A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Ezzel én tisztában vagyok. Arra gondoltam, hogy a tábornok "raktárkészletén" volt.
Maradjunk annyiban, hogy "nem néz ki jól", hogy a Magyar Honvédség Parancsnoka egy amerikai egyenruhában (hiába van a karján a magyar pajzs) fényképezteti magát - egy katonadiplomáciai úton!
Mert ne mondjuk, hogy nem lenne neki rendes 2015M-je!
Akármennyire kényelmes is az a nyomorult amerikai egyenruha, akkor is problémás. És hogy egyre jobban belegondolok, egyre inkább.
És most itt nem azzal van bajom, hogy nyalunk/nyalnánk az amerikaiaknak! (mert inkább nekik)
Még ha ajándékba is kapta akkor is meredek. Én pl. nem tudnám elképzelni, hogy mondjuk a dán/német/olasz/norvég hadsereg parancsnoka amerikai egyenruhában fényképezteti magát.
Ezt már felvetettem Böröndi kapcsán is a múltkor, és azt gondolom, hogy emellett nem kéne elmenni szó nélkül.
Ha idehaza nem jelenik meg a nemzeti ünnepen tűzoltó egyenruhában, akkor külföldön (ott meg különösen) sem kellene nélkülözni a saját egyenruháját.

Az nem eredeti gyakorló ami rajta van...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Én úgy "tanultam", hogy bárki civilen lehet magyar egyenruha, de onnantól kezdve, ha rákerül a magyar pajzs, csak valódi katona hordhatja. Ezt tudtommal törvény is rögzíti. (Tessék nyugodtan kioktatni, ha nem így van, de nekem most nincs kedvem utánanézni!)
Ez meg! A Magyar Honvédség Parancsnoka egy "replica" amerikai egyenruhában, magyar pajzzsal fényképezteti magát egy hivatalos katonapolitikai úton...
Túlbeszéltük! Tudom, hogy nem ettől lesz jobb hadseregünk...de hátha!
Ismered/ismeritek a véleményem az ügyről.
Csak mondom, hogy nekem a mai napig el van téve a soros rendfokozati parolim! :oops:
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Ezzel én tisztában vagyok. Arra gondoltam, hogy a tábornok "raktárkészletén" volt.
Maradjunk annyiban, hogy "nem néz ki jól", hogy a Magyar Honvédség Parancsnoka egy amerikai egyenruhában (hiába van a karján a magyar pajzs) fényképezteti magát - egy katonadiplomáciai úton!
Mert ne mondjuk, hogy nem lenne neki rendes 2015M-je!
Akármennyire kényelmes is az a nyomorult amerikai egyenruha, akkor is problémás. És hogy egyre jobban belegondolok, egyre inkább.
És most itt nem azzal van bajom, hogy nyalunk/nyalnánk az amerikaiaknak! (mert inkább nekik)
Még ha ajándékba is kapta akkor is meredek. Én pl. nem tudnám elképzelni, hogy mondjuk a dán/német/olasz/norvég hadsereg parancsnoka amerikai egyenruhában fényképezteti magát.
Ezt már felvetettem Böröndi kapcsán is a múltkor, és azt gondolom, hogy emellett nem kéne elmenni szó nélkül.
Ha idehaza nem jelenik meg a nemzeti ünnepen tűzoltó egyenruhában, akkor külföldön (ott meg különösen) sem kellene nélkülözni a saját egyenruháját.
Az MHPK Brit gyaksziban volt, amit az ö
nkéntes területvédelmi tarcsisoknak szereztek be.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 459
113
Az MHPK Brit gyaksziban volt, amit az ö
nkéntes területvédelmi tarcsisoknak szereztek be.
Az biztos nem!
Azon ferde zseb van a karon, nem egyenes. Valamint a mellrészen nem ferde zseb van.
A altábornagy ripstop anyagút hord, a brit inkurrencia meg nem az. Stb...
mb4a2187.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 534
72 524
113

A Kecskeméti Televíziót is meghívták a kihelyezett ülésre:


Elég sok benne a pontatlanság. Nem 16 H145M érkezik idén, nem Falconnal hozták haza és nem Kínából a koronavírus gyanús 7 embert stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Utasszállítóra?

Akár arra is. Repül mondjuk Asztanába, viszi a delegációt, de közben pont átrepül Románia felett és a SAR-rel szétnéz kicsit, stb. A kereskedelmi műholdak képei, mint a Google maps-en, nem rosszak, de nagy a lag. Épp most néztem rá az aranyosgyéresi légibázisra, de még zöldell a táj, tehát minimum fél éves a műholdkép.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
F-35 el? Én kihagynám az F-35 öt. Inkább 2035-40 től már úgyis 6 gen gépek és Mi. Viszont addigra ha így haladunk egy-két gazdasági krízis minimum lesz a pakliban. Akkor meg minden bizonnyal ugrik a cseh álom.


2035-40-től szerintem még az amcsiknak is max IOC-státuszban lesz a "6. generáció". F-35 protó/tech demó 2000-ben repült először és a gépen még most is van mit csiszolni bőven.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Korábban vita tárgyát képezte a GDP arányos védelmi kiadásokra vonatkozó kommunikált és valóságos tény adatok közti különbség. A Magyar Államkincstár honlapján érdekes adatsort találtam 2020-ig, Az F02 sort nézzétek.
http://www.allamkincstar.gov.hu/files/funkcionális mérlegek/GDP arányos kiadások_3.pdf
Négy év alatt meg kell duplázni a HM költségvetést, hogy 2024-ig teljesítsük a célt. Kicsit azt érzem egyre progresszívebben kell megvalósítani a finanszírozást, magyarul mindent 24-26 ban kell majd kifizetni.
Más szemszögből 2014 (a 2 %-os védelmi kiadás ismételt vállalása) óta 0,7 % -ról hat év alatt mindössze 1,1 %-ra tudtuk növelni a részarányt....:(