[HUN] Hirtenberger Defence Systems Company (HDS) / HDT Védelmi Ipari Kft.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Elég baj, ha nem látod ebben a problémát.

Lesz egy cég, aki gyárt aknavetőt és gránátot. Ez így kevés, az MH igénye nagyjából pár tízezer gránát 10 évenként, plusz pár tucat nagyobb és pár száz kisebb aknavető. Ha ezt legyártottad, akkor utána a gyár malmozik, benne a munkásokkal, álló gyártósorral. Ahhoz, hogy versenyképes legyél, pénzt kell befektetni. Alsó hangon pár milliárdot per év. De inkább pár tízmilliárdot. Ha az R&D bevált, hurrá, ha nem, akkor továbbra se tudod a terméket a piacon értékesíteni. A cég tehát csak termeli a veszteséget...

Akkor vissza az egyes mezőre: mi éri meg jobban?

  1. Vásárolod az aknavetőt és a gránátokat attól, aki a piacon a legfejlettebb és legjobb terméket árulja. Kockázat maximum annyi, hogy politikailag függesz a beszállítótól.
  2. Veszel egy veszteséges céget, aki ezzel foglalkozik, beleöntesz egy csomó pénzt, és kockáztatsz. Az állam pénzét...
A függést megszüntetni úgy sem tudod, hiszen a teljes katonai spektrum lefedését gazdaságilag nem bírná az ország.

Azt is tegyük hozzá, hogy a CZ ügylet teljesen más, hiszen ott licenszgyártást veszünk, nem céget.Szóval ha a kettőt egy kalap alá veszed, akkor csak azt vésed kőbe, hogy az alapvetőt tényeket nem látod át...
Honnan veszed,hogy csak MH igényt fognak kielégíteni? Ugyanúgy megy a cég mint eddig.
Magyar kézbe került bizti,hogy eurómilliárdos veszteséget fog termelni másodpercenként,csak mert. Hagyjuk már ezt.
Elmondták,hogy a cégvezetés is marad.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Önmagában egy egyprofilú aknavető gyár nem fog megállni sokáig.

Szerintem az egyetlen járható út hogy ki kell venni az Osztrák cégből amit lehet (szaktudàst, gépeket, ügyfelek, stb..) majd bezárni a külföldi gyárakat és hazahozni a termelést K.k.f házàra.
Egy nagyobb gyár egyik lehetséges termék vonalaként talàn életképes lehet a dolog.
Egyrészt nem műkődne. Másrészt nem tudhatjuk hogy milyen aprobetűs feltételekkel mehetek esetleg bele az osztrákok. Ne magyarországból induljunk ki.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Önmagában egy egyprofilú aknavető gyár nem fog megállni sokáig.

Szerintem az egyetlen járható út hogy ki kell venni az Osztrák cégből amit lehet (szaktudàst, gépeket, ügyfelek, stb..) majd bezárni a külföldi gyárakat és hazahozni a termelést K.k.f házàra.
Egy nagyobb gyár egyik lehetséges termék vonalaként talàn életképes lehet a dolog.

Mielőtt máris gyárakat zárnánk be - még meg se vettük jóformán :rolleyes: - a Bundeswehr-nek a 70000 darabszámos megrendelését előbb még teljesíteni kéne gondolom. Hollandokról nem is beszélve.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Mielőtt máris gyárakat zárnánk be - még meg se vettük jóformán :rolleyes: - a Bundeswehr-nek a 70000 darabszámos megrendelését előbb még teljesíteni kéne gondolom. Hollandokról nem is beszélve.
Ha annyira nyereséges lett volna, hatalmas növekedési potenciállal, talán nem.adják el szaros €40 miilióért.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Te meg mindenhol a problémát látod és nem a lehetőséget. 30 év züllés után elindultunk egy másik úton, adjunk neki egy esélyt.
És nem azt mondom, hogy az általad felvetett dolgok faszságok, részben jogosak, de hagyjuk kibontakozni a bulit, ne temessük előre.

Mesélj, mi negatívat mondtam a Cz ügyletre, a Leo2A7+ és PzH2000 beszerzésre például? Ha már így ismersz.... :D

Néha már azt hiszem, hogy alternatív valóságba kerültem, annyira logikus és átgondolt lett a haderő fejlesztés. Pláne ha a megelőző 30 évet nézzük....

Ez viszont especiel nekem nem tűnik annak...

Nem vitatom, hogy nem látok bele, és lehet, hogy ez egy zseniális húzás volt valójában. Ha így lesz, megkövetem a korábbi véleményem...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Mesélj, mi negatívat mondtam a Cz ügyletre, a Leo2A7+ és PzH2000 beszerzésre például? Ha már így ismersz.... :D

Néha már azt hiszem, hogy alternatív valóságba kerültem, annyira logikus és átgondolt lett a haderő fejlesztés. Pláne ha a megelőző 30 évet nézzük....

Ez viszont especiel nekem nem tűnik annak...

Nem vitatom, hogy nem látok bele, és lehet, hogy ez egy zseniális húzás volt valójában. Ha így lesz, megkövetem a korábbi véleményem...

