A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Különben én elmennék izraelig.A Spyder az egyetlen,amivel gyakorlati harcászati tapasztalat van.2008,Grúzia,több Szu-25,és egy Tu-22M3R lelövése.(A Tu-t az oroszok szerint Buk kapta le-passz,nem voltam ott)Lehet már úgy is rendelni,hogy az inditójármű is rendelkezik saját fázisvezérelt körfelderitő radarrendszerrel.Sunner rakétát is lehet hozzá kérni,ami ARH+IR kettős vezérlésű,valamint harcászati BM-ek ellen is jó.De én még kérném hozzá az AMRAAM,SW/IRIS-T,esetleg az ESSM integrálását is opcióként-vadászgépeinkre meg a zsidó rakétákét.És pluszban egy kellően apolitikus vétel lenne.A zsidóknak mindegy,kinek a seggét akarjuk éppen nyalni,mig az ő pénztárgépük csilingel.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Különben én elmennék izraelig.A Spyder az egyetlen,amivel gyakorlati harcászati tapasztalat van.2008,Grúzia,több Szu-25,és egy Tu-22M3R lelövése.(A Tu-t az oroszok szerint Buk kapta le-passz,nem voltam ott)Lehet már úgy is rendelni,hogy az inditójármű is rendelkezik saját fázisvezérelt körfelderitő radarrendszerrel.Sunner rakétát is lehet hozzá kérni,ami ARH+IR kettős vezérlésű,valamint harcászati BM-ek ellen is jó.De én még kérném hozzá az AMRAAM,SW/IRIS-T,esetleg az ESSM integrálását is opcióként-vadászgépeinkre meg a zsidó rakétákét.És pluszban egy kellően apolitikus vétel lenne.A zsidóknak mindegy,kinek a seggét akarjuk éppen nyalni,mig az ő pénztárgépük csilingel.

Már rég ki kellett volna tenni a norvégokat a kalapból. Van más lehetőség is, mint ők.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 1586

Guest
Viszont eddig alapvetően a német / francia vonalat visszük főleg gazdasági / politikai okokból.
Már rég ki kellett volna tenni a norvégokat a kalapból. Van más lehetőség is, mint ők.

Nekem semmi kifogásom a Német / Francia vonallal...
Talán szállítógépen és ATGM-en kívül mindenből tudnak számunkra is megfelelő eszközt kínálni megfelelő gazdasági ellentételezéssel.

A Svédekkel a Gripen - és remélem majd még a radarok - miatt muszály valami konszolidált viszonyt fenntartani, de a Norvégok és a Finnek tényleg hanyagolhatóak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Különben én elmennék izraelig.A Spyder az egyetlen,amivel gyakorlati harcászati tapasztalat van.2008,Grúzia,több Szu-25,és egy Tu-22M3R lelövése.(A Tu-t az oroszok szerint Buk kapta le-passz,nem voltam ott)Lehet már úgy is rendelni,hogy az inditójármű is rendelkezik saját fázisvezérelt körfelderitő radarrendszerrel.Sunner rakétát is lehet hozzá kérni,ami ARH+IR kettős vezérlésű,valamint harcászati BM-ek ellen is jó.De én még kérném hozzá az AMRAAM,SW/IRIS-T,esetleg az ESSM integrálását is opcióként-vadászgépeinkre meg a zsidó rakétákét.És pluszban egy kellően apolitikus vétel lenne.A zsidóknak mindegy,kinek a seggét akarjuk éppen nyalni,mig az ő pénztárgépük csilingel.

Furcsa, hogy Izraeltol nem vettek meg semmit.... meg az 5 db felderito kontenert sem rendeltek meg a Gripenekre. Pedig allitolag nagy most a baratsag. Bar eddig mindent akkor es attol rendeltek, ahol a megrendelo megitelesen kellett javitani.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Már rég ki kellett volna tenni a norvégokat a kalapból. Van más lehetőség is, mint ők.
Nem a vikingivadékokkal van itt a nagy baj,hanem velünk.Mi mutyizunk,sundabundázunk,ahelyett,hogy kiirnánk egy rendes tendert.A mi államunk és pártunk kötötte össze a civil pénzekkel a NASAMS vételt,nem az övék.Ennek belpolitikai és zsebpolitikai okai vannak,nem katona- vagy külpolitikai.És végkép nem honvédelmi
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Mik azok a “civil pénzek”?
Csak nem a norvég alap, amit kötelesek fizetni az uniós tagországoknak akár a svájciak a svájci alapot? :rolleyes:
Amikor egy ország egy másik belpolitikájába maszatol az mi, ha nem összekapcsolás?

Elképesztő cinizmus ez a részükről, ráadásul a “mi pénzünk”-kel “nem kapcsolnak” éppen dolgokat össze...
Persze sajnos ettől még nem lesz NASAMS...
Eről a Diehl-es cuccról mi a véleményed?
Rendelkezik olyan képességgel, mint a norvég rendszer?
Köteles a fejed lágya....
"A három fenntartó ország tagja az Európai Gazdasági Térségnek, de nem tagja az EU-nak. Emiatt az EU közösségi költségeihez nem járulnak hozzá, de a közös gazdasági tér előnyeit élvezik. Az alapokat a három ország azért hozta létre, hogy ily módon mégis részt vegyenek a kontinens gazdasági és társadalmi egységesülésének költségeiből és a hátrányosabb helyzetben lévő államok felzárkóztatásából.

Az alapok célja az Európai Gazdasági Térség (EGT) gazdasági és társadalmi különbségeinek csökkentése, valamint a kétoldalú kapcsolatok erősítése 16 észak-, közép- és dél-európai uniós és -tagállammal. Az alapokon keresztül Norvégia, Izland és Liechtenstein hozzájárul az olyan alapvető európai értékek erősítéséhez, mint a demokrácia, a tolerancia és a jogállamiság"
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 787
113
Nekem semmi kifogásom a Német / Francia vonallal...
Talán szállítógépen és ATGM-en kívül mindenből tudnak számunkra is megfelelő eszközt kínálni megfelelő gazdasági ellentételezéssel.

A Svédekkel a Gripen - és remélem majd még a radarok - miatt muszály valami konszolidált viszonyt fenntartani, de a Norvégok és a Finnek tényleg hanyagolhatóak.

Sztem azért viszonylag pragmatikusan döntenek, nem politikai alapon. Volt idén / tavaly svéd mobil hangár a Gripenekhez, nem úgy tűnik, hogy temetnék.
Mi a nyilatkozatokból a tárgyalástechnika, és mi szól a közvéleménynek azt meg úgysem tudjuk. Tippelni lehet.:)

Én a norvég és finn vonalat sem ejteném. Minél több vasat kell tartani a tűzben, finnyázni meg nem lehet, de nekik sem!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 761
113
Lengyelek, csehek. Tán még a brazilok is.
De sztem a britteknek is tettünk az utóbbi időben több szívességet.
Viszont eddig alapvetően a német / francia vonalat visszük főleg gazdasági / politikai okokból.

Látom magamelőtt a modern lengyel,cseh,brazil és angol légvédelmi rendszerek hadát...ja várj csak!Nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 787
113
Köteles a fejed lágya....
"A három fenntartó ország tagja az Európai Gazdasági Térségnek, de nem tagja az EU-nak. Emiatt az EU közösségi költségeihez nem járulnak hozzá, de a közös gazdasági tér előnyeit élvezik. Az alapokat a három ország azért hozta létre, hogy ily módon mégis részt vegyenek a kontinens gazdasági és társadalmi egységesülésének költségeiből és a hátrányosabb helyzetben lévő államok felzárkóztatásából.

Az alapok célja az Európai Gazdasági Térség (EGT) gazdasági és társadalmi különbségeinek csökkentése, valamint a kétoldalú kapcsolatok erősítése 16 észak-, közép- és dél-európai uniós és -tagállammal. Az alapokon keresztül Norvégia, Izland és Liechtenstein hozzájárul az olyan alapvető európai értékek erősítéséhez, mint a demokrácia, a tolerancia és a jogállamiság"
Ez volt a társulás feltétele.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
R

rejsz felügyelő

Guest
és ATGM-en kívül
Naa! :hadonaszos:
https://www.mbda-systems.com/product/mmp/
Nem a vikingivadékokkal van itt a nagy baj,hanem velünk.Mi mutyizunk,sundabundázunk,ahelyett,hogy kiirnánk egy rendes tendert.A mi államunk és pártunk kötötte össze a civil pénzekkel a NASAMS vételt,nem az övék.Ennek belpolitikai és zsebpolitikai okai vannak,nem katona- vagy külpolitikai.És végkép nem honvédelmi
Unalmas már ez. Számtalanszor leírták ide honvédségben szolgáló emberek hogy minden eszközbeszerzést komoly szakmai kutatás előzte meg, úgyhogy nem szakmaiatlan a háttér azt biztosra veszem. Aztán a végszót úgyis a politikusok adják, még abban az esetben is ha nyilvános tendert írunk ki.
Mellesleg aki azt gondolja hogy ebben az esetben nem lennének korrupciós felárak az végtelenül hülye vagy most kezdi a serdülőkort. :p
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 787
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Hopszi!
Most még egyszer megnéztem a combatgear blog bejegyzését, aminek a képeit (az eredetik a facebookon vannak). Mindenesetre korábban nem tűnt fel, hogy van a képeken hátizsák is, csak nem nagyon látszik. Elvileg az is coyote.
78217936_2391937040914928_3907322827971231744_o.jpg

