Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Néger prof egyetemi előadáson: Az űrt kisajátították a fehérek, amúgy nem létezik, mert hazudnak és négert nem engednek föl, hogy megnézze, léteznek-e a csillagok.
diák: de hát 14 néger űrhajós volt fönt.
prof: hazudnak, attól, hogy négerek még résztvehetnek a fehér összeesküvésben.

fantasy? ó nem, Utah Egyetem :)


És ezt engedik, hogy gyerekeket tanítson. WTF mi van az usával? LOL
Ez nem vitának indult a meggyőzésről,ill. tapasztalat alapú tudásról? Mert egész korrekt és szórakoztató volt,amig pár fekete párduc át nem ment full kreténbe. Szerintem a prof csak oktatni akart, nem úgy jött le,hogy ezek az ő igazi gondolatai,vagy,hogy nem hisz a világűrben. Persze lehet én értem félre,de jó lenne átolcetig hallani.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Na, vegigolvastam, ez igy komplett tevedesek halmaza. Javaslom a tema tovabbi kutatasat objektiv szemszogbol. Bocs, hogy nem irom be egyenkent a tevedeseket/alatamasztas nelkuli otleteket , de nincs harom napom ezt helyretenni. Sok sikert ettol fuggetlenul.
Nézdd, az egész 16 mondat. Legalább egybe köss bele. Mert ez így semmi. Már bocs.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Mi a kérdés?
Azon kívül, hogy amerika kirablása f@sság. Alig volt ott lakosság és az akkori hajókon kirablásról szó sem lehetett, mert alacsony volt a szállítási kapacitás.
Pont ez a különbség az európai és kínai afrika gyarmatosítás között. Az európait alig érezte meg afrika (most nem a retard belgák és franciák gyilkosságairól beszélek, hanem mint erőforrás és környezetszennyezés.)
Az azért nem igaz, hogy alig volt ott lakosság.
1500 és 1600 közt 100 millió (közép és dél-amerikai) indián halt meg
fertőzések által. Akkor mégiscsak voltak ott egypáran. :)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Mi a kérdés?
Azon kívül, hogy amerika kirablása f@sság. Alig volt ott lakosság és az akkori hajókon kirablásról szó sem lehetett, mert alacsony volt a szállítási kapacitás.
Pont ez a különbség az európai és kínai afrika gyarmatosítás között. Az európait alig érezte meg afrika (most nem a retard belgák és franciák gyilkosságairól beszélek, hanem mint erőforrás és környezetszennyezés.)
Egyébként nem kérdeztem semmit. Állítottam valamit.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Hát ennél egy kicsit részletekbe menőbb kritikát vártam. Ez -ne haragudj- de semmi.
Tudom, hogy az (igazad van, hogy ez igy nem kritika), de kar pazarolnom ra az idomet (bocs).
Kb. van akvariumod? Ha nincs, akkor b.zi vagy jellegu okfejtes.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Na, vegigolvastam, ez igy komplett tevedesek halmaza. Javaslom a tema tovabbi kutatasat objektiv szemszogbol. Bocs, hogy nem irom be egyenkent a tevedeseket/alatamasztas nelkuli otleteket , de nincs harom napom ezt helyretenni. Sok sikert ettol fuggetlenul.
Oké, köszönöm.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Össze tudnád foglalni?

Kedves Gonny...
Az a helyzet, hogy
1. Eleink nem foglalkoztak ilyesmivel. Tanultak. Dolgoztak, földet műveltek.
2. Akit kellett és lehetett, azt szerették vagy gyűlölték.
3. Otthont, családot, nemzetet teremtettek.
4. ÉLTEK!
5. Ezt javaslom Néked is! Urunk Áldása legyen Rajtad!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Az azért nem igaz, hogy alig volt ott lakosság.
1500 és 1600 közt 100 millió (közép és dél-amerikai) indián halt meg
fertőzések által. Akkor mégiscsak voltak ott egypáran. :)

