A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Nem minden hadsereg pénzes.De amig tömeghadseregek voltak,a gazdag országiknak is kellettek olcsobb tömegtipusok.Fekete Afrikában meg se megvenni,se üzemeltetni nem tudnának egy kifinomult,drága csúcsgépet-és nincs is rá szükségük.
Ha mondjuk a Puma lenne a választott ifv-je a seregnek, és gondot okozna a speciális verziók hiánya, akár ezzel is meg lehetne oldani:
PMMC G5, az FFG-nek már így is vásárlói vagyunk a Leopard csomag kapcsán.
https://www.ffg-flensburg.de/en/light-vehicle-systems/pmmc-g5/
https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2015/06/pmmc-g5-ultimate-m113.html
Tudom, hogy valójában egy megdicsőült M113 annak minden hibájával, illetve, hogy kis darabszám mellett az üzemeltetés költségben és szervezésben is problémás, de valahogy tetszik. Ez az én Kfir-em. ;)
13412979_10206573750719351_3865692304085470164_n-1.jpg
Végül is bozótnégereket kergetni valahol Suriname-ban tökéletes:):):).Sok országban ennél nem kell több.

Kb ezekkel az országokkal vagyunk egy színvonalon jelenhelyzetben,úgyhogy piacot kutatunk..:D:D:D:rolleyes::rolleyes:
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Felderitőnek,gerillás vidéken járőrkocsinak,IPTR hordozónak elmegy.
Occsó Fennec

Amit most kivontak Tatáról 4x4-eket ahhoz képest ez kb űrtechnika szerintem. Nem mellesleg Fehéroroszországban szerelik össze a Kiss motorvonatok szekrényvázait. A másik: a békebeli MTZ Belarus traktort volt alkalmam hajtani, soha semmi gond nem volt velük, tudom, az nem fegyver. Én személy szerint nem szólok le addig egy országot sem, ha majd egyszer mi legalább egy ilyet tudunk összerakni, akkor esetleg. Sajnos mindenből a legjobbakat nem tudjuk megvásárolni szerintem. Ott van pl: Tunézia , ahol ha jól tudom, a Fuchs-t szerelnek össze , jó lehet, hogy nem egy kategória. Nem mellesleg nagyon szép fehérorosz lányok vannak a belarusz hadseregben. ;);););):):D:D:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Kitekintő júniusra
  • Megjön 3 újabb H145M (kettő SAR)
  • Elbúcsúzik az An-26, talán megtudunk vmit a pótlásáról, illene!!
  • Véglegesítik a jövő évi 778 milliárdos büdzsét, Benkő mond vmit a jövő évi tervekről.
  • A májusi +91 milliárdos pluszforrás sorsáról is kiderülhetne vmi
  • Leo A4. A KMW február óta barkácsolja. Hm...???
  • IFV. Ezen lehet csak mi meg a Rheinmetall pörög....
  • AMRAAM ER / NASAMS. Sokáig nem húzhatjuk, ha valóban akarjuk, mert Amerika gyorsan változik
  • Cseh repülőgépgyár. Megvesszük, nem vesszük, 2019es eredmények..
Vmit kihagytam???
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem is tudom. Így ránézésre terepen biztosan megverné a yalcint. Páncélozottságban a yalcin lehet hogy jobb. Ússzóképes. Sztem itthon is elférne. Alapkiépítésben 4 lövész, sofőr, parancsnok plusz torony lövész. Egyébként tényleg jópofa járgány lett :) érdemes megnézni a videókat róla. A 170 es lovas motor az ami gyenge lehet benne. Elvileg szerelik a belarusok jóval erősebb motorral is.

Mire?
MRAP-nak nem jó, általános könnyű páncélzatú 4x4-nek sem szerencsés választás, mert a hátul lévő motor nagyon bekorlátozza. Felderítőknek esetleg, de oda meg tökéletesen megfelelne az általános 4x4 specializált változata. Ugyanebből ki lehet alakítani egy SOV változatot is. Rögtön 3 igényt lefedtünk egy géppel, és több száz darab azonos vackunk van.
Állandóan azt a szaros Yalcint emlegetitek, mikor a kínálatban ott az NMS is. Annak már most van Single cab/double cab/van kivitele. Bármit ki lehet alakítani azon az alapon. Nem kicsi, nem nagy, nem egy tohonya MRAP, az lehetne egy ideális 4x4 alap.
1577365189_zirhli-swat-araci.png

1577365175_cift-kabinli-pikap-araci.png

1577365183_tek-kabinli-pikap-araci.png


Egy másik variáció, de ide lehetne rángatni még rengeteg típust, tele velük a piac.
23bd9ea6353c3b301746b1d631f2f325.jpg

Hawkei_PMV-L_4x4_light_wheeled_high_mobility_protected_vehicle_Thales_Australia_Australian_army_022.jpg

Capture-14-926x463.png

Hawkei%2Bfirst%2Btwo.png
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 155
113
Végül is bozótnégereket kergetni valahol Suriname-ban tökéletes:):):).Sok országban ennél nem kell több.

