A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 485
113
Gyanítom, hogy valami airsoftos lehet, csütörtök este van Pesten Airsoft aréna.
Igen Újpesten láttam, de a jobb vállán barna színű csapat jelzés volt a balon meg a honvédség szokványos trikolórja a gyakorló meg ez a most rendszeresített használt britt volt.
Nem is ez a lényeg...Ki az az idióta aki a mellkasán hirdeti milyen rangja van. Mintha egy célkeresztet rajzolna oda a mesterlövésznek, hogy ide lőjetek. Erről a Forest Gump bejátszás ugrik be amikor megérkeznek Vietnamba a társával és Dan Hadnagy szakaszához kerülnek. Tisztelegnek neki mire ő lecseszi őket, hogy ne tegyék mert mindenhol Vietcong mesterlövészek vannak akik a tisztekre vadásznak.
Hát ez a "hirdetőtábla" effektus sokkal rosszabb ennél...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Igen Újpesten láttam, de a jobb vállán barna színű csapat jelzés volt a balon meg a honvédség szokványos trikolórja a gyakorló meg ez a most rendszeresített használt britt volt.
Nem is ez a lényeg...Ki az az idióta aki a mellkasán hirdeti milyen rangja van. Mintha egy célkeresztet rajzolna oda a mesterlövésznek, hogy ide lőjetek. Erről a Forest Gump bejátszás ugrik be amikor megérkeznek Vietnamba a társával és Dan Hadnagy szakaszához kerülnek. Tisztelegnek neki mire ő lecseszi őket, hogy ne tegyék mert mindenhol Vietcong mesterlövészek vannak akik a tisztekre vadásznak.
Hát ez a "hirdetőtábla" effektus sokkal rosszabb ennél...
Te láttad már a 15M egyenruhát ? Vagy a NATO hadseregek egyenruháit ? 80%-ban a mellkason van a rendfokozat
Műveleti területen eleve leveszed a rendfokozatot, vagy pedig a alacsony láthatóságú van rajtad. .

71521634_2116109252028983_4302563735936958464_o.jpg


70708257_2116109362028972_5116007507889750016_o.jpg


Normál és alacsony láthatóságú rendfokozat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Igen Újpesten láttam, de a jobb vállán barna színű csapat jelzés volt a balon meg a honvédség szokványos trikolórja a gyakorló meg ez a most rendszeresített használt britt volt.
Nem is ez a lényeg...Ki az az idióta aki a mellkasán hirdeti milyen rangja van. Mintha egy célkeresztet rajzolna oda a mesterlövésznek, hogy ide lőjetek. Erről a Forest Gump bejátszás ugrik be amikor megérkeznek Vietnamba a társával és Dan Hadnagy szakaszához kerülnek. Tisztelegnek neki mire ő lecseszi őket, hogy ne tegyék mert mindenhol Vietcong mesterlövészek vannak akik a tisztekre vadásznak.
Hát ez a "hirdetőtábla" effektus sokkal rosszabb ennél...

Mert ha mindkét válladon vagy galléron van az mi?
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto
T

Törölt tag 1586

Guest
Érdekes hír és lehet hogy hatással lehet a Magyar IFV beszerzésre is...
A Cseh védelmi miniszter bejelentett hogy a határidőig HÁROM pályázat érkezett a $ 2,2 milliárdos (210 jármű) IFV beszerzési projektre:
- Ascod - General Dynamics European Land Systems,
- CV90 - BAE Systems,
- Lynx - Rheinmetall

És a meglepetés:
"The fourth invited bidder, PSM Projekt System & Management GmbH, a joint venture between Germany’s Krauss-Maffei Wegmann and Rheinmetall, which makes the Puma, decided not to submit an offer because the companies believe the tender would require a costly rebuild of the vehicle to comply with its terms, the Czech ministry said in a statement."
Magyarán a Csehek ragaszkodtak a 8+3-as kialakításhoz ezért a Puma - annak ellenére hogy a teszten az szerepelt a legjobban - már biztosan nem lesz kiválasztva.

Ezek után szerintem a Lynx a leg esélyesebb...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
A Cseh védelmi miniszter bejelentett hogy a határidőig HÁROM pályázat érkezett a $ 2,2 milliárdos (210 jármű) IFV beszerzési projektre:
- Ascod - General Dynamics European Land Systems,
- CV90 - BAE Systems,
- Lynx - Rheinmetall
Ezek után szerintem a Lynx a leg esélyesebb...
Hát, ...a fentiek szerint igen. Nekem mindkét német cica ugyanakkor szimpi,...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
Érdekes hír és lehet hogy hatással lehet a Magyar IFV beszerzésre is...
A Cseh védelmi miniszter bejelentett hogy a határidőig HÁROM pályázat érkezett a $ 2,2 milliárdos (210 jármű) IFV beszerzési projektre:
- Ascod - General Dynamics European Land Systems,
- CV90 - BAE Systems,
- Lynx - Rheinmetall

És a meglepetés:
"The fourth invited bidder, PSM Projekt System & Management GmbH, a joint venture between Germany’s Krauss-Maffei Wegmann and Rheinmetall, which makes the Puma, decided not to submit an offer because the companies believe the tender would require a costly rebuild of the vehicle to comply with its terms, the Czech ministry said in a statement."
Magyarán a Csehek ragaszkodtak a 8+3-as kialakításhoz ezért a Puma - annak ellenére hogy a teszten az szerepelt a legjobban - már biztosan nem lesz kiválasztva.

Ezek után szerintem a Lynx a leg esélyesebb...

