még az ukrán-orosz konfliktus előtt íródott, de benne van, mint erősen esélyes szcenárió.
Néha nem tudtam eldönteni, hogy ilyen jol latja előre a jövőt vagy az ő forgatókönyvét követik az USAban. :)

"Néha nem tudtam eldönteni, hogy ilyen jol latja előre a jövőt vagy az ő forgatókönyvét követik az USAban. :)"

Inkább az utóbbi. Én is nem azért írok vad dolgokat, mert előre látom a jövőt (jó, azért is :)), hanem mert tudom, hogy követnek ;)

(Emlékezzetek csak vissza, hányan hülyéztetek le, amikor pár éve először leírtam, hogy az USA Kína tengeri blokádjára törekszik, és erre tessék, a lengyel fickó is pont ezt mondta most, 2019 júniusában.)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 063
113
Lengyelország katonai stratégiája Oroszország legyőzése háborúban Lengyelország-Románia szövetséggel, amelyben összekötik Lengyelországot és Romániát Nyugat-Ukrajnán keresztül, és kiterjesztik a lengyel hadműveletek területét az egész Baltikumra, Belaruszra, Ukrajnára és a Duna-deltára, miközben az USA Kína ellen vív tengeri blokádot / háborút, és potenciálisan Oroszországnak ajánl paktumot. Németország pedig megbízhatatlan Lengyelország számára, mert potenciális orosz és/vagy kínai szövetséges. De Lengyelország ezúttal győzni fog, mert Oroszország már nem egy Szovjetunió, a németek is gyöngék katonailag és az USA már most jelen van a kontinensen.
Sok volt nekik a zubrovka... :D Megis mit szeretnenek ezek az oroszok ellen? :D Meg belarusz is tul sok lenne nekik. Tr 85-el, kb 100 repulovel, szaz akarhanyezer katonaval, a nemet sereg meg kormot lakkoz, pilotaik nincsenek, a britek detto, a jenkik meg eltevednek. Mondjuk nem zorog a haraszt... Tehat errol mar 3 fel elozetesen targyalt valamennyire. Karpatalja tehat romulania resze lesz vajon?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 063
113
Azért gondolkoznak ilyenbe a Lengyelek mert az oroszok nagyon le vannak maradva

Érdekes módon kínáról nem gondol ilyet egy szomszéd sem ;)
Mihez kepest vannak lemaradva? A roman Tr tankokhoz kepest, vagy a lengyelek estleg mar kifejlesztettek valami atom raketat, netan kalibr konkurenciat? Vagy mindket sereg harcedzettsegehez, sereg vezetesben valo gyakorlatahoz kepest vannak lemaradva az oroszok?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Tudjátok, érdekes dolog ez. Volt egyszer két, magát igen erősnek gondoló és a világ szemében tényleg erős ember, aki azt gondolta, hogy Oroszországon most kell rajtaütni, mert elmaradott és gyenge. Az egyik Európa ura volt, elhozta a társadalmi fejlődés újabb lépcsőfokát. Neki még Moszkvát is sikerült bevennie. Végül belebukott. Ő volt Napoleon. A másik, aki Romániával (és még másokkal) szövetségben tényleg támadott, eleinte szintén nyerésre állt... ő volt Adolf.. Most sem napoleoni kaliberűt, sem hitleri hatalmút nem látok. Csak Lengyelországot, Romániát... és a felbujtót...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Gondolom a Lengyel tesók a teljes yenki szövetséggel,supporttal kalkulálnak,a román szövihez külön gratulálok :D ,nagy ötlet.
Persze, usánka nyilván nem vetne meg még pár majdant Oroszország ellen, csak, hogy lekössön valamennyi erőt tőle,jól láthatóan viszont usánka nem kívánja a nyílt sisakos atomháborút(ki érti ezt :D),ezért max kiképzők,meg tanácsadók vannak ukrajnában,szíriában is,ahol az Oroszok reguláris erőkkel harcolnak.
Mondjuk azt elérheti az usa,hogy mackó papi előkapja a csitt botot,ha nekik vezetik a Lengyeleket is,meg a szövetségeseiket,és lenullázza a Lengyel haderőt 1 nap alatt, a szövikkel együtt,meg ha már,akkor már kievbe is kitűzik a trikolórt,és kész is a Csop-Vlagyivosztok tengely.....:eek::D
Azok a fránya véletlenek.:rolleyes:
Usánka meg sajnálkozik erőst,de ugye neki Kína a prioritás,lesznek újabb szankciók,dörgő hangú beszédek,aztán vesznek pár Orosz hordozó rakétát, felcuccolni a csúzlijaikat az űrbe,pl.
:)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Sztem Oroszországot katonai értelemben lehetetlen kívülről elfoglalni. Még belülről sem volt egyszerű, sem a bolsevikoknak, sem Putyinnak. Legyőzni esetleg lehetne, ha kb. porrá nukizzák az egészet, de ez meg értelmetlen.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Sztem Oroszországot katonai értelemben lehetetlen kívülről elfoglalni. Még belülről sem volt egyszerű, sem a bolsevikoknak, sem Putyinnak. Legyőzni esetleg lehetne, ha kb. porrá nukizzák az egészet, de ez meg értelmetlen.

Meg hát a területe a szárazföldek 1/5-e és ha porrá "nukizod" akkor a határaitól 1000km-es körzetben lakhatatlan sugárszennyezett zónát csinálsz, ahol csak vadvilág marad, mert embernek élhetetlen lesz. Szóval a bolygó 1/4-e vagy több oda lesz soksok évtizedre/évszázadra. És ki tudja megáll-e ott a szennyezés, vagy a szél és víz körbehurcolja az egész bolygón. Azért 4-5000 vagy mégtöbb nukleáris töltet nagyon sok radioaktív anyagot tartalmaz, ami az arra hajlamos atomokat gerjeszti, és nehéz megmondani mi lenne a vége.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai hosszú hozamok a mélyben vannak, Európában sok országban és Japánban pedig negatív tartományban vannak. A befektetők viszont keresnék a biztonságos eszközöket, mert az ipari fémek ártartománya azt vetíti előre, hogy “hét szűk esztendő” előtt állunk. Jobb híján az arany menedékében köt ki a tőke, vagyis a pénzemberek már erősen készülnek a válságra.
Már akkora a baj, hogy menekülnek a pénzemberek


Larry Kudlow, a Fehér Ház Gazdasági Bizottságának vezetője az egykori amerikai-orosz hidegháborúhoz hasonlította a kereskedelmi vitát Kínával, amikor újságíróknak nyilatkozott pénteken Washingtonban. Donald Trump elnök gazdasági tanácsadójának szavait az amerikai kommentátorok úgy értelmezték, hogy a kereskedelmi vita akár olyan hosszúra is nyúlhat, mint az Egyesült Államok és az egykori Szovjetunió közötti, hidegháborús időszak.
Akár évtizedekig elhúzódhat az USA és Kína kereskedelmi vitája
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and gergo55
Status
Not open for further replies.