A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Az ellenérdekelt országok ennél sokkal felkészültebbek...
Ez a műsor csak nekünk szól. Kormány pedig nagyon ügyesen használja a médiát a közvélemény befolyásolására.
Ez az egyik lehetőség...
A másik, az, hogy akkora a káosz, hogy a jobb kéz nem tudja, mit csinál a bal. De ez sem baj, ha végül fegyver lesz a kavarásból.
Csak egy példa: hasonlítsd össze a Z26 hivatalos kiadványát az eddig ismert és sejtett beszerzésekkel....
Olyan, mintha tök más koncepció lett volna még 2017-ben erről a Z26-ról. Persze lehet, hogy csak minket, meg a közvéleményt akarják megtéveszteni.... valamiért....:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: honved

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Ez az egyik lehetőség...
A másik, az, hogy akkora a káosz, hogy a jobb kéz nem tudja, mit csinál a bal. De ez sem baj, ha végül fegyver lesz a kavarásból.
Csak egy példa: hasonlítsd össze a Z26 hivatalos kiadványát az eddig ismert és sejtett beszerzésekkel....
Olyan, mintha tök más koncepció lett volna még 2017-ben erről a Z26-ról. Persze lehet, hogy csak minket, meg a közvéleményt akarják megtéveszteni.... valamiért....:rolleyes:
Lehetőség... Vagyis nem csak arról szól a beszerzés, h van x mennyiségű keret és elverjük ha kell, ha nem. Ráadásul időközben x+n lett a keret, más prioritásokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Ez az egyik lehetőség...
A másik, az, hogy akkora a káosz, hogy a jobb kéz nem tudja, mit csinál a bal. De ez sem baj, ha végül fegyver lesz a kavarásból.
Csak egy példa: hasonlítsd össze a Z26 hivatalos kiadványát az eddig ismert és sejtett beszerzésekkel....
Olyan, mintha tök más koncepció lett volna még 2017-ben erről a Z26-ról. Persze lehet, hogy csak minket, meg a közvéleményt akarják megtéveszteni.... valamiért....:rolleyes:

Igen, ez nekem is feltűnt már...

Ja így már értem az előző hozzászólásodban a focis hasonlatodat is...:D
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Miért lenne két fajta MLRS illetve önjáró kerekes is? Minek írnak ki APC tendert, ha már veszünk 110 Boxert? A Patria miért megbízhatatlan?

Szerintem nem árt két fajta két fajta rakétatüzérség ; láncos meg kerekes, de ezek még a jövő zenéi. A Boxert IFV-ként értettem, az APC-knél nekem nem a Patriaval van bajom, hanem ahol gyártják. Sajnos az északi emberek nagyon zöldek és ez így is marad sajnos nagyon sokáig, úgyhogy őket inkább hanyagolnám. Meg szerintem is mindenki sepregessen a maga portáján. Úgyhogy a Patrián kívül is van élet, vannak ahhoz mérten nagyon jó APC-k. Mindenből behoznék egy párat, kipróbálni, és győzzön a jobbik. Persze a Patriat, a tenderre nem hívnám meg. Lásd: a cseheket, ott a nyilvánosság előtt zajlanak a dolgok. Azért javaslom, 1-2 hozzászólónak, látogasson el, a bizonyos 3 északi országba, miként vélekednek rólunk. :( :)o_O
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Valamiért csak voltak Dubaiban :cool: :hadonaszos:

Gondolom ennek az előkészítése miatt ment a külügy:

https://www.kormany.hu/hu/kulgazdas...desre-torekszik-az-egyesult-arab-emirsegekkel

"csütörtökön aláírt innovációs és technológiai megállapodást, amelynek értelmében szorosabbra fűzik a kutatási együttműködést a megújuló energiák, a GMO-mentes élelmiszeripari termékek ipara és az önvezető autók fejlesztése területén. A felsőoktatási megállapodás előkészítése is végső fázisba került, így hamarosan 100 emírségbeli ösztöndíjas kezdi meg tanulmányait magyar egyetemeken - közölte."

Nincs semmi haditechnika. Hacsak nem víztisztítót akarnak eladni Dubainak...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
Szerintem nem árt két fajta két fajta rakétatüzérség ; láncos meg kerekes, de ezek még a jövő zenéi. A Boxert IFV-ként értettem, az APC-knél nekem nem a Patriaval van bajom, hanem ahol gyártják. Sajnos az északi emberek nagyon zöldek és ez így is marad sajnos nagyon sokáig, úgyhogy őket inkább hanyagolnám. Meg szerintem is mindenki sepregessen a maga portáján. Úgyhogy a Patrián kívül is van élet, vannak ahhoz mérten nagyon jó APC-k. Mindenből behoznék egy párat, kipróbálni, és győzzön a jobbik. Persze a Patriat, a tenderre nem hívnám meg. Lásd: a cseheket, ott a nyilvánosság előtt zajlanak a dolgok. Azért javaslom, 1-2 hozzászólónak, látogasson el, a bizonyos 3 északi országba, miként vélekednek rólunk. :( :)o_O
Te nem érteni magyart?
Most írta le neked @krisss, hogy az AMV-ket Rosomak-ként a lengyelek IS gyártják, exportjogokkal.
Másik: Szerintem senki nem üzemeltet 2 féle rakétatüzérséget (talán az oroszok). A Rakétatüzérségnek az a lényege, hogy nagy távolságról tudsz pillanatok alatt nagy területet szarrálőni.
Teljességgel lényegtelen, hogy x pontból, vagy 500m-rel/1km-rel távolabbról - a kerekessel is járható területről - tudják a tűzcsapást kiváltani. Gyakorlatilag bármelyik működhet. A 2 külön típus, 2 külön kiképzést igényel.
Ugye hallottál róla, hogy még a személygépkocsikat sem vezethetik az adott típusra érvényes engedély hiányában?!?
Korábbi hozzászólásodhoz pedig: Mi a töknek 2 gyakorlatilag azonos tudású kerekes önjáró tüzérségi eszköz? Caesar vs EVA?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Az mikor is volt?
Gondolom ennek az előkészítése miatt ment a külügy:

https://www.kormany.hu/hu/kulgazdas...desre-torekszik-az-egyesult-arab-emirsegekkel

"csütörtökön aláírt innovációs és technológiai megállapodást, amelynek értelmében szorosabbra fűzik a kutatási együttműködést a megújuló energiák, a GMO-mentes élelmiszeripari termékek ipara és az önvezető autók fejlesztése területén. A felsőoktatási megállapodás előkészítése is végső fázisba került, így hamarosan 100 emírségbeli ösztöndíjas kezdi meg tanulmányait magyar egyetemeken - közölte."

Nincs semmi haditechnika. Hacsak nem víztisztítót akarnak eladni Dubainak...
Konkrétan Dubai-ról nyilatkozott Gulyás az egyik decemberi kormányinfón, hogy katonák cybervédelmi együttműködési konferencián vettek részt. Persze senki sem hozta le, mert enélkül sokkal izgibb a téma.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Ha 30 évre titkosítva van, nehogy úgy járj mint Demeter Márta ...
Ebbe ne menjünk belr, de ez ügyben konkrétan akkora baromságot mondott / hazudott / a csaj, hogy utána rendesen kiverték a nemlétező facát.

Egyébként minden képviselő megnézheti, ki, mikor miért hova repült. De ha ezt megtennék, mivel adnák el az újságokat? Így sokkal kifizetődőbb nekik.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Te nem érteni magyart?
Most írta le neked @krisss, hogy az AMV-ket Rosomak-ként a lengyelek IS gyártják, exportjogokkal.
Másik: Szerintem senki nem üzemeltet 2 féle rakétatüzérséget (talán az oroszok). A Rakétatüzérségnek az a lényege, hogy nagy távolságról tudsz pillanatok alatt nagy területet szarrálőni.
Teljességgel lényegtelen, hogy x pontból, vagy 500m-rel/1km-rel távolabbról - a kerekessel is járható területről - tudják a tűzcsapást kiváltani. Gyakorlatilag bármelyik működhet. A 2 külön típus, 2 külön kiképzést igényel.
Ugye hallottál róla, hogy még a személygépkocsikat sem vezethetik az adott típusra érvényes engedély hiányában?!?
Korábbi hozzászólásodhoz pedig: Mi a töknek 2 gyakorlatilag azonos tudású kerekes önjáró tüzérségi eszköz? Caesar vs EVA?

Ja, jogos a két pont, megelégszem az Eva-val is, de valahogy nem tudom elképzelni a Rosomakot- jó tudom, a lengyelektől nem vettünk semmit. Rakétatüzérségre, jó lenne egyféle,abban igazad van, én személy szerint egyiknek sem volnék ellenére, de ez is még csak a jövő.