A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Ez faszság. Ez a régi libsi mantra. Az ott dolgozókon múlik a minőség. Meglepődnél mennyi, legalább részben állami multi van.

Pedig meglátszik, hidd el.
Szerintem két fő oka van. Akik tényleg csinálnak valamit, azok általában alulfizetettek, cserébe nem is várják el, hogy teljes emberként csináld. Illetve erősen számít, hogy ki kinek a segge vége.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 248
14 112
113
Jobb, hogy a tárat fogja és nem az első markolatot? Vagy az felesleges?

Nekünk is oktatták, hogy ne fogjuk a tárlat mert akadáj lessz.
De nekem AK-val alig volt akadájom.
Én a tár elött fogtam a tokot, kicsit rányúlva a tárra. Nekem így volt kényelmes.
Ha valakinek a tár fogás a kényelmes és pontosan is lő így tegye.
Pont tegnap néztem egy videót svájciak lőkiképzéséről. Ott mindenki azt fogta.

Első markolatot én is vettem aztán kaptam. Nem igazán állt kézre nekem. Talán a 175 centim és a nem túl hosszú karom miatt.
De az ilyen markolatot amiben van láb, jó ötletnek tartom.


Az MH lő kiképzése meg elég elmaradott. Sajnos.
Azért is kérdeztem pár hónapja, hogy nem e tervezik a megreformálását a 2026 keretein belül.
Ha tűzközelben vagy pedzegessed. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 595
113
Nekünk is oktatták, hogy ne fogjuk a tárlat mert akadáj lessz.
De nekem AK-val alig volt akadájom.
Én a tár elött fogtam a tokot, kicsit rányúlva a tárra. Nekem így volt kényelmes.
Ha valakinek a tár fogás a kényelmes és pontosan is lő így tegye.
Pont tegnap néztem egy videót svájciak lőkiképzéséről. Ott mindenki azt fogta.

Első markolatot én is vettem aztán kaptam. Nem igazán állt kézre nekem. Talán a 175 centim és a nem túl hosszú karom miatt.
De az ilyen markolatot amiben van láb, jó ötletnek tartom.


Az MH lő kiképzése meg elég elmaradott. Sajnos.
Azért is kérdeztem pár hónapja, hogy nem e tervezik a megreformálását a 2026 keretein belül.
Ha tűzközelben vagy pedzegessed. ;)
Tervezik.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Amúgy a videót elnézve hát nem nagyon vették komolyan a harcszerűséget(bár nem tudom milyen célja van a lövészetnek).
Ezek a katonák szerintem soreszok.
Mi annak idején éleslőszerrel nem nagyon mozdulhattunk meg! Egyáltalán.
De el tudod képzelni, hogy egy ilyen lövészetet levezényelsz a jelenlegi tartalékos rendszerben? :rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Ezek a katonák szerintem soreszok.
Mi annak idején éleslőszerrel nem nagyon mozdulhattunk meg! Egyáltalán.
De el tudod képzelni, hogy egy ilyen lövészetet levezényelsz a jelenlegi tartalékos rendszerben? :rolleyes:

Ha aláír a pk egy olyan papírt,hogy engem semmilyen felelősség nem terhel semmilyen sérülés miatt akkor talán.Bár nem boldogítana a papír ha engem lőnének le...
A svájciaknál soros haderő van
Az,hogy meg sem mozdulhattál éles lőszerrel elég fura(Néphadserreg mércével is).Milyen alakulatnál voltál?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ha aláír a pk egy olyan papírt,hogy engem semmilyen felelősség nem terhel semmilyen sérülés miatt akkor talán.Bár nem boldogítana a papír ha engem lőnének le...
A svájciaknál soros haderő van
Az,hogy meg sem mozdulhattál éles lőszerrel elég fura(Néphadserreg mércével is).Milyen alakulatnál voltál?
Már Honvédség, és az oly nagyon szidott szentendrei laktanyában, de zrínyis felügyelet alatt. :)
Sok pénz volt ránk (legalább is a többi soroshoz képest), és mindenki önként volt ott. Én érzésre, azt mondanám, hogy ennek ellenére eléggé felnőttként kezeltek bennünket, csak akkor maga a Honvédség nem volt felnőttként kezelve. o_O
Ennyiből szerintem kitalálod! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Már Honvédség, és az oly nagyon szidott szentendrei laktanyában, de zrínyis felügyelet alatt. :)
Sok pénz volt ránk (legalább is a többi soroshoz képest), és mindenki önként volt ott. Én érzésre, azt mondanám, hogy ennek ellenére eléggé felnőttként kezeltek bennünket, csak akkor maga a Honvédség nem volt felnőttként kezelve. o_O
Ennyiből szerintem kitalálod! :cool:

Akkor te csak alap lőgyakorpatokat lőttél.Ha ezeket meglőtted meg a szakalapot utána jöttek volna a mozgásos lőgyakorlatok először egyénileg utána tűzpárban utána raj szakasz stb kötelékben.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Egy kis érdekesség, hogy a vajda strómanjának: Mészáros Lászlónak az üzlettársa, Szíj László nemcsak egyik vállalkozásán keresztül érdekelt hadiipari termékekben, konkrétan a HT Division fog a Nurol Makimákat fog vásárolni a török gyártótól, hogy továbbadja a honvédségnek a szokásos alkotmányos költségekkel, hanem egy másik, a Duna Aszfalt révén is, amely most az M8 autóutat építi. Na ki találja ki, hogy milyen katonai járművei vannak a Duna Aszfaltnak, amiket pont ellentétes irányban, a Honvédségtől vásárolhatott anno!

FIFORJu.png

dmmpsnP.png

a képek forrása: Margelio111 posztja az SSC fórumon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Akkor te csak alap lőgyakorpatokat lőttél.Ha ezeket meglőtted meg a szakalapot utána jöttek volna a mozgásos lőgyakorlatok először egyénileg utána tűzpárban utána raj szakasz stb kötelékben.
Volt szakképzés is 2 hónap, meg elég sok vaktöltényes mozgásos harcászkodás Csobánkán. Megmondom őszintén, hogy lassan 20 év távlatában nem emlékszem mindenre. Valószínűleg a képzésünk okán elég sok volt a tantermi óránk. Az is lehet, hogy a szűk időkeretbe már nem fért bele. Dehát az akkor még több év anyagát nem lehet 4 hónapba beletenni.
Arra volt elég, hogy jól érezük magunkat, meg hogy akinek volt némi kis esze, az rájöjjön, hogy mennyire nem tudunk még semmit. :p
Viszont abban eléggé biztos vagyok, hogy az akkori normál sorállományúak sem rohangálhattak éles lőszerrel egymás körül. o_O Akkor még sokkal jobban féltek bármifajta "komplikációtól" a soros hadsereg végnapjaiban.
Szóval én egyrészt nagyon aggódom amiatt, hogy mit képzelnek az akkori sorállományúak harcértékéről. Ugyebár nem nagyon van már más, akit behívhatnának.
Jelenleg azok az emberek lassan teljesen kifutnak a sorozott rendszerből, akik még elfogadható képzést kaphattak a Néphadseregben.
A svájciak felfogása nekem sokkal szimpatikusabb. :)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Egy kis érdekesség, hogy a vajda strómanjának: Mészáros Lászlónak az üzlettársa, Szíj László nemcsak egyik vállalkozásán keresztül érdekelt hadiipari termékekben, konkrétan a HT Division fog a Nurol Makimákat fog vásárolni a török gyártótól, hogy továbbadja a honvédségnek a szokásos alkotmányos költségekkel, hanem egy másik, a Duna Aszfalt révén is, amely most az M8 autóutat építi. Na ki találja ki, hogy milyen katonai járművei vannak a Duna Aszfaltnak, amiket pont ellentétes irányban, a Honvédségtől vásárolhatott anno!

FIFORJu.png

dmmpsnP.png

a képek forrása: Margelio111 posztja az SSC fórumon.
Politizálj mar meg egy kicsit.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
A II.vh-s részt szerintem senki a világon nem tudná rendesen megmondani.Rengeteg fegyvert adtak át a németek azért,hogy valamennyire harcképesek legyün.Ezután,hogy ebből mit rendszeresítettek meg mi az amit csak használtunknszerintem örökrw homály marad.
A Madsen golyószóró is rendszerben volt a két háború között, 44-ben elő is kerültek mikor már égett a ház.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Volt szakképzés is 2 hónap, meg elég sok vaktöltényes mozgásos harcászkodás Csobánkán. Megmondom őszintén, hogy lassan 20 év távlatában nem emlékszem mindenre. Valószínűleg a képzésünk okán elég sok volt a tantermi óránk. Az is lehet, hogy a szűk időkeretbe már nem fért bele. Dehát az akkor még több év anyagát nem lehet 4 hónapba beletenni.
Arra volt elég, hogy jól érezük magunkat, meg hogy akinek volt némi kis esze, az rájöjjön, hogy mennyire nem tudunk még semmit. :p
Viszont abban eléggé biztos vagyok, hogy az akkori normál sorállományúak sem rohangálhattak éles lőszerrel egymás körül. o_O Akkor még sokkal jobban féltek bármifajta "komplikációtól" a soros hadsereg végnapjaiban.
Szóval én egyrészt nagyon aggódom amiatt, hogy mit képzelnek az akkori sorállományúak harcértékéről. Ugyebár nem nagyon van már más, akit behívhatnának.
Jelenleg azok az emberek lassan teljesen kifutnak a sorozott rendszerből, akik még elfogadható képzést kaphattak a Néphadseregben.
A svájciak felfogása nekem sokkal szimpatikusabb. :)

Az a baj,hogy nagyon sokan vannak még akik úgy gondolnak a mostani legénységi állományra mint azokra a sorosokra akikről beszélsz.
Egyébként azok a lőgyakorlatok amiket a sorosoknak is meg kellett volna lőniük elég sok mozgást tartalmaznak, viszont nagyon nagy hátrányuk az,hogy szinte kizárólag csak arra képzik ki a katonát hogy én vagyok valahol velem szemben meg az ellenség.Semmilyen manővert nem lehet velük begyakorolni azon kívü,hogy rohamozol 12 óra irányba vagy elszakadsz 6 óra irányba.