Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hát ha igaz, jópofa ez is :D! Megmondom őszintén, ezeket már le sem ellenőrzöm, de a delfines kamu után ezt sem tudom igaz-e, itt már mindenki és MINDENBEN hazudik :D!
Mondjuk azt nehezebb lenne hamisítani, amikor Róma utcáin videoznak sétáló vadkacsa családokat, mert ott a háttér a belváros. De kikeresem neked azt a hírt. Én nem linkeltem sehová.

Amúgy Fennek rátapintott a lényegre, hogy a városokban etetik a madarakat, ezért egyesek ráálltak erre a táplálékra, most meg éheznek, mert nem eteti őket senki. Velencében is majdnem megettek egy egy embert, aki kimerészkedett valamelyik térre. Szabályosan megtámadták kaja reményében, mert éheznek. Tehát sok helyen függőségben vannak a vadon élő állatok az embertől.

Na emlékeztem rá, és kikerestem neked a vadkacsákat. A cikkben nem esett le nekik a megoldás mint Fennek-nek, hogy éheznek, azért keresik az emberek társaságát. Az élelem az emberrel is összeköttetésben áll a számukra. Itt egy Firenzei gyógyszertárba sétáltak el a kacsák.
https://youmedia.fanpage.it/gallery...94?photo=5e91c969e4b039dcddd07598&noshow=true

Torino - az autósok segítik be a kiskacsákat egy szökőkútba. Ezek se jöttek rá, hogy tulajdonképpen az éhezésük miatt van ez a nagy vándorlás. Arra nem emlékszem azt hol láttam, ahol a téren a madarak lepték el az embert, mert éheznek, senki nem eteti őket, mint eddig. Ez a link videos, mellette egy kis szöveggel.
https://youmedia.fanpage.it/video/aa/XpuCVeSwC6RKTiuU

Ezen a linken csak egy kép van, na ezen sétálnak Róma belvárosában a vadkacsák a kiskacsáikkal. Itt sem jöttek rá, hogy éheznek, azért indultak útnak, pedig a cikk végén írnak a sirályokról, meg a lakott helyeken a kukákat fosztogató vaddisznókról, tehát itt már képbe került az élelem is. Hiába, az emberek nagy-része messze eltávolodott a természettől, leginkább a városlakók között fordul elő ez a dilettantizmus, persze nem mindenki féleszű ott sem. :)
https://roma.fanpage.it/mamma-anatra-e-i-suoi-piccoli-a-spasso-sul-lungotevere-a-roma/

Ez ugyan az a vadkacsa család, csak itt egy videon mutatják őket. Persze arról hogy éheznek és azért kódorognak a szerencsétlenek itt sem esik egy szó sem !!!
https://youmedia.fanpage.it/video/aa/XoH-T-SwlMKQOHsa
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 076
32 578
113
Na fasza, eddig én meg vidáman mikróztam/főztem mindent :D, hogy 60 fokon úgy is nyekk a cocának :p!


Tudtommal nincs bizonyíték élelmiszeren keresztüli fertőzésre. A koronavírus légúti fertőzés, oda kell eljutnia valamilyen módon, persze elvileg a kajáról is bejuthat a szájon át.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na fasza, eddig én meg vidáman mikróztam/főztem mindent :D, hogy 60 fokon úgy is nyekk a cocának :p!
80 C minimum az új határ, kb. 1 órán át + az átmelegedési idő. Kell gyártani egy melegítő szerkezetet. (hagyományos villanyégő + egy kartondoboz, az egész család maszk készlete is beleférhet, akár napi 3 maszk fejenként - ha kell akkor segítek, ez az én szellemi alkotásom, nem "ollózott" ;))
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 146
113
Tudtommal nincs bizonyíték élelmiszeren keresztüli fertőzésre. A koronavírus légúti fertőzés, oda kell eljutnia valamilyen módon, persze elvileg a kajáról is bejuthat a szájon át.
Olyan termékeket is vettem EDDIG, amik főzhetőek - mikrózhatóak és nincsenek vákum fóliázva.

Eddig.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 548
45 146
113
Olyan termékeket is vettem EDDIG, amik főzhetőek - mikrózhatóak és nincsenek vákum fóliázva.

Eddig.
Nem kivitelezhető mindennél hogy megpucolod, lemosod vegyszerrel, vagy melegíted egy órát 80C-on.

Innentől akkor fóliázott szarok. Nem vagyok túlságosan befeszülve a vírus miatt, de ha ha pár perces 60C nem elég, akkor ezt a melegítős megoldást elvetem, és ahol lehet kisebb kockázatú terméket veszek innentől. Ebben nekem ennyi van.

Ha meg meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.

Csak lehetőleg még az elején, amíg van szabad gép :p !
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Meg az adrenochrome piac is!
Meg a szervkereskedelem piac is!
Meg a gyerekprostitúció piac is!
..
Az Operation Coronavirus pozitív hozadékai!
Nem hinném sajnos, mert ezek amúgy is teljes sötétben zajlanak, és csak pénzkérdés a hálózatok fenntartása. A drog "lakossági" piacra megy, ott számíthat a kijárasi korlátozás, míg az általad felsorolt "iparágak" egy nagyon zárt privát rendszerben zajlanak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem kivitelezhető mindennél hogy megpucolod, lemosod vegyszerrel, vagy melegíted egy órát 80C-on.
Öööö... én csak a maszkokról beszéltem. A többire nem érvényes a melegítős fertőtlenítő doboz, KIZÁRÓLAG a maszkokra ! ;) (vegyszer és roncsolás mentes, ettől elvileg nem romlik a szűrőképessége, ha vigyáznak rá és nem gyűrögetik, elvileg 15-20 alkalmat ki kell hogy bírjon lényeges szűrőképesség romlás nélkül)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 146
83 738
113
667528.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 312
34 058
113
Nem kivitelezhető mindennél hogy megpucolod, lemosod vegyszerrel, vagy melegíted egy órát 80C-on.

Innentől akkor fóliázott szarok. Nem vagyok túlságosan befeszülve a vírus miatt, de ha ha pár perces 60C nem elég, akkor ezt a melegítős megoldást elvetem, és ahol lehet kisebb kockázatú terméket veszek innentől. Ebben nekem ennyi van.

Ha meg meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.

Csak lehetőleg még az elején, amíg van szabad gép :p !
Olyan termeket kell venni ami beget :) ha mar elmult husvet.a sisnyajat mar levagtak./
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Vasárnap (tegnap) Torinóban kitört a cirkusz, több tucatnyian mentek neki a rendőröknek. Állítólag 2 ember lopott, és azon tört ki a balhé, de én ebben nem lennék olyan biztos. A lényeg, hogy nagy balhé volt. Összesen 6 embert letartóztattak. Rengeteg rendőrt vezényeltek ki. Persze a kijárási tilalom miatti tiltakozás is belejátszott állítólag, hogy ekkora balhé lett.
Torino, káosz egy rablás után: tucatnyi ember az utcán a rendőrség ellen, 6 letartóztatás
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 076
32 578
113
Légúton, látószerven és emésztőrendszeren át terjed az eddigiek szerint.

Az, hogy emésztőrendszeren át is terjed, február 2-án jelent meg kínai forrásokra hivatkozva. Nyugaton viszont ma is az a hivatalos álláspont, hogy nincs bizonyíték rá, hogy kajával fertőzött volna eddig.