Hát, ...a fentiek szerint igen. Nekem mindkét német cica ugyanakkor szimpi,...
ÁÁ!
Szinte biztos, hogy az ASCOD lesz a megfejtés!
A Pandur 2-jük is már tőlük van. Egy bevált bagázzsal könnyebb lesz egyezkedni. Meg az ASCOD az állami tulajdonú VOP CZ-vel bútorozna össze a hazai gyártáshoz....
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
ÁÁ!
Szinte biztos, hogy az ASCOD lesz a megfejtés!
A Pandur 2-jük is már tőlük van. Egy bevált bagázzsal könnyebb lesz egyezkedni. Meg az ASCOD az állami tulajdonú VOP CZ-vel bútorozna össze a hazai gyártáshoz....


Nagy tétben le merem fogadni, hogy ASCOD lesz, alaphangon , legalább ilyen mennyiségnél, minimum 200 millát megspórolnak,mert szerintem tuti, jó üzletet fognak kötni. Szerintem mi egy Lynx - Boxer párossal tudnánk jó vételt csinálni. Ha netán a könnyű dandárba német 6x6-ost (Fuchs) vennénk, akkor meg főleg. Szó volt róla a fórumban, hogy a könnyűbe ez sem lenne rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: independence

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Nagy tétben le merem fogadni, hogy ASCOD lesz, alaphangon , legalább ilyen mennyiségnél, minimum 200 millát megspórolnak,mert szerintem tuti, jó üzletet fognak kötni. Szerintem mi egy Lynx - Boxer párossal tudnánk jó vételt csinálni. Ha netán a könnyű dandárba német 6x6-ost (Fuchs) vennénk, akkor meg főleg. Szó volt róla a fórumban, hogy a könnyűbe ez sem lenne rossz.

A könnyű dandár attól könnyű,hogy nincs benne APC vagy IFV.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
Mi ez a Katonai Világjátékok Wuhanban? Eddig nem hallottam róla, csak arra kaptam fel a fejem, amikor a magyar honvédeket mutatta a TV bemasírozni. Meg hogy egy majdnem olimpiai szintű felhajtást kerítettek hozzá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Mi ez a Katonai Világjátékok Wuhanban? Eddig nem hallottam róla, csak arra kaptam fel a fejem, amikor a magyar honvédeket mutatta a TV bemasírozni. Meg hogy egy majdnem olimpiai szintű felhajtást kerítettek hozzá.
Mert katonasportolói olimpia lényegében?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Benkő Szegeden.
A szokásos hakniblabla mellett néhány érdekesség.

https://www.vadhajtasok.hu/2019/10/...legerosebb-hadserege-lesz-a-magyar-honvedseg/

150mrd.-ért jönnek az AMRAAM rakéták 180db.
"A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség"
Ez izgi, mert év elején még 513 mrd. volt tervezve az idei évre. Ebből 150mrd. volt a fejlesztési pénz. Ez kilövi a fenti rakétákat.
630mrd.-ot még idén el kell szórni!!!
Hadd szóljon!!!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

120-130 pilótával terveznek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Benkő Szegeden.
A szokásos hakniblabla mellett néhány érdekesség.

https://www.vadhajtasok.hu/2019/10/...legerosebb-hadserege-lesz-a-magyar-honvedseg/

150mrd.-ért jönnek az AMRAAM rakéták 180db.
"A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség"
Ez izgi, mert év elején még 513 mrd. volt tervezve az idei évre. Ebből 150mrd. volt a fejlesztési pénz. Ez kilövi a fenti rakétákat.
630mrd.-ot még idén el kell szórni!!!
Hadd szóljon!!!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

120-130 pilótával terveznek.
Ez nemtom mennyire propaganda és mennyi a valóság.

"Kiderült, hogy a hadseregnek nem volnának létszámgondjai, ha csupán azt vennénk alapul, hányan jelentkeznek szolgálatra. A nehézséget az okozza, hogy ezek jelentős hányada lelki vagy fizikai okokból nem felel meg a velük szemben támasztott követelményeknek.

Ösztöndíj-rendszerrel szeretné a magasan képzett munkaerőt magához vonzani a honvédség, de az újraépítkezésnek más irányai is léteznek. Ezzel kapcsolatban a miniszter jelezte: a jelenlegi egyetlen (Debrecenben) található katonai középiskola és kollégium mellé a közeljövőben hét újabbat nyitnak meg. Az egyiket minden bizonyára Hódmezővásárhelyen, már csak azért is, mert az itteni katonai jelenlét ezt a legmesszemenőbbekig alátámasztja."
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Benkő Szegeden.
A szokásos hakniblabla mellett néhány érdekesség.

https://www.vadhajtasok.hu/2019/10/...legerosebb-hadserege-lesz-a-magyar-honvedseg/

150mrd.-ért jönnek az AMRAAM rakéták 180db.
"A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség"
Ez izgi, mert év elején még 513 mrd. volt tervezve az idei évre. Ebből 150mrd. volt a fejlesztési pénz. Ez kilövi a fenti rakétákat.
630mrd.-ot még idén el kell szórni!!!
Hadd szóljon!!!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

120-130 pilótával terveznek.
Ez is újdonság és így még soha nem hangzott el (vagy én még nem hallottam) :
"Mindezt azzal egészítette ki Benkő Tibor, hogy: 2026 után esedékessé válik a hazai vadászgépek, a svéd Gripenek cseréje. Nem árulunk el nagy titkot, hogy ennek a költsége önmagában csillagászati lesz, és ez nincs benne a jelzett 3500 milliárd forintban.2026 után esedékessé válik a hazai vadászgépek, a svéd Gripenek cseréje. Nem árulunk el nagy titkot, hogy ennek a költsége önmagában csillagászati lesz, és ez nincs benne a jelzett 3500 milliárd forintban."