Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ne picsogjatok már annyit. Ő ilyen, szerintem el lehet viselni. Ja, hogy nem elég komfi olvasni, akkor már érdektelen az is amit közölni akar? Legközelebb faji vagy osztály alapon akartok majd kommenteket töröltetni? Volna bőven elég komment amint lehetne törölni tartalmi alapon...
Pont ezen agyaltam én is. Meg mi van, ha a harmadik kommentében sikerül valami érdekeset mondania?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Pont ezen agyaltam én is. Meg mi van, ha a harmadik kommentében sikerül valami érdekeset mondania?
Meg ugye konkrétan nem sérti meg a szabályzatot ezzel a fura bőbeszédűséggel. Ha nyelvi-stilisztikai alapon is moderálnátok, akkor a fórum óriási része mehetne a levesbe, kezdve az ly-j felcserélőkkel. (Amiért sztem eleve tíz napi fogkefés wc-takarítás járna.)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Azért három oldalon keresztül 95% Szittya komment mondatvégi irásjelek nélkül, tele / jelekkel...hát
Egy felületes olvasással gyorsan fusd át a szöveget és csak ha valamin megakad a szemed, akkor azt a részt olvasd el rendesen.
A /-jelek helyett én inkább a kötőjelre koncentrálnék, mert a KC-390-et még Szittyaföldön is úgy írják. :p;)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Meg ugye konkrétan nem sérti meg a szabályzatot ezzel a fura bőbeszédűséggel.
Azért ha valaki hozzászólni kiván a témához (!) azért előtte összeszedhetné a gondolatait, mert néhány topik inkább olyan iskolás lány naplója szinvonalon mozog, mert ami ép az eszébe jut azt beküldi az éterbe. Azt sem lehet tudni ép mire reagál vagy ép melyik megkezdett saját szálon próbál hozzátenni valamit a témához...
Semmi bajom vele btw, de rettentően elveszi a kedvem az olvasástól. Cseh fórumon ilyesmivel még nem találkoztam, pedig ott cseh, szlovák, lengyel és angol kommentek is gyakran váltják egymást...mégis átlátható az egész. Gondoljunk bele, ha valaki onnan ide téved és nekiáll forditani mert valamit keres a témában...!
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Azért ha valaki hozzászólni kiván a témához (!) azért előtte összeszedhetné a gondolatait, mert néhány topik inkább olyan iskolás lány naplója szinvonalon mozog, mert ami ép az eszébe jut azt beküldi az éterbe. Azt sem lehet tudni ép mire reagál vagy ép melyik megkezdett saját szálon próbál hozzátenni valamit a témához...
Semmi bajom vele btw, de rettentően elveszi a kedvem az olvasástól. Cseh fórumon ilyesmivel még nem találkoztam, pedig ott cseh, szlovák, lengyel és angol kommentek is gyakran váltják egymást...mégis átlátható az egész. Gondoljunk bele, ha valaki onnan ide téved és nekiáll forditani mert valamit keres a témában...!
Abban nincs vita, hogy lehetne olvasóbarátabb és összeszedettebb az úr. Nem értek a moderációhoz, de sztem ez nem szabályszegés a szó szoros értelmében, inkább udvariasság dolga. Lehet, hogy egy udvarias kérés többet segítene, mint a tiltás. Én is túlnyomórészt telefonról írok, ez igazából nem kellene akadály legyen, a felnőtt központozás is prímán megy annak, aki rászánja az időt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
2 dolog:
1: én rengeteg tagot csak gyors első mondatokban olvasok el, ha értelmes amit ír akkor talán végigolvasom, csinálhatjátok ugyan ezt szittyával (engem nem zavar amit ír)
2: rakd tiltóra és akkor nem fogod olvasni
+extra: gondolom mindenkinek van görgős egere hát használd, ha pedig simogatós telefonról nyomod akkor lendíts egy nagyot az ujjaddal és gyorsan átugorsz mindent....
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Kérdés: látjátok-e értelmét a [Biztpol] Vallások, egyházak, világnézetek topiknak? Részben mert ez befogadhatná az iszlámmal kapcsolatos elszórt beszélgetéseket, részben mert nagyon érdekes dolgok zajlanak a Vatikánban és ennek kapcsán szerte a katolikus világban is. A világvallások és a nagy egyházak még mindig elég komoly biztpol tényezők, és jelentős hatást gyakorolnak a világ menetére, ahogy a humanista materializmus is.
Szerintem: :)
- Nem kellene, mivel az oldal témája ehhez nem specifikus. :)
- Ha igen, akkor valamelyik repülőshöz [ Visnu elrohant a korsóval, de repülés közben négy csepp a földre hullt , vagy Ezékiel látomása, hogy egymásba forognak stb.]
- Ha igen, akkor a szárzföldishez, a kürtös falrombolás, vagy a piramis építése kürtökkel.
- Gumiszoba, oszt magát kiselejtezi.
:)

