A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Felszerelesbe latom ott van az uj halozsak meg az egyszemelyes sator. /carintia?/opszerver?/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 520
113
SilvioD ez a digitalis katona digitalis felszereleserol mit lehet tudni?
Van elyellato. /fajtaja nyilvános?/
Van harcteri tablett. /fajtaja nyilvanos?./
Es van valami mobil. /kezi szemelyi szamitogep./ ez menmyire nyilvanos? Es az hogy ez most a ceges mobilokat helyettesiti e? Es ha igen a zart lancu honvedsegi mobilhalozaton kepes e uzemelni? Ha harcteri akkor a honvedsegi zartlancu mobilhalozaton kivul kepes e mukodni?./
Van és gecire nem nyilvános :D Szóval senkitől sem fogsz típust kapni meg a rendszer összetételét se. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Csak én érzem úgy, hogy a haderőfejlesztéssel úgy elkéstünk mint anno a győri programmal? Eléggé vegyes képet mutat a mai geopolitikai helyzet.
Hát a Főnök is érzi. Mai Trianoni beszéd Satoraljaújhelyen.
"rohamléptekkel épül az új magyar hadsereg"
"Az igazság erő nélkül keveset ér, a történelem nem bocsájtja meg a gyengeségeket"
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Mióta meglepetés a 2 éve futó digitális katona program amit már promóztak egy csomószor?
Maga a program nem az az se hogy mit tartalmaz igazabol az se hogy mi mikor erkezik /ugye a kiirasokba szerepel a szallitas datuma negyedevre pontosan./ a markak/tipusok viszont ujdonsag szamomra. Foleg elektronikai vonalon. Az az okulare azert elmondhato mire avalo amibe a tisztjelolt ur nezelodik epp?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 948
123 520
113
Maga a program nem az az se hogy mit tartalmaz igazabol az se hogy mi mikor erkezik /ugye a kiirasokba szerepel a szallitas datuma negyedevre pontosan./ a markak/tipusok viszont ujdonsag szamomra. Foleg elektronikai vonalon. Az az okulare azert elmondhato mire avalo amibe a tisztjelolt ur nezelodik epp?
Lehet vele xbox-one-on játszani. Amúgy asszem valami repszimulátorhoz van. 2026-ra kell annak a proginak is kifutni ha egy eleme is van ami ugyan az lesz mint most a szoftveren kívül az fura lenne.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 030
113
Hát a Főnök is érzi. Mai Trianoni beszéd Satoraljaújhelyen.
"rohamléptekkel épül az új magyar hadsereg"
"Az igazság erő nélkül keveset ér, a történelem nem bocsájtja meg a gyengeségeket"
Teljes beszédet meg lehet valahol hallgatni? A csőn még a jún4-es beszédet sem találom.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Lehet vele xbox-one-on játszani. Amúgy asszem valami repszimulátorhoz van. 2026-ra kell annak a proginak is kifutni ha egy eleme is van ami ugyan az lesz mint most a szoftveren kívül az fura lenne.
Gondoltam hogy a szimulacios dologhoz lehet koze /azthittem valami kiegeszito a jarmuvezeto szimulatorokhoz./ vegulis a legijarmu is jarmu :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
20200605-digitalis-katona-2.jpg

Most jutottam odáig, hogy kicsit utolérjem magam. Van az asztalon sok újdonság? Mert én most az első blikkre 2 különböző hálózsákot látok. De van ott harckocsizó kezeslábas (ezek szerint rendszeresítik a tatai csapatpróba után? ). Látok még új "tengerészzsákot".
Tele az asztal 2015M mintájú kiegészítővel. (Eddig ugye a coyot volt a "divat")
20200605-digitalis-katona-5.jpg

Ezek a zsebek azok, amik az asztalon voltak? Mert ez megint valami egészen új. De mintha a kevlár sisakokon is új 2015M minta lenne az alap festés.

Akkor mégiscsak be lesz fejezve a Lövész 2020 program idén? Ezt a kérdést már múltkor is feltettem, akkor el lettem hajtva...Most viszont a szentendrei bemutatón látványosan mindenki ott volt a MH krémjéből!
Dandárparancsnokok, vezérkari tisztek, szemlélők miegymás. Én egy kicsit "virításnak" érzem ezt így az év közepén, jelzésül hogy összeállt a csomag, már csak szállítani kell.... :rolleyes:

Meg mintha a cikk galériájában lett volna (már nincs benne) egy kép a taktikai telefonról, ami kísértetiesen hasonló szoftvert futtatott, mint ami ezen van:
s20_lifestyle_KV_9_5-4_INSET.jpg

Mondjuk az elég erős indítás lenne, ha a vadiúj Samsung S20 Tacticalt szorongatnák, de ezek szerint a platform stimmelhet?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Már látom nem voltam egyértelmű:):):) annyira az ifv beszerzés körül pörög a topik,hogy gondoltam poénból beírom hogy ifv-t maximum csak bozótnéger kergetésre lehetne használni:):)
Háát az a helyzet, hogy Maliban is kapott a francia sereg is hideget-meleget. Ha nem a vadiúj VBCI-ben ülnek a katonák, akkor már pár alkalommal nem csak sérültek maradnak a helyszínen...o_O
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 730
113
20200605-digitalis-katona-2.jpg

Most jutottam odáig, hogy kicsit utolérjem magam. Van az asztalon sok újdonság? Mert én most az első blikkre 2 különböző hálózsákot látok. De van ott harckocsizó kezeslábas (ezek szerint rendszeresítik a tatai csapatpróba után? ). Látok még új "tengerészzsákot".
Tele az asztal 2015M mintájú kiegészítővel. (Eddig ugye a coyot volt a "divat")
20200605-digitalis-katona-5.jpg

Ezek a zsebek azok, amik az asztalon voltak? Mert ez megint valami egészen új. De mintha a kevlár sisakokon is új 2015M minta lenne az alap festés.

Akkor mégiscsak be lesz fejezve a Lövész 2020 program idén? Ezt a kérdést már múltkor is feltettem, akkor el lettem hajtva...Most viszont a szentendrei bemutatón látványosan mindenki ott volt a MH krémjéből!
Dandárparancsnokok, vezérkari tisztek, szemlélők miegymás. Én egy kicsit "virításnak" érzem ezt így az év közepén, jelzésül hogy összeállt a csomag, már csak szállítani kell.... :rolleyes:

Meg mintha a cikk galériájában lett volna (már nincs benne) egy kép a taktikai telefonról, ami kísértetiesen hasonló szoftvert futtatott, mint ami ezen van:
s20_lifestyle_KV_9_5-4_INSET.jpg

Mondjuk az elég erős indítás lenne, ha a vadiúj Samsung S20 Tacticalt szorongatnák, de ezek szerint a platform stimmelhet?

Már vagy 15 eve azok a Carinthia hálózsákok vannak rendszerben,a téli meg a nyár is az Observer sátor mellett.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 322
113
Hát a Főnök is érzi. Mai Trianoni beszéd Satoraljaújhelyen.
"rohamléptekkel épül az új magyar hadsereg"
"Az igazság erő nélkül keveset ér, a történelem nem bocsájtja meg a gyengeségeket"

Ezt a prof.dr. Nagyvezér találta mondani a saját szájával? :O

Mióta meglepetés a 2 éve futó digitális katona program amit már promóztak egy csomószor?

Nekem egy kicsit mindig meglepetés, ha valamit rendesen megcsinálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and LMzek 2.0