K3 / NGMBT (Hyundai-Rotem,Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Itt az utód

South Korea's Next Generation Main Battle Tank

EG3CtijXYAEIdWl.jpg
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Hasonlít rá a kialakítás, de ez teljesen más. Mondjuk először talán a K-2-be kellene megoldani a hazai váltót. Valószínűleg ez még nagyon-nagyon koncepció csak.
Ez egyelőre egy érdekes makett. Az Armata-családról is ilyesmik kerültek ki anno aztán eléggé másképpen néznek ki a valóságban.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Az Armata-családról is ilyesmik kerültek ki anno aztán eléggé másképpen néznek ki a valóságban.

Régi szép idők ! 2013-ból
Ekkor még csak ámult sok orosz fan hogy micsoda futurisztikus tankot fejlesztenek persze meg is volt a nagy titkolózás körülötte, csak mikor megjelent eléggé csalódás volt mivel eléggé t-55 alakja lett. Arról nem is beszélve hogy sokkal laposabb toronyot képzelt el sok mindenki .
Sőt aztán 2014 elején olyan hírek is felröppentek hogy légvédelme is lesz . Ekkor a még jobban bíztak benne hogy hasonló lesz mint a makett aztán mikor írták orosz oldalak hogy 65 tonnás lesz na akkor már tudtam hogy nem kispályás tank lesz .
Aztán 2015 márciusán lehullt a lepel és egészen másat kaptunk .És újabb 5 év telt el azóta és sehol semmi .Ha lenne is valami belőle már rég demonstrálták volna az az aktív védelmi rendszert. Képes kivédeni a javelint? o_O nagy kérdés évek óta de erre sem kaptam választ sosem .

Visszatérve az írásodhoz.fapp_supervisor,

Szerintem a Dél-koreai úgy fog kinézni mint a makett ;)

q5WWN.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 394
113
Ide teszem a koreai harckocsikhoz.
Ha jól láttam nincs külön topikja.


A Hyundai-Rotem NGMBT felépítése alapjaiban megegyezik a modern harckocsikéval: a sofőr a páncéltest elejében foglal helyet, a jármű tornya pedig a test hátsó felére került. Az NGMBT háromfős legénységgel fog harcolni: egy sofőr, egy parancsok, és egy fegyverkezelő kap helyet a járműben. Arról, hogy a kezelőszemélyzet minden tagjának harcállása a járműtestben lesz-e kialakítva, egyelőre nincsenek információk. A gyártó közleménye szerint az NGMBT korlátozottan ugyan, de képes lesz legénység nélkül is harcolni.
.
Az NGMBT-t egy 130 mm-es simacsövű löveggel tervezik felszerelni, valamint lopakodó képességekkel fog rendelkezni, köszönhetően annak, hogy az összes másodlagos fegyverzetet a toronyba integrálják. Ezek a fegyverek igény esetén kiemelkednek a toronyból, így válnak használhatóvá. A jármű másodlagos fegyverzete a tervek szerint egy irányított rakéták kilövésére alkalmas indítócsőből, és egy lézer alapú fegyverből fog állni. Az, hogy a gyártó által meg nem nevezett energia alapú eszköz pontosan milyen feladatok ellátására lesz alkalmas, egyelőre nem ismert, de valószínűsíthető, hogy drónok, és irányított rakéták megsemmisítése lesz a célja. A Hyundai-Rotem szerint a páncélos hőkamerával, illetve radarokkal bemérhetetlen lesz.

Az NGMBT tömege 55 tonna lesz, és dízelmotor hajtja majd, amely lehetővé teszi, hogy a harckocsi 70 km/órás maximális közúti sebességet érjen el, terepen pedig 50 km/órás sebességgel haladjon, a jármű maximális hatótávolsága 500 km, a felfüggesztés gumilánctalpas technológiát fog alkalmazni.

Az NGMBT alapfelszereltségéhez tartozik majd a legújabb generációs kommunikációs és megfigyelő berendezés, amely lehetővé teszi a harci műveletek végrehajtását nappal, éjszaka, valamint minden időjárási körülmények között.