Nem csak a zseniális húzás a megfelelő.Ha ez az üzlet azt eredményezi,hogy lesz egy olyan gyárunk ami minimál haszonnal megy akkor mi már nyertünk mert most még talplemezt sem tudunk gyártani még veszteségesen sem!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Ha annyira nyereséges lett volna, hatalmas növekedési potenciállal, talán nem.adják el szaros €40 miilióért.

Nem hinném hogy az a fő prioritás hogy nyereséges legyen a hatalmas növekedése potenciál meg pláne nem. Inkább az hogy a magyar szakember gárda megkapja a cég know-how-ját és erre alapozva majd lehet később - 5-10 év múlva - fejleszteni is.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and zsolti

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Honnan veszed,hogy csak MH igényt fognak kielégíteni? Ugyanúgy megy a cég mint eddig.
Magyar kézbe került bizti,hogy eurómilliárdos veszteséget fog termelni másodpercenként,csak mert. Hagyjuk már ezt.
Elmondták,hogy a cégvezetés is marad.

Nem mondtam, hogy csak a magyar megrendelés tartaná el, de csak az biztos a jövőre nézve. Ha a cég stabil és egészséges üzleti jövőképpel bírna, akkor aligha adták volna el. Így viszont már a Magyar Államon múlik, mennyire versenyképes céget farag belőle. Ahogy írtam, ehhez befektetésekre lesz szükség.

A kérdés, hogy ez megtérül-e...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Nem hinném hogy az a fő prioritás hogy nyereséges legyen a hatalmas növekedése potenciál meg pláne nem. Inkább az hogy a magyar szakember gárda megkapja a cég know-how-ját és erre alapozva majd lehet később - 5-10 év múlva - fejleszteni is.

Vissza akkor arra a kérdésre, mi hasznunk lesz ebből?

Független, teljes spektrumot lefedő katonai ipart nem tudunk finanszírozni. Miközben a nagy európai katonai cégek olvadnak össze, egy ilyen beszerzésének nincs reális jövőképe az olyan cégek elleni versenyben, mint a BAe vagy General Dynamics. Ők sokkal nagyobb pénzt és tudást harácsoltak össze, így ők sokkal inkább nevezhetőek élvonalbeli cégnek...

De mondom, biztos csak én nem látom át a logikát...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Màrmint mi nem működne, az aknavető?

Ha nem tudjuk akkor miért írod?
Amúgy mi lehet? Munkahely megőrzés? Mennyi ideig? 3-5 év max. Addig úgyis eltart a hazai mérnökök képzése. Aztán azt csinálsz amit akarsz.
Gondolom ezt te se gondoltad komolyan. Szerintem tegyük össze a kezünket hogy egyáltalán sikerült megkaparitani. Sztem benne volt egy nagy adag szerencse is. Ha most jelenleg az osztrákok nem soherkodnak a védelmi kiadásaikkal azt a gyárat tutira nem vettük volna meg.
A majd haza hozunk mindent meg ki emelünk mindent szerintem meg el lehet felejteni. Majd ha a fejekben és tudásban meg piaci gondolkodásban esetleg eljutunk arra szinvonalra akkor lehet majd esetleg azzon gondolkodni hogy made in hazai. Az meg szerintem jóval odébb lesz években.
Nem csak elvi tudást kell szerezni hanem tapasztalatot is. Azt meg években mérik.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113

A hadiipar és a hadsereg is abból is él.
A büszke nemzettudat szép dolog, de attól nem lesz egy fegyver hatékonyabb, hogy a határon belül készült.
Milyen nyelven írjam le, hogy egyértelmű(bb) legyen?

Még egy olyan speciális ágban is, mint az aknavetők, verseny van. Tök jó, hogy elmondhatod, hogy magyar tulajdonú cég gyárt neked aknavetőt és aknagránátot, ha abból a pénzből, amit erre elköltöttél, sokkal hatékonyabb eszközöket vásárolhatnál. Persze, lehet azt mondani, hogy akkor öntjük bele számolatlanul a pénzt, és majd felzárkózunk a BAe mellé, akiknél ott van a Bofors és a Hägglunds, a legmodernebb kézi, félautomata és öntöltő aknavetők teljes spektrumával, precíziós gránátokkal, komplex radarral támogatott tűzvezető rendszerrel, különféle hordozó alvázakkal, és persze egy gigászi méretű, bejáratott PR csapattal, nemzetközi politikai kapcsolatokkal.

Szerinted van esély erre?
Az a pénz pedig meg fog térülni? Akár pénzben, akár politikailag, akár más szempontból?

Mert akkor annak már több értelme van, hogy fogod a pénzt, azt mondod a BAe-nak, hogy kell a know-how, kifizetük a felárat, és akkor egy gyártósort és egy K&F részleget telepítsenek ide. Mi pedig fizetünk annyit, hogy ez nekik megérje, és lesz saját aknavető know-how, plusz az aktuális csúcstechnika.