Én már többször nagyon nehezen találtam/tévesztettem az alfórumot, javasolnám a főbb témaköröknél a Vegyes/ Gyűjtő ... stb oldalt, utána lehet rendezgetni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Szerintem: :)
- Nem kellene, mivel az oldal témája ehhez nem specifikus. :)
- Ha igen, akkor valamelyik repülőshöz [ Visnu elrohant a korsóval, de repülés közben négy csepp a földre hullt , vagy Ezékiel látomása, hogy egymásba forognak stb.]
- Ha igen, akkor a szárzföldishez, a kürtös falrombolás, vagy a piramis építése kürtökkel.
- Gumiszoba, oszt magát kiselejtezi.
:)

Én már többször nagyon nehezen találtam/tévesztettem az alfórumot, javasolnám a főbb témaköröknél a Vegyes/ Gyűjtő ... stb oldalt, utána lehet rendezgetni. :)
Köszi az észrevételeket, mind jogosak is. De már Mack első hozzászólása alapján beláttam én is, hogy egy moderációs rémálom lenne az a topik. :)

Az egy másik dilemma, hogy a fórumnak van egy olyan közönsége (pl. én is), aki haditechnikai témákban csak művelődni jár ide, mert bár érdeklődik, de nem szakember, és érdemben még kérdezni sem nagyon tud, azaz inkább csak olvas.

De ez a fórum biztpol-történelem vonalon is egyre erősebb és tartalmasabb, és ott többen meg tudnak nyilvánulni, mert az korántsem annyira speciális és egzakt, mint a radarkeresztmetszet. (Én is ezért váltam passzív olvasóból júzerré végül.) De értem, hogy itt a HT a lényeg, elmogyizunk-sörözünk a Kantinban. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Köszi az észrevételeket, mind jogosak is. De már Mack első hozzászólása alapján beláttam én is, hogy egy moderációs rémálom lenne az a topik. :)

Az egy másik dilemma, hogy a fórumnak van egy olyan közönsége (pl. én is), aki haditechnikai témákban csak művelődni jár ide, mert bár érdeklődik, de nem szakember, és érdemben még kérdezni sem nagyon tud, azaz inkább csak olvas.

De ez a fórum biztpol-történelem vonalon is egyre erősebb és tartalmasabb, és ott többen meg tudnak nyilvánulni, mert az korántsem annyira speciális és egzakt, mint a radarkeresztmetszet. (Én is ezért váltam passzív olvasóból júzerré végül.) De értem, hogy itt a HT a lényeg, elmogyizunk-sörözünk a Kantinban. :)
Azért ennyire nem kéne még másokat sem nyúzni, ?

Én is írhatnék litániákat. Semmi értelme, -legalábbis úgy gondolom:

Ha negál, akkor rajta, de :D


Mustáros pogácsát fogok enni, de most. :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Mustáros pogácsát fogok enni, de most. :D
Köszi az észrevételeket, mind jogosak is. De már Mack első hozzászólása alapján beláttam én is, hogy egy moderációs rémálom lenne az a topik. :)

Az egy másik dilemma, hogy a fórumnak van egy olyan közönsége (pl. én is), aki haditechnikai témákban csak művelődni jár ide, mert bár érdeklődik, de nem szakember, és érdemben még kérdezni sem nagyon tud, azaz inkább csak olvas.

De ez a fórum biztpol-történelem vonalon is egyre erősebb és tartalmasabb, és ott többen meg tudnak nyilvánulni, mert az korántsem annyira speciális és egzakt, mint a radarkeresztmetszet. (Én is ezért váltam passzív olvasóból júzerré végül.) De értem, hogy itt a HT a lényeg, elmogyizunk-sörözünk a Kantinban. :)
Írtam Neked, de nem többet és most ennyi, :)
 
Status
Not open for further replies.