Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Latok neha egyToyota Rav 4-et. A hatuljan van egy Putyin matrica. :)
:D
w8erlyih8cny.png
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Erről ti is tehettek, hogy ennyire nincsenek képben. Nem maguktól szállt a fejükbe a sok hülyeség. Az orosz propaganda sulykolta a fejükbe, hogy a nyugatiak vígan kereskednek az oroszokkal, nekünk meg nem engedik a szemetek. Ezt ismételgetik folyton de ők csak papagájok, a hazugságaik forrása máshol ered.
Ebben ÍGY igazad van. Azt azért én gyorsan mellé tenném, hogy amikor viszont a Német-Orosz Nord Stream II készül, az USA mindent bevet hogy ne mehessen végbe a project, mert az antidemokratikus gázt szállítana, meg függésbe rakná az EU-t az oroszok nyersanyagától, illetve a pénz amit kapnak érte tolja az orosz haditechnikát és így potenciális veszélyforrás.

Ha az USA/GBR vesz egyre nagyobb mennyiséget, az miért másabb, az miért polkorrekt?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Minden ember más adottságokkal rendelkezik, van akinek jó a memóriája, van akinek nem. Vannak olyanokis akik nem tudják, hogy beszélnek -e oroszul vagy ukránul, egyszer igen-egyszer nem. :)
Nekem jó a memóriám és úgy emlékszem soha nem mondtam, hogy tudnék oroszul vagy ukránul. Google fordítóval nagyjából érthető mindkettő, az angol szoftver jobb, de az orosznak én is értem mondjuk a 10%-át, mert hasonló mint a német vagy az angol csak több a lágy mássalhangzó és az oroszban is vannak nyugati vendégszavak amik érthetőek orosz akcentussal is.

A gyerekek is szeretik Putyint...
Minek neki már ekkora népszerűség ha a hatalom átadására készül vagy nem?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ebben ÍGY igazad van. Azt azért én gyorsan mellé tenném, hogy amikor viszont a Német-Orosz Nord Stream II készül, az USA mindent bevet hogy ne mehessen végbe a project, mert az antidemokratikus gázt szállítana, meg függésbe rakná az EU-t az oroszok nyersanyagától, illetve a pénz amit kapnak érte tolja az orosz haditechnikát és így potenciális veszélyforrás.

Ha az USA/GBR vesz egyre nagyobb mennyiséget, az miért másabb, az miért polkorrekt?
A Nord Stream II-vel lekapcsolhatják az ukrán tranzitot azaz a magyar tranzitot is és akkor vehetjük úgy a gázt, hogy az oroszok mellett a svédek, a dánok, a németek, a csehek és a szlovákok is tranzitdíjat szednek, az jobb lesz?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
A Nord Stream II-vel lekapcsolhatják az ukrán tranzitot azaz a magyar tranzitot is és akkor vehetjük úgy a gázt, hogy az oroszok mellett a svédek, a dánok, a németek, a csehek és a szlovákok is tranzitdíjat szednek, az jobb lesz?
Nem ezt mondtam, miért csúsztatsz? Nekünk nyilván a Déli Áramlat lett volna igazán jó, ahol mi kaszáltunk volna nagyot mint az egyik elosztó. Ettől függetlenül, kérlek amit írtam, azt válaszold meg!

Hogy van az, hogy ha az EU vezető gazdasági hatalma összeáll a ruszkikkal orosz földázt szállítani az EU-ba az antidemokratikus, de ha az USA/GBR vesz egyre több orosz nyersanyagot akkor az is hülye aki ezt megkérdezi hogy miért van ez?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem ezt mondtam, miért csúsztatsz? Nekünk nyilván a Déli Áramlat lett volna igazán jó, ahol mi kaszáltunk volna nagyot mint az egyik elosztó. Ettől függetlenül, kérlek amit írtam, azt válaszold meg!

Hogy van az, hogy ha az EU vezető gazdasági hatalma összeáll a ruszkikkal orosz földázt szállítani az EU-ba az antidemokratikus, de ha az USA/GBR vesz egyre több orosz nyersanyagot akkor az is hülye aki ezt megkérdezi hogy miért van ez?
Ezt nem tudom hol hallottad, hogy antidemokratikus lenne a német gázüzlet, de a te bajod ha elhitted, nekünk az ukrán tranzit a legjobb mert az egyenesen jön egy országon keresztül, nem pedig kerülővel több országon át.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Ezt nem tudom hol hallottad, hogy antidemokratikus lenne a német gázüzlet, de a te bajod ha elhitted, nekünk az ukrán tranzit a legjobb mert az egyenesen jön egy országon keresztül, nem pedig kerülővel több országon át.
Hát, oké.
Nyugati Pályát nem Te viszed véletlenül?

Ott tudják még ehhez hasonlóan megszakérteni a dolgokat, mint ez a válasz volt...
Hol hallottam a fentiekben feltett kérdésem, és az én bajom ha elhittem??! Az USA gyakorlatilag miután kért több résztvevő nyugat EU-s országot hogy hagyjon fel a NS 2 építésével, akár csak a területén való átengedésével és lepattant, már fenyegetett is mindenféle gazdasági retorzióval mindenkit aki részt vesz a buliban!

Uli, attól hogy letagadod a nyilvánvalót, nem leszel jobb vitapartner!

Nekünk meg az ukrán tranzit akkor lenne jobb, ha nem lennének megbízhatatlanok a haverjaid, meg éppen nem baszogatnák minden létező szarral a náluk lévő magyarokat!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát, oké.
Nyugati Pályát nem Te viszed véletlenül?

Ott tudják még ehhez hasonlóan megszakérteni a dolgokat, mint ez a válasz volt...
Hol hallottam a fentiekben feltett kérdésem, és az én bajom ha elhittem??! Az USA gyakorlatilag miután kért több résztvevő nyugat EU-s országot hogy hagyjon fel a NS 2 építésével, akár csak a területén való átengedésével és lepattant, már fenyegetett is mindenféle gazdasági retorzióval mindenkit aki részt vesz a buliban!

Uli, attól hogy letagadod a nyilvánvalót, nem leszel jobb vitapartner!

Nekünk meg az ukrán tranzit akkor lenne jobb, ha nem lennének megbízhatatlanok a haverjaid, meg éppen nem baszogatnák minden létező szarral a náluk lévő magyarokat!
Én nem tagadom, hogy az USA nem támogatja a NS2-t, mi sem támogatjuk, ezzel egyet értett Viktor is amikor a Donald barátjával megegyeztek ebben, bár lehet Donald az LNG-t ajánlotta a helyére, de nekünk még mindig az ukrán tranzit éri meg leginkább, nem a hosszabb és drágább alternatívák.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 555
113
Én nem tagadom, hogy az USA nem támogatja a NS2-t, mi sem támogatjuk, ezzel egyet értett Viktor is amikor a Donald barátjával megegyeztek ebben, bár lehet Donald az LNG-t ajánlotta a helyére, de nekünk még mindig az ukrán tranzit éri meg leginkább, nem a hosszabb és drágább alternatívák.

Azért simán kikerülöd a kínosabb kérdéseket.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
Dublőrre dublőrt?
https://kuruc.info/r/4/208791/
..
Egy hónapon belül másodszor "hozzák be a köztudatba" a dolgot.
Hmm...
..
6758
..
+
??????
:D:D:D:D:eek::eek::eek::eek:


Azért Nekem nem Annyira magától értetodo, hogy Annyira belso embere lenne a kremlben bármelyik szolgálatnak , hogy simán megmérgezik az elnokot, ahogy azt is erosen kétlem, hogy napok alatt talának egy 98%-ban megegyezo embert, az is kétséges Nekem, hogy ezt egyik kormánytag, miniszter, kapuor, Senki sem veszi észre, azt meg kb elképzelhetetlennek tartóm, hogy ne lenne az ó pozíciójában rendszeres ujlenyomat, retina, dns ellenorzés, így Szerintem ez fasság.
Valami lófax ország, lófax vezetojét, valami gazdasági vezeto, Esetleg muvészt helyettesítenek, azt talán lehetséges el tartóm, viszont teljesen értelmetlennek is.
Elképzelhetetlennek tartom, hogy a komplett Orosz katonai, rendori, államigazgatási vezetok nem vették volna észre, hogy nem ugyanaz az ember van ott, sem azt, hogy mindeki simán kollaborál az ellenséges ugynokkel.
Vicc.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Azért simán kikerülöd a kínosabb kérdéseket.
Ugyan úgy, ahogy valaki teszi ezt a nyugati pályán a facen! Értelmes, és felkészült partner, tök jó logikus érveléssel ha neki van igaza, védhető az álláspontja morálisan. Ahogy e kettő közül csak az egyik nincs meg, csúsztatja a témát, tereli neki előnyösebb vizekre, de válaszolni azt a kellemetlenre azért nem válaszol... Gyenge vita partner ellen jó stratégia, a gond ott van mikor Sir Kán az istennek sem akar Maugli után ugrani a vízbe...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Azért Nekem nem Annyira magától értetodo, hogy Annyira belso embere lenne a kremlben bármelyik szolgálatnak , hogy simán megmérgezik az elnokot, ahogy azt is erosen kétlem, hogy napok alatt talának egy 98%-ban megegyezo embert, az is kétséges Nekem, hogy ezt egyik kormánytag, miniszter, kapuor, Senki sem veszi észre, azt meg kb elképzelhetetlennek tartóm, hogy ne lenne az ó pozíciójában rendszeres ujlenyomat, retina, dns ellenorzés, így Szerintem ez fasság.
Valami lófax ország, lófax vezetojét, valami gazdasági vezeto, Esetleg muvészt helyettesítenek, azt talán lehetséges el tartóm, viszont teljesen értelmetlennek is.
Elképzelhetetlennek tartom, hogy a komplett Orosz katonai, rendori, államigazgatási vezetok nem vették volna észre, hogy nem ugyanaz az ember van ott, sem azt, hogy mindeki simán kollaborál az ellenséges ugynokkel.
Vicc.

Alapesetben igen. Szerintem is...
DE
Ahogy telnek-múlnak az évek és egyre "vadabb dolgok" történnek meg, én bizony néha már a saját szememnek sem hiszek.
(majd ha előállnak 7D hologrammos "fake-event" eseményekkel akkor leshetünk csak igazán)
Így teljes mértékben nem tudom kizárni sem, persze 1% kb.
..
Egyébként meg, ha lett volna csere, azt épp belülről tették meg, pont az FSB érdekében állhatott!
Gondolj csak bele! Egy vezér, aki sohasem válhat önjáróvá, sosem tesz kiszámíthatatlan manővereket mert "a miénk"!, az a legjobb
felállás a szolgálatok, a háttér számára!
..
Nézd meg amiket korábban linkeltem január 20-án.
Volt felesége is érdekeseket nyilatkozott, illetve a videó első része is igen érdekes...
..
Egyébként a hivatalos fősodratú hírekben is benne volt anno, hogy valami nem stimmel, ezt is linkeltem, CBS News asszem...
..
És amúgy meg nagy ember dublőre se először lenne a történelemben, lásd a remegő kezű Gustav Welert, mint Hitler hasonmását a háború végén,
akit a Stauffenberg-féle sikertelen merénylet után újítottak be, s aki azután 1945 áprilisában különösen jól jött...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 595
113
Ilyen dolgokat szivárogtatni annak érdeke, aki kimondottan bizalmatlanságot akar kelteni az emberekben. Bomlasztani akar.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ilyen dolgokat szivárogtatni annak érdeke, aki kimondottan bizalmatlanságot akar kelteni az emberekben. Bomlasztani akar.

De ma már az internet korában NEM TUDSZ bomlasztani! Vagy legalábbis nem így!
(minden csak a következő mémig/gegig hat, órákban mérhető legfeljebb csak, de az is CSAK HA a fősodratú mondja be)
..
Minél "meredekebb a lelepleződés", annál kevésbé van bármi hatása is!