Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Egyrészt a 0.1% jó eséllyel nem igaz.

Másrészt, tedd oda a "jó cikk" mellé azt is, hogy NYC-ben hűtőkamionokba pakolják a halottakat.

Nincs itt valahol egy apró ellentmondás?

Őszintén megvallva bennem már kiégett a biztosíték a koronavírussal és az itteni vitával kapcsolatban, de egy dolog mindig felbosszant: amikor valaki elmagyarázza, hogy nincs itt semmi baj, hajrá, engedjük el a gyeplőt.

Magam sem vagyok a veszélyeztetett korcsoportban, de vannak rokonaim akik igen. Az a véleményem, hogy előbb utóbb sajos át kell majd esniük a víruson. De nagyon nem mindegy, hogy az egészségügy milyen állapotban lesz amikor ez megtörténik. A kórház folyósóján fognak feküdni vagy a lehető legjobb ellátást kapják amit a technika / orvostudomány lehetővé tesz?

Ha nem érted azt, hogy van egy védendő része a társadalomnak, és értük tesszük azt amit teszünk, akkor baj van.

Mert ez az igazi "fasiszta" hozzáállás: én vagyok fontos, amíg nekem nincs bajom, addig nem érdekel az egész.

Én egy olyan társadalomban szeretnék élni, amely mindent megtesz az idős tagjaiért.

Azt hiszem ezzel a magyarok többsége így van. Akinek nem tetszik, menjen olyan helyre, ahol az élet nem számít. Ja, és ne reklamáljon, ha legyintenek, amikor neki van szüksége segítségre.

Te nem látod az ellentmondást. Azt állítod hogy NYC-ben hűtőkamionokban tárolják a hullákat. Akkor Budapesten miért nem? Ide hogy-hogy nem ért ide az apokalipszis? Nem látod mekkora a szakadék a média által bemutatott és a való világ között? Ugyanaz folyik mint a H1N1 idején, csak most vannak korlátozások. De ugyanaz a fülsiketítő sivítás folyik.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Te nem látod az ellentmondást. Azt állítod hogy NYC-ben hűtőkamionokban tárolják a hullákat. Akkor Budapesten miért nem? Ide hogy-hogy nem ért ide az apokalipszis? Nem látod mekkora a szakadék a média által bemutatott és a való világ között? Ugyanaz folyik mint a H1N1 idején, csak most vannak korlátozások. De ugyanaz a fülsiketítő sivítás folyik.

Az teljesen irreális elképzelés számodra, hogy valamit jobban csináltunk mint ők? Mondjuk bevezettük időben a tilalmakat.

Vállalkozó vagyok, van alkalmazottunk, aki HAT HETE nem megy sehová csak közértbe. Nehezen viseli, de csinálja.

Ezeken az apróságokon múlnak életek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
elolvastad amit tettem be egyaltalan?

az orvos azt mondja hogy olyan betegeknel is talaltak bajt a tudoben ahol nem is volt nehez lefolyasu a virus?
semmi tunet nincs, atmen a virus rajta, aztan meg men az orvoshoz mert nem bir lelegezni rendesen.

baszus, el sem olvasa, de okoskodik...
Igen, találtak a sok százezer fertőzöttből. Nyilván nem érted, hogy ez mit jelent. Még az intenzíven ápolt extrém kisebbségnek se érinti többségét!
 
S

Shektor11

Guest
Az teljesen irreális elképzelés számodra, hogy valamit jobban csináltunk mint ők? Mondjuk bevezettük időben a tilalmakat.

Vállalkozó vagyok, van alkalmazottunk, aki HAT HETE nem megy sehová csak közértbe. Nehezen viseli, de csinálja.

Ezeken az apróságokon múlnak életek.

Elképzelhetetlen, mert egyrészt ezek az intézkedések nem érnek sokat, másrészt pedig sok ember nem tartja be őket. Lemegy közértbe és? Visel maszkot? Visel kesztyűt is? Elenyészően vannak azok akik kesztyűt és maszkot is viselnek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Igen, találtak a sok százezer fertőzöttből. Nyilván nem érted, hogy ez mit jelent. Még az intenzíven ápolt extrém kisebbségnek se érinti többségét!

menyi konnyen lefojasu fertozott van?
mennyi ember be sem men a dokohoz mert nincs is nagyobb baja?

fogalmunk sincs

kulonosen nyugaton ahol a sztatisytikaba csak azok mennek akik korhazba kerulnek.

es ezek mint veszelyetetetek lehetnek.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Elképzelhetetlen, mert egyrészt ezek az intézkedések nem érnek sokat, másrészt pedig sok ember nem tartja be őket. Lemegy közértbe és? Visel maszkot? Visel kesztyűt is? Elenyészően vannak azok akik kesztyűt és maszkot is viselnek.

Hááát... nem tudom te hol élsz, de itt (Budapest IX. kerület) mindenkin van a boltban maszk. Utcán kb. 50%. Egy olyan utcában élek, amelyik tele van étteremmel. Mindegyik zárva.

Ezek lényeges dolgok. Volt itt egy ábra a fertőzésszámok alakulásáról: iszonyatosan nagy hatása van annak, ha párat megelőzől.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
te valami hulye elmeletek szakertoje vagy?

Bizonyára ez is egy "véletlenül eltévedt hír" volt csak, ráadásul éppen a napokban!
Akinek van szeme a látásra, az szerintem használja ezt az érzékszervét:
..
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...yen-mobiltelefont-hasznal-orban-viktor-427634
..
orban-viktor-mobiltelefon-charles-michel-hivasa-365484.png

..
"Ezen jól látszik, hogy egy régi Nokia típusú telefonon beszélt Charles Michellel, az uniós állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács elnökével."
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
menyi konnyen lefojasu fertozott van?
mennyi ember be sem men a dokohoz mert nincs is nagyobb baja?

fogalmunk sincs

kulonosen nyugaton ahol a sztatisytikaba csak azok mennek akik korhazba kerulnek.

es ezek mint veszelyetetetek lehetnek.
Mostanra kibukott volna, ha ebben bármi tömeges lenne. Kicsit számolgass, az intenzíven ápoltak 25 százalékát érinti a cikk szerint, ez nálunk eddig néhány tucat ember eddig meg a maroknyi nem intenzívről kikerült kivétel! Mindig gondold át a számokat mielőtt pánikba esel!

Az összes fertőzöttről:
Újabb érdekes szám került elő a magyar kormányzat becslése a fertőzöttek lehetséges számáról, amiben az ECDC-t követik!

palkovics-eloadas-1-366320.jpg

forrás

Ezt bevittem a tegnapi diagrammomba:
diag.png


Ha így van és a regisztrált fertőzöttekhez képest 8,3-as szorzót alkalmaznak az összes fertőzött felbecslésére és erre próbálnak alapozni stratégiát, akkor baj van, mert a valóság itt durván szembejön! Három valóságos helyzet (Genf, Heisenberg és két olasz tartomány) azt mutatja, hogy az ECDC becsléséhez képest a valós európai helyzetek akár három-négyszeres különbséget is mutathatnak! Akármiért is teszteltek csekély mértékben, könnyen lehet, hogy saját magukat manipulálták vele (mégha a csekély számú tesztelés nem is manipuláció volt, az abból leszűrt következtetések akaratlan önátveréssé válhatnak)! Remélem a regisztrált fertőzöttek adatsorának semmi köze azokhoz a modellekhez, amikre az enyhítés jövő hétvégi politikáját alapozni kívánják!
 
S

Shektor11

Guest
Hááát... nem tudom te hol élsz, de itt (Budapest IX. kerület) mindenkin van a boltban maszk. Utcán kb. 50%. Egy olyan utcában élek, amelyik tele van étteremmel. Mindegyik zárva.

Ezek lényeges dolgok. Volt itt egy ábra a fertőzésszámok alakulásáról: iszonyatosan nagy hatása van annak, ha párat megelőzől.

Gondolom az nem lehet, hogy ezek a hűtőkamionok ugyanolyan PR eszközök mint a kórházhajó és valójában senki sincs ott?
 
S

Shektor11

Guest

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
S

Shektor11

Guest
Benjamin Fulford szerint a felső tízezerből "letartóztatottak" fogadására volt előkészítve, gyakorlatilag személyre szabottan!
Ezt némileg alátámasztja, hogy hajó. S nem egy nehezebben kontrollálható, őrizhető pl.sátorkórházat csináltak.

Így-vagy úgy, de ez a hajó nem több mint egy díszlet a színpadon.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Mi lett volna számodra érdemi? Ha felszállunk a hype-vonatra és pánikolunk?

Az lenne érdemi, ha mondjuk a járvánnyal kapcsolatos hírek, információk kerülnek fel, nem pedig egy értelmetlen vita veled arról, hogy miben hiszel, miben nem. Értjük, hogy szerinted mindenki hülye, csak te vagy helikopter, de most már elég volt :)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Gondolom az nem lehet, hogy ezek a hűtőkamionok ugyanolyan PR eszközök mint a kórházhajó és valójában senki sincs ott?
Ezen már átmentünk egyszer, és az jött ki a korábbi halálozási statisztikák és az idei számok alapján, hogy tényleg bajban lehetett a new yorki hullaellátó rendszer.

Persze, ha egy világméretű konspiráció áldozatai vagyunk, akkor minden IS színjáték, de ez sztem túlmutat ezen a topikon.

Az sztem jó kérdés, hogy mennyire reagálják túl a kormányok ezt a válságot, és mi ebben a sajtó meg az emberek szerepe. Ennek a megértésében sokat segít ez a topik is a statisztikákkal, meg a kritikus hangokkal. Ha az a felvetésed, hogy kamu az egész járvány, az sztem nagyon vékony jég, bár az én szabadságértelmezésembe bőven belefér, hogy erről is lehessen beszélni.