A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Kitekintő júniusra
  • Megjön 3 újabb H145M (kettő SAR)
  • Elbúcsúzik az An-26, talán megtudunk vmit a pótlásáról, illene!!
  • Véglegesítik a jövő évi 778 milliárdos büdzsét, Benkő mond vmit a jövő évi tervekről.
  • A májusi +91 milliárdos pluszforrás sorsáról is kiderülhetne vmi
  • Leo A4. A KMW február óta barkácsolja. Hm...???
  • IFV. Ezen lehet csak mi meg a Rheinmetall pörög....
  • AMRAAM ER / NASAMS. Sokáig nem húzhatjuk, ha valóban akarjuk, mert Amerika gyorsan változik
  • Cseh repülőgépgyár. Megvesszük, nem vesszük, 2019es eredmények..
Vmit kihagytam???


Ezt az An-26 kivonást mikor jelentették be amúgy? Mert tegnap láttam csak meg a fórumon, és eléggé meglepett azok után hogy eddig úgy volt mennek javításra. Na mondjuk kicsit se bánom, itt volt már az ideje, csak érezni ezen egy kis fejetlenséget.

A török vasakról meg nem igaz hogy még mindig nincs semmi hivatalos infó, egy éve láthattuk élőben, ideje lenne valamit szólni.
 
W

Wilson

Guest
Srácok, tudjuk, hogy miről beszélünk? Mert ez nem IFV! Ez az M113 szénnépimpelt verziója ! Az FFG 5 generációs fejlesztése.
Ezeket support feladatokra fogják használni. Az első megrendelő a norvég hadsereg, aki pl. légvédelmi elemek hordozóját csinálja belőle, meg úgy általában mindenest.
Én ugyan a szekcionált lánctalpasok híve vagyok, de ez a megoldás nem sokkal van mögötte...

Én nem is állítottam,hogy ez IFV:)ez csak arra való amit írtam.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Hát ha olyan fontos lett volna megoldják.Pár milliárd euroba belefér pár db gyorsteszt annak aki ideutazik vagy aki innen megy oda.

Üzleti célból a 174/2020. (VI.30) Kormányrendelet alapján Németországból májusban már lehetséges volt német állampolgárok részére is a beutazás Magyarországra. Jópáran éltek is a lehetőséggel....
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Ezt az An-26 kivonást mikor jelentették be amúgy? Mert tegnap láttam csak meg a fórumon, és eléggé meglepett azok után hogy eddig úgy volt mennek javításra. Na mondjuk kicsit se bánom, itt volt már az ideje, csak érezni ezen egy kis fejetlenséget.

A török vasakról meg nem igaz hogy még mindig nincs semmi hivatalos infó, egy éve láthattuk élőben, ideje lenne valamit szólni.
Hivatalosan sztem nem jelentették be. De 3-4 helyen is tényként kezelik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Üzleti célból a 174/2020. (VI.30) Kormányrendelet alapján Németországból májusban már lehetséges volt német állampolgárok részére is a beutazás Magyarországra. Jópáran éltek is a lehetőséggel....

Pont ezt tippeltem én is,ha fontos lett volna megoldották volna.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
SilvioD ez a digitalis katona digitalis felszereleserol mit lehet tudni?
Van elyellato. /fajtaja nyilvános?/
Van harcteri tablett. /fajtaja nyilvanos?./
Es van valami mobil. /kezi szemelyi szamitogep./ ez menmyire nyilvanos? Es az hogy ez most a ceges mobilokat helyettesiti e? Es ha igen a zart lancu honvedsegi mobilhalozaton kepes e uzemelni? Ha harcteri akkor a honvedsegi zartlancu mobilhalozaton kivul kepes e mukodni?./
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Egy apróság mielőtt elszaladnátok. Magyarországnak a honvédségben Európára azon belül elsősorban a Kárpát-medencei viszonyokra kell gondolnia. Kisebb mennyiségben ha ezektől nagyon eltér a missziókra, de ott értelem szerűen kis létszámú géppark szükséges, nem dandár szintű. Akkor azt külön szükség szerint a missziónak megvenni/lízingelni szövetségesektől külön, a megfelelő létszámban.