A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 224
119 894
113
Hopszi!
Most még egyszer megnéztem a combatgear blog bejegyzését, aminek a képeit (az eredetik a facebookon vannak). Mindenesetre korábban nem tűnt fel, hogy van a képeken hátizsák is, csak nem nagyon látszik. Elvileg az is coyote.
78217936_2391937040914928_3907322827971231744_o.jpg

Én ezen a képen szúrtam ki:
79443473_2391937057581593_5291975333073911808_o.jpg


Itt meg már harcászkodás közben, már a gyakorlaton. Könyök-, és térdvédővel kiegészítve.
80283844_2416718848436747_2212051218505662464_o.jpg


Egyes képeken lehet fekete kesztyűket, és mint fent is védőszemüveget is. Pl.:
79321571_2416718608436771_3065753625889341440_o.jpg


Ezekből mi van rendszerben?
Érdekes, hogy az utolsó kép szerint is szar helyen lehet a vállpántok gyorsleoldója, mert fekete szigszallaggal már körbe vannak tekerve.
Reméljük a csapatpróba után ezek át lesznek dolgozva! :rolleyes:
A hátizsákok az 5.11 Rush család tagjai, rendszeresítve egy sincs, csak vettek az acélkockáknak, hogy legyen valami egységes. Illetve a gyorsleoldó csaton lévő madzag végén található kis műanyag fogantyú hajlamos beakadni és ezért van leragasztva (ettől függetlenül szar helyen így is a gyorsleoldó)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 072
31 007
113
Naa! :hadonaszos:
https://www.mbda-systems.com/product/mmp/

Unalmas már ez. Számtalanszor leírták ide honvédségben szolgáló emberek hogy minden eszközbeszerzést komoly szakmai kutatás előzte meg, úgyhogy nem szakmaiatlan a háttér azt biztosra veszem. Aztán a végszót úgyis a politikusok adják, még abban az esetben is ha nyilvános tendert írunk ki.
Mellesleg aki azt gondolja hogy ebben az esetben nem lennének korrupciós felárak az végtelenül hülye vagy most kezdi a serdülőkort. :p
Cirka 35 éve az utóbbi volt,25éve még voltam olyan hülye,hogy azt higgyem,egyszer kinőjük a balkáni mucsajröcsögei viszonyokat.De mostanra belátom,mi soha nem leszünk olyan mélyen korruptak mint a finnek vagy a dánok,norvégok
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 082
73 599
113
Talán ide is érdekes.

December elejen (valoszinuleg a megjelenese napjan) mar volt ez linkelve ebbe a topikba az eredeti forrasbol. A jogalappal blog is megirta meg december elejen. Kitargyaltuk. Mar el is felejtettuk. De ha valaki egy honap mulva ujra megirja, akkor a tobbseg mar nem is emlekszik ra, hogy olvasott rola... nem eloszor fodul ez elo. A HTKA azert altalaban eleg naprakesz. :)

De azert jo hogy belinkelted. Foleg a hadgyakorlatos topikba!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 082
73 599
113
Sztem azért viszonylag pragmatikusan döntenek, nem politikai alapon. Volt idén / tavaly svéd mobil hangár a Gripenekhez, nem úgy tűnik, hogy temetnék.
Mi a nyilatkozatokból a tárgyalástechnika, és mi szól a közvéleménynek azt meg úgysem tudjuk. Tippelni lehet.:)

Én a norvég és finn vonalat sem ejteném. Minél több vasat kell tartani a tűzben, finnyázni meg nem lehet, de nekik sem!!!

Ha jol emlekszem, a svedek is epp akkoriban kritizaltak valamit, amikor rendeltunk toluk.
De ez is csak a musor kozvelemenynek.

A katonak azt szoktak mondani, hogy ok nem tudjak mi es hogy lesz, de orulnek minden uj eszkoznek, mert az biztos hogy jobb es korszerubb mint a jelenlegi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
A hátizsákok az 5.11 Rush család tagjai, rendszeresítve egy sincs, csak vettek az acélkockáknak, hogy legyen valami egységes. Illetve a gyorsleoldó csaton lévő madzag végén található kis műanyag fogantyú hajlamos beakadni és ezért van leragasztva (ettől függetlenül szar helyen így is a gyorsleoldó)
Az a baj, hogy ennyi eszem van. Ezt az 5.11-es vonalat már beszéltük. :oops::rolleyes:
De jól látom, hogy egy nagyobb hátizsák is van az alakuló téren lőtt képen?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Láttad màr ezt helikopteren?
Állványról és harcjárműről is indítható, de ha jól tudom helikopteres verzióját is tervezik.
Cirka 35 éve az utóbbi volt,25éve még voltam olyan hülye,hogy azt higgyem,egyszer kinőjük a balkáni mucsajröcsögei viszonyokat.De mostanra belátom,mi soha nem leszünk olyan mélyen korruptak mint a finnek vagy a dánok,norvégok
Ezzel nem tudok mit kezdeni. Úgy gondolom túl sokat gondolsz másokról és keveset saját magunkról. Haladjunk tovább.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Állványról és harcjárműről is indítható, de ha jól tudom helikopteres verzióját is tervezik.
Szerintem nekünk olyan ATGM kéne aminek
- van könnyebb (kisebb hatótávolságú) vàltozata a gyalogság részére és nehezebb (nagy + 10 km hatótávolsàgú) változata járművekre és helikopterre;
- van üvegszálas vezetékes és RF irányítàsú változata is (+ 10 km hatótàvolság fölött muszály az RF, helikopterre pedig jobb mert indítàs után a heli manőverezhet vagy lemehet pl. egy facsoport mögé fedezékbe)
- több féle harci rész is van hozzá (tandem HEAT, HE, esetleg termobarikus)

A Spike rendelkezik az összes fenti követelménnyel, míg a Francia MMP egy max. 4 km hatótàvolságú, egyfajta - tandem HEAT - harci résszel szerelt rakéta és RF irányítá sincs hozzá.
Az MMP-n még nagyon sokat kéne ahhoz dolgozni hogy alternatívája lehessen a Spike-nak...
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Szerintem nekünk olyan ATGM kéne aminek
- van könnyebb (kisebb hatótávolságú) vàltozata a gyalogság részére és nehezebb (nagy + 10 km hatótávolsàgú) változata járművekre és helikopterre;
- van üvegszálas vezetékes és RF irányítàsú változata is (+ 10 km hatótàvolság fölött muszály az RF, helikopterre pedig jobb mert indítàs után a heli manőverezhet vagy lemehet pl. egy facsoport mögé fedezékbe)
- több féle harci rész is van hozzá (tandem HEAT, HE, esetleg termobarikus)

A Spike rendelkezik az összes fenti követelménnyel, míg a Francia MMP egy max. 4 km hatótàvolságú, egyfajta - tandem HEAT - harci résszel szerelt rakéta és RF irányítá sincs hozzá.
Az MMP-n még nagyon sokat kéne ahhoz dolgozni hogy alternatívája lehessen a Spike-nak...
Ez kétségtelenül előnye a Spike-nak minden konkurensével szemben,ezt már régebben én is leírtam.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Az "acélkockák" nem most kezdték a kiképzést. A pólót valószínűleg a legelején kapták. A szigszallagról meg ne felejtsd el, hogy ez a felszerelés csapatpróbája. Ezek nem végleges verziók. Ahogy nézem, nem sérülés, inkább valami kényelmi okai vannak a lelagasztásnak.
A pólót már a sereg használja, nem csapatpróba. A mellényről nem nyilatkozom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
A pólót már a sereg használja, nem csapatpróba. A mellényről nem nyilatkozom.
Arra akartam célozni, hogy pl. rajtam a legminőségibb póló nyaka is 4-5 felvétel után kinyúlik. Nekünk annak idején a zöld póló, amit kaptunk a bocihoz, elég tartós volt. Pedig 3-4-et váltogathattunk csak. Tehát folyamatos mosásban voltak. Centrifuga nyista. Kézzel csavargattuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Igazából a Spike mindenféle ATGM igényünket kielégíti, abba is hagyhatjuk a keresgélést.
Spike és Negev7 már rég beszerzésre kerülhetett volna. Nem értem mire várunk. Köröket vernek minden hasonló eszközre,és sehol nincs az erre fordítandó összeg,mondjuk a GyHJ beszerzés árához képest.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 278
14 191
113
Jah az szintén csapatróbás, de nem valami jó darab... Meg mostanában lesz még egykét dolog aztán reméljük jó kerül majd megrendelésre.

Csak Szentendrén csapatpróbázzák?

Az acélkockában civilből felvett emberek vannak, vagy vannak csapattól is ?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Spike és Negev7 már rég beszerzésre kerülhetett volna. Nem értem mire várunk. Köröket vernek minden hasonló eszközre,és sehol nincs az erre fordítandó összeg,mondjuk a GyHJ beszerzés árához képest.
Viszont az IFV egyben meg is határozza, hogy milyen ATGM családot kell válasszunk.
Persze lehet különbözőt tenni a kézi indítókban, meg a járművek tornyába, de ez inkább marhaság.
Így pl. a Konsberg nem nagyon integrált még a tornyaira Spike-ot. Persze mindent meg lehet oldani, de jó lenne nem nekünk kifizetni a fejlesztés költségeit. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Viszont az IFV egyben meg is határozza, hogy milyen ATGM családot kell válasszunk.
Persze lehet különbözőt tenni a kézi indítókban, meg a járművek tornyába, de ez inkább marhaság.
Így pl. a Konsberg nem nagyon integrált még a tornyaira Spike-ot. Persze mindent meg lehet oldani, de jó lenne nem nekünk kifizetni a fejlesztés költségeit. ;)
Azért jó pár toronyhoz integrálható vagy integrálva van a Spike. És a Konsberg norvég,ha tényleg akkora a probléma kormányaink között,hogy nem szerzünk be NASAMS rendszert,akkor valószínüleg tornyot sem fogunk.