• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
A pálinkafőző vagy pálinkát főző a helyes?
És a petróleumlámpa, petróleumból készül? Mert ugyebár a hóember is hóból van...
Viszont visszatérve a "benzinfőzőre" láttam olyan változatot is, hogy "benzines-főző" , ami ugyebár szintén megtévesztő lehet, mivel ha a gáztűzhelyemet bekenem benzinnel, az is benzines lesz.
De ha gondolod elnevezhetjük a dolgot benzintüzelésű gyórsfőzőnek (röviden BTGyF), a petróleumot és gázolajat használót meg PGTGyF-nek, vagyik petróleum és gázolajtüzelésű gyorsfőző.
:rolleyes:
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Amúgy kíváncsi lennék, hogy kinek van még benzin(petróleum) főzőre rajtam kívül?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Amúgy kíváncsi lennék, hogy kinek van még benzin(petróleum) főzőre rajtam kívül?

Nekem már szerintem nincs meg. Volt valami régi öreg rozsdás vacak, még a Tata adta. Ő csak úgy nevezte, hogy a spiritusz. Horgászathoz használta, kávét melegített vele. Nagyából úgy nézett ki mint egy petróleum lámpa üveg nélkül.
Van egy kis túra gázfőző azt, néha szoktuk használni. Ha jól emlékszem Decathlonban lett véve. Ritka használat mellett szerintem ez a legpraktikusabb. Nem büdös, nem folyik, a palack könnyen beszerezhető, szállítható. Van egy nagy gázfőző azt PB palackról lehet üzemeltetni. Ezer éve nem volt használva, néha bográcsoztunk vele, ha nem akartunk füstölni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Nekem már szerintem nincs meg. Volt valami régi öreg rozsdás vacak, még a Tata adta. Ő csak úgy nevezte, hogy a spiritusz. Horgászathoz használta, kávét melegített vele. Nagyából úgy nézett ki mint egy petróleum lámpa üveg nélkül.
Van egy kis túra gázfőző azt, néha szoktuk használni. Ha jól emlékszem Decathlonban lett véve. Ritka használat mellett szerintem ez a legpraktikusabb. Nem büdös, nem folyik, a palack könnyen beszerezhető, szállítható. Van egy nagy gázfőző azt PB palackról lehet üzemeltetni. Ezer éve nem volt használva, néha bográcsoztunk vele, ha nem akartunk füstölni.
Az valamilyen tangria féleség lehetett. Viszont ezt a gyönyörűséget is spitrituszként is emlegetik pár helyen.
Akinek van, nehogy kidobja, mert gyűjteménydarab. Idővel ahogy kallódnak el a példányok az ára, csak nőni fog.
https://filmhiradokonline.hu/watch.php?id=13529
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Tegnap futottam bele ebbe a ritkaságba. Az amerikai hadsereg a kétezres évek közepén állt elő az igánnyel egy új benzinfőre (ami petróleummal menjen). Az MSR cég elő is állt egy eléggé új konstrukcióval, amibe nem kell pompa, műanyag tartálya van stb. stb. 2007-ben ha minden igaz a hadsereg tesztelte is, odaadták valamilyen spec alakulatoknak, de azóta semmi. Állítólag nem eléggé kiforrott a konstrukció, nem is túlságosan megbízható, még kell rajta dolgozni. Ahogy látom nem is nagyon lesz belőle semmi, inkább kereskedelmi forgalomból beszerezhető főzőket használnak és ennyivel letudják a dolgot.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
To asas kozepedte feltalaltam a harci vodrot a kinaiak sarga lavorja magyar alternativakent...
Mar sokszor hasznaltam eletem folyaman diszeperzites vodrot nagyon sok celra /apam szobafesto es nekem is szakmam./
Sokat is foldmunkaztam /volt hogy regi beszakadt pinceket loveszbe vajva tartam fel./ ott is vodorrel dolgoztam.

A mindenki altal ismert szinte minden magyar haztartasba /ha mas nem pecazasra vagy a tarsashaz kozos tarolojaban alkalmazott./ diszperzites vodor...

Egyszeruen egy univerzalis elengedhetetlen felszereles a mindennapjainkban a diszperzites festekes zarhato vodor.

Miert ne lehetne hasznos a honvedsegnel is. /egy katonasitott massziv kivitel /2/

Hasznalhato foldmunkara
Viz tarolasara
Viz elol szarazontartani a kivant felszerelest. Akar folyami atkeles vagy szakado eso eseten is...
Sartol es sok egyeb kornyezeti behatastol ved.
Konnyen pakolhato.
Konnyen belepakolhato.
Matroz malha melle tokeletesebb kiegeszito mint a piex./ha mar annyira ragaszkodnak a matrozmalhahoz ami egyebkent praktikus dolog /nem harcaszati zsaknak sajnos volt olyan idoszak amikor aztkepzeltek rolla hogy az de matrozok sem arra hasznaljak./

Hasznalhato bolyakent
Hordhato benne viz,olaj uemanyag veszszukseg eseten.

Tisztalkodasra mint kis mint nagyfeluleten torteni alkalmazasara tokeletesen megfelelo.

Taborban ullesre kivallo /horgaszok tudjak mirol van szo./

Emellett az erodites ami kivsit komolyabb a lovsz godornel teknovel granatgodorrel szarogodorrel par m kuszoaroknal komolyabb szukseg van ra megha a kitermelt fold java zsakolasra is kerul a kozos oblyektum epiteseben...

Emellett raj szinten /kicsit profan/ lehet ugymond egy vodorbe szarni. Koposzt wc nek is tokeletesen megkelelo./

Tehat nagyon sokmigenyt kielegit...

Egy univerzalis eszkoz...!!!!!!!

Nagyon sajnalom hogy amikor tatan voltam ez nemjutott eszembe mikozben amiota az eszemet tudom hznaltam es alkalmaztam zarhato festekesvodort.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
Tokeletes kiegeszitres lenne az uj felszereleshez.

/a kesobbiekben szerintem nem lenne muszaly feltetlen klasszikus diszkerzites vodor formajunakmlenni /negyszogesitheto stb../ az elkepzeleshez csak az igyeny szab hatart /nem ket froccsonto sablon./filleres es tenyleg mindenre haznalhato.../rohely hogy sokkal rosszabb minosegu amyagbol kevesbe praktikus piexes muamyagladakert tizezreket adnak /ugyan ez a meret./ .... Csak mert amcsi... :) 50-100 ft vodortol menobb mert usa de toredekere nem hasznos csaknjo draga.../nagy piex ladat nem hellyettesiti de egy nagyobb vodor boven eleg ahhoz hogy viztarto legyen /vagy egy nagy 14-16 L es es egy kissebb 8-10-12 l es egymasba huzni...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Szerintem is!!!
@dudi kimondottam boldog lene, ha kaphatna mondjuk egy szép sárga taktikai diszperzites vödör-féleséget. Természetesen egymásba pattintható fedővel.
Viszont igazán kitalálhatnánk valamilyan nagyon magyar, nagyon taktikai felszerelést.
Amire büszkék lehetnénk!!!
Amivel missziókban dicsekedni lehetne és mondjuk az amerikai katonák kemény dollárokat adnának annak, aki képes elseftelni a sajátját.
Kanálgép is lehetne, de olyat már használtak a világháborúban a németek szóval, valami más kéne.
 
  • Tetszik
Reactions: Lator