A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 499
113
pancelos_plakat.jpg

A_Magyar_Honvedseg_kezifegyverei_plakat_1044_613mm.jpg

nyomdai_hadihajos_poszter_web.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 518
113
Sajnos minden üzemnél van selejt, főleg az elején, inkább a minőségi átvétellel lehet gond ami valószínüleg szart az egészbe amikor átvették és nem csinálták meg a szükséges ellenőrzéseket...

Szabotázs?!

Amúgy szerintem a HM rendszerváltás utáni 3 évtizede egy nagy szabotázs Magyarország ellen. Ha az volt a cél, akkor sikerült végrehajtani....
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
T

Törölt tag 467

Guest
Namost, rozsdásodás témában elmondhatom, hogy egyik évben úgy döntöttem, hogy az alagsorban, ahol a fegyverszekrényt tartom az ablakokat télre hungarocellel "hőszigeteltem". Aztán tavasszal úgy döntöttem, hogy rajtahagyom, hadd maradjon jó hűvös majd nyáron is. Nem volt így tovább, mint fél év. Namost, a gyakorlatilag új sörétes puskán megjelent a rozsda...
Nem akarom azt mondani, hogy az adott helyszínen esetleg nedves, szellőzésmentes környezetben tartják a fegyvereket. Mert nem tudom.
Csak úgy elmeséltem.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Namost, rozsdásodás témában elmondhatom, hogy egyik évben úgy döntöttem, hogy az alagsorban, ahol a fegyverszekrényt tartom az ablakokat télre hungarocellel "hőszigeteltem". Aztán tavasszal úgy döntöttem, hogy rajtahagyom, hadd maradjon jó hűvös majd nyáron is. Nem volt így tovább, mint fél év. Namost, a gyakorlatilag új sörétes puskán megjelent a rozsda...
Nem akarom azt mondani, hogy az adott helyszínen esetleg nedves, szellőzésmentes környezetben tartják a fegyvereket. Mert nem tudom.
Csak úgy elmeséltem.

Ha kezeletlen oxidációra hajlamos fémet levegőn hagysz, akkor hiába szellőztethetsz, 0%-os páratartalom úgyse lesz, és hát ekkor korrodálódni fog.
Erre az egyetlen évszázados megoldás, hogy be kell olajozni/zsírozni, és ahol lehetséges ott olajos papírral betekerni (így tovább rajtamarad).
A fegyvered így bármikor használható marad, és nem korrodálódik.

Használat előtt meg csak letörlöd és kész. Ez arra a részekre vonatkozik a fegyveren ami nincs passziválva (festéssel, vagy egyéb bevonattal).
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Gyurma

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93

Mondjuk a D-ből tényleg sokkal több van rendszerben, de végül is nem hibás a kép és a név, ahogy a Brennél sem. Viszont az AK-47-et nálunk AK-55 néven gyártották. Ha nagyon szőrözni akarunk betehették volna a DShK-t is ha már ott a Browning M2, vagy a CG-t ha ott az RPG. (bár akkor már a páncélököl is kéne...) Mintha a 2.vh-s rész is kicsit hiányos lenne, de azokkal már olyan rég foglalkoztam hogy nem mondom biztosra, asszem talán nálunk is volt MG-34. Azért jó látni egyben ezeket.

Ja igen az RPK is kimaradt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Mondjuk a D-ből tényleg sokkal több van rendszerben, de végül is nem hibás a kép és a név, ahogy a Brennél sem. Viszont az AK-47-et nálunk AK-55 néven gyártották. Ha nagyon szőrözni akarunk betehették volna a DShK-t is ha már ott a Browning M2, vagy a CG-t ha ott az RPG. (bár akkor már a páncélököl is kéne...) Mintha a 2.vh-s rész is kicsit hiányos lenne, de azokkal már olyan rég foglalkoztam hogy nem mondom biztosra, asszem talán nálunk is volt MG-34. Azért jó látni egyben ezeket.

Ja igen az RPK is kimaradt.

A II.vh-s részt szerintem senki a világon nem tudná rendesen megmondani.Rengeteg fegyvert adtak át a németek azért,hogy valamennyire harcképesek legyün.Ezután,hogy ebből mit rendszeresítettek meg mi az amit csak használtunknszerintem örökrw homály marad.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Még tudja valaki mondani, hogy 1-2 fegyveren miért van annyira elől az optika?
Én még nem láttam ilyet életemben.
Van ennek valami előnye?

A red dot-ot ajánlott minél távolabb rakni a szemtől(persze nem kell a csőtorkolatra ragasztani).
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Még tudja valaki mondani, hogy 1-2 fegyveren miért van annyira elől az optika?
Én még nem láttam ilyet életemben.
Van ennek valami előnye?

Ha nagyon pro akarsz lenni akkor olyan messzire rakod,hogy mögé férjen egy éjjellátó vagy egy valamilyen nagyítású optika és természetesen a hagyományos irányzék is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Még tudja valaki mondani, hogy 1-2 fegyveren miért van annyira elől az optika?
Én még nem láttam ilyet életemben.
Van ennek valami előnye?
Én még tegnap gondolkodtam el ezen, aztán elmúlt... :rolleyes:
De ha másnak is feltűnt, akkor én is csatlakoznék az érdeklődők lelkes táborához.
De ha jobban megnézem, akkor az szerintem nem sima optika, hanem reddot (Aimpoint?, mert olyat tudtommal rendeltünk hozzájuk)

Közben jött rá a megfejtés...
A másik tippem az lett volna, hogy elé kerülhet egy éjjellátó optika, de azt nem feltételeztem, hogy olyan is van MÁR hozzá. ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Én még tegnap gondolkodtam el ezen, aztán elmúlt... :rolleyes:
De ha másnak is feltűnt, akkor én is csatlakoznék az érdeklődők lelkes táborához.
De ha jobban megnézem, akkor az szerintem nem sima optika, hanem reddot (Aimpoint?, mert olyat tudtommal rendeltünk hozzájuk)

Red dot van rajta nem optika.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Én még tegnap gondolkodtam el ezen, aztán elmúlt... :rolleyes:
De ha másnak is feltűnt, akkor én is csatlakoznék az érdeklődők lelkes táborához.
De ha jobban megnézem, akkor az szerintem nem sima optika, hanem reddot (Aimpoint?, mert olyat tudtommal rendeltünk hozzájuk)

Közben jött rá a megfejtés...
A másik tippem az lett volna, hogy elé kerülhet egy éjjellátó optika, de azt nem feltételeztem, hogy olyan is van MÁR hozzá. ;)
Ez volt az évtized vicce.