[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 033
113
Érdekes adat egy elemzésben:
.
“During the second half of July 2018, the Tors in Syria destroyed seven UAVs with nine missiles,” the source continued. “In August 2018, the Tors detected and shot down another eight UAVs, expending a total of nine rockets. In the period from April to October 2018, the Tor-M2U complexes in Syria shot down 80 air targets, with an efficiency of 80 percent.”
.
“Meanwhile, the efficiency of the Pantsir-S1 during the same period was only 19 percent.”
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Bleroka

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 033
113
Érdekes adat egy elemzésben:
.
“During the second half of July 2018, the Tors in Syria destroyed seven UAVs with nine missiles,” the source continued. “In August 2018, the Tors detected and shot down another eight UAVs, expending a total of nine rockets. In the period from April to October 2018, the Tor-M2U complexes in Syria shot down 80 air targets, with an efficiency of 80 percent.”
.
“Meanwhile, the efficiency of the Pantsir-S1 during the same period was only 19 percent.”
.
.
“In Syria, it turned out that the Pantsir was practically incapable of detecting low-speed and small-sized targets, which include military UAVs. At the same time, the complex regularly recorded false targets—large birds flying around the base—rather confusing the operators.”
.
"the Pantsir performed poorly against drones compared to the older and more expensive Tor-M2U missile system."
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 033
113
“In a real combat situation, the Pantsir does not justify the hopes placed on it,” the source explained. “On July 1, [2018], the first drone attack occurred, and three drones from the group were able to fly up to the Russian base and drop nine makeshift explosive devices. Immediately after the start of the attack, the Tor-M2U crew detected the targets and destroyed four drones with five ground-guided missiles at altitudes between 2.5 and three kilometers. Another three drones were shot down by the Pantsir-S1, but it used 13 missiles to do so.”
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 642
45 947
113
“In a real combat situation, the Pantsir does not justify the hopes placed on it,” the source explained. “On July 1, [2018], the first drone attack occurred, and three drones from the group were able to fly up to the Russian base and drop nine makeshift explosive devices. Immediately after the start of the attack, the Tor-M2U crew detected the targets and destroyed four drones with five ground-guided missiles at altitudes between 2.5 and three kilometers. Another three drones were shot down by the Pantsir-S1, but it used 13 missiles to do so.”
Többször lehetett róla olvasni már, hogy a Tor rendszer jobban bevált a valós harcban, mint a Pantsir, pláne kisméretű célok ellen, pontosan ahogy a korábban általad belinkelt dolgok miatt: Kis sebességű és radar reflexiójú drónokat nehezen deríti fel, sokszor ha fel is derít valamit, bedobja céljelnek a nagyobb madarakat, azok csoportjait. Nem erre van. A Pantsir egy repülőgépet/helikoptert költséghatékonyan tud támadni, filléres rakétái miatt, viszont drónokra nyilván valóan nincs optimalizálva.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 173
12 308
113
.
.
“In Syria, it turned out that the Pantsir was practically incapable of detecting low-speed and small-sized targets, which include military UAVs. At the same time, the complex regularly recorded false targets—large birds flying around the base—rather confusing the operators.”
.
"the Pantsir performed poorly against drones compared to the older and more expensive Tor-M2U missile system."



valamit elqurtak a szoftverben
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Leonidas

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 445
7 172
113
Egyenlőre nem sikerült hírt találni a tegnap állítólag Aleppo felett lelőtt török drónrólű.


