Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A mi gázszerelőnk az nem egy Bojár Gábor, nincs tudása, tehetsége, ezért piaci viszonyok között nem tudna érvényesülni. Olyan lenne mint a lottómilliárdos egy évvel a nyeremény után.
Azért elboldogult akkor is amikor a szocik szívatták. (De gondolom azt nem tartottad igazságtalannak...)
A király legszebb lányának kezét elnyerő fiatalember sem élne meg, legalábbis lámpaoszlop állításból biztos nem.
Pedig elég jó ötlet volt lámpacsere. Asszem Tiborcz és Lázár csinálták először az országban.(?) Én ezért nem sajnálom a zsetonokat tőle. Számomra csak az a meglepő a történetben, hogy a magukat mindenhez jobban értő szakembernek tartó értelmiségieknek ez nem jutott előbb eszébe. :rolleyes:
Ehhez oktatás fejlesztés, tehetségkutatas kell. Az oligarcha réteg nem segítség. Vagy válogatnak meg őket.
Az egyetemeken a szoci oktatók sokkal több kárt okoznak. Nem az oligarchák szintjén bukik el a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Azért elboldogult akkor is amikor a szocik szívatták. (De gondolom azt nem tartottad igazságtalannak...)

Pedig elég jó ötlet volt lámpacsere. Asszem Tiborcz és Lázár csinálták először az országban.(?) Én ezért nem sajnálom a zsetonokat tőle. Számomra csak az a meglepő a történetben, hogy a magukat mindenhez jobban értő szakembernek tartó értelmiségieknek ez nem jutott előbb eszébe. :rolleyes:

Az egyetemeken a szoci oktatók sokkal több kárt okoznak. Nem az oligarchák szintjén bukik el a dolog.
Rögtön gondoltam hogy te azonnal ugrasz mindenre ami árt a Pártnak.

Van még a Pártnak olyan réteg akiben lehet bízni? Ellenpropaganda megy az orvosok, tanárok, mentősök, rendőrök, tűzoltók, bírók ellen. Ha mindegyiket sikerül külföldre üldözni kik lesznek az újabb ellenség?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Pedig elég jó ötlet volt lámpacsere. Asszem Tiborcz és Lázár csinálták először az országban.(?) Én ezért nem sajnálom a zsetonokat tőle. Számomra csak az a meglepő a történetben, hogy a magukat mindenhez jobban értő szakembernek tartó értelmiségieknek ez nem jutott előbb eszébe. :rolleyes:

Korábban is voltak lámpacserék ebban semi új nincs. 2009ben semmilyen érdemi vagyona nem volt. Túlvolt az érettségin. 2013ban házasodott, ebben az évben még mindig nem jegyzik sehol. 2019re 6év alatt MO 32. leggazdagabb magyarja lett. Jórészt lámpacseréből.

Mondjuk az én kedvencem a Balaton parti kempingek zizikért való megvétele volt. Nah 20misi/db árat én is bármikor adnék egy balaton parti kempingért. Főleg, hogy utána jár hozzá 200misi állami vissza nem térítendő támogatás fejlesztésre. :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Rögtön gondoltam hogy te azonnal ugrasz mindenre ami árt a Pártnak.

Van még a Pártnak olyan réteg akiben lehet bízni? Ellenpropaganda megy az orvosok, tanárok, mentősök, rendőrök, tűzoltók, bírók ellen. Ha mindegyiket sikerül külföldre üldözni kik lesznek az újabb ellenség?

Mindig van új ellenség. Gondolj sztálinra.

Minden héten van csoda. A mostani legszebb, hogy jogerős ítélet van de az állam nem tartja be. Milyen elvi alapja van ezek után elvárni a jogkövetést az állampolgároktól?
Semmi.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Rögtön gondoltam hogy te azonnal ugrasz mindenre ami árt a Pártnak.
Nem kérek a beteg világodból. Ez van. Törődj bele!
jogerős ítélet van de az állam nem tartja be.
LoL! Ismerjük már az érzékenyített és korrupt bírókat. Nekik a törvény szerint kellene ítélkezni és nem pedig az open society elvei szerint... :eek:
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
LoL! Ismerjük már az érzékenyített és korrupt bírókat. Nekik a törvény szerint kellene ítélkezni és nem pedig az open society elvei szerint... :eek:

Jogállamban az van, hogy ha jogerős itélet esetén végre kell hajtani. Ennyi.
BTW Ha a bíró korrupt akkor vádolják meg... volt ilyen? Nem volt.

És továbbra is ha az állam nem tartja be a tveket, a jogerős ítéleteket akkor milyen elvi alapja van ezek után elvárja uezt az állampolgároktól? Szerintem semmi.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Jogállamban az van, hogy ha jogerős itélet esetén végre kell hajtani. Ennyi.
BTW Ha a bíró korrupt akkor vádolják meg... volt ilyen? Nem volt.
Dolgoznak rajta, nyugi. ;)
(Te milyen alapon ítéled el az "oligarchákat"? Elítélte őket a bíróság? Nem. Akkor?)
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
T

Törölt tag 008

Guest
Jogállamban az van, hogy ha jogerős itélet esetén végre kell hajtani. Ennyi.
BTW Ha a bíró korrupt akkor vádolják meg... volt ilyen? Nem volt.

És továbbra is ha az állam nem tartja be a tveket, a jogerős ítéleteket akkor milyen elvi alapja van ezek után elvárja uezt az állampolgároktól? Szerintem semmi.
Lengyeleknél volt ilyen. Eljárás alá vonta őket érte a "gaszda".
Mondjuk nekünk már mindegy. Dunába is lőhettük volna a sok exkomcsi szarházit akiket még 30 évig etetnümnk kell amíg ki nem döglik mind, mert nem lehet hozzájuk nyúlni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Dolgoznak rajta, nyugi. ;)
(Te milyen alapon ítéled el az "oligarchákat"? Elítélte őket a bíróság? Nem. Akkor?)

Ha a dolgozás az, hogy a bíróságokat nem fogják érdekelni a TVek hanem azt csinálják amit letelefonálnak nekik mint a komcsi érában akkor egyértelmáen megszünt MO jogállamnak lenni. És a jelenlegi slepp ilyaen tekinteben (sem) jobb mint amilyenek a komcsik voltak.
Bár a heti események után ez már most rezeg. Márha a Polt lelövi nyomozást büncselekmény hiányába eddig nem ez volt.

Én nem ítéltem el senkit. Nem is tudok. Leírtam, hogy 6éve elvette Orbán lányát és senkiből 6év alatt MO 32. leggazdagabb embere lett... jórészt lámpacseréből.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ha a dolgozás az, hogy a bíróságokat nem fogják érdekelni a TVek hanem azt csinálják amit letelefonálnak nekik mint a komcsi érában akkor egyértelmáen megszünt MO jogállamnak lenni.
Jó lenne ha csak a törvények szerint ítélkeznének, ebben egyetértünk. Senki ne telefonáljon nekik. Se a kormány, se az open society.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Lengyeleknél volt ilyen. Eljárás alá vonta őket érte a "gaszda".
Mondjuk nekünk már mindegy. Dunába is lőhettük volna a sok exkomcsi szarházit akiket még 30 évig etetnümnk kell amíg ki nem döglik mind, mert nem lehet hozzájuk nyúlni.

Ilyen alapon mondjuk a Fidesz nagyját a dunába kéne lőni. Kövéren kezdve Orbánon át... És nehogy azt megmagyarázd nekem, hogy pl a MISZOT alelnöke nem volt komcsi... vagy egy KISZ titkár. Nem KISZ tag. KISZ titkár.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Jó lenne ha csak a törvények szerint ítélkeznének, ebben egyetértünk. Senki ne telefonáljon nekik. Se a kormány, se az open society.

A konkrét esetben nem is erről van szó. Bedobták mint pr. Ha bármilyük lenne már rég menne az eljárás a bíró ellen.

Amiről szó van, hogy jogerős ítélet van az állam pedig közli, hogy nem tartja be. Elképesztő. Ezek után milyen alapja van arra, hogy elvárja a polgároktól a jogkövető magatartást? Semmi?
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Amiről szó van, hogy jogerős ítélet van az állam pedig közli, hogy nem tartja be. Elképesztő. Ezek után milyen alapja van arra, hogy elvárja a polgároktól a jogkövető magatartást? Semmi?
Elszaladt a ló a bíróságokkal és most telt be a pohár. A sajtóperek ítélkezési gyakorlatától kezdve a szegedi bírák ügyéig, a börtönbiznisztől a szegregált romákig... Szerintem a kormány is tudja, hogy amíg rendbe nem teszi a bíróságokat, addig nem várhat el jogkövető magatartást másoktól sem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 509
113
Nem állítom én sem. De ők 100 év előnnyel, meg hozzánk képest végtelen lehetőségekkel rendelkeznek. A pálya nekik lejt. Tehetséggel, innovációval lehet kitörni a nyomorból. Ehhez oktatás fejlesztés, tehetségkutatas kell. Az oligarcha réteg nem segítség. Vagy válogatnak meg őket.


Nyugaton az oligarhák legálisan csinálják azt, amit keleten korrupciónak hívnak, csak ott jobb a PR-ja, mert lobbinak hívják.Lásd német kancellár esete a nagy táska makival, majd 2 hét múlva egyik nagy Orosz olaj/gáz cég igazgatói széke, de ha megkapargatod a felszín, elhányod magadh az ottani politikusoktól is, és csatolt részeiktol, pl bevándorlás elotti lakásfelvásárlások, amik hónapok alatt 5x annyit érték az onkoriknak, mint szociális házat megvenni/kibérelni Ahmed népes családjának, most konkrétan hazaárulást csinálnak, nem is "csak" pénzt lopnak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Azért elboldogult akkor is amikor a szocik szívatták. (De gondolom azt nem tartottad igazságtalannak...)

Pedig elég jó ötlet volt lámpacsere. Asszem Tiborcz és Lázár csinálták először az országban.(?) Én ezért nem sajnálom a zsetonokat tőle. Számomra csak az a meglepő a történetben, hogy a magukat mindenhez jobban értő szakembernek tartó értelmiségieknek ez nem jutott előbb eszébe. :rolleyes:

Az egyetemeken a szoci oktatók sokkal több kárt okoznak. Nem az oligarchák szintjén bukik el a dolog.

Többször írtam, mindkét oldalról ugyanaz a véleményem. Mostani dolgokról írtatok, arra reagáltam. A másik oldal oligarcháiról, viselt dolgairól is hasonló véleménnyel vagyok.
Sőt! Sokat képzeltek bele abba amít írok, mert mindent feketén és fehéren akartok nézni. Ebben az országban nem csak O. és nem csak Gy, határozhatja meg a dolgokat. Ha nem tetszik a véleményem a fekete színről, akkor csakis a fehéret szerethetem? Ne már!
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nyugaton az oligarhák legálisan csinálják azt, amit keleten korrupciónak hívnak, csak ott jobb a PR-ja, mert lobbinak hívják.Lásd német kancellár esete a nagy táska makival, majd 2 hét múlva egyik nagy Orosz olaj/gáz cég igazgatói széke, de ha megkapargatod a felszín, elhányod magadh az ottani politikusoktól is, és csatolt részeiktol, pl bevándorlás elotti lakásfelvásárlások, amik hónapok alatt 5x annyit érték az onkoriknak, mint szociális házat megvenni/kibérelni Ahmed népes családjának, most konkrétan hazaárulást csinálnak, nem is "csak" pénzt lopnak.

Tudok egy jobbat az intézményesített korrupcióra. Szerintem védhetetlen erkölcsileg, de hát az USA az jogállam, meg a szabad világ vezető hatalma stb.

Egy Közép-Európai ország katonai felsőoktatási intézményébe felvételizni kell, mert egyenlő esélyeket kell biztosítani a jelentkezőknek, ez így etikus.
Ha kiderülne, hogy az adott ország kormányfője, államfője küld egy listát néhány hozzá közel álló befolyásos család gyermkének nevével, azzal az instrukcióval, hogy azokat fel kell venni, az elég nagy gáz lenne. Szerintem.

Az USA híres West Point katonai akadémiájára hasonlóan felvételizni kell. De az USA elnökének minden évben lehetősége van 10 (hozzá közelálló, befolyásos család gyermekének) nevét egy listán eljuttatni az intézménybe, akik felvételi nélkül juthatnak be.....
És ezek még büszkék is rá, hogy őket az USA elnöke ajánlására tolják be, hisz ez a lista nyilvános, erre illik büszkének lenni.

Mi a kib.....t különbség a két demokrácia között?

Szerintem az egyik helyen intézményesítik, jogszabályban legalizálják az egyébként etikátlan eljárást, az adott társadalom vezető köreinek kiváltságai megőrzése érdekében.

Szóval semmi. Sőt. A Közép-Európai erkölcs jobban tetszik. Ettől függetlenül nem vagyok happy, de reménykedem.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Tudok egy jobbat az intézményesített korrupcióra. Szerintem védhetetlen erkölcsileg, de hát az USA az jogállam, meg a szabad világ vezető hatalma stb.

Egy Közép-Európai ország katonai felsőoktatási intézményébe felvételizni kell, mert egyenlő esélyeket kell biztosítani a jelentkezőknek, ez így etikus.
Ha kiderülne, hogy az adott ország kormányfője, államfője küld egy listát néhány hozzá közel álló befolyásos család gyermkének nevével, azzal az instrukcióval, hogy azokat fel kell venni, az elég nagy gáz lenne. Szerintem.

Az USA híres West Point katonai akadémiájára hasonlóan felvételizni kell. De az USA elnökének minden évben lehetősége van 10 (hozzá közelálló, befolyásos család gyermekének) nevét egy listán eljuttatni az intézménybe, akik felvételi nélkül juthatnak be.....
És ezek még büszkék is rá, hogy őket az USA elnöke ajánlására tolják be, hisz ez a lista nyilvános, erre illik büszkének lenni.

Mi a kib.....t különbség a két demokrácia között?

Szerintem az egyik helyen intézményesítik, jogszabályban legalizálják az egyébként etikátlan eljárást, az adott társadalom vezető köreinek kiváltságai megőrzése érdekében.

Szóval semmi. Sőt. A Közép-Európai erkölcs jobban tetszik. Ettől függetlenül nem vagyok happy, de reménykedem.
Erdekes! Ugyanakkor egy befolyásos csalad miert adná gyermeket katonanak?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Erdekes! Ugyanakkor egy befolyásos csalad miert adná gyermeket katonanak?
Sok országban ahol mind a mai napig gondot fordítanak a katonai hagyományok fenntartására és ápolására, a tiszti karrier egyfajta elvárás (lehet) egy későbbi politikai vagy akár üzleti karrier befutàsához. Ezekben az országokban egész katona dinasztiák vannak akik akár évszázadokra visszamenőleg katona felmenőkkel rendelkeznek. Régi, "kékvérű" családok, akik aztán egymás közt kötnek házasságot, a főiskolán megismert szintén kékvérű tiszthaverok pedig fontosabbak mint egy bajtárs, a haverral együtt jön az ismeretségi kör bővülése is. A katonai pálya ezen kívül egyfajta tàrsadalmi elismerést is jelent főleg a felső tízezerben, nemzetközi szinten.
Akár 5-10 év tiszti szolgálat, főleg ha harcoló alakulatban tölti le, mutatja hogy mennyire tökös/belevaló/jó főnök/megbízható stb.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Biztos csak véletlenül felejtetted ki a kritika egy részét, de azt én önzetlenül kiegészítettem. Így oké? :p:)



Azt nem tudom megítélni egy egyetemen ki a balos, meg ki a jobbos. Azt sem figyeltem meg, hogy a jobbos beállítódottságúak tehetségesebbek lennének.
Ha arra célzol, hogy a magyar szellemi elit nagyobb része baloldali, akkor igazad van. Valószínűleg a felsőoktatásban, az igazságszolgáltatásban is többségben vannak, amit én nagyon sajnálok és az ország tragédiájának tartok. Azt gondolom, ez az elmaradt rendszerváltás súlyos következménye.
Viszont a fiatalok többsége tapasztalataim szerint jobboldali, vagy jobbra húz, aminek én nagyon örülök. Van remény, hogy az öreg baloldali elefántok kikopnak. Reményeim szerint az ország jobbra (középre) tolódása erkölcsi megújulást is jelent.
Gázszerelő barátunk, Lámpacserélő kis herceg teljesítménye, Lézer Jánosok, stb-k, stb.-k nem ezt mutatják. Ezért kritizálok. Nekik javítani kell a bizalmat a politikai elit irányába, nem pedig ott folytatni, ahol azok abbahagyták. De ne gondold, hogy pártolnám az előző garnitúrát.
Nem hiszem, hogy nagy különbség van a véleményünkben, én kicsit kritikusabb vagyok a magyar politikai elittel. :)

Erdekes! Ugyanakkor egy befolyásos csalad miert adná gyermeket katonanak?

Amcsiban a katonai karrier jó belépő a politikai pályára, meg sok cég vezetőségébe (a megfelelő családi háttér mellett) előnyt jelent a gyarmati háborús múlt.

Colin Powell, Dick Cheney, Robert Gates, Donald Rumsfeld meg ilyenek is így kezdték.
 
Status
Not open for further replies.