[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ennyi ! Ezt becsülöm bennük! Ott nem szégyen hazafinak lenni! Ott nem fogunk látni olyat hogy a feketék lesárgázzák őket mint itt a fehéreket gúnyolják .
Biztos feltűnt már nektek is hogy a hálivúdi filmekben szó szerint alázzák a fehéreket , "hófehérke hópihe" stb jelzővel .Rasszizmussal vádolják a fehéreket de bezzeg a filmekben meg a feketék a börtön királyok .
Kína nagyon más, sztem el sem tudjuk képzelni. Ők olyan térképet használnak, amin Kína van középen, Európa csak egy gazdagon tagolt partszakasz Eurázsia szélén. Az innen nagyhatalmúnak tűnő Merkel "territóriuma" nekik semmi, ott egy kisebb tartomány pártvezetése is komolyabb erőforrások ura.

Nem egyszerű hazafiasság ez a világlátás, hanem "van Kína, meg a reszli". A lakosság messze túlnyomó része nem olvassa a latin betűket, és életében ki sem teszi a lábát Kínából. Ehhez ott van még a sok ezer éves múlt tudata, meg a komcsi agymosás. Plusz egy adag bosszúvágy a gyarmati szopóroller miatt (ópiumháborúk, orosz-japán kalandok stb.). Sztem hiba lenne a mi, európai fogalmi rendszerünk alapján megítélni őket.
 
T

Törölt tag 008

Guest
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and aquarell

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Napra pontosan 13 évvel ezelőtt veszett nyoma Madeleine McCann angol kislánynak a portugáliai Praia da Luz városából, ahol a család nyaralt.
Emlékszem annak idején egész Nyugat-Európában kiplakátolták és keresték. Eredménytelenül...
..

Na csak arra gondoltam, hogy nincsen-e összefüggésben a pedofil hálózat felgöngyölítésének folyamatához (Pizzagate) ennek a hírnek:
Állítólag egy németországi börtönben guggol jelenleg is Madeleine McCann feltételezett elrablója, gyilkosa! Valaki talán csiripelhetett...
https://24.hu/kulfold/2020/06/16/madeleine-mccann-halott-elrablas-gyilkossag-portugalia-2007/
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Kína nagyon más, sztem el sem tudjuk képzelni. Ők olyan térképet használnak, amin Kína van középen, Európa csak egy gazdagon tagolt partszakasz Eurázsia szélén. Az innen nagyhatalmúnak tűnő Merkel "territóriuma" nekik semmi, ott egy kisebb tartomány pártvezetése is komolyabb erőforrások ura.

Nem egyszerű hazafiasság ez a világlátás, hanem "van Kína, meg a reszli". A lakosság messze túlnyomó része nem olvassa a latin betűket, és életében ki sem teszi a lábát Kínából. Ehhez ott van még a sok ezer éves múlt tudata, meg a komcsi agymosás. Plusz egy adag bosszúvágy a gyarmati szopóroller miatt (ópiumháborúk, orosz-japán kalandok stb.). Sztem hiba lenne a mi, európai fogalmi rendszerünk alapján megítélni őket.

Azért a sok ezer éves múltjuk alatt a személyi higénia+tisztálkodás elsajitátására is szakithattak volna idöt+nem kellene minden vadállatot+csúszómászót megenniük,
És talán akkor kevesebb járványt szabaditanának a világra,
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Kína nagyon más, sztem el sem tudjuk képzelni. Ők olyan térképet használnak, amin Kína van középen, Európa csak egy gazdagon tagolt partszakasz Eurázsia szélén. Az innen nagyhatalmúnak tűnő Merkel "territóriuma" nekik semmi, ott egy kisebb tartomány pártvezetése is komolyabb erőforrások ura.

Nem egyszerű hazafiasság ez a világlátás, hanem "van Kína, meg a reszli". A lakosság messze túlnyomó része nem olvassa a latin betűket, és életében ki sem teszi a lábát Kínából. Ehhez ott van még a sok ezer éves múlt tudata, meg a komcsi agymosás. Plusz egy adag bosszúvágy a gyarmati szopóroller miatt (ópiumháborúk, orosz-japán kalandok stb.). Sztem hiba lenne a mi, európai fogalmi rendszerünk alapján megítélni őket.
Azert megnezném, hogy egy hagyományos háboruban hogyan teljesítenének. Tudom mas vilag volt, de egy csepp japannal nem birtak el. Szerintem kevesek katonának.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Azert megnezném, hogy egy hagyományos háboruban hogyan teljesítenének. Tudom mas vilag volt, de egy csepp japannal nem birtak el. Szerintem kevesek katonának.

Jó kérdés, a XX. század közepén azért ott még eléggé középkorias viszonyok voltak, gyakorlatilag céhes "iparral" ma meg hova jutottak.
Amúgy fegyelmezett népség, de azt tényleg nem tudni élesben milyenek lennének.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Azért a sok ezer éves múltjuk alatt a személyi higénia+tisztálkodás elsajitátására is szakithattak volna idöt+nem kellene minden vadállatot+csúszómászót megenniük,
És talán akkor kevesebb járványt szabaditanának a világra,
Azért esznek meg mindent ami ehető, mert ott a tömeges éhhalálnak van kultúrája, nem az étkezésnek. Nem mintha ez segítene, helyette vannak a fertőzések, de az nincs annyira szem előtt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Azert megnezném, hogy egy hagyományos háboruban hogyan teljesítenének. Tudom mas vilag volt, de egy csepp japannal nem birtak el. Szerintem kevesek katonának.
Ez egy nagy kérdőjel, a rothadó birodalom császári erői, utánuk hadurak, akik ennek a mandzsu rothadásnak a bomlástermékei voltak és a nacionalisták nyújtottak szánalmas teljesítményt, hozzájuk képest a kommunisták rendesen odatették magukat Koreában visszaverve az ENSZ erőket vagy összeakaszkodva a vietnámiakkal. Az indusokat is megverték már egyszer a hegyekben!
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ez egy nagy kérdőjel, a rothadó birodalom császári erői, utánuk hadurak, akik ennek a mