Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113
Nincs jégmentesítő Kraz.....
Hogy lenne jégmentesítő Kraz? a Kraz nem fancy. :)
A honvéccségnek is talán, ha három Kraz-os hőbörgője van összesen.
Most október végén voltam kinn Szentpéterváron. Második vagy harmadik nap éjjelén leesett kb annyi hó, mint most itthon és lásd csodát valahogy azok a drága és egyesek által lenézett Szerjózsáék képesek voltak felkészülni arra a rohadt havazásra. Szergej vagy az aktuális közép-ázsiai alkalmazott beugrott a hótoló Mergába és vuss még mikor esett a hó szépen végigtolták az utcákat és a minden tiszta volt. A járdák a Nyevszkij proszpekten is teljesen hó meg jégmentesek voltak és egyedül a tetőkről lefolyó hólé volt ami átfolyt rajta az utcai csatornákba. A Téli Palota előtti téren meg konkrétan a két, korábban már emlegetett Mercedes járt egymással szinte balettot, hogy míg az egyik összetolta a havat, addig a másik szépen felsöpörte azt. Nem kellett negyed óra csontszáraz volt minden. Tudom, hogy más klíma és ők azért jóval hidegebb és hosszabb teleket szoktak meg, de nem igaz, hogy itt vagyunk Európa közepén sokkalta enyhébb klímával és 5 centi hó képes kinyírni a komplett közlekedési struktúrát élén a MÁV-val. Minden évben amikor eljön a tél végig kell ezt szenvedni, mert se az illetékesek se az emberek nem bírják felfogni, hogy télen bizony nem gatyarohasztó meleg van hanem még tán-tán hó is eshet.
Nnno igen, arrafele kicsit szervezettebben, meg több ésszel adják elő ezt a dolgot..
Ha meg még cakkosabb a helyzet, akkor előszedik ezeket a hókombájnokat :cool:
Nekem csak nyári moszkvai tapasztalatom van, de akkor meg locsolóautóknak voltak átöltöztetve ezek a járgányok... sőt rengeteg volt az utánfutós MTZ is... azok is folyamatosan járták az utcákat, tereket, még olyan kis helyekre bementek, hogy azt hittem, nem jön ki többé. Aztán addig manőverezett, hogy az utolsó négyzetmétert is felmosta és tovább állt. Megdöbbentő volt, hogy mennyire ügyeltek a rendre és tisztaságra... (utána kicsit rossz volt újra látni, hogy Budapestország, mennyire fuldoklik a ganéban és mindenki b@szik rá...)
Mondjuk Moszkvában a Kamaz a menő (legalábbis nyáron)...mást alig láttam (bár igen morcosak tudnak lenni, ha lefotózol véletlenül egy ilyen kocsit). Szerintem a helyi köztisztasági vállaltnak végtelen számú Kamaza van. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and nyugger

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Bakker, most hívott anyós,hogy még ne induljak eléjük az itteni légikikötőbe,mert még az otthonit sem tudták elhagyni,ugyanis lefagyott a kifutó,és a szpíker azt mondta,hogy éppen jégmentesítő kocsit "keresnek".....
Lefagy a kifutó 2019-ben....
Nincs jégmentesítő Kraz.....
Most keresik,és még be is mondják,hogy keresni kell,eszem,f.szom megáll.
:(
Ferihegy?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Egyébként tudom, hogy tavaly, tavalyelőtt ugyanez volt, de a kontraszt most igen éles...... Pár hete lett 5 alpolgármester egy rakás pénzért. Felemelték a fizujukat. Tüntikre járnak. Bakker, van pofájuk kijelenteni, hogy nincs hómunkás. Bakker, kijelentik, hogy nincs elég gép. Nincs pénz!
Eddig is utáltam a politikusokat, de ez a sötétzöld, libsikomcsi banda mindennek az alja......
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 422
113
Egyébként tudom, hogy tavaly, tavalyelőtt ugyanez volt, de a kontraszt most igen éles...... Pár hete lett 5 alpolgármester egy rakás pénzért. Felemelték a fizujukat. Tüntikre járnak. Bakker, van pofájuk kijelenteni, hogy nincs hómunkás. Bakker, kijelentik, hogy nincs elég gép. Nincs pénz!
Eddig is utáltam a politikusokat, de ez a sötétzöld, libsikomcsi banda mindennek az alja......

Igen. Pont ez a lényeg: szuperfüggetlenek, holott nem. Szupertehetségesek, holott nem. Marha ügyesek, holott nem. Klímavészhelyzet, helyett hóvészhelyzet.

Annyi a különbség a két társaság között, hogy az egyik hibája az volt, hogy patásbérenc, és bár kb. hasonló módon volt dilettáns hasonló esetekben, legalább nem hirdette magáról, hogy szuperfüggetlen, marha ügyes, kílmavészhelyzet, de nem is látványpolitizálást láttunk 9 év alatt.

Oké, a havazást megszopták folyamatosan, na de mit adtak nekünk cserébe a rómaiak, ugye!? Mert azért végigszenvedve 20 év Demszkyt, ha ezután 20 év Szilvesztert kapunk, mellé 20 év fingbokszolást és tökörészést, akkor Budapestet Szófia is le fogja hagyni, nemcsak Belgrád.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Egyébként tudom, hogy tavaly, tavalyelőtt ugyanez volt, de a kontraszt most igen éles...... Pár hete lett 5 alpolgármester egy rakás pénzért. Felemelték a fizujukat. Tüntikre járnak. Bakker, van pofájuk kijelenteni, hogy nincs hómunkás. Bakker, kijelentik, hogy nincs elég gép. Nincs pénz!
Eddig is utáltam a politikusokat, de ez a sötétzöld, libsikomcsi banda mindennek az alja......
Nyilván az állami MÁV is a lipsik miatt omlott össze, igaz?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 104
113
Megdöbbentő volt, hogy mennyire ügyeltek a rendre és tisztaságra... (utána kicsit rossz volt újra látni, hogy Budapestország, mennyire fuldoklik a ganéban és mindenki b@szik rá...)
A pulkovói 2*4 sávos (plusz középen villamosok és a villamosokat az úttól elválasztó zöldsáv) teljesen tiszta és kulturált reptéri út után meglátni a ferihegyi gyorsforgalmit a KöKi-vel maga volt az instant harmadik világ utánérzés.Na meg kinn Szergej Lexussal jött ám a drága kuncsaftért és hátul a palackos víz is be volt hozzá készítve. Mindezt 1800 rubelért (9 ezer forint).
MTZ-t én csak a reptéren láttam, de olyan vígan száguldozott vele Igor a betonon, hogy öröm volt nézni :D
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként tudom, hogy tavaly, tavalyelőtt ugyanez volt, de a kontraszt most igen éles...... Pár hete lett 5 alpolgármester egy rakás pénzért. Felemelték a fizujukat. Tüntikre járnak. Bakker, van pofájuk kijelenteni, hogy nincs hómunkás. Bakker, kijelentik, hogy nincs elég gép. Nincs pénz!
Eddig is utáltam a politikusokat, de ez a sötétzöld, libsikomcsi banda mindennek az alja......
Semmiből nem varázsol az ember több tízmillás gépeket. Azért ne essünk már át a ló túoldalára bakker...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Semmiből nem varázsol az ember több tízmillás gépeket. Azért ne essünk már át a ló túoldalára bakker...

Nem hát, de a fővárosi és az összes ellenzéki kézbe került önkormányzatnál az lesz mostantól a műsor, hogy "azért nem lehet, mert a kormány nem ad pénzt", vagy "az előző fideszes vezetés üres kasszát hagyott hátra" bla-bla. A hazai politika logikája szerint a mutogatósdi fog menni most 2 évig biztosan, persze a másik oldalról a fidesz sem fog kesztyűs kézzel bánni velük, bár meg kell gondolják, mennyire szívassák őket, mert az is visszaüthet. Bár nem szokták visszafogni magukat, nem jellemző rájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Én a KONTRASZT-ra mutattam rá! Mindkét oldal hibás a MÁV és az egyéb állami rendszerek szétrohadásában. A tízmillás gépeket pedig rég megvehették volna 1989-től 2020-ig....
Éljen a királyság, a semmirekellők meg menjenek dolgozni!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 887
82 422
113
Semmiből nem varázsol az ember több tízmillás gépeket. Azért ne essünk már át a ló túoldalára bakker...

Ha sokszorosan felduzzasztott alpolgármesteri állomány fizujára, Bollóknét a BKK vezetőségébe, Draskovicsokra, Kálmán Olgákra első naptól havi 1-2 milliókat költ (Kálmán már most 1 millát keresett, plusz az apró, pedig még semmit se csinált), van klímavészhelyzet, pedig hóvészhelyzet kellene, nincs koncepció, csak lopásra való felkészülés, na akkor ...., akkor tényleg nem jut többtízmillás technikára, mert eszükbe se jut, csak rombolnak, látványpolitizálnak, és verik a .... facebook kapcsán a klaviatúrát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Azért csak megérkeztek,cirka 3 órás késéssel,még a dublini körgyűrűn üldögéltünk vagy 1.5 órát 1 koccanás miatt,:confused: így este 9-re meg is érkeztünk.
Jöt 2 legnagyobb ryanair-os bőröndnyi ellátmány :rolleyes:,kb 20 kilónyi házi sertés húskészítmény,5 liter házi lófingató,5 üveg 5 puttonyos(szerdától szabin leszek,így apóssal indul a minőség ellenőrzés :rolleyes::D),a maradék nagybőrönd meg túró rudi,sport szelet,egyéb hazai ízekkel telt meg.:rolleyes:
Szóval kicsit enyhült a haragom.
A kedves mama pénzjutalmat osztott ki az utódoknak,mivel nem ő él velük,ezért szerinte meg is érdemelték a kis rosszaságok,de így már nekem azt sem kell,lassan a nap is felkel,talán a világvége is csúszik még pár napot.:)
Na,kitartás!
:D
 
M

molnibalage

Guest
Nem hát, de a fővárosi és az összes ellenzéki kézbe került önkormányzatnál az lesz mostantól a műsor, hogy "azért nem lehet, mert a kormány nem ad pénzt", vagy "az előző fideszes vezetés üres kasszát hagyott hátra" bla-bla. A hazai politika logikája szerint a mutogatósdi fog menni most 2 évig biztosan, persze a másik oldalról a fidesz sem fog kesztyűs kézzel bánni velük, bár meg kell gondolják, mennyire szívassák őket, mert az is visszaüthet. Bár nem szokták visszafogni magukat, nem jellemző rájuk.
Ha sokszorosan felduzzasztott alpolgármesteri állomány fizujára, Bollóknét a BKK vezetőségébe, Draskovicsokra, Kálmán Olgákra első naptól havi 1-2 milliókat költ (Kálmán már most 1 millát keresett, plusz az apró, pedig még semmit se csinált), van klímavészhelyzet, pedig hóvészhelyzet kellene, nincs koncepció, csak lopásra való felkészülés, na akkor ...., akkor tényleg nem jut többtízmillás technikára, mert eszükbe se jut, csak rombolnak, látványpolitizálnak, és verik a .... facebook kapcsán a klaviatúrát.
Most tényleg ez lesz? Megint a kormipropit kell olvasni az oldalon?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
van klímavészhelyzet, pedig hóvészhelyzet kellene, nincs koncepció, csak lopásra való felkészülés,
Profi módon és gyorsan megszerveztek a hóesés előtt még egy klímatüncit a Kossuth térre, de a hóhelyzet már annyira nem érdekelte őket.
Gréta pedig idő közben szép csendben - és hatalmas meglepetésre - kibővítette a követeléseit. A mikroműanyagok helyett inkább a fasiszták ellen hirdetett harcot. Gyarmatosítás, patriarchátus, rasszizmus, blabla...

Azért engem érdekelne azoknak a naív fiataloknak is a véleménye, akik buta módon kimentek a nylon zacsó ellen lázadni a Kossuth térre (haha!), de egy ellenzéki adatbázisban találták magukat... :rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én a KONTRASZT-ra mutattam rá! Mindkét oldal hibás a MÁV és az egyéb állami rendszerek szétrohadásában. A tízmillás gépeket pedig rég megvehették volna 1989-től 2020-ig....
Éljen a királyság, a semmirekellők meg menjenek dolgozni!
Ha van egy cégcsoport és abból eladják a nyereséges üzletágat (Cargo) és megmarad a világon kb mindenhol veszteséges közszolgálat a személyszállítás akkor nem is lesz pénz semmire.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Ha van egy cégcsoport és abból eladják a nyereséges üzletágat (Cargo) és megmarad a világon kb mindenhol veszteséges közszolgálat a személyszállítás akkor nem is lesz pénz semmire.



Szerencse,hogy ez nem történhet meg, mert a demokráciában mi választjuk a képviselőinket,és azok minket képviselnek a rabló kapitalista multicégek,bankok,stb ellenében,így logikusan az állami szektorból nem adják el a hasznot,hogy a veszteséget majd mi fizessük az adónkból.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 095
113
Igen. Pont ez a lényeg: szuperfüggetlenek, holott nem. Szupertehetségesek, holott nem. Marha ügyesek, holott nem. Klímavészhelyzet, helyett hóvészhelyzet.

Annyi a különbség a két társaság között, hogy az egyik hibája az volt, hogy patásbérenc, és bár kb. hasonló módon volt dilettáns hasonló esetekben, legalább nem hirdette magáról, hogy szuperfüggetlen, marha ügyes, kílmavészhelyzet, de nem is látványpolitizálást láttunk 9 év alatt.

Oké, a havazást megszopták folyamatosan, na de mit adtak nekünk cserébe a rómaiak, ugye!? Mert azért végigszenvedve 20 év Demszkyt, ha ezután 20 év Szilvesztert kapunk, mellé 20 év fingbokszolást és tökörészést, akkor Budapestet Szófia is le fogja hagyni, nemcsak Belgrád.
Kimaveszhelyzet tuntetes, aztan meg elkezd esni a ho... :D Az szuper lehetett....
Aztan egyszerre elkezdtek nyafogni ezek a turbozoldek hogy nincs eleg hotolo azert a par centi hoert? Hat az hogy fer ossze a lelkivilagukkalhogy a hotolo az dizeles, es szennyezi a pesti levegot? :D Gondolom vagtak ki fat karacsonyra meg fel is csallangoztak pestet fenyfuzerekkel ugyanezek a klima meg zoldseg jegyeben. :mad:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 035
10 073
113
https://index.hu/techtud/2019/12/02...nyek_oktatas_magyarorszag_iskola_kompetencia/
Itt lép el mellettünk Kína, Lengyelország és Észtország, szomorú ez.
Bentlakásos foci van milliárdokért, a széket meg padot az iskolába meg megvehették a szülők ha nem akarták hogy a gyerek ugyanazt használja 5.-8. osztályban mint 1.-4. között. Kérdeztem hogy akkor ugye elvihetem majd négy év múlva, de úgy néztek rám mintha gyilkos lennék...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
https://index.hu/techtud/2019/12/02...nyek_oktatas_magyarorszag_iskola_kompetencia/
Itt lép el mellettünk Kína, Lengyelország és Észtország, szomorú ez.
Bentlakásos foci van milliárdokért, a széket meg padot az iskolába meg megvehették a szülők ha nem akarták hogy a gyerek ugyanazt használja 5.-8. osztályban mint 1.-4. között. Kérdeztem hogy akkor ugye elvihetem majd négy év múlva, de úgy néztek rám mintha gyilkos lennék...

Nálunk eleve magániskola van becélozva, 250k/félév, de tudom, hogy jó helyen van.