De ezt nem fogod egy 13 milliárd forintot érő kis osztrák cégből kihozni...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Bleroka

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Nem csak a zseniális húzás a megfelelő.Ha ez az üzlet azt eredményezi,hogy lesz egy olyan gyárunk ami minimál haszonnal megy akkor mi már nyertünk mert most még talplemezt sem tudunk gyártani még veszteségesen sem!

Bocs, de ez marhaság. Fogod az aknavető CAD ábráját (lehet licensz is mondjuk), besétálsz vele valamelyik hazai gyártócéghez, és legyártják neked. Akár 3D fémnyomtatással. Ez nem rakétatechnika, ha mindenféle csúcs cégek (Ferrari, Airbus, VW, stb.) gyártat kis szériás vagy kísérleti eszközök munkadarabjait hazai céggel, akkor szerinted egy aknavető gyártása problémát jelentene?

Az aknavetőknél pont nem a vetőcső és a talplemez a téma, mert az tényleg faék egyszerűségű. A gránáttest sem okozna problémát. Élek a gyanúval, hogy a hazai vegyipar is képes lenne hajítótöltetet és robbanóelegyet gyártani, bár az biztos, hogy a kutatás-fejlesztés nem erősségünk e téren. A gyújtó is kérdéses, de szerintem még az is megoldható. A ballisztika és a tűzvezetés pedig megint elhatározás kérdése.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Bocs, de ez marhaság. Fogod az aknavető CAD ábráját (lehet licensz is mondjuk), besétálsz vele valamelyik hazai gyártócéghez, és legyártják neked. Akár 3D fémnyomtatással. Ez nem rakétatechnika, ha mindenféle csúcs cégek (Ferrari, Airbus, VW, stb.) gyártat kis szériás vagy kísérleti eszközök munkadarabjait hazai céggel, akkor szerinted egy aknavető gyártása problémát jelentene?

Az aknavetőknél pont nem a vetőcső és a talplemez a téma, mert az tényleg faék egyszerűségű. A gránáttest sem okozna problémát. Élek a gyanúval, hogy a hazai vegyipar is képes lenne hajítótöltetet és robbanóelegyet gyártani, bár az biztos, hogy a kutatás-fejlesztés nem erősségünk e téren. A gyújtó is kérdéses, de szerintem még az is megoldható. A ballisztika és a tűzvezetés pedig megint elhatározás kérdése.

Gyártani nagy tapssztalattal és nagy tételben nem ugyan az mint kvázi manufaktúra jelleggel összerakni valamit amihez az sem biztos,hogy képesek vagyunk itthon acélt gyártani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
.bae szint lehet nem lessz de nem is fog ammyiba kerulni. Tuzvezeto rendszer adott. Adatatviteli rendszer megvan/lessz meteorologiai meroallomas pipa radar teren eggyutmukodunk v4 en bellul... /van tapasztalatunk radar teren. Kozosen egy tuzersegit ossze tudunk dobni./plane aknavetore./ automata granatveto teren az osztrakoknak atadva a regi dokumentaciokat nem elkepzelhetetlen /nekik terveik mar biztos vanna valameik fiokba.../legalabbis ha aknaveto tervezo mernok lennek nekem lenne :) / inteligens granat... Folyik gyartas az uzemben akar license alapjan is mehet. /nem kell mimdent feltalalnunk a torokok pl hajlandoak lenenek licenset eladni tudjak hogy nem adjuk el az ellensegeiknek. /mig az osztrakok nem olyan biztos.../ a kesobbiekben akar a lezeres iranyitott raketakat is be lehetne vallalni licensebe gyartasba a helikhez.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Jarmure szerelt valtozat szinten mehet akar torok alapra ha mar annyira hadiipari megallapodunk... /osszeszerelo uzem magyarorszagon...az.../ de magyarba is jon a profit is./
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Vissza akkor arra a kérdésre, mi hasznunk lesz ebből?

Független, teljes spektrumot lefedő katonai ipart nem tudunk finanszírozni. Miközben a nagy európai katonai cégek olvadnak össze, egy ilyen beszerzésének nincs reális jövőképe az olyan cégek elleni versenyben, mint a BAe vagy General Dynamics. Ők sokkal nagyobb pénzt és tudást harácsoltak össze, így ők sokkal inkább nevezhetőek élvonalbeli cégnek...

De mondom, biztos csak én nem látom át a logikát...
Aknavetőről beszélgetünk, nem 6. gen vadászról. Ettől még szükség van rá hogy nem high tech!
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Ahhoz képest hogy a Bae a világ lég faszább cége és náluk van a Bofors ami ugye a világ legfaszább cége és mögöttük van a világ legfaszább pr legénysége... az angolok egy ‘kis’, ‘jelentéktelen’ osztrák cégtől (= Mária Terézia óta az osztrák hadsereg egyik fő tüzérségi és lőszer beszállítói) rendelt kutyafuttában aknavetőt amikor Afganisztánban kellett a briteknek valami, ami használható is, és valamiért nem a Bae-től.

De én azt mondom: merjünk kicsik lenni.