A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Én reménykedem legalább abban, hogy ha a nagy beszerzések eltolódnak esetleg személyi felszerelésre esetleg így folyik egy kicsi, főleg ha fokozni kell a jelenlétet a lakosság között.

Pont erre gondoltam én is, meg hogy a honvédség így is létszámgondokkal küzd, ahogy a rendőrség is, hogyan lesz ember mindenhova? Így is egyre több katona kell a határra megint ment +300 gondolom a rendőrök kiváltására főleg, de már katonák vannak a szlovák és az osztrák határon is, mellette a városi járőrözések, igaz egyenlőre csak ahol van laktanya, de pl Körmendre ma jött újabb 10 katona, már 30-an vannak akik a határon segítenek a rendőröknek, ha kijárási tilalom lesz, még ha csak részleges is, oda is a honvédséget fogják bevonni mert egyszerűen nincs elég rendőr, a polgárőrséget meg inkább hagyjuk, bár tisztelet a kivételnek! És akkor még közben missziós váltás felkészülés, készenlét, esetleg gyakorlatok stb...

Én azt látom a honvédség valamiért kiemelten fontos Orbánnak, migránsválságnál és most is rögtön a katonákat vezényelték az utcákra tehát számolnak velük, katonai irányítótörzsek a cégeknél stb...Ha a nagyobb beszerzések csúsznak is, de mindent nem fognak törölni és ugye nem tudjuk mit írtak eddig alá, ami nem lett bejelentve... De hálát adhatunk az égnek, hogy a PZH-k és a LEO-k már tuti, hogy meg fognak érkezni, ahogy a helikopterek is, szerencsére nem hagytunk mindent a Z2026 végére!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Pont erre gondoltam én is, meg hogy a honvédség így is létszámgondokkal küzd, ahogy a rendőrség is, hogyan lesz ember mindenhova? Így is egyre több katona kell a határra megint ment +300 gondolom a rendőrök kiváltására főleg, de már katonák vannak a szlovák és az osztrák határon is, mellette a városi járőrözések, igaz egyenlőre csak ahol van laktanya, de pl Körmendre ma jött újabb 10 katona, már 30-an vannak akik a határon segítenek a rendőröknek, ha kijárási tilalom lesz, még ha csak részleges is, oda is a honvédséget fogják bevonni mert egyszerűen nincs elég rendőr, a polgárőrséget meg inkább hagyjuk, bár tisztelet a kivételnek! És akkor még közben missziós váltás felkészülés, készenlét, esetleg gyakorlatok stb...

Én azt látom a honvédség valamiért kiemelten fontos Orbánnak, migránsválságnál és most is rögtön a katonákat vezényelték az utcákra tehát számolnak velük, katonai irányítótörzsek a cégeknél stb...Ha a nagyobb beszerzések csúsznak is, de mindent nem fognak törölni és ugye nem tudjuk mit írtak eddig alá, ami nem lett bejelentve... De hálát adhatunk az égnek, hogy a PZH-k és a LEO-k már tuti, hogy meg fognak érkezni, ahogy a helikopterek is, szerencsére nem hagytunk mindent a Z2026 végére!
A legtöbb gyakorlat és kiképzés el lett halasztva.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Ott ül mellette a szabó, (gondoloma felesége, az előbb írta)
ÓÓÓ, az asszony, értem. Az más.
De te ezt honnan tudod???:rolleyes:
Emésszétek amit írtam.
Földrajzos végzettséggel is találkoztam már olyan olyan földrajztanárral, hogy azt mondta, hogy vulkáni hamu, nem pedig vulkáni por.
Na jó elengedtem ezt a dolgot.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
ÓÓÓ, az asszony, értem. Az más.
De te ezt honnan tudod???:rolleyes:
Emésszétek amit írtam.
Földrajzos végzettséggel is találkoztam már olyan olyan földrajztanárral, hogy azt mondta, hogy vulkáni hamu, nem pedig vulkáni por.
Na jó elengedtem ezt a dolgot.
Hát elmondom, hogy van ismerősöm gyára.
Van kb 40 db varrónő végzettségű munkása nagyjából.
ehhez társul 5-6 szabó és végezetül 2 ruhamérnök.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A legtöbb gyakorlat és kiképzés el lett halasztva.


Mondjuk ezt sejtettem valahol, az amcsik is hazamentek idő előtt Európából.
De így is egyre több helyre kell egyre nagyobb számban katona, amikor alapból nagy a békebeli létszámhiány is, ezért nem tudom elképzelni, hogy most hirtelen elvágnak minden fejlesztést, persze biztos lesz ami csúszni fog...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Mondjuk ezt sejtettem valahol, az amcsik is hazamentek idő előtt Európából.
De így is egyre több helyre kell egyre nagyobb számban katona, amikor alapból nagy a békebeli létszámhiány is, ezért nem tudom elképzelni, hogy most hirtelen elvágnak minden fejlesztést, persze biztos lesz ami csúszni fog...
Figyelj ha gebasz van nincs kiképzés. Se gyakorlat. Ennyi.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Hát nemtudom ki mennyire optimista,de én nagyon nem.A gazdaság nem közellátást végző része padlót fogott.Tegnap du. tempomattal mentem a londoni körgyűrűn.Ma de. ugyanigy az antwerpenin.Felére esett a kamionforgalom,pkw meg szinte elhanyagolható.Ha ez egy hónapnál tovább igy marad,annak is örülhetünk,hogy ha nem omlik össze az egész qrva gazdasági rendszer....Nagy a szar.És ezt vegye mindenki komolyan.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Hát nemtudom ki mennyire optimista,de én nagyon nem.A gazdaság nem közellátást végző része padlót fogott.Tegnap du. tempomattal mentem a londoni körgyűrűn.Ma de. ugyanigy az antwerpenin.Felére esett a kamionforgalom,pkw meg szinte elhanyagolható.Ha ez egy hónapnál tovább igy marad,annak is örülhetünk,hogy ha nem omlik össze az egész qrva gazdasági rendszer....Nagy a szar.És ezt vegye mindenki komolyan.
Egyértelmű. Ugyan azt látom én is amit Te! Én 2 hónapot adok kb. és reccs.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Hát nemtudom ki mennyire optimista,de én nagyon nem.A gazdaság nem közellátást végző része padlót fogott.Tegnap du. tempomattal mentem a londoni körgyűrűn.Ma de. ugyanigy az antwerpenin.Felére esett a kamionforgalom,pkw meg szinte elhanyagolható.Ha ez egy hónapnál tovább igy marad,annak is örülhetünk,hogy ha nem omlik össze az egész qrva gazdasági rendszer....Nagy a szar.És ezt vegye mindenki komolyan.

Nem fogják hagyni inkább azt mondják,hogy a veszélyeztetett korosztály marad otthon a tőbbieknek irany dolgozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Nem fogják hagyni inkább azt mondják,hogy a veszélyeztetett korosztály marad otthon a tőbbieknek irany dolgozni.
A vége ez lesz szerintem is. Szépen szabi elfogy tavasszal, azt utána kis kivárás, ha sehol semmi gyógymód, mars vissza termelni. Az időseket, gyengéket ez esetben be kell majd áldozni nagy százalékban, vagy a fiatalok is éhenhalnak! Ne legyen igazam!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467
T

Törölt tag 467

Guest
Nem fogják hagyni inkább azt mondják,hogy a veszélyeztetett korosztály marad otthon a tőbbieknek irany dolgozni.
Na, hát eljutottunk a reális végkifejletig. Ez így - járvány ide vagy oda- NEM maradhat. Előbb-utóbb mindennek ellenére el kell kezdeni a normális életet, hogy a gazdaság működhessen.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti