[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
SilvioD én az Erdogan jövetel miatt írtam :)

Megnéztem a RTL (ellenzéki) híradót és úgy számoltak be Erdogan érkezéséről mint ha valami komoly fegyveres harc történt volna .
A civilek itt meg ott meg amott ragadtak húzták meg magukat ! Komolyan mondom mint ha valami megszállásról beszéltek volna ! Faterről csak lestünk o_O
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
SilvioD én az Erdogan jövetel miatt írtam :)

Megnéztem a RTL (ellenzéki) híradót és úgy számoltak be Erdogan érkezéséről mint ha valami komoly fegyveres harc történt volna .
A civilek itt meg ott meg amott ragadtak húzták meg magukat ! Komolyan mondom mint ha valami megszállásról beszéltek volna ! Faterről csak lestünk o_O
Gondoltam. :)

Csak ha volt vmi akkor itt volt, a többi mese, politika.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz
R

rejsz felügyelő

Guest
Sztem jól helytálltunk!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:


"Az utcai történésekről később, csak elvittek a pékek pár embert és nem akarok nagyon szövegelni. Egyáltalán nem volt darálás a Nagyváradon, egy perc kavarodás csak, mert egy rossz fordulás miatt pont a hátukba mentek az oroszok. Így is felállt a Fradi a túlerőnek, rövid box, sérültek itt is - ott is, aztán a rendőrök beszüntették a sportot. A Hungarian Fanatics oldalon lehet nézni a külföldi és hazai véleményeket (a Slaskét is) az esetről, mielőtt elkezdődik a mesegyártás.

Később kb 20-30 Widzew megtámadta a B közép bejáratát közvetlenül a meccs előtt. Bátor kezdeményezés volt (Fradit éltetve jutottak el odáig a kis rafkósok), de nem jöttek ki belőle jól. Pár emberünk lézengett már csak kint, de jó emberek, végül a létszámfölényük ellenére véresre lettek verve a widzewiek, pár lefeküdt pihengetni is, vagy csak közelről vizsgálták az aszfaltot, ki tudja. A többi behátrált a felüljáró alá, majd a rendőrök kivették őket. Azért ez eléggé csibészes megmozdulás volt a részükről, respekt, de benézték.

Nem tiszta CSKA brigád volt, hanem elhozták az isten faszát is (lengyelek vagy 100-an, szerbek, bolgárok, valami 5 csapat küldött embereket), ami nekem érthetetlen, mert magukban is nagyon jók, de biztos újabban ez a divat, vagy fene tudja, lemaradtam. Nyilván erősebbek mint mi (pláne ilyen vegyes brigáddal), de semmi szégyenkezni valója nem volt ma a Ferencvárosnak, jópár orosz (vagy hát aki velük volt) kapott ma, sálak is be lettek húzva, nem úgy mennek haza, hogy itt aztán parádéztak. "

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=152928387&t=9018131
Respekt a zöldeknek hogy kiálltak a ruszkikkal, az egyik legkomolyabb brigád Európában. Amúgy 200vs400 volt a felállás,a vendégek javára.
Velük voltak:Wizdew, Ruck, Elena, Partizan, CSKA Sofia. Előbbiből sokan, utóbbiakból csak páran.
A Nagyvárad téri meccs egál volt(a kékek vetettek véget a dolognak), utána valamelyik villamosnál futottak az oroszok.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Respekt a zöldeknek hogy kiálltak a ruszkikkal, az egyik legkomolyabb brigád Európában. Amúgy 200vs400 volt a felállás,a vendégek javára.
Velük voltak:Wizdew, Ruck, Elena, Partizan, CSKA Sofia. Előbbiből sokan, utóbbiakból csak páran.
A Nagyvárad téri meccs egál volt(a kékek vetettek véget a dolognak), utána valamelyik villamosnál futottak az oroszok.
A Wizdew az nem Widzew? Mert az Lodz csapata a lengyeleknél.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
A Wizdew az nem Widzew? Mert az Lodz csapata a lengyeleknél.
Lehet elírtam, nem tudom hirtelen. Egyébként nem véletlenül spanolnak az oroszokkal meg a slovanosokkal. Mindenki rühelli őket a torunnal együtt, még magukat sem tartják lengyelnek.
A többi brigád úgy becézi a lodziakat hogy Żydzew. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Lehet elírtam, nem tudom hirtelen. Egyébként nem véletlenül spanolnak az oroszokkal meg a slovanosokkal. Mindenki rühelli őket a torunnal együtt, még magukat sem tartják lengyelnek.
A többi brigád úgy becézi a lodziakat hogy Żydzew. :)
Így van, volt már balhé velük Slovan meccsen is, azt mondták ők nem lengyelek, hanem sziléziaiak. :eek::mad::hadonaszos:
 
T

Törölt tag 008

Guest
ööööööö mondjátok, hogy a piros-kék mezes a fradi....légyszi légyszi, nem lehet a zöld...ezeknek a tranzitzónában a helyük. :p

DYT20191107025-760x380.jpg
 
R

rejsz felügyelő

Guest
ööööööö mondjátok, hogy a piros-kék mezes a fradi....légyszi légyszi, nem lehet a zöld...ezeknek a tranzitzónában a helyük. :p

DYT20191107025-760x380.jpg
Üdv. a modern fudball világában! Nézz rá a Kisvárda(igen, ez a település is NB-1-es csapattal rendelkezik...) átlag kezdőcsapatára. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
SilvioD én az Erdogan jövetel miatt írtam :)

Megnéztem a RTL (ellenzéki) híradót és úgy számoltak be Erdogan érkezéséről mint ha valami komoly fegyveres harc történt volna .
A civilek itt meg ott meg amott ragadtak húzták meg magukat ! Komolyan mondom mint ha valami megszállásról beszéltek volna ! Faterről csak lestünk o_O

Csodálod? :)

Ezt figyeld!

https://index.hu/belfold/2019/11/09/polgarmester_alpolgarmester_fizetes_illetmeny_jovedelem/

"Miért a saját milliós fizetéseikkel indítanak az új polgármesterek?"
Index címlap: "Röviden: mert nincs más választásuk."

:D


Ezek után mit csodálkozunk a retek híradásán?

https://888.hu/kinyilott-a-pitypang/hogyan-lett-ekkora-kaosz-budapesten-tegnap-hat-igy-4213567/
https://pestisracok.hu/karacsony-fo...a-forgalombenito-tuntetesekrol-elfeledkezett/
https://pestisracok.hu/ezert-balhezik-a-baloldal-politizalas-helyett/
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113

Az index mottója (az egyik):
"Aki jelszavakat akar óbégatni, azt zavarja a független média. Aki gondolkodni akar, nem élhet nélküle."

ÉS KOMOLYAN EL IS HISZIK AZ A BAJ VELÜK, HOGY LÉTEZNEK! Főleg a függetlent. Az a baj velük, hogy kettős a mérce, függetlennek adják el magukat, pedig nem azok, istennek hiszik magukat, de nem azok. 2006 óta az az első sikerük, hogy a főváros kerületleosztása kicsit szarabb lett, mint 2006ban, és ez náluk siker. Mint 2006ban, hogy Katona miatt (isten nyugasztalja) még éppen nyert egy újabb ciklust a Demszky. De hogy több Fideszes és nem ellenzéki kerület van, mint 2006ban volt, ill. hogy hová tűnt a 42%os EP óta a 49%os önkormányzatiról 260 ezer szavazójuk országosan (igen, NEM MŰKÖDIK AZ ÖSSZEFOSÁS, CSAK MOST LETT PÉNZ, HOGY HA MÁR SAJÁTBÓL KÉPTELENEK RÁ ÁLDOZNI, A "KÖZÖSBŐL" PÁR MILLIÓ ERRE IS ÖSSZEJÖHESSEN!), főleg vidékről. És komolyan ismét lebullshitelik, hogy a már most az önkormányzatin is (ha levetítjük országosra) a majdnem 2/3os többségű Fidesz-KDNP, majd 2023ban a külföldi szavazók, ideiglenes lakcímmel rendelkező szavazók NÉLKÜL bukik?

Látványpolitizálás és restauráció. Ennyi látszódik 2019. október 14. óta. Minden más eredmény pedig annyi lesz, amit már Tarlós István (az ellenzékieknek Tapló István) elindított. Miközben látva az ellenzéki kerületi lapokat (és komolyan, a VII. kerületit tegnap láttam), másról se szól a fáma, mint a helyi új mennyi mindent épített (ok.t 14. után a lapkiadás dátuma okt. 28. :D -> és ezt tényleg KOMOLYAN, nem viccelek, a közepébe be van téve egy színes választási bizbasz, és ott nyomják az új testület mi mennyi mindent épített. Ennek a végén a régi polgmester kapott egy fél oldalt, mint képviselő, ami kb. semmiről se szól, hogy igen, amit a DKsok átvettek, az alatta épült fel, óvoda, játszótér és egyebek. :D)

Náluk vannak a propagandisták, a rosszak, és a függetlenek (ők), a jók.
És komolyan el is hiszik.

De sebaj. Ahogy hallom Tatabányán a Fidesz-KDNP összeállt a Mi Hazánkkal, többségük lett, és 5 hónap múlva akár új választások is lehetnek. :D
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113

A zindexes cikkben leírtak nem igazak (nem a törvény rendelkezik a polgik fizujáról, nem az alakuló közgyűlésen kell eről dönteni) ?
Vagy mi a probléma?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 532
113
Sztem jól helytálltunk!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:


"Az utcai történésekről később, csak elvittek a pékek pár embert és nem akarok nagyon szövegelni. Egyáltalán nem volt darálás a Nagyváradon, egy perc kavarodás csak, mert egy rossz fordulás miatt pont a hátukba mentek az oroszok. Így is felállt a Fradi a túlerőnek, rövid box, sérültek itt is - ott is, aztán a rendőrök beszüntették a sportot. A Hungarian Fanatics oldalon lehet nézni a külföldi és hazai véleményeket (a Slaskét is) az esetről, mielőtt elkezdődik a mesegyártás.

Később kb 20-30 Widzew megtámadta a B közép bejáratát közvetlenül a meccs előtt. Bátor kezdeményezés volt (Fradit éltetve jutottak el odáig a kis rafkósok), de nem jöttek ki belőle jól. Pár emberünk lézengett már csak kint, de jó emberek, végül a létszámfölényük ellenére véresre lettek verve a widzewiek, pár lefeküdt pihengetni is, vagy csak közelről vizsgálták az aszfaltot, ki tudja. A többi behátrált a felüljáró alá, majd a rendőrök kivették őket. Azért ez eléggé csibészes megmozdulás volt a részükről, respekt, de benézték.

Nem tiszta CSKA brigád volt, hanem elhozták az isten faszát is (lengyelek vagy 100-an, szerbek, bolgárok, valami 5 csapat küldött embereket), ami nekem érthetetlen, mert magukban is nagyon jók, de biztos újabban ez a divat, vagy fene tudja, lemaradtam. Nyilván erősebbek mint mi (pláne ilyen vegyes brigáddal), de semmi szégyenkezni valója nem volt ma a Ferencvárosnak, jópár orosz (vagy hát aki velük volt) kapott ma, sálak is be lettek húzva, nem úgy mennek haza, hogy itt aztán parádéztak. "

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=152928387&t=9018131
Amugy ez milyen meccs volt es mi lett az eredmeny? :D

Na de egy kis szorakoztato tortenet a pesti uj urak hagyomanyorzesrol:
https://m.hvg.hu/kkv/20191109_Kiakadt_a_Momentum_a_Czegledymegbizatasoktol
Ja es HVG irja!
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó