A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
és akkor az összes fiatal munkanélküli vagy mi? Nem tudom én azt látom, saját korombeli ismerőseim közt, hogy aki akart dolgozni és tett érte, mint normális munkahelyen van ahol megfizetik és becsülik a munkáját, aki meg szart bele a teszkóban árufeltölt.
Nem az, de a legtöbb helyen olyan munkát is végez amihez nincs szükség sok fegyelemre, észre és fizikumra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Nem az, de a legtöbb helyen olyan munkát is végez amihez nincs szükség sok fegyelemre, észre és fizikumra.
Képzeld el elég sok fiatal legénységit vesztettem el 1-2 év után aki fizikailag kurvajó volt (atletika országos helyezések), beszélt angolul és németül, aztán arra várt a srác, hogy beírassák altiszti iskolába, ígérték neki egy éven át, aztán elege lett és lelépett, azóta külföldön vállalt munkát és megházasodott és egy angol cégnél helyi vezető.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
OFF:blogen szerintem így képzeli el dolgokat: (kínától merít)
"
ee7f61dc2f798e8600a65b3884ba0d5c.jpg
69e28044228b1a733d77c44608967aed.jpg
5cfc1b14dd1c295eee956d85ad5fec33.jpg
7ff7e131cf68933aa7fd976aa97bc4d4.jpg
"
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Képzeld el elég sok fiatal legénységit vesztettem el 1-2 év után aki fizikailag kurvajó volt (atletika országos helyezések), beszélt angolul és németül, aztán arra várt a srác, hogy beírassák altiszti iskolába, ígérték neki egy éven át, aztán elege lett és lelépett, azóta külföldön vállalt munkát és megházasodott és egy angol cégnél helyi vezető.
Tudom. Ez a pazarlás ért véget mostranra a Rendőrségnél. Már nem jönnek ezek a fiatalok, mert elfogytak. Nem tudom nálatok van e még ilyen minőségű új felszerelő, megfelelő mennyiségben. Mert már olyan helyre se jönnek tömegével, ahol a pénz príma. Nagy szerencse ott, ha kifogsz egy-kettőt és még akkor is ott van, hogy harmadukból jó eséllyel lesz lusta táppénzhuszár mondjuk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Tudom. Ez a pazarlás ért véget mostranra a Rendőrségnél. Már nem jönnek ezek a fiatalok, mert elfogytak. Nem tudom nálatok van e még ilyen minőségű új felszerelő, megfelelő mennyiségben. Mert már olyan helyre se jönnek tömegével, ahol a pénz príma. Nagy szerencse ott, ha kifogsz egy-kettőt és még akkor is ott van, hogy harmadukból jó eséllyel lesz lusta táppénzhuszár mondjuk.
Igen mert nem látják a jövőt és aki ér valamit az:
- nem gyári melós lesz, ha mégis akkor valami komolyabb szakmunkás ha itthon marad.
- kurvára nem marad itthon.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43
Tudom. Ez a pazarlás ért véget mostranra a Rendőrségnél. Már nem jönnek ezek a fiatalok, mert elfogytak. Nem tudom nálatok van e még ilyen minőségű új felszerelő, megfelelő mennyiségben. Mert már olyan helyre se jönnek tömegével, ahol a pénz príma. Nagy szerencse ott, ha kifogsz egy-kettőt és még akkor is ott van, hogy harmadukból jó eséllyel lesz lusta táppénzhuszár mondjuk.

Rendőrségtől 2x annyian szereltek le nyáron, mint fel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Tudom. Ez a pazarlás ért véget mostranra a Rendőrségnél. Már nem jönnek ezek a fiatalok, mert elfogytak. Nem tudom nálatok van e még ilyen minőségű új felszerelő, megfelelő mennyiségben. Mert már olyan helyre se jönnek tömegével, ahol a pénz príma. Nagy szerencse ott, ha kifogsz egy-kettőt és még akkor is ott van, hogy harmadukból jó eséllyel lesz lusta táppénzhuszár mondjuk.
A rendőrségnél még a meglévő állományt se próbálják megtartani.... El nem hiszem, hogy az nem szándékos ami ott zajlik...
Na ott soha nem kerültek kapcsolatba külső tényezővel mint a Honvédségben a vezetők a NATO felfogással. Ott a vezetőség megmaradt olyannak mint a rendszerváltás előtt volt mentalitásában....

Aki jön sem marad sokáig, csak a baromira elhivatottak.
 

Kishuszár

Active Member
2019. június 19.
108
242
43
Igen mert nem látják a jövőt és aki ér valamit az:
- nem gyári melós lesz, ha mégis akkor valami komolyabb szakmunkás ha itthon marad.
- kurvára nem marad itthon.

És gyakran se a rendőrség, se a honvédség nem tiszteli meg annyival a saját katonáit, hogy normálisan ellátja az ott szolgálókat minőségi cuccokkal. A társadalmi megbecsülés se hág a tetőfokára.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
a baj az,hogy az elmúlt kb 40 év sorkatonasága(vagy is az az államilag finanszírozott szopóroller amit Néphadseregnek hívtak)olyan mélyen beleivódott a társadalomba,hogy gyakorlatilag esélytelenné váltunk arra,hogy itt addig sorkatonaság legyen amíg csak egy ember is él aki emlékszik a sorkatonaságra vagy a történetekre amit róla hallottak.Jah!Ezen a megítélésen az ÖTT sem javít hogy finoman fogalmazzak...
Ez igy nem igaz.Nagyon attol függ,hogy mikor és milyen alakulatnál szogált a manus.Saját példám,hogy az én rt századomnál kifejezetten jó volt a morál.Egerágon megfelelő,Homokszentgyörgyön már rossz,Lentiben meg kifejezetten szar.1 rt zl-en bekül megvolt a pillanatnyi helyzetképben a teljes morális paletta.
Számolj 900-as átlaggal, a Wikipédiát felejtsd el. A 2 merevszárnyú reptér ezredszintű szervezet ezt a létszámot ütik is, a radarezred és a lérakosok mindkettő viszi ezt + akkor még ott a szikla meg a helikopterbázis.
Ezt nem ennyire egyszerű.Lég rakosok jelenleg mennyi technikát üzemeltetnek,milyen a logisztikai rendszer,a merevszárnyú repterek egyidejű üzemkészsége,a szikla működési rendszere,stb.Wiki csak tájékoztató jellegű,nem hiteles.Anno a K66Mhez 10-14 kezelő kellett,mai távolfelderitőknek nem kell ennyi egyidejleg,stb,stb és stb
Azthiszem én is lefelejtettem egy ezredet az akkori heliknél.Minyók mellett volt még vagy 40db csirkecomb is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Igen mert nem látják a jövőt és aki ér valamit az:
- nem gyári melós lesz, ha mégis akkor valami komolyabb szakmunkás ha itthon marad.
- kurvára nem marad itthon.
A kevés helyen, ahol megfizetik is pontosan ugyanaz a helyzet a fiatalokkal, mint ahol nem.

A hadsereg és a rendőrség sokáig azért volt kivétel, mert annak a kevésnek, aki használható is lett volna, mert a fegyelmet szerette, a rendszeres munkavégzés nem volt idegen neki és követelni is lehetett tőle, mert erre vágyott, illúziói voltak. Ezek az illúziók bevitték a szervezetbe, majd amikor csalódott, akkor kifordult onnan. A Rendőrség és a sereg egy országnyi fiatal egy százalék alatti extrém kisebbségét csábította nagy számban jóideig.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
A kevés helyen, ahol megfizetik is pontosan ugyanaz a helyzet a fiatalokkal, mint ahol nem.

A hadsereg és a rendőrség sokáig azért volt kivétel, mert annak a kevésnek, aki használható is lett volna, mert a fegyelmet szerette, a rendszeres munkavégzés nem volt idegen neki és követelni is lehetett tőle, mert erre vágyott, illúziói voltak. Ezek az illúziók bevitték a szervezetbe, majd amikor csalódott, akkor kifordult onnan. A Rendőrség és a sereg egy országnyi fiatal egy százalék alatti extrém kisebbségét csábította nagy számban jóideig.
Ez azért van mert itthon már csak a selejtje maradt, és akkora a munkaerőhiány , hogy azt is kénytelenek felvenni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Ez igy nem igaz.Nagyon attol függ,hogy mikor és milyen alakulatnál szogált a manus.Saját példám,hogy az én rt századomnál kifejezetten jó volt a morál.Egerágon megfelelő,Homokszentgyörgyön már rossz,Lentiben meg kifejezetten szar.1 rt zl-en bekül megvolt a pillanatnyi helyzetképben a teljes morális paletta.

Ezt nem ennyire egyszerű.Lég rakosok jelenleg mennyi technikát üzemeltetnek,milyen a logisztikai rendszer,a merevszárnyú repterek egyidejű üzemkészsége,a szikla működési rendszere,stb.Wiki csak tájékoztató jellegű,nem hiteles.Anno a K66Mhez 10-14 kezelő kellett,mai távolfelderitőknek nem kell ennyi egyidejleg,stb,stb és stb
Azthiszem én is lefelejtettem egy ezredet az akkori heliknél.Minyók mellett volt még vagy 40db csirkecomb is.
Igazából fingod sincs arról, hogy épül fel jelenleg egy reptér és mi kell a működéséhez se arról pl hány ember kell a radarrendszerek üzemeltetéséhez, de teszed a fejed, hogy mennyivel hatékonyabban lehetne üzemeltetni. Na takarodj már....
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igazából fingod sincs arról, hogy épül fel jelenleg egy reptér és mi kell a működéséhez se arról pl hány ember kell a radarrendszerek üzemeltetéséhez, de teszed a fejed, hogy mennyivel hatékonyabban lehetne üzemeltetni. Na takarodj már....
Hát elég sokat változott az én szolgálatom óta.Egy technikai állományábanb tizedakkora rendszert működtet harmad annyi ember,azt látom.Miközben a technika,amit üzemeltetnek sokkal jobban automatizált,kevesebb élőerőt igényel mint akkor.A logisztikai rendszer legalábbis bejelentés szerint korszerűsödött,az eszközállomány sokszinűsége jóval kisebb.Kevesebb jóval a bázis,laktanya.És mégsincs végrehajtó állomány.És akkor nincs baj a szervezeti rendszerrel....Na takarodj már.....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Ez azért van mert itthon már csak a selejtje maradt, és akkora a munkaerőhiány , hogy azt is kénytelenek felvenni.
Oké, tehát akkor ott vagyunk, hogy nincs. A rendszer, az oktatási rendszer, a társadalmi berendezkedésünk úgy an-blokk nem tudja kitermelni a szükséges emberanyagot. Erre én azt mondom, hogy akkor kezdjenek a gyerekek sportolni, nem is keveset, szoktassuk hozzá őket az erőfeszítéshez (napi szintű tesiórák, szombati sportnap), a rendszerességhez (hétből, hat napjuk be van táblázva) és járassuk őket olyan foglalkozásokra, ahol megszokják a csapatban gondolkodást, együttműködést, közös problémamegoldást. Magyarán lássunk hozzá, hogy a fiatalság jelenlegi többsége, ami hulladékként kerül most ki a rendszerből, mégiscsak használható legyen. Hogy majd mit kezd magával felnőttként az az ő döntése lesz, de legalább esélyt kap arra, hogy ne semmirekellő legyen!

Te és dudi is azt írjátok, hogy maga lenne a hitleráj. Oké. Akkor honnan szeditek majd a katonát ehhez a gyönyörű hadsereghez ami most épül (az hagyján, de ugyanezt kérdezhetném bármelyik személyügyestől az iparban!). Elvben minden rendben lesz, príma eszközök, körülmények és úgy néz ki, hogy a pénz is javulni fog. Tehát jöhetne az ember, csak szerintetek honnan, ha már nevelést, mint eszközt kizártuk (itt jegyzem meg, hogy remélem borotváljátok a fejeteket, mert Hitlernek frizurája volt)!