[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 494
18 038
113
A normális románok nem akarnak a vesztünkre törni és a normális magyarok se akarnak az ő vesztükre. Akiket én ismerek azok nem sanyargatnak senkit. Képesek vagyunk békében élni egymás mellett, ezt tapasztalatból mondom. Persze mindkét oldalon vannak akik képtelenek erre, de mi az acsarkodást meghagyjuk nekik, mert nekünk van jobb dolgunk is.

Azt, hogy az Erdély háromnegyedét kitevő románok nem akarnak Magyarországhoz tartozni meg tudom érteni, mert a helyükben én sem akarnék. Azt, hogy az erdélyi magyarok akarják ezt azt is meg tudom érteni, de ehhez az erdélyi románokat is meg kéne győzni, az meg a dühöngő magyar nacionalizmussal biztos nem fog menni.

Minél többen jönnek rá, hogy jobb a békés egymás mellett élés annál kevésbé lesz ez probléma. Békétlen gyűlölködők mindig is lesznek, ezt is el kell fogadni, de nem kell az ő útjukra lépni ha szerintünk a mi utunk a jobb. Tomboljanak csak ahogy bírnak, csak a saját életüket cseszik el vele, de nem a miénket mert mi tudunk normálisan élni.
A baj az, hogy a "dühöngő nacionalizmus" mindkét oldalon megvan. Erdély visszaszerzés egy vágyálom ami ráadásul ma már nem is reális. Az etnikai helyzet olyan mértékben megváltozott, hogy mára már annyi magyar sem él ott mint 100 évvel ezelőtt. Azonban ott van Székelyföld, ahol egységes tömbben élnek magyarok, akiknek az autonómiához igenis joguk van. Joguk van ahogy joguk van Olaszországban a dél - tiroli osztrákoknak, vagy ahogy a baszkoknak, katalánoknak Spanyolországban. Van rá európai példa és ahogy a példa is mutatja egyik ország sem lett kevesebb vele, nem váltak ki ezek a területek, nem lettek az "anyaországhoz" visszacsatolva. Csak ugye ehhez az kellene, hogy az adott országban legyen rá befogadó készség és legfőképpen az, hogy ne az elvakultság és az ostobaság szemüvegén keresztül nézzék ezt a kérdést. Addig amíg románok úgy állnak ehhez a kérdéshez, hogy ez Románia vesztét okozza, addig nem lesz ebből semmi, de ha ennek az egésznek a jogosságát/jogtalanságát nézzük akkor az igazság (mármint az autonómia kérdésében) a mi oldalunkon van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 448
27 715
113
Erdély visszaszerzés egy vágyálom ami ráadásul ma már nem is reális. Az etnikai helyzet olyan mértékben megváltozott, hogy mára már annyi magyar sem él ott mint 100 évvel ezelőtt.
Szóval a török hódoltság felszabadítása se volt reális!

a19b5b77144d60136f62cdc91fceb7e7_1.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A baj az, hogy a "dühöngő nacionalizmus" mindkét oldalon megvan. Erdély visszaszerzés egy vágyálom ami ráadásul ma már nem is reális. Az etnikai helyzet olyan mértékben megváltozott, hogy mára már annyi magyar sem él ott mint 100 évvel ezelőtt. Azonban ott van Székelyföld, ahol egységes tömbben élnek magyarok, akiknek az autonómiához igenis joguk van. Joguk van ahogy joguk van Olaszországban a dél - tiroli osztrákoknak, vagy ahogy a baszkoknak, katalánoknak Spanyolországban. Van rá európai példa és ahogy a példa is mutatja egyik ország sem lett kevesebb vele, nem váltak ki ezek a területek, nem lettek az "anyaországhoz" visszacsatolva. Csak ugye ehhez az kellene, hogy az adott országban legyen rá befogadó készség és legfőképpen az, hogy ne az elvakultság és az ostobaság szemüvegén keresztül nézzék ezt a kérdést. Addig amíg románok úgy állnak ehhez a kérdéshez, hogy ez Románia vesztét okozza, addig nem lesz ebből semmi, de ha ennek az egésznek a jogosságát/jogtalanságát nézzük akkor az igazság (mármint az autonómia kérdésében) a mi oldalunkon van.
Ezekkel egyet értek, ebből semmibe se kötnék bele. Azt kell belátni, hogy ha lesz valaha autonómia az csak a románok beleegyezésével lehetséges, nem pedig azzal, hogy mi előírjuk nekik vagy rájuk kényszerítjük. Nekik is akarni kell és ezért kéne már befejeznünk ezt az Erdély elcsatolós vonalat, mert ez eljut az ő fülükbe is és pont az ellen hat amit akarunk. Be kell látniuk, hogy nem okozza a vesztüket az autonómia, de ebben nem segít ha közben innen üvöltenek azok akik tényleg a vesztüket akarják.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 485
24 201
113
Reális cél az, hogy békében éljünk egymás mellett. Az, hogy egy közepesen kicsi és gyenge ország elfoglalja egy NATO tagország felét irreális. Lehet ezt az irreális célt üldözni, de ahogy mondtam ez csak elfecsérelt élethez vezet, beteljesületlen vágyak hasztalan hajszolásával.

Azok viszont akik reális célként békében akarnak élni egymás mellett meg is tudják valósítani ezt. Nekem semmi bajom a normális románokkal és ismerek normális románokat akiknek semmi bajuk velünk. Reális célunk, hogy békében éljünk egymás mellett és ezt meg is tudjuk valósítani.
LOL, igen amikor átengedtük a szőrőstalpúakat a határzárás után egyből jött a hír, hogy megbüntettek kint 2 polgármestert mert kirakta a Székelység lobogóját.
Az is hivalkodó, hogy amikor behívatták a tolvaj külügyesüket és az baszott bemenni mert félt. Kettőn áll a vásár, tudod nekik is kellene valamit adni, ha már tőlünk mindent elvettek...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 485
24 201
113
Eszrevettem hogy a partiumi magyarok csak romannak szamitanak a Párt szemeben, kizarolag a szekelyeket hordozzak korbe mint a veres kardot. Szerintem ez felelotlen megkozelites. Azt kell megmenteni aki megmentheto. Szerintem a határmenti magyarok is erdemelnek olyan kiallast mellettuk mint masok.
Aha, eddig erdélyi magyarságról és székelyekről beszéltek... Az aradi ismerősöm nem sértődik meg amikor csak székelyeket mondanak mint erdély lakói, sőt a csíkszeredai haver sem kezd el anyázni amikor azt hallja, hogy magyarnak hívták székely helyett. A párciumi magyarokról meg eddig csak a libbant oldalon hallottam lerománozást, igen tőletek :(
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 381
113
Erdély visszaszerzés egy vágyálom ami ráadásul ma már nem is reális.

Ma lehet, hogy nem az még, de holnap is van, meg holnapután is, meg azután is...
A történelem szerencsekereke forog tovább!
..
Sok minden lehet, ami elképzelhetetlennek tűnik, mint ahogy lehet még Skócia és Katalónia is független ország!
Mindig vannak váratlan események, amelyek keresztülhúznak fennálló trendeket és teljesen új helyzetet teremtenek!
Aktuális példa ez a koronavírus pl., ami szintén átrajzolhatja a geopolitikai erőteret.
..
De a Szovjetunió is jó példa volt, 1983-ban ki gondolta volna, hogy 1992-ben már más felállás lesz?
(valószínűleg nem sokan)
..
A lényeg a mi szempontunkból az, hogy a folyamatos izomtónust fenntartsuk és fejben rendben legyünk! Ennyi!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Kettőn áll a vásár, tudod nekik is kellene valamit adni, ha már tőlünk mindent elvettek...
Kettőn áll a vásár de sajnos azt látom, hogy mindkettőnek megfelel ez ami most van. Már éppen felháborodnék azon, hogy Johannis Erdély elcsatolásával provokál, de akkor Orbán odavet nekik egy térképet amin nem az övék Erdély és akkor már felháborodni se tudok, csak kiábrándulok, mert suttyó kis provokátorok uralkodnak rajtuk is és rajtunk is.

A legrosszabb pedig, hogy ők ezért szavazatokat kapnak és hatalmon maradnak, tehát érdekükben is áll ezt fenntartani. Ha engednének a másiknak a nacionalista tömeg elpártolna tőlük, tehát ezt nem hagyják. Nagyon is megfelel ez nekik, a tömeg őrjöng ők meg röhögnek a markukba, mert addig sem arra figyelnek, hogy a provokátorok közben a rokonaik és a haverjaik zsebét tömik.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A párciumi magyarokról meg eddig csak a libbant oldalon hallottam lerománozást, igen tőletek
És ti akarjátok egyesíteni a nemzetet a határon túliakkal, akik még a határon inneni magyarság felét is kitiltanátok a nemzetből? Hát a libbant székelyeknek mi lenne a sorsa a ti elképzeléseitek szerint? Magatokhoz ölelnétek őket, hogy aztán ugyanazzal a mozdulattal kitiltsátok őket is a nemzetből?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 706
113
Mi a frászt akartok ezekből a nacionalista megnyilvánulásokból kihozni? Erdély és a többi elszakított rész belátható időn belül nem lesz Magyarország része. Legfeljebb stratégiai játékokban edződhettek erre. Szerintem ez a fórum nem agyament játéktér, mert a hozzászólók jelentős része ért a témához, aki pedig nem az irredenta beszólásaival rombolja a topikot. Senkinek nem kell velem egyetértenie, ez az én véleményem volt.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 494
18 038
113
De. Az etnikai arányok nem tényezők, mert a határkarókat a győztes hadsereg katonái verik le, mint már az ókori Róma idejében is, nemhogy a XVII. században!
Ez így van ahogy mondod, de jelenleg ki akar háborút indítani Erdélyért a románok ellen a mi kedvünkért? Sőt! Mekkora az esélye ma annak, hogy akár Magyarország fegyverrel megpróbálja visszaszerezni? Egyáltalán az ország vezetésének, a lakosságnak mekkora hajlandósága van ma erre? Szóval nem, a mai és a 17. századi helyzet egyáltalán nem azonos, és még csak nem is hasonló.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 047
14 161
113
Mi a frászt akartok ezekből a nacionalista megnyilvánulásokból kihozni? Erdély és a többi elszakított rész belátható időn belül nem lesz Magyarország része. Legfeljebb stratégiai játékokban edződhettek erre. Szerintem ez a fórum nem agyament játéktér, mert a hozzászólók jelentős része ért a témához, aki pedig nem az irredenta beszólásaival rombolja a topikot. Senkinek nem kell velem egyetértenie, ez az én véleményem volt.
Az jó, mert én sem értek veled egyet. Egy alapvetően igazságtalan történelmi tény volt a Trianon-i döntés, csak úgy pl, mint Németország megosztása 1945 után. A kitartás és a gazdasági (És mögötte álló katonai) erő együttesen hozott békés megoldást. MINDEGYIK tényező kellett ehhez! Nem véletlen, hogy a román politikusok (és titkosszolgálat, a hírhedt Securitate utód-szervezete) "ekézik" is ezeket a tényezőket.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 047
14 161
113
De. Az etnikai arányok nem tényezők, mert a határkarókat a győztes hadsereg katonái verik le, mint már az ókori Róma idejében is, nemhogy a XVII. században!

A történelmi tényt se feledjük az etnikai arányoknál, hogy Ceausescu erőszakkal betelepített pár millió románt Erdélybe!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szeretünk mi aggódni a székelyekért és ez rendben is van, hisz a testvéreink, de bármennyire szeretjük is őket, azért a tényleges helyzetüket nem kell eltúlozni. Vannak gondjaik és persze mindig lehetne jobb, de ha az ő helyzetüket összehasonlítjuk néhány másik kisebbséggel, akkor azért látszik, hogy nem ők az igazán elnyomottak. Akkor amikor az ujgurokat táborokba zárják és ki sem engedik amíg nem beszélnek kínaiul vagy amikor a rohingyákat a hadsereg üldözi el és perzseli fel a falvaikat, akkor még a székelyek is láthatják, hogy mi az igazi elnyomás.

Amikor a román és székely atyafiak gombháborút rendeznek egy kihalt falu temetőjében, az inkább tragikomikus az igazi tragédiákhoz képest. Amikor utcanévtáblákat fújnak le garázdák, azt is csak gyerekcsínynek nevezhetjük egy igazi népirtás mellett. Inkább becsüljék meg, hogy ilyen gondjaik vannak, mert bőven vannak akik még így is cserélnének velük és szeretnék ha ez lenne a legnagyobb gondjuk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 123
32 739
113
Mi a frászt akartok ezekből a nacionalista megnyilvánulásokból kihozni? Erdély és a többi elszakított rész belátható időn belül nem lesz Magyarország része. Legfeljebb stratégiai játékokban edződhettek erre. Szerintem ez a fórum nem agyament játéktér, mert a hozzászólók jelentős része ért a témához, aki pedig nem az irredenta beszólásaival rombolja a topikot. Senkinek nem kell velem egyetértenie, ez az én véleményem volt.

"Amit erő vagy hatalom elvesz, azt idő és szerencse visszaadhatják. De amiről a nemzet önként lemondott, annak visszaszerzése kétséges." - Deák Ferenc
Sajnos ellentétben a 80 évvel ezelőtti helyzettel, ma a "nemzet" többsége önként lemondott róla valóban, és az idő és a szerencse sem tűnik úgy, hogy egyhamar változik. Ettől még beletörődni gyalázat szerintem. Ami nem azt jelenti, hogy háborút kell indítani most érte, nyilván teljesen esélytelen jelenleg. Kérdés, hogy a németekhez és egyebekhez hasonló kiherélt nemzet lesz-e a magyar végleg, amellyel a saját leverését és önkéntes kipusztulását, lecserélését ünnepeltetik, vagy sem. Egy közösség önbecsülése egy olyan dolog, amit nem ad meg sem a pénz, sem a jólét. A szerbek ilyen téren jobban rendben vannak, mint a skandinávok, hogy egy példát hozzak. Bár megkapták a maguk kis "trianonját". De előbb fog meghalni az utolsó svéd, dán, norvég, mint az utolsó szerb, nagy valószínűséggel, még ha ők sem szaporodnak mostanság. Vagy meg lehet nézni melyek a legrégebbi fennmaradt kultúrák, amik jelenleg is léteznek, és milyen a hozzáállásuk. Volt amelyiknek az államalapítás is összejött 2 ezer év után, ugye.
De ezt nem azért mondom, mert optimista vagyok, vagy nagy esélyt látok mondjuk az én életemben valamilyen területek visszatérésére, csak úgy ténymegállapításnak szántam.