[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 156
113
Egy pár db kép Iránból
5403IuzaMqA.jpg


X15DZyJL6LI.jpg


4T6KzL8XlNY.jpg

Yhv89jAs2ro.jpg


2jhD6Ity65E.jpg


0d9YSzXcv6Q.jpg

WMxZrifX6sA.jpg

syxHosZjYcc.jpg


Era774H6AH8.jpg
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Nem véletlenülvolt Irán a forradalom előtt az USA nagy barátja. A perzsák több fokkal fegyelmezettebbek, világiabbak, mint az arabok. Az iszlám hódítás előtt a világ kultúrélvonalához tartoztak. Nem véletlen, hogy Izrael nem az araboktól tart,hanem a perzsáktól. Ráadásul, mint írtam, egy fiatal átlagéletkorú államról van szó, amely egyrészt befolyásolható, mint nálunk is, másrészt a városi fiatalság igenis szeretne nyugati módon élni. Úgy élik meg az iszlámot, mint nálunk (sajnos) a katolicizmust vagy a reformációt. Mivel ott a vallás az állam része és nem szekularizált társadalmi berendezkedés van, így a Gárda és az erőszakszervezetek egy darabig útját állhatják az erjedésnek. De ez oda vezet, ahová a Sah politikája. Előbb-utóbb vége lesz.
Mivel nincs olyan ellenség, mint Szaddam volt, így összezárás sincs. A társadalom nagy része számára az USA és Izrael csak egy fogalom, Szaddam és háborúja nagyon is kézzel fogható volt.
Erre próbál - jobb híján - rájátszani Trump.....
Mondjuk a mai iráni fiataloknak már az a háború sem jelent többet egy puszta történelmi eseménynél.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem végezték ki, nem ítélték el, őrizetbe vették
Ettől kevesebbért is volt akit az USA "legkiválóbb szövetségese" a térségben széttrancsírozott láncfűrésszel!
Be is jelentette a szőke herceg, hogy
"Ez tűrhetetlen, a demokrácia és a kultúra teljes hiánya és az emberi szabadságjogok aljas semmibevétele, ezért a súlyos hiányosságok helyreállítása érdekében következő szankciókat hozzuk:
-
-
-
- PONT!!!"
Ja, vagy mégsem így történt?!
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Én is ezt csinálnám, azért csak megnézném hogy nem-e valami jóakaró ország zsoldjában áll!
Ha így sikerült bevonni magad a fenti kijelentéssel, akkor azt mondanám, hogy szánni való vagy. o_O
Tehát ez egy teljesen rendben való eljárás, hogy a szemtanút kell lesittelni, aki nélkül gyakorlatilag örökre letagadhatták volna az ügyet!
Elárulnád nekem, hogy ez a szerencsétlent hogy a csöcsben lehet bármiért is felelősségre vonni?
Titkosított anyagot osztott meg? Nem!
Azt ugye nem képzeled, hogy szándékosan készített felvételt a dologról? Hogy a francban tudhatta, hogy mikor, hol és hogyan fognak VÉLETLENÜL lelőni egy polgári repülőt?
Ha előre eltervezett lett volna a "kamerával" lesben állás, akkor nem gondolod, hogy nem csak a 2. rakétát/becsapódást vette volna fel?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Ha így sikerült bevonni magad a fenti kijelentéssel, akkor azt mondanám, hogy szánni való vagy. o_O
Tehát ez egy teljesen rendben való eljárás, hogy a szemtanút kell lesittelni, aki nélkül gyakorlatilag örökre letagadhatták volna az ügyet!
Elárulnád nekem, hogy ez a szerencsétlent hogy a csöcsben lehet bármiért is felelősségre vonni?
Titkosított anyagot osztott meg? Nem!
Azt ugye nem képzeled, hogy szándékosan készített felvételt a dologról? Hogy a francban tudhatta, hogy mikor, hol és hogyan fognak VÉLETLENÜL lelőni egy polgári repülőt?
Ha előre eltervezett lett volna a "kamerával" lesben állás, akkor nem gondolod, hogy nem csak a 2. rakétát/becsapódást vette volna fel?
Ez a tipikus oroszos kommunista gondolkodás, hogy nem az a baj hogy tragédia történt hanem az hogy ez megtörte a rendszer egységét.
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Ha így sikerült bevonni magad a fenti kijelentéssel, akkor azt mondanám, hogy szánni való vagy. o_O
Tehát ez egy teljesen rendben való eljárás, hogy a szemtanút kell lesittelni, aki nélkül gyakorlatilag örökre letagadhatták volna az ügyet!
Elárulnád nekem, hogy ez a szerencsétlent hogy a csöcsben lehet bármiért is felelősségre vonni?
Titkosított anyagot osztott meg? Nem!
Azt ugye nem képzeled, hogy szándékosan készített felvételt a dologról? Hogy a francban tudhatta, hogy mikor, hol és hogyan fognak VÉLETLENÜL lelőni egy polgári repülőt?
Ha előre eltervezett lett volna a "kamerával" lesben állás, akkor nem gondolod, hogy nem csak a 2. rakétát/becsapódást vette volna fel?

