[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
El nem tudtam volna képzelni, hogy mostanában elmenekülnek majd az amerikaiak Szíriából.Sőt, Kelet-Szíriát se feltétlenül tudtam elképzelni rövidtávon Damaszkusz kezében.Erre tessék.Már az iraki határon is kitették a szír zászlót és folyamatosan mennek Aszadék az Eufráteszen túlra.
Besz*rok. Vajon ennek milyen hatása lesz azokra az országokra, akik még szövetségesként és megmentőként néznek az USA-ra?Itt olyan országokra gondolok, mint mondjuk Dél-Korea.Vajon meddig fognak és mennyire fognak megbízni bennük?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 006
113
El nem tudtam volna képzelni, hogy mostanában elmenekülnek majd az amerikaiak Szíriából.Sőt, Kelet-Szíriát se feltétlenül tudtam elképzelni rövidtávon Damaszkusz kezében.Erre tessék.Már az iraki határon is kitették a szír zászlót és folyamatosan mennek Aszadék az Eufráteszen túlra.
Tudom hogy hülyén hangzik, de én komolyan elkezdtem azon gondolkozni hogy van alapja annak, hogy Trump Putyó legjobb embere! Eddig röhögtem rajta, de hát nem egész 3 év alatt csak elrendezte lassan Mr. Trump, hogy a lehető legrosszabb fényben tüntesse fel a saját országát. Mondom ezt úgy, hogy nem titok, én is rá szavaztam volna, s még mindig azt hiszem hogy jobb Ő a világnak, mint Hillary lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
El nem tudtam volna képzelni, hogy mostanában elmenekülnek majd az amerikaiak Szíriából.Sőt, Kelet-Szíriát se feltétlenül tudtam elképzelni rövidtávon Damaszkusz kezében.Erre tessék.Már az iraki határon is kitették a szír zászlót és folyamatosan mennek Aszadék az Eufráteszen túlra.
Besz*rok. Vajon ennek milyen hatása lesz azokra az országokra, akik még szövetségesként és megmentőként néznek az USA-ra?Itt olyan országokra gondolok, mint mondjuk Dél-Korea.Vajon meddig fognak és mennyire fognak megbízni bennük?
Le vannak szarva. Az amerikaiaknak elegük van abból, hogy ők fizessenek a világ mexállásáért, a hasznot meg a részvénytulajdonosok tegyék el.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Tudom hogy hülyén hangzik, de én komolyan elkezdtem azon gondolkozni hogy van alapja annak, hogy Trump Putyó legjobb embere! Eddig röhögtem rajta, de hát nem egész 3 év alatt csak elrendezte lassan Mr. Trump, hogy a lehető legrosszabb fényben tüntesse fel a saját országát. Mondom ezt úgy, hogy nem titok, én is rá szavaztam volna, s még mindig azt hiszem hogy jobb Ő a világnak, mint Hillary lett volna.

Szerintem trumpli egyaltalan most nem gondolt az oroszokra..

O egyszeruen beszelt egyet telefonon a szultannal, megbeszeltek valamit, nem is gondolkodot rajta es mar hozta is a dontest hogy mennek kifele sziriabol.. szerintem kb 5-10 perc volt az egesz...es mekkora cirkusz lett belole..
Szoval o valamit kapot a erdogantol, a sajat erdeke volt az elso helyen es a tobbi egyszeruen nem erdekli.. a pentagon, az amerikai katonak, a nemzet mit gondol arrol..siman le van szarva..o meghozta a dontest a tobbi meg most kapkodjon hogy nem legyen totalis csod belole (szerencseje hogy egy amerikai katona sem halt meg ebben).

Ennyi, o nem az orosz erdekeket nezi, nem az amerikai erdekeket nezi...o csak sajat erdekeit nezzi...
 
  • Tetszik
Reactions: beta and Python

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 032
24 587
113
Erdogán elintézte Asszadnak, hogy a K-i terület szinte áldozatok (szírek) nélkül az ölébe huljon. Ez még a Krim félsziget visszaszerzését is felülmúlja. Az a terület sohasem volt Kurd, így ők szinte megszállók voltak ott.
Azért a nagy hármas érdekes dolgokat tud alkotni!
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
EU: Törökországnak le kell állítania Szíriában folytatott katonai tevékenységét

https://mandiner.hu/attachment/0335/334278_torok_szir1.jpg

A tagállamok leszögezték, hogy a török katonai akció veszélyezteti a régió stabilitását és biztonságát.

Törökország azonnali hatállyal hagyjon fel a hat napja Északkelet-Szíriában kezdett egyoldalú katonai offenzívájával, és vonja vissza haderőit országa területére – szögezték le az uniós tagországok külügyminiszterei luxembourgi tanácsülésükön a török offenzívával összefüggésben elfogadott zárónyilatkozatukban hétfőn.

A tagállamok leszögezték, a török katonai akció veszélyezteti a régió stabilitását és biztonságát, megnehezíti az ENSZ által támogatott békefolyamat sikerét, valamint akadályozza a humanitárius segítségnyújtást, további szenvedést okozva ezzel a civil lakosságnak.

Aláhúzták, az EU nem biztosít stabilizációs, vagy fejlesztési forrást azokon a területeken, ahol a helyi lakosság jogait figyelmen kívül hagyják vagy megsértik. Az unió azonban folytatja a súlyos humanitárius és menekültügyi válság hatékony kezelése érdekében erőfeszítéseit – írták.

Kijelentették, a katonai tevékenység jelentősen veszélyezteti az Iszlám Állam legyőzése érdekében eddig elért eredményeket, a terrorszervezet ugyanis továbbra is veszélyt jelent Törökország, a régió, valamint Európa biztonságára.

Fegyverkivitel

Figyelembe véve azt, hogy Törökország katonai akciója drámai következményekkel jár, az EU azon tagállamok döntésére hívja fel a figyelmet, amelyek a Törökországba irányuló fegyverkivitel leállítása mellett döntöttek. A fegyverkivitellel összefüggésben a tagállamok elkötelezik magukat egy közös álláspont kialakítása mellet. A tagállamok e kérdésben képviselt nemzeti álláspontjának áttekintése és összehangolása érdekében az illetékes tanácsi munkacsoport a hét folyamán ül össze – közölték.

A miniszterek kijelentették továbbá, hogy az Európai Unió továbbra is elkötelezett a szír állam egysége, önállósága és területi egysége mellett. Törökország emellett továbbra is kulcsfontosságú partner és fontos szereplő a Szíriában, és a régióban jelentkező válság megoldásában. Ankara biztonsági aggályait azonban nem katonai fellépéssel, hanem politikai és diplomáciai eszközökkel kell kezelni a nemzetközi humanitárius joggal összhangban – tették hozzá.

„Illegális” török próbafúrások

Az uniós külügyi tanácsülésen a szakminiszterek zárónyilatkozatot fogadtak el a Ciprus partjai mellett folytatott „illegális” török próbafúrásokkal összefüggésben is.

Tekintettel arra, hogy Törökország további fúrási tevékenységeket folytat a Földközi-tenger keleti medencéjében lévő olaj- és földgázmezők után kutatva Ciprus déli partjaitól 45 tengeri mérföldre, a tanács szolidaritását fejezte ki a szigetországgal és a nemzetközi jogban rögzített függetlensége tiszteletben tartásának fontosságát hangsúlyozta.

A miniszterek arra emlékeztettek, hogy az Európai Unió tagországainak vezetői június második felében tartott csúcsértekezletükön határozottan elítélték a Ciprus közelében végzett „illegális” török próbafúrásokat, és válaszintézkedéseket helyeztek kilátásba, amennyiben Ankara nem hagy fel ezen tevékenységével.

(MTI)
https://mandiner.hu/cikk/20191014_e...ia_sziriaban_folytatott_katonai_tevekenyseget
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Tudom hogy hülyén hangzik, de én komolyan elkezdtem azon gondolkozni hogy van alapja annak, hogy Trump Putyó legjobb embere! Eddig röhögtem rajta, de hát nem egész 3 év alatt csak elrendezte lassan Mr. Trump, hogy a lehető legrosszabb fényben tüntesse fel a saját országát. Mondom ezt úgy, hogy nem titok, én is rá szavaztam volna, s még mindig azt hiszem hogy jobb Ő a világnak, mint Hillary lett volna.

Klingonnal szemben én is Trumpra szavaztam volna.A jó isten mentsen meg mindet a hozzá hasonlóktól.

Le vannak szarva. Az amerikaiaknak elegük van abból, hogy ők fizessenek a világ mexállásáért, a hasznot meg a részvénytulajdonosok tegyék el.

Jókor jut eszükbe...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Nem sok török lépett eddig a kurd területre és a zsoldosok valójában egyetlen komoly települést se tudtak elfoglalni.
A törökök "állítólag" erre számítottak. Valójában pedig már 2 napja hivatalosan is bejelentették Tal Abyad elfoglalását.
Mai Tal Abyad térkép, és egy áttekintő térkép.
EGwOOS7W4AE7NKu.jpg:large


UZzgxE7.png
Nagy butaság lenne a kurdoktól ilyesmi. Azzal csak muníciót adnának kardigán dörrög szulddán kezébe.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 414
6 894
113
az eu-s nyilatkozat kulcsszavai:
leszögezték
aláhúzták
folytatja
kijelentették
hívja fel a figyelmet
elkötelezik magukat
munkacsoport ül össze
politikai és diplomáciai eszközökkel kell kezelni
összefoglalva, picsogunk egy oldalnyit mert be vagyunk szarva de mégis mondani kellene valamit
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
https://index.hu/kulfold/2019/10/14/szir_csapatok_vonultak_be_egy_torokorszaghoz_kozeli_varosba/
Mintha valakinek elmentek volna otthonról :
"Recep Tayyip Erdogan török elnök hétfőn arra utalt, hogy a török hadsereggel szövetséges Szíriai Nemzeti Hadsereg (SNA) nevű arab ellenzéki milícia az északkelet-szíriai offenzívával párhuzamosan betörhet az északnyugati, ugyancsak a Népvédelmi Egységek (YPG) kurd fegyveresei által ellenőrzött Manbídzs térségébe is."
Úgy tudom arrafelé oroszok táboroznak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 494
113
Ebből nem hagynám ki ukrajnát sem,vagy találtak Putyinék valami komolyat a biden csemete ellen,ezért trump hálából kivonul,vagy van valamilye Putyinnak trump ellen, ezért parából.:D
De mint már írtam,Szírianak évtizedekre annyi,szóval job done,mit szórják ott a nehezen hitelezett dodó milliárdokat,hagy költsenek oda a az Oroszok,vagy aki akar.
Irány SA,ott inkább fizetnek a megszállásért,jobb bolt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 494
113
https://index.hu/kulfold/2019/10/14/szir_csapatok_vonultak_be_egy_torokorszaghoz_kozeli_varosba/
Mintha valakinek elmentek volna otthonról :
"Recep Tayyip Erdogan török elnök hétfőn arra utalt, hogy a török hadsereggel szövetséges Szíriai Nemzeti Hadsereg (SNA) nevű arab ellenzéki milícia az északkelet-szíriai offenzívával párhuzamosan betörhet az északnyugati, ugyancsak a Népvédelmi Egységek (YPG) kurd fegyveresei által ellenőrzött Manbídzs térségébe is."
Úgy tudom arrafelé oroszok táboroznak.


Akkor rövid,de mozgalmas lesz a betörés :D ,fent majd repednek a szűzhártyák 70esével.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
az eu-s nyilatkozat kulcsszavai:
leszögezték
aláhúzták
folytatja
kijelentették
hívja fel a figyelmet
elkötelezik magukat
munkacsoport ül össze
politikai és diplomáciai eszközökkel kell kezelni
összefoglalva, picsogunk egy oldalnyit mert be vagyunk szarva de mégis mondani kellene valamit


Tudva hogy a nemet fegyeverexport tobb mint egy harmada torokorszagtol fugg..alig varja a felig szenilis merkel banya hogy kicsit nyugodjon a helyzet hogy mehesen a biznisz tovabb....franciak detto...

amot meg a gorogok odaadtak a koncesziot a franciaknak a cipruszi furasokra es a franciak tovabb is adjak a fegyvert a toroknek aki legszivesebben elzavarna oket onnan hogy o furjon ott...

az europaiknak sem eszuk, sem pocsuk nincs...

nem tudnak 5 napra elore gondolkodni (ha mar elotte nem vesznek ossze valamin) kiveve ha nem valami lexbi-buzi tamogatasrol van szo...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Le vannak szarva. Az amerikaiaknak elegük van abból, hogy ők fizessenek a világ mexállásáért, a hasznot meg a részvénytulajdonosok tegyék el.
Szerintem, USA a szír területek illegális megszállásával az oroszokat akarta megtorpantani, továbbá a Szíriától nyugatra lévő államalakulatnak kedvezni.
A kivonulásuk okát még nem fedték fel.Lehet az ott élő népek gondolkodásának nem értése, nem látta át a döntéshozó, hogy mi is történik arrafelé. Vagy sima haditechnika, hogy a rendszereik nem alkalmasak efféle háborúk/békefenntartás kivitelezésére. A nyomasztó orosz fölény? Vagy jönnek az UFO-k és kell otthon a sereg.

De ne feledjük a közvetlen közelükhöz tartozó Venezuelát és társai az alhasuknál. :)