nekem a tegnap esti hírek kapcsán úgy tűnik hogy kacsacsor olvtárs posztja a leginkább releváns
miszerint a törökök teleszarják a harci kedvet ápoló álhírekkel a twittert, nagyjából semmi nem került később megerősítésre
a lelőtt török drónok se
lehet érdemes hírek ügyében maradni a livuamapos vonalnál mert ott valaki legalább megpróbálja ha nem is teljes sikerrel de kiszelektálni azokat a híreket amelyeknek van valamiféle valóságalapjuk
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 642
45 947
113
nekem a tegnap esti hírek kapcsán úgy tűnik hogy kacsacsor olvtárs posztja a leginkább releváns
miszerint a törökök teleszarják a harci kedvet ápoló álhírekkel a twittert, nagyjából semmi nem került később megerősítésre
a lelőtt török drónok se
lehet érdemes hírek ügyében maradni a livuamapos vonalnál mert ott valaki legalább megpróbálja ha nem is teljes sikerrel de kiszelektálni azokat a híreket amelyeknek van valamiféle valóságalapjuk
Össze vissza kambázik mindenki, nyilván azért hogy a saját morált az egekbe repítse. Egy lekapott török drónt lehetett látni pár napja, a második állítólagosról semmit nem láttam még én sem. A törökök által közzétett dróntámadás áldozatok közül a Pantsir nagy valószínűséggel kamu, de az biztos hogy elég fájó MBT, SPG és élőerő veszteséget okoztak a Tigris elit SAA erőknek, köztük több vezetőt is likvidálva.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 553
5 169
113
Hát ezek a török drónok K....va nagyok. Úgy hogy az oroszok megint szart adtak a szíreknek el. Most meg mossdanak, meg megdumáljuk. Az irániak 100 évvel gondolkozásban előbre vannak. Nekik már van uav vadász uavjuk is.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and gacsat

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Elemzés linkje persze 3 egymás utáni postodban sincs sehol, csak reklamálsz... :rolleyes::D:D:cool: De idézgetsz és postolgatsz belőle... Ez így rendben van ? :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D (csak kérdezem :))
Érdekes adat egy elemzésben:
.
“During the second half of July 2018, the Tors in Syria destroyed seven UAVs with nine missiles,” the source continued. “In August 2018, the Tors detected and shot down another eight UAVs, expending a total of nine rockets. In the period from April to October 2018, the Tor-M2U complexes in Syria shot down 80 air targets, with an efficiency of 80 percent.”
.
“Meanwhile, the efficiency of the Pantsir-S1 during the same period was only 19 percent.”
.
.
“In Syria, it turned out that the Pantsir was practically incapable of detecting low-speed and small-sized targets, which include military UAVs. At the same time, the complex regularly recorded false targets—large birds flying around the base—rather confusing the operators.”
.
"the Pantsir performed poorly against drones compared to the older and more expensive Tor-M2U missile system."
“In a real combat situation, the Pantsir does not justify the hopes placed on it,” the source explained. “On July 1, [2018], the first drone attack occurred, and three drones from the group were able to fly up to the Russian base and drop nine makeshift explosive devices. Immediately after the start of the attack, the Tor-M2U crew detected the targets and destroyed four drones with five ground-guided missiles at altitudes between 2.5 and three kilometers. Another three drones were shot down by the Pantsir-S1, but it used 13 missiles to do so.”
Na... szóval akkor... szerintem "fékezzél" egy kicsit... :rolleyes::) (a linkeket meg sose felejtsd el a idézel és hivatkozol valamire, legfeljebb csak akkor, ha nagyon közismert a forrás és amit mondetak, de ez esetben egy szikrát sincs ez így)

Szóval... A Pantsir rendszert NEM amatőr terroristák által játék és modell gépekre szerelt "drónok ellen fejlesztették ki, hanem reguláris hadseregek közti kis és közepes rakéták, drónok, repülők, helikopterek ellen. Ez az egész játékhadsereg elleni használat egy vicc, és a kényszer szülte. Nem is csoda, ha rosszul teljesített. Egy 300 USD-s játék drónokra lövöldözni 10-20 ezer USD dolláros rakétákkal egy katasztrófa, de te ezt várnád el tőlük. A probléma eleve pár évvel ezelőtt vetődött fel, bár én tudtam volna készíteni mára 6 évvel ezelőtt automata, előre programozott, akár 100km hatótávolságú, GPS technológiával viszonylag pontos találatot elérő drónt. Csak az a helyzet, hogy én nem foglalkoztam soha ilyennel, ezek meg csak pár éve jöttek rá, azóta probléma. (egyébként ezt rajtam kívül 6 éve akár tízezren is meg tudták volna tenni, csakhogy a modellezők nem gengszterek, nem voltak, és nem is lesznek azok) Szóval amit elvársz a Pantsir-tól, az irreális, és árban is az. Amúgy fejlesztik, ezek már NEM a 2 évvel ezelőtti Pantsir rendszerek. Itt már minden algoritmusok alapján napokon belül átírható. Még a kályhacsövek is ilyenek már manapság. A Tor-M2U-t emlegetni a játék-drónok ellen meg egyszerűen nevetséges !!!! :D:D:D:D:D Ki az a bolond, aki 40000 USD-s rakétákkal fog lödözdni egy 300 USD-s átalakított játék drónra ??? :rolleyes: :D:D:D persze a probléma ismert, és fejlesztik a megoldásokat, de nem ez az, amiket te és mások elvárnának. :) Amúgy a vaskupolánál is ugyan ezek problémák vannak, az egyszerű rakéták megsemmisítésére 40000 USD-s rakétákat kell ellődözniük !!!! Ott is fejlesztik a megoldásokat, de egyenlőre kénytelenek a drága rakétákkal lödözni, bármivel is támadnak, és bármennyire is deficites. Ugyan abban a helyzetben vannak, mint az oroszok. Hiába fejlesztettek izraeli cégek drónvadász rendszereket, amiket a nagy repülőterek sorra vesznek az utóbbi 1,5 - 2 évben, a vaskupolánál egyenlőre nem tudják kiváltani a drága rakétákat. Amúgy a brit hadsereg is vett 3 ilyen új drónvadász rendszert a települő egységeinek, darabja 7 millió USD, a fenntartás, az opciós megsemmisítő rendszerek nem tudom mit tesznek rá az árra, mert ez csak az alap. (ööö... nem szándékozok katonai tábort üzemeltetni, így nem igazán érdekelt a téma :rolleyes::), csak ismerem a fejlesztéseket, mert követem a technológiákat, ezt is)
nekem a tegnap esti hírek kapcsán úgy tűnik hogy kacsacsor olvtárs posztja a leginkább releváns
miszerint a törökök teleszarják a harci kedvet ápoló álhírekkel a twittert, nagyjából semmi nem került később megerősítésre
a lelőtt török drónok se
lehet érdemes hírek ügyében maradni a livuamappos vonalnál mert ott valaki legalább megpróbálja ha nem is teljes sikerrel de kiszelektálni azokat a híreket amelyeknek van valamiféle valóságalapjuk
Releváns híreket a hivatalos helyekről lehet hozni, így hoztam én is a forrás-megjelölt cikket a linkkel a líbiai török harci drón befuccsolásról. Szíriában a SANA által jegyezett, a hadügyminisztérium által jegyzett, és az Al-Masdar híreket lehet elsődlegesen relevánsnak tekinteni. A "térkép" hírei általában pontosak, de nem mindig. Azt nem szabad alapnak tekinteni, hiába is mondod ezt. Felejtsd el. :) A törököknél viszont az állam hírei Erdogan nagy szájával együtt sokszor alapból dezinformációk, fenyegetések, hőbörgések, amikből sokszor semmi sem lesz. Példa ??? 2019 október, Erdogan, hivatalos beszédből idézve - "nem megyek Trumphoz tárgyalni, csak Putyinhoz"... Aztán elment tárgyalni Trumphoz amerikába !!!!!!! :rolleyes::D:D:D:D:D Kb ennyire lehet hinni a török szultánnak és a brigádjának.:)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 033
113
Többször lehetett róla olvasni már, hogy a Tor rendszer jobban bevált a valós harcban, mint a Pantsir, pláne kisméretű célok ellen, pontosan ahogy a korábban általad belinkelt dolgok miatt: Kis sebességű és radar reflexiójú drónokat nehezen deríti fel, sokszor ha fel is derít valamit, bedobja céljelnek a nagyobb madarakat, azok csoportjait. Nem erre van. A Pantsir egy repülőgépet/helikoptert költséghatékonyan tud támadni, filléres rakétái miatt, viszont drónokra nyilván valóan nincs optimalizálva.
.
.
Elvileg nem az van, hogy a Pancirnak pont tudnia kéne kisméretű célokat is elkapni? Pl az egyik kitűzött célja az volt, hogy S-300/400 mellé telepitik, hogy kapja el a HARM rakétákat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 033
113
Elemzés linkje persze 3 egymás utáni postodban sincs sehol, csak reklamálsz... :rolleyes::D:D:cool: De idézgetsz és postolgatsz belőle... Ez így rendben van ? :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D (csak kérdezem :))



Na... szóval akkor... szerintem "fékezzél" egy kicsit... :rolleyes::) (a linkeket meg sose felejtsd el a idézel és hivatkozol valamire, legfeljebb csak akkor, ha nagyon közismert a forrás és amit mondetak, de ez esetben egy szikrát sincs ez így)

Szóval... A Pantsir rendszert NEM amatőr terroristák által játék és modell gépekre szerelt "drónok ellen fejlesztették ki, hanem reguláris hadseregek közti kis és közepes rakéták, drónok, repülők, helikopterek ellen. Ez az egész játékhadsereg elleni használat egy vicc, és a kényszer szülte. Nem is csoda, ha rosszul teljesített. Egy 300 USD-s játék drónokra lövöldözni 10-20 ezer USD dolláros rakétákkal egy katasztrófa, de te ezt várnád el tőlük. A probléma eleve pár évvel ezelőtt vetődött fel, bár én tudtam volna készíteni mára 6 évvel ezelőtt automata, előre programozott, akár 100km hatótávolságú, GPS technológiával viszonylag pontos találatot elérő drónt. Csak az a helyzet, hogy én nem foglalkoztam soha ilyennel, ezek meg csak pár éve jöttek rá, azóta probléma. (egyébként ezt rajtam kívül 6 éve akár tízezren is meg tudták volna tenni, csakhogy a modellezők nem gengszterek, nem voltak, és nem is lesznek azok) Szóval amit elvársz a Pantsir-tól, az irreális, és árban is az. Amúgy fejlesztik, ezek már NEM a 2 évvel ezelőtti Pantsir rendszerek. Itt már minden algoritmusok alapján napokon belül átírható. Még a kályhacsövek is ilyenek már manapság. A Tor-M2U-t emlegetni a játék-drónok ellen meg egyszerűen nevetséges !!!! :D:D:D:D:D Ki az a bolond, aki 40000 USD-s rakétákkal fog lödözdni egy 300 USD-s átalakított játék drónra ??? :rolleyes: :D:D:D persze a probléma ismert, és fejlesztik a megoldásokat, de nem ez az, amiket te és mások elvárnának. :) Amúgy a vaskupolánál is ugyan ezek problémák vannak, az egyszerű rakéták megsemmisítésére 40000 USD-s rakétákat kell ellődözniük !!!! Ott is fejlesztik a megoldásokat, de egyenlőre kénytelenek a drága rakétákkal lödözni, bármivel is támadnak, és bármennyire is deficites. Ugyan abban a helyzetben vannak, mint az oroszok. Hiába fejlesztettek izraeli cégek drónvadász rendszereket, amiket a nagy repülőterek sorra vesznek az utóbbi 1,5 - 2 évben, a vaskupolánál egyenlőre nem tudják kiváltani a drága rakétákat. Amúgy a brit hadsereg is vett 3 ilyen új drónvadász rendszert a települő egységeinek, darabja 7 millió USD, a fenntartás, az opciós megsemmisítő rendszerek nem tudom mit tesznek rá az árra, mert ez csak az alap. (ööö... nem szándékozok katonai tábort üzemeltetni, így nem igazán érdekelt a téma :rolleyes::), csak ismerem a fejlesztéseket, mert követem a technológiákat, ezt is)

Releváns híreket a hivatalos helyekről lehet hozni, így hoztam én is a forrás-megjelölt cikket a linkkel a líbiai török harci drón befuccsolásról. Szíriában a SANA által jegyezett, a hadügyminisztérium által jegyzett, és az Al-Masdar híreket lehet elsődlegesen relevánsnak tekinteni. A "térkép" hírei általában pontosak, de nem mindig. Azt nem szabad alapnak tekinteni, hiába is mondod ezt. Felejtsd el. :) A törököknél viszont az állam hírei Erdogan nagy szájával együtt sokszor alapból dezinformációk, fenyegetések, hőbörgések, amikből sokszor semmi sem lesz. Példa ??? 2019 október, Erdogan, hivatalos beszédből idézve - "nem megyek Trumphoz tárgyalni, csak Putyinhoz"... Aztán elment tárgyalni Trumphoz amerikába !!!!!!! :rolleyes::D:D:D:D:D Kb ennyire lehet hinni a török szultánnak és a brigádjának.:)


https://nationalinterest.org/blog/buzz/does-russias-anti-drone-pantsir-s1-system-even-work-91251

Nem gondolom, hogy sima kamublog, persze elfogult bárki lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 553
5 169
113
Ezek nem 300 dolláros drónok, legalább is a török. A költség elemzés teljesen hibás, mert nem a drón árát kell nézni hanem az általa okozott kárt.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 033
113
bár én tudtam volna készíteni mára 6 évvel ezelőtt automata, előre programozott, akár 100km hatótávolságú, GPS technológiával viszonylag pontos találatot elérő drónt
.
.
OFF.
.
Saját fotók, saját épités. Thomas Scherrer LR UHF rádió, GPS+Glonass navigáció, fed.computer, robotpilóta, kb max 150km/h repülési sebesség.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=203vi_pit05.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=707vi_pit03.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=761vi_pit02.jpg
Földi állomás még csak 80% kész,de már szépen forgatta az antennákat a gép poziciója felé, meg válogatott a bejövő két videocsatorna között.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
.
.
Elvileg nem az van, hogy a Pancirnak pont tudnia kéne kisméretű célokat is elkapni? Pl az egyik kitűzött célja az volt, hogy S-300/400 mellé telepitik, hogy kapja el a HARM rakétákat.
Egy HARM-rakéta és ezek a drónok teljesen más sebesség-kategória, lehet hogy ami a HARM ellen tökéletes lenne annak a programja a drónt mint céljelet "eldobja", kiszelektálja a töredéknyi sebesség miatt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Érdekes, hogy Irán és Törökország között nincs olyan látható feszültség.
A török-iráni határvidék mindkét oldalán nagyjából ugyanaz a lakosság: kurdok!! Ugyanazok a problémák mindkét államnak a saját kurdjaikkal, így könnyebben szót értenek. Majd ha az kerül szóba hogy melyik legyen az iszlám világ VEZETŐ HATALMA, akkor majd ők is összerúghatják a patkót - mint ahogy Jemenben a szaúdiakkal már sikerült.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 173
12 308
113
.
.
OFF.
.
Saját fotók, saját épités. Thomas Scherrer LR UHF rádió, GPS+Glonass navigáció, fed.computer, robotpilóta, kb max 150km/h repülési sebesség.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=203vi_pit05.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=707vi_pit03.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=761vi_pit02.jpg
Földi állomás még csak 80% kész,de már szépen forgatta az antennákat a gép poziciója felé, meg válogatott a bejövő két videocsatorna között.

Ez egy új közepes jó autó ára:) meg több ezer órás élvezkedés reménykedés, meg élvezkedés ha repül:)
VR- en nézed ahogy repülsz vagy csak veszed?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 445
7 172
113
valaki leszedett valamit manpaddal
a twitterhírek szerint nem tudni hogy l39 su22 vagy su24, csak azt véli mindenki tudni hogy valami szír