• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
És amennyire tudom,pont a Mi17 elégtelen magassági teljesitménye miatt döntöttek a Z18 továbbfejlesztése mellet.Az a csont nélkül azért elég szoros
ob_fba2c3_chinese-8x8-atv-l6.jpg
Igen, ez mind igaz, de jelenleg ezt használják és igen, tényleg nagyon szűken pászol bele. Ez a múlt és a jelen, a jövő meg a Z-18/Z-20 lesznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Gyerekek! Ezen én továbbra is el vagyok ámulva. Az nekem ugyan nyilvánvalónak tűnik, hogy ebben a kínai konstrukcióban ha 400-500 lövést kibír, akkor sokat mondok.
Ugyanakkor nekem sokkal ötletesebbnek tűnik, mint a Hawkeye barkács megoldása. A kialakítása pedig azt is mutatja, hogy páncéltörőként is nagyobb lehetőségei lesznek.
A kiszolgálását a földön állva is meg lehet oldani.
A mozgatása az ATV megoldás miatt sokkal egyszerűbb. Mondjuk egy alapirány váltást helyből megoldasz.
Kíváncsi lennék az össztömegére. Lehet erről a koncepcióról többet is megtudni?
Nem lennék meglepve, ha sorra jelennének meg a hasonló megoldások a nyugati hadseregekben is. Különösen, hogy mennyire népszerűek lesznek a Mission Master jellegű eszközök.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Gyerekek! Ezen én továbbra is el vagyok ámulva. Az nekem ugyan nyilvánvalónak tűnik, hogy ebben a kínai konstrukcióban ha 400-500 lövést kibír, akkor sokat mondok.
Ugyanakkor nekem sokkal ötletesebbnek tűnik, mint a Hawkeye barkács megoldása. A kialakítása pedig azt is mutatja, hogy páncéltörőként is nagyobb lehetőségei lesznek.
A kiszolgálását a földön állva is meg lehet oldani.
A mozgatása az ATV megoldás miatt sokkal egyszerűbb. Mondjuk egy alapirány váltást helyből megoldasz.
Kíváncsi lennék az össztömegére. Lehet erről a koncepcióról többet is megtudni?
Nem lennék meglepve, ha sorra jelennének meg a hasonló megoldások a nyugati hadseregekben is. Különösen, hogy mennyire népszerűek lesznek a Mission Master jellegű eszközök.
Elég nagy csőhátrasiklással dolgozik. Látszik, hogy mire a visszasiklási út végéhez ér, már alig ad át valamennyi impulzust az alváznak. Látványos ez a nagy hátrasiklása a csőnek, de pont emiatt gondolom azt, hogy nem lesz komoly baj az élettartammal. Ez légimozgékonyságuaknak lett kifejlesztve úgy, hogy beférjen a Mi-17 gépek belterébe. Az újabb kínai gépek beltere még tágasabb, szóval hosszútávon nem lesz gond vele.
Keresek majd róla anyagot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Elég nagy csőhátrasiklással dolgozik. Látszik, hogy mire a visszasiklási út végéhez ér, már alig ad át valamennyi impulzust az alváznak. Látványos ez a nagy hátrasiklása a csőnek, de pont emiatt gondolom azt, hogy nem lesz komoly baj az élettartammal. Ez légimozgékonyságuaknak lett kifejlesztve úgy, hogy beférjen a Mi-17 gépek belterébe. Az újabb kínai gépek beltere még tágasabb, szóval hosszútávon nem lesz gond vele.
Keresek majd róla anyagot.
A like ment, de ha megnézed, a tartókonzolokat, amelyek a kapcsolódást adják a lövegcső, és az önhordó test között, akkor látható, hogy mennyire deformálódik 1-1 lövés alkalmával. Én egyedül oda koncentrálnék még "némi anyagot". Mert ugyan kirugózza, csak kérdés, hogy meddig.;)
Az az igazság, hogy nekem a gyomrom forog 1-1 kínai másolat miatt, de ha összeraknak valamilyen jó ötletet, akkor csettintek, és elfáradok a kasszához.
OFF
Nézd meg ezt a XY brandes kínai lámpát:
yeelight-portable-desk-lamp.jpg

Akkus! Annyiba kerül, mint egy sima. Oda viszed, ahol szükséged van rá. Színhőmérsékletet és fényerőt állíthatsz rajta. Az asszony imádja. Mert normálosan az egyik kölyök aztalán van. De este kiviszi magával a konyhaasztalra, és ott tanul. Több napig is bírja, de sima telefontöltővel tölthető, vagy azzal stabil lámpaként is használható.
Direkt nem linkeltem, hogy ne legyen reklám...
ON
Ha akarod pattintsd át a beszélgetőbe!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
A like ment, de ha megnézed, a tartókonzolokat, amelyek a kapcsolódást adják a lövegcső, és az önhordó test között, akkor látható, hogy mennyire deformálódik 1-1 lövés alkalmával. Én egyedül oda koncentrálnék még "némi anyagot". Mert ugyan kirugózza, csak kérdés, hogy meddig.;)
Az az igazság, hogy nekem a gyomrom forog 1-1 kínai másolat miatt, de ha összeraknak valamilyen jó ötletet, akkor csettintek, és elfáradok a kasszához.
OFF
Nézd meg ezt a XY brandes kínai lámpát:
yeelight-portable-desk-lamp.jpg

Akkus! Annyiba kerül, mint egy sima. Oda viszed, ahol szükséged van rá. Színhőmérsékletet és fényerőt állíthatsz rajta. Az asszony imádja. Mert normálosan az egyik kölyök aztalán van. De este kiviszi magával a konyhaasztalra, és ott tanul. Több napig is bírja, de sima telefontöltővel tölthető, vagy azzal stabil lámpaként is használható.
Direkt nem linkeltem, hogy ne legyen reklám...
ON
Ha akarod pattintsd át a beszélgetőbe!
Lehet nyitok majd egy külön topikot az internetről rendelt mindenféle kütyüknek.
???
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
Lehet nyitok majd egy külön topikot az internetről rendelt mindenféle kütyüknek.
???
Ok. Nyissad csak!
Mondjuk megvan a veszélye, hogy telekerül mindenféle "varázsgombával", meg potencianövelővel, meg " rendeld a kuponkódommal"-lal. o_O:rolleyes::hadonaszos:
Az vicc, hogy nem neten vettem, hanem itthoni csicsa brand üzletben. :rolleyes:
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
A gránáttartó rakasz miért van kipixelezve?
mert valami fura oknál fogve kicenzúrázták. Amire viszont nem jöttem rá, hogy mi is történik? A gránáttartó rakaszt cserélik egybe az egészet, lőszerekkel együtt?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
mert valami fura oknál fogve kicenzúrázták. Amire viszont nem jöttem rá, hogy mi is történik? A gránáttartó rakaszt cserélik egybe az egészet, lőszerekkel együtt?
Igen nagyon úgy néz ki, viszont valami csalás van a dologban, ha megnézed a hordozóból hosszanti irányban jön ki a hátsó ajtón (máshogy nem is tud), magán az önjárón is a hátsó ajtó ugyan akkora, viszont belül már keresztben van a rakasz. A csalóka nekem az, hogy annyi hely szerintem bent nincs annyi, hogy egy 90°-os fordulatot tudjon tenni a rakasz pluszban még a lőszerhordozóból kijövő rakasz nagyobb mint ami az önjáróban van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Igen nagyon úgy néz ki, viszont valami csalás van a dologban, ha megnézed a hordozóból hosszanti irányban jön ki a hátsó ajtón (máshogy nem is tud), magán az önjárón is a hátsó ajtó ugyan akkora, viszont belül már keresztben van a rakasz. A csalóka nekem az, hogy annyi hely szerintem bent nincs annyi, hogy egy 90°-os fordulatot tudjon tenni a rakasz pluszban még a lőszerhordozóból kijövő rakasz nagyobb mint ami az önjáróban van.
Ne a járműben fordítják meg a keretet, hanem a daru még a járművön kívül. Nem nagy ügy. Úgy emeli meg, hogy előbb az egyik szélét kezdi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Ne a járműben fordítják meg a keretet, hanem a daru még a járművön kívül. Nem nagy ügy. Úgy emeli meg, hogy előbb az egyik szélét kezdi.
Igen de az önjárón belül ha berakják az ajtón az hosszirányba fér be, bent viszont a katona a löveggel merőlegesen veszi ki a cuccot szóval belül egyet forgatni kell
Amit még észre vettem, hogy a kipixelezett rakasz a torony hátuljában van, nem is a teknőben szóval ami a lőszerhordóból kijön az nem fér be 100% a toronyba állva, mivel a toronyba 4 sor magasság látszik (+1 sor lehet még ott max), a lőszeres járműből pedig 8 sor magas cucc jön ki.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Igen de az önjárón belül ha berakják az ajtón az hosszirányba fér be, bent viszont a katona a löveggel merőlegesen veszi ki a cuccot szóval belül egyet forgatni kell
Amit még észre vettem, hogy a kipixelezett rakasz a torony hátuljában van, nem is a teknőben szóval ami a lőszerhordóból kijön az nem fér be 100% a toronyba állva, mivel a toronyba 4 sor magasság látszik (+1 sor lehet még ott max), a lőszeres járműből pedig 8 sor magas cucc jön ki.
Ahogy én elképzelem:
Ugyebár a lőszer a torony hátuljában van, nem a teknőben.
Megbontották a torony tetejét, úgy, hogy a lőszerrakaszt egyben daruval ki-be lehessen emelni.
Most ami nem nagyon látszik, hogy a járműben hány soros a rakasz? A kinti rakaszban nyolc sorsz számoltam, de lehet el kell fordítani 90 fokkal mielőtt beteszik a járműbe.
???