100 millió?
Ez, hogy jött ki?
Kanada,usa,mexikó ma ~ 600 millió, 60 éve mexilóban harmad ennyien voltak,usában 1900ban 76 millióan.
Ha 1600 ra 100millióan már meghaltak,akkor mennyien lehettek előtte,250 millióan?
Azért ez első blikkre is butaság,nem tudom ki írta le.
Elosztanám én azt a 100 milliót néggyel minimum, az is sok,de reálisabb mint a 100.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
100 millió?
Ez, hogy jött ki?
Kanada,usa,mexikó ma ~ 600 millió, 60 éve mexilóban harmad ennyien voltak,usában 1900ban 76 millióan.
Ha 1600 ra 100millióan már meghaltak,akkor mennyien lehettek előtte,250 millióan?
Azért ez első blikkre is butaság,nem tudom ki írta le.
Elosztanám én azt a 100 milliót néggyel minimum, az is sok,de reálisabb mint a 100.

Legmagasabb becslések szerint volt 100 millió a lakosság, ennek kb. negyede halt meg ~60 év alatt, nagyrészt fertőzésekben, ez még mindig jobb, mint ami Európában történt a pestis járvány alatt.

Ez eltörpül amellett, amit Caesar művelt a gallokkal, őt ma mégis hősként tisztelik.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
100 millió?
Ez, hogy jött ki?
Kanada,usa,mexikó ma ~ 600 millió, 60 éve mexilóban harmad ennyien voltak,usában 1900ban 76 millióan.
Ha 1600 ra 100millióan már meghaltak,akkor mennyien lehettek előtte,250 millióan?
Azért ez első blikkre is butaság,nem tudom ki írta le.
Elosztanám én azt a 100 milliót néggyel minimum, az is sok,de reálisabb mint a 100.
Oké, megkeresem a forrást arra a 100 millióra. (2-3 nap)
Utoljára.
Egyébként azért kellett a négereket vinni, mert az indiánok elfogytak.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Kedves Gonny...
Az a helyzet, hogy
1. Eleink nem foglalkoztak ilyesmivel. Tanultak. Dolgoztak, földet műveltek.
2. Akit kellett és lehetett, azt szerették vagy gyűlölték.
3. Otthont, családot, nemzetet teremtettek.
4. ÉLTEK!
5. Ezt javaslom Néked is! Urunk Áldása legyen Rajtad!
Kedves Littlejohn!
Egy szavadat sem értem.
Urunk Áldása legyen Rajtad is!
 

krisstoff95

New Member
2019. október 22.
18
21
3
Legmagasabb becslések szerint volt 100 millió a lakosság, ennek kb. negyede halt meg ~60 év alatt, nagyrészt fertőzésekben, ez még mindig jobb, mint ami Európában történt a pestis járvány alatt.

Ez eltörpül amellett, amit Caesar művelt a gallokkal, őt ma mégis hősként tisztelik.
Helyesen: a gallok egy (azért valóban nem kicsi) részével. De nem minden gall vagy germán (törzs) volt ellenséges a rómaiakkal. Pl. a gall háborúban (i.e.58-50) voltak, akik önként behódoltak, és/vagy szövetségben voltak velük. Caesar későbbi galliai hadjárataiban pl. a római lovasságban egyre fontosabb szerepet játszottak a velük szövetséges gallok. Egyébként nyilván számos szörnyűség történt, te azért a ló túlsó oldalára sem kell átesni. Sokan meghaltak, de sokan túlélték (még ha egy részük sajnos rabszolgaként is). Ezzel eszem ágában sincs felmenteni a rómaiakat (sőt), de ne csináljuk úgy, mint ha ők lettek volna a patás ördögök, és mindenki más szent... Fél évszázaddal később, Augustus idején már az Auxilia lovasságának közel harmadát gall származásúak alkották (jó lovasok voltak)! Ajánlom, hogy nézz utána a gallok egyik kedvenc harctéri szokásához, a fejvadászathoz! Pl. bőszen gyűjtögették a germán és szarmata harcosok fejeit a i.sz. 166-180-as háborúk idején is. Szerintem Caesart kevés ember tekinti hősnek (nekem sem az), de mindegy. Tisztelik a katonai és politikai pályáját, ennyi. Viszont Dzsingisz kánnak tudomásom szerint elég szép szobra van Mongóliában... Hány ember is halt meg az ő uralkodásának háborúi, és a mongol hódítások alatt?! Nem akarok offolni, mert nem ide való téma, csak reagáltam az írásodra. Remélem nem baj. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

krisstoff95

New Member
2019. október 22.
18
21
3
A 100 millió indián (őslakos helyesebben) halottról meg annyit, hogy valószínű soha nem volt annyi... Már számtalanszor láttam, halottam ezt a hülyeséget, de szinte soha egyikőjük sem támasztotta alá tudományosan elfogadható bizonyítékokkal, sőt, egyáltalán nem támasztották alá semmivel sem... Csak benyögik, hogy 100 millió fő, és ennyi.. Az amerikai szuper kontinens teljes népessége volt MAXIMUM 100 millió fő körül, de ezt is a tudósok kis része támogatja. Inkább valószínűbb, hogy a fele, kb. 50 millió fő lehetett a gyarmatosítás előtt közvetlen. Erről papajoe nemsokkal előttem írt is erről. Nyilván, elvitatatlan tény, hogy milliók haltak meg a behurcolt betegségek, és az erőszak miatt (nem mint ha pl. az aztékok szentek lettek volna, és ismeretlen lett volna számukra az erőszak...), sajnálatosan, és sok kárt okoztak a gyarmatosítok, de ki nem állhatom, ha érzelemtől túlfűtve kezdenek el pufogtatni ilyen nagy volumenű állításokat úgy, hogy nem tudnak érvelni mellette megfelelő bizonyítékokkal...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Egy szép liberális nagyváros.
San Francisco
https://444.hu/2019/11/13/san-francisco-utcain-szetszakadt-a-tarsadalom

"A pékség előtt szakadt ruházatú, zavart tekintetű asszony ácsorgott. Nem szeretném a zombi kifejezéssel feleslegesen borzolni a kedélyeket, ezért csak tényszerűen leírom: rám meredt, és amikor elhaladtam mellette, egy harapó mozdulatot tett felém a levegőbe. Ösztönösen hátrahúzódtam, mire egy kicsit nevetett magában. Ő aztán ott maradt a pékség mellett, én tovább sétáltam a szikrázó kaliforniai napsütésben.
A következő néhány sarkon belül több tucat hajléktalan embert láttam az utcán. Voltak, akik csoportban beszélgettek a holmijukkal telerakott bevásárlókocsijaik mellett, és voltak, akik a betonon feküdtek, láthatóan öntudatlanul. Az egyik mellékutca teljes hosszában sátrak sorakoztak. Amerika egyik legdrágább és leggazdagabb városának belső kerületében jártam ekkor, de ezt csak az adatokból tudtam: ahogy elhaladtam a fényes nappal az utcán vizelő emberek és az út menti injekciós tűk mellett, nem feltétlenül gondoltam volna erre.
Az utam elvitt a világ egyik legbefolyásosabb techcége, a Twitter székháza mellett is. Amiről ebben a székházban döntenek, ez mindannyiunk életére hatással lehet: nemrég például bejelentették, hogy betiltják a politikai reklámokat a platformon, és sokan azóta is azt elemzik, hogyan érinti ez a 2020-as amerikai elnökválasztást. Az épület körül viszont elveszett embereket látni az öntudatvesztés különböző fázisaiban, kezükön az intenzív intravénás szerhasználat tagadhatatlan jeleivel.
Amit még ezen kívül lehetett látni az utcán, az sok-sok emberi ürülék. Ennek szaga pedig olyan szervesen keveredik a matchás croissant-hoz hasonló finomságok kávézókból kiszűrődő illatával, amilyen természetesen ellépkednek a jól öltözött kaliforniaiak a rongyokba csavart emberek felett.
Ilyen ma San Francisco
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Egy szép liberális nagyváros.
San Francisco
https://444.hu/2019/11/13/san-francisco-utcain-szetszakadt-a-tarsadalom

"A pékség előtt szakadt ruházatú, zavart tekintetű asszony ácsorgott. Nem szeretném a zombi kifejezéssel feleslegesen borzolni a kedélyeket, ezért csak tényszerűen leírom: rám meredt, és amikor elhaladtam mellette, egy harapó mozdulatot tett felém a levegőbe. Ösztönösen hátrahúzódtam, mire egy kicsit nevetett magában. Ő aztán ott maradt a pékség mellett, én tovább sétáltam a szikrázó kaliforniai napsütésben.
A következő néhány sarkon belül több tucat hajléktalan embert láttam az utcán. Voltak, akik csoportban beszélgettek a holmijukkal telerakott bevásárlókocsijaik mellett, és voltak, akik a betonon feküdtek, láthatóan öntudatlanul. Az egyik mellékutca teljes hosszában sátrak sorakoztak. Amerika egyik legdrágább és leggazdagabb városának belső kerületében jártam ekkor, de ezt csak az adatokból tudtam: ahogy elhaladtam a fényes nappal az utcán vizelő emberek és az út menti injekciós tűk mellett, nem feltétlenül gondoltam volna erre.
Az utam elvitt a világ egyik legbefolyásosabb techcége, a Twitter székháza mellett is. Amiről ebben a székházban döntenek, ez mindannyiunk életére hatással lehet: nemrég például bejelentették, hogy betiltják a politikai reklámokat a platformon, és sokan azóta is azt elemzik, hogyan érinti ez a 2020-as amerikai elnökválasztást. Az épület körül viszont elveszett embereket látni az öntudatvesztés különböző fázisaiban, kezükön az intenzív intravénás szerhasználat tagadhatatlan jeleivel.
Amit még ezen kívül lehetett látni az utcán, az sok-sok emberi ürülék. Ennek szaga pedig olyan szervesen keveredik a matchás croissant-hoz hasonló finomságok kávézókból kiszűrődő illatával, amilyen természetesen ellépkednek a jól öltözött kaliforniaiak a rongyokba csavart emberek felett.
Ilyen ma San Francisco
Felmérések szerint pedig az itt élő hajléktalanok 39 százalékának vannak mentális problémái, és 42 százalékuk drog- vagy alkoholfüggő. Az opiátok, a fentanyl és a metamfetamin mind pusztítanak itt.

A város közben valóban dollárszázmilliós nagyságrendben költ szociális tételekre, a hajléktalan-politika pedig kifejezetten liberális itt. Hatósági fellépés helyett például tűcsere-program működik. A probléma megoldásához viszont egy új tanulmány szerint sokkal több pénzre, 12,7 milliárd dollárra lenne szükség a teljes Bay Areában.

És ez nem túlzás: London Breed demokrata polgármester, aki egy szegény lakótelepen nőtt fel, mondta azt, hogy soha nem látott annyi emberi ürüléket az utcán, mint most. Az elmúlt tíz évben 400 százalékkal nőtt az ezzel kapcsolatos lakossági panaszok száma, egy riportban pedig egy utcán hagyott, tíz kilós, színültig teli zsákot mutogattak a forgó gyomrú nézőknek.
920x920.jpg


A helyiek egy részében egyre nő az ellenérzés, egy felmérés szerint az itt lakók harmada tervezi, hogy elköltözik a városból. És arról is érkeznek már hírek, hogy lakosok falakat emelnek az utcáikba.
 
Status
Not open for further replies.