Kb ezekkel az országokkal vagyunk egy színvonalon jelenhelyzetben,úgyhogy piacot kutatunk..:D:D:D:rolleyes::rolleyes:
Srácok, tudjuk, hogy miről beszélünk? Mert ez nem IFV! Ez az M113 szénnépimpelt verziója ! Az FFG 5 generációs fejlesztése.
Ezeket support feladatokra fogják használni. Az első megrendelő a norvég hadsereg, aki pl. légvédelmi elemek hordozóját csinálja belőle, meg úgy általában mindenest.
Én ugyan a szekcionált lánctalpasok híve vagyok, de ez a megoldás nem sokkal van mögötte...
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nem minden hadsereg pénzes.De amig tömeghadseregek voltak,a gazdag országiknak is kellettek olcsobb tömegtipusok.Fekete Afrikában meg se megvenni,se üzemeltetni nem tudnának egy kifinomult,drága csúcsgépet-és nincs is rá szükségük.
Egyetertünk. De itt egyesek ezt mint valami itthonra is beszerzendő eszköznek gondolják. Neztem videokat rola, terepen pattog mint gumilabda, oldalt alig bírnak kiszallni a katonak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 397
113
Hat... annal azert egy kicsit tobbet varunk ma mar el. :)



Nem lenezes, egyszeruen mindenkinek eleg rosszak a tapasztalatai a keleti gyartasu cuccok minoseget illetoen, raadasul ez egy kvazi komenista orszag a mai napig. No meg nezd meg ezt a designt - nem csodalom, hogy elefantcsontparti rendorsegi jarmu:

Belarus_Caiman_4x4_armored_for_Gendarmerie_of_Cote_Ivoire_ShieldAfrica_2019_925_001.jpg


Maliban hajthatnán velük a mezítlábasokat a bozótba. :) Na, ilyen hülyeségben szerencsére nem gondolkozunk. :) Még Maliba se ilyen vacakkal mennénk.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
914
2 269
93
Kitekintő júniusra
  • Megjön 3 újabb H145M (kettő SAR)
  • Elbúcsúzik az An-26, talán megtudunk vmit a pótlásáról, illene!!
  • Véglegesítik a jövő évi 778 milliárdos büdzsét, Benkő mond vmit a jövő évi tervekről.
  • A májusi +91 milliárdos pluszforrás sorsáról is kiderülhetne vmi
  • Leo A4. A KMW február óta barkácsolja. Hm...???
  • IFV. Ezen lehet csak mi meg a Rheinmetall pörög....
  • AMRAAM ER / NASAMS. Sokáig nem húzhatjuk, ha valóban akarjuk, mert Amerika gyorsan változik
  • Cseh repülőgépgyár. Megvesszük, nem vesszük, 2019es eredmények..
Vmit kihagytam???


Ezt az An-26 kivonást mikor jelentették be amúgy? Mert tegnap láttam csak meg a fórumon, és eléggé meglepett azok után hogy eddig úgy volt mennek javításra. Na mondjuk kicsit se bánom, itt volt már az ideje, csak érezni ezen egy kis fejetlenséget.

A török vasakról meg nem igaz hogy még mindig nincs semmi hivatalos infó, egy éve láthattuk élőben, ideje lenne valamit szólni.
 
W

Wilson

Guest
Srácok, tudjuk, hogy miről beszélünk? Mert ez nem IFV! Ez az M113 szénnépimpelt verziója ! Az FFG 5 generációs fejlesztése.
Ezeket support feladatokra fogják használni. Az első megrendelő a norvég hadsereg, aki pl. légvédelmi elemek hordozóját csinálja belőle, meg úgy általában mindenest.
Én ugyan a szekcionált lánctalpasok híve vagyok, de ez a megoldás nem sokkal van mögötte...

Én nem is állítottam,hogy ez IFV:)ez csak arra való amit írtam.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
158
160
43
Hát ha olyan fontos lett volna megoldják.Pár milliárd euroba belefér pár db gyorsteszt annak aki ideutazik vagy aki innen megy oda.

Üzleti célból a 174/2020. (VI.30) Kormányrendelet alapján Németországból májusban már lehetséges volt német állampolgárok részére is a beutazás Magyarországra. Jópáran éltek is a lehetőséggel....
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Ezt az An-26 kivonást mikor jelentették be amúgy? Mert tegnap láttam csak meg a fórumon, és eléggé meglepett azok után hogy eddig úgy volt mennek javításra. Na mondjuk kicsit se bánom, itt volt már az ideje, csak érezni ezen egy kis fejetlenséget.

A török vasakról meg nem igaz hogy még mindig nincs semmi hivatalos infó, egy éve láthattuk élőben, ideje lenne valamit szólni.
Hivatalosan sztem nem jelentették be. De 3-4 helyen is tényként kezelik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 268
76 836
113
Üzleti célból a 174/2020. (VI.30) Kormányrendelet alapján Németországból májusban már lehetséges volt német állampolgárok részére is a beutazás Magyarországra. Jópáran éltek is a lehetőséggel....

Pont ezt tippeltem én is,ha fontos lett volna megoldották volna.