De felvette. Azért ez nem ua, mint amikor a wtcnél a munkásokat filmezték, oszt jött a repcsi! Itt mit is csinált? Kiment, hogy előtte mi is pukkant, majd megtalálta a sötétben városi fények közt a mozgó repcsit pont akkor, amikor a második rakéta is pukkant? Ha ez ilyen egyszerű, máskor miért nem jön videó hasonlókról?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
De felvette. Azért ez nem ua, mint amikor a wtcnél a munkásokat filmezték, oszt jött a repcsi! Itt mit is csinált? Kiment, hogy előtte mi is pukkant, majd megtalálta a sötétben városi fények közt a mozgó repcsit pont akkor, amikor a második rakéta is pukkant? Ha ez ilyen egyszerű, máskor miért nem jön videó hasonlókról?
...talán mert viszonylag ritkán durrantanak le légvédelmi rakétával polgári repülőgépet?!?!
Édes istenem!
Liveleak meg a hozzá hasonló oldalak miről szólnak? Amikor a kamionokkal a karácsonyi tömegbe hajtottak, azt is szándékos idegen ügynökök vették fel, igaz?
Meg a különböző amerikai lövöldözésekről készült videók....
Virág elvtárs! Akkor még nem sejtettem....hogy ürgebőrbe varrt imperialista ügynökök...
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas and alali77

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Ha így sikerült bevonni magad a fenti kijelentéssel, akkor azt mondanám, hogy szánni való vagy. o_O
Tehát ez egy teljesen rendben való eljárás, hogy a szemtanút kell lesittelni, aki nélkül gyakorlatilag örökre letagadhatták volna az ügyet!
Elárulnád nekem, hogy ez a szerencsétlent hogy a csöcsben lehet bármiért is felelősségre vonni?
Titkosított anyagot osztott meg? Nem!
Azt ugye nem képzeled, hogy szándékosan készített felvételt a dologról? Hogy a francban tudhatta, hogy mikor, hol és hogyan fognak VÉLETLENÜL lelőni egy polgári repülőt?
Ha előre eltervezett lett volna a "kamerával" lesben állás, akkor nem gondolod, hogy nem csak a 2. rakétát/becsapódást vette volna fel?
Ez a tipikus oroszos kommunista gondolkodás, hogy nem az a baj hogy tragédia történt hanem az hogy ez megtörte a rendszer egységét.
Álljatok már meg egy pillanatra!
Nem azt mondtam hogy trancsírozzák fel, végezzék ki!

Annyit mondtam, hogy teljesen megértem hogy őrizetbe vették, és kihallgatják(mivel a hír erről szólt, nem arról hogy levadászták), mert azért csak megnézném már én is, hogy ki fia borja, milyen indíttatással tette amit tett. Ezt azért nehogy elmagyarázzátok már nekem, hogy nem kurvára ugyan így csinálnák hasonló esetben mondjuk Izraelben, vagy az USA-ban akár, ha már kiátkoztok, szánni valónak, meg kommunistának állítotok be ezért!

Ja, köcsög Snowden is csak elmondta az igazat a világ nyugati feléről, azt majdnem kilövési engedélyt adtak ki rá, Assange is milyen marha jól járt hogy néhány piszkos dologról lerántotta a leplet!

Én annyit állítottam, hogy megértem hogy megnézik azt ki szivárogtatott, és hogy kb. mindenki így csinálná!

Ebből kommancsozni, szánni valónak beállítani nem engem minősít, drága kettős mérce imádó uraim!
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Álljatok már meg egy pillanatra!
Nem azt mondtam hogy trancsírozzák fel, végezzék ki!

Annyit mondtam, hogy teljesen megértem hogy őrizetbe vették, és kihallgatják(mivel a hír erről szólt, nem arról hogy levadászták), mert azért csak megnézném már én is, hogy ki fia borja, milyen indíttatással tette amit tett. Ezt azért nehogy elmagyarázzátok már nekem, hogy nem kurvára ugyan így csinálnák hasonló esetben mondjuk Izraelben, vagy az USA-ban akár, ha már kiátkoztok, szánni valónak, meg kommunistának állítotok be ezért!

Ja, köcsög Snowden is csak elmondta az igazat a világ nyugati feléről, azt majdnem kilövési engedélyt adtak ki rá, Assange is milyen marha jól járt hogy néhány piszkos dologról lerántotta a leplet!

Én annyit állítottam, hogy megértem hogy megnézik azt ki szivárogtatott, és hogy kb. mindenki így csinálná!

Ebből kommancsozni, szánni valónak beállítani nem engem minősít, drága kettős mérce imádó uraim!
Nem értem hogy kevered bele Snowdent meg Assangeot. Ők törvény által titkosított iratokat szivárogtattak ki minden bizonnyal olyanok segítségével akikről tudjuk hogy rendszeresen ezt teszik.
Ez a szerencsétlen meg felfigyelt egy pukkanásra, talán a végét még látta is, ezért kezdett el videózni. Azért gyanús mert van két szeme?
 

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Nem értem hogy kevered bele Snowdent meg Assangeot. Ők törvény által titkosított iratokat szivárogtattak ki minden bizonnyal olyanok segítségével akikről tudjuk hogy rendszeresen ezt teszik.
Ez a szerencsétlen meg felfigyelt egy pukkanásra, talán a végét még látta is, ezért kezdett el videózni. Azért gyanús mert van két szeme?
Ha jobban megnézed ipari kamera vette fel az incidenst. Nos akár mit is mondasz ennek a felvételnek a kiadása még nálunk is törvénybe ütközik!!!
A másik dolog, hogy férhetett a felvételhez, ha nem belső munkás akkor sajnos kivülről törte fel és lopta el a felvételt ami megint csak büntetendő.
Az első felvételt nem láttam de ha telóval csinálta a kolega akkor felvetődik a kérdés mit keresett ott, tudtommal rakéta indítás előtt senki se durrongat, nem lőnek a levegőbe és nem kurjongatnak hogy vígyáz inditóm bakki!!!