@Green Leader
Látom kaptál kisbarátot haditechnikai témajú cikekekhez. :D
Esetleg Daninak szólhatsz, hogy ilyen apróságokat javítson.

Eközben a német Krauss-Maffei Wegmann (helyett Rheinmetall) egy Leopard-alvázon működő, Panther névre hallgató harckocsit, a francia-német KNDS pedig az ugyancsak Leopard alvázra épített EMBT-t mutatta be az Eurosatory kiállításon.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
K3
130mm-es ágyú a távirányított toronyban, 3 fős személyzet a testben, KAPS hard kill APS.
A PL-01 klónból elég szépen eljutottak a futurisztikus alakmásítós bádogos K2-höz. :)

FyzYYGvakAEVmTZ

FyzYYkGaQAc-pD7

FyzYY9OaAAEWa-t




(és ilyennek kéne lenni a KF51-nek is...)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
K3
130mm-es ágyú a távirányított toronyban, 3 fős személyzet a testben, KAPS hard kill APS.
A PL-01 klónból elég szépen eljutottak a futurisztikus alakmásítós bádogos K2-höz. :)

FyzYYGvakAEVmTZ

FyzYYkGaQAc-pD7

FyzYY9OaAAEWa-t




(és ilyennek kéne lenni a KF51-nek is...)

A menetirányra merőlegesen, egymás mellett ülő 3-emberes elrendezés hülyeség --szerintem--, és gyorsan változni fog:
3 ember x 70cm+ 2x30(+)cm lánctalp! Hol/Mennyi lesz az oldal-védelem(futómű/felfüggesztés/...)???

T-72 szélesség 3,6m(+)
T-90 szélesség 3,78m(+)
K-2 szélesség Black Panther 3,6m(+)
M-1xxx Abrams szélesség 3.66m
Leopard 2A6(=>) szélesség 3,74m(+)
Ennél sokkal szélesebb nem lehet, szállítási, mozgatási, mozgási korlátok miatt.

A (+) azt jelőli ebben az esetben, hogy mindegyik szélesebb már az eredeti változatnál a pótpáncálozások/kötényezések(NERA/ERA...), és ezzel msem védenek a legújabb dupla-fejes ATGM-ek ellen.

Most marketing/gyártás-egyszerűsítés(???...) miatt ez van.
ennek ellenére egyszerű logika alapján becsülhető, hogy csak eltolt egymás-melleti, vagy hármas-tandem(egymás mögötti elrendezéssel lehet helyet hagyni a szükséges méretű oldalvédelemnek a 3 fős --szinte biztosan Armata szerű-kapszulás egységnek!

Kb. öt év múlva visszatérünk rá!

  • ... +1. :mindez szerintem(még mindig),
  • ... +2. : tévedhetek! /tévedhetek? ;)

U.I.: ... így a fotelből, elméleti szinten, de logikusan! :oops:

.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A menetirányra merőlegesen, egymás mellett ülő 3-emberes elrendezés hülyeség --szerintem--, és gyorsan változni fog:
3 ember x 70cm+ 2x30(+)cm lánctalp! Hol/Mennyi lesz az oldal-védelem(futómű/felfüggesztés/...)???

T-72 szélesség 3,6m(+)
T-90 szélesség 3,78m(+)
K-2 szélesség Black Panther 3,6m(+)
M-1xxx Abrams szélesség 3.66m
Leopard 2A6(=>) szélesség 3,74m(+)
Ennél sokkal szélesebb nem lehet, szállítási, mozgatási, mozgási korlátok miatt.

A (+) azt jelőli ebben az esetben, hogy mindegyik szélesebb már az eredeti változatnál a pótpáncálozások/kötényezések(NERA/ERA...), és ezzel msem védenek a legújabb dupla-fejes ATGM-ek ellen.