Én ezen a képen szúrtam ki:
79443473_2391937057581593_5291975333073911808_o.jpg


Itt meg már harcászkodás közben, már a gyakorlaton. Könyök-, és térdvédővel kiegészítve.
80283844_2416718848436747_2212051218505662464_o.jpg


Egyes képeken lehet fekete kesztyűket, és mint fent is védőszemüveget is. Pl.:
79321571_2416718608436771_3065753625889341440_o.jpg


Ezekből mi van rendszerben?
Érdekes, hogy az utolsó kép szerint is szar helyen lehet a vállpántok gyorsleoldója, mert fekete szigszallaggal már körbe vannak tekerve.
Reméljük a csapatpróba után ezek át lesznek dolgozva! :rolleyes:
A hátizsákok az 5.11 Rush család tagjai, rendszeresítve egy sincs, csak vettek az acélkockáknak, hogy legyen valami egységes. Illetve a gyorsleoldó csaton lévő madzag végén található kis műanyag fogantyú hajlamos beakadni és ezért van leragasztva (ettől függetlenül szar helyen így is a gyorsleoldó)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Naa! :hadonaszos:
https://www.mbda-systems.com/product/mmp/

Unalmas már ez. Számtalanszor leírták ide honvédségben szolgáló emberek hogy minden eszközbeszerzést komoly szakmai kutatás előzte meg, úgyhogy nem szakmaiatlan a háttér azt biztosra veszem. Aztán a végszót úgyis a politikusok adják, még abban az esetben is ha nyilvános tendert írunk ki.
Mellesleg aki azt gondolja hogy ebben az esetben nem lennének korrupciós felárak az végtelenül hülye vagy most kezdi a serdülőkort. :p
Cirka 35 éve az utóbbi volt,25éve még voltam olyan hülye,hogy azt higgyem,egyszer kinőjük a balkáni mucsajröcsögei viszonyokat.De mostanra belátom,mi soha nem leszünk olyan mélyen korruptak mint a finnek vagy a dánok,norvégok
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Talán ide is érdekes.

December elejen (valoszinuleg a megjelenese napjan) mar volt ez linkelve ebbe a topikba az eredeti forrasbol. A jogalappal blog is megirta meg december elejen. Kitargyaltuk. Mar el is felejtettuk. De ha valaki egy honap mulva ujra megirja, akkor a tobbseg mar nem is emlekszik ra, hogy olvasott rola... nem eloszor fodul ez elo. A HTKA azert altalaban eleg naprakesz. :)

De azert jo hogy belinkelted. Foleg a hadgyakorlatos topikba!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Sztem azért viszonylag pragmatikusan döntenek, nem politikai alapon. Volt idén / tavaly svéd mobil hangár a Gripenekhez, nem úgy tűnik, hogy temetnék.
Mi a nyilatkozatokból a tárgyalástechnika, és mi szól a közvéleménynek azt meg úgysem tudjuk. Tippelni lehet.:)

Én a norvég és finn vonalat sem ejteném. Minél több vasat kell tartani a tűzben, finnyázni meg nem lehet, de nekik sem!!!

Ha jol emlekszem, a svedek is epp akkoriban kritizaltak valamit, amikor rendeltunk toluk.
De ez is csak a musor kozvelemenynek.

A katonak azt szoktak mondani, hogy ok nem tudjak mi es hogy lesz, de orulnek minden uj eszkoznek, mert az biztos hogy jobb es korszerubb mint a jelenlegi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A hátizsákok az 5.11 Rush család tagjai, rendszeresítve egy sincs, csak vettek az acélkockáknak, hogy legyen valami egységes. Illetve a gyorsleoldó csaton lévő madzag végén található kis műanyag fogantyú hajlamos beakadni és ezért van leragasztva (ettől függetlenül szar helyen így is a gyorsleoldó)
Az a baj, hogy ennyi eszem van. Ezt az 5.11-es vonalat már beszéltük. :oops::rolleyes:
De jól látom, hogy egy nagyobb hátizsák is van az alakuló téren lőtt képen?