Most marketing/gyártás-egyszerűsítés(???...) miatt ez van.
ennek ellenére egyszerű logika alapján becsülhető, hogy csak eltolt egymás-melleti, vagy hármas-tandem(egymás mögötti elrendezéssel lehet helyet hagyni a szükséges méretű oldalvédelemnek a 3 fős --szinte biztosan Armata szerű-kapszulás egységnek!

Kb. öt év múlva visszatérünk rá!

  • ... +1. :mindez szerintem(még mindig),
  • ... +2. : tévedhetek! /tévedhetek? ;)

U.I.: ... így a fotelből, elméleti szinten, de logikusan! :oops:

.
A lánctalp inkább 55 centi.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Az Armata se olyan széles, ha levonod a vastag kötényt. Abban is elfér 3 kezelő egymás mellett a páncélozott kapszulában...
A TTB-ben is elfért 3 fő szintén páncélozott kapszulában, pedig nem sokban különbözik dimenzióiban az alapot adó M1-től. Abrams X szintúgy. De pl a T-90-es alvázas 2S35 Koalitsiya-SV-ben is elfér a három fős személyzet egymás mellett, minimális csúsztatással, az sem szélesebb, mint egy T-72. A BMP-3 és a BMD-4 dettó.

Legfeljebb újra a hobbitok közül kell válogatni a harckocsizókat.

Amúgy a K2-nek elég szar az oldalpáncélja és ez a K3-nál se lesz másként. Ez az ára az alacsony tömegnek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 084
31 027
113
Hát,nekem továbbra se tetszik ez a full automatizált,embernélküli torony,és a páncélkapszullába zárt személyzet.
Ami el tud romlani,az el is romlik.Ebben a kialakitásban az meg igen gyorsan harcképtelenséghez vezet.A videójáték harcrendszer vezetés mewg rontja az emberi reagálóképességet.
Szerintem nem lesz ez jó iránya a fejlesztésnek.
 
W

Wilson

Guest
  • Tetszik
Reactions: arcas and Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 456
46 351
113
K3
130mm-es ágyú a távirányított toronyban, 3 fős személyzet a testben, KAPS hard kill APS.
A PL-01 klónból elég szépen eljutottak a futurisztikus alakmásítós bádogos K2-höz. :)

FyzYYGvakAEVmTZ

FyzYYkGaQAc-pD7

FyzYY9OaAAEWa-t




(és ilyennek kéne lenni a KF51-nek is...)
AHHAHHAAHA
és még egyszer AHHAHAHHA
Igen, erről beszéltem, mint KF51-es koncepcióról.

Ki szeretne állni velem egy fogadást, hogy a tornyot az Elbit tervezi neki? :cool:
De igazság szerint úriember biztosra nem fogad, de én akkor is....
Miért mondom?
0bd374377e44848c44341bc73683b119.jpg

  • Torony forma. Ez az arányokat, és a szögeket megtartva a Redback felnyagyított tornya.
  • különös tekintettel a cső köré épített hőrejtő borítás formájára.
  • az elrendezésből adódóan a testben ülő emberek hatékonyabb melójához az Elbit Iron Vision rendszerét lesz érdemes használni.
  • és mert ugye a Hanwha-nak van egy már kijárt együttműködése az Elbittel.
Mindenesetre érdekes, hogy úgy néz ki ők lennének az első külső megrendelői a RM 130mm-es lövegének...

Érdekes lesz, hogy meg tudják-e csinálni majd jóra. (Ugye az IFV tornyaik kihívásokkal küzdöttek.)
Az biztos, hogy ha az Elbittel csináltatja a Hanwha a tornyot, akkor egy csomót fognak tudni spórolni. Mert ez azt jelenti, hogy már úgy kapnak kész tornyot, hogy integrálva lenne az Iron Vision, a Spike, meg az Iron Fist is. Meg persze a teljes fedélzeti elektronikai rendszer...
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
AHHAHHAAHA
és még egyszer AHHAHAHHA
Igen, erről beszéltem, mint KF51-es koncepcióról.

Ki szeretne állni velem egy fogadást, hogy a tornyot az Elbit tervezi neki? :cool:
De igazság szerint úriember biztosra nem fogad, de én akkor is....
Miért mondom?
0bd374377e44848c44341bc73683b119.jpg

  • Torony forma. Ez az arányokat, és a szögeket megtartva a Redback felnyagyított tornya.
  • különös tekintettel a cső köré épített hőrejtő borítás formájára.
  • az elrendezésből adódóan a testben ülő emberek hatékonyabb melójához az Elbit Iron Vision rendszerét lesz érdemes használni.
  • és mert ugye a Hanwha-nak van egy már kijárt együttműködése az Elbittel.
Mindenesetre érdekes, hogy úgy néz ki ők lennének az első külső megrendelői a RM 130mm-es lövegének...

Érdekes lesz, hogy meg tudják-e csinálni majd jóra. (Ugye az IFV tornyaik kihívásokkal küzdöttek.)
Az biztos, hogy ha az Elbittel csináltatja a Hanwha a tornyot, akkor egy csomót fognak tudni spórolni. Mert ez azt jelenti, hogy már úgy kapnak kész tornyot, hogy integrálva lenne az Iron Vision, a Spike, meg az Iron Fist is. Meg persze a teljes fedélzeti elektronikai rendszer...

Túlgondolod.
A K2-3 Hyundai Rotem termék, nem Hanwha ( aka a Redback gyártója), igaz az FCS meg még kitudja milyen más elektronika a Hanwhatól jön. Kicsit hasonló a szitu mint a KMW+RM=Leo2 esetében.

Az a fél felülnézeti grafika az egymás melletti K2 és K3-ról elég jól mutatja, hogy kb átrajzolták a K2 tornyát (meg az egész harckocsit). Kicsit áramvonalasabbra, kicsit "hű de csökkentett észlelhetőségű nagyon sci-fi lopakodóra" a modern dizájn trendeket követve. De dimenzióit, felépítését nézve nagyon-nagyon hasonló a kettő. Aztán mire gyártásba kerül, ez se így fog kinézni, hanem sokkal ésszerűbben/célszerűbben, pont mint egy bizonyos európai IFV khmm khmm.

Az ausztrál tenderen az EOS partnereként került képbe az Elbit. Hiába az Elbit végezte a munka nehezét és az MT30 Mk2 tornyon alapszik, az EOS birtokolja a T2000-es torony jogait. És a koreaiak egyáltalán nem ragaszkodnak az EOS T2000-hez vagy az Elbithez.

Pl az amcsi OMFV tenderen az Oshkosh-Hanwha már a Rafael Samson Mk2-én alapuló toronnyal indította a Redback-et. Mivel az Oshkosh már egy ideje együtt működik a Rafaelel, a Stryker Dragoonhoz is tőlük jön az új torony.

A lengyel teszt után ment a susmus, hogy lengyel toronnyal ajánlanák ezentúl a lehetséges vevőknek. Aztán, hogy ennek mennyi a valóságalapja van, vagy csak a lengyelek (ön)felszopkodása...

Amúgy a Hyundai Rotem a Kongsberggel kötött tavaly megállapodást távirányítású tornyok fejlesztéséről a következő generációs járművei számára. Aztán, hogy ez csak egy mézesmadzag volt a norvég mbt tenderhez, vagy a Leo2 kiválasztása után is még él, az a jövő zenéje. De szvsz én nem hiszem, hogy nagyon rászorulnának a Kongsbergre a meglévő saját K2 tornyuk távirányításúvá alakításához. Ez inkább a Protector rcws-ek tech transferjéről szól.

https://www.janes.com/defence-news/...unmanned-turrets-for-next-generation-vehicles

Az Iron Vision, illetve a koreai honosított verziója meg könnyedén integrálható bármire. Iron Fist is. Saját, házon belüli toronnyal jelentősen többet spórolnak még úgy is, hogy ki kell pengetni ezek integrációját. Nameg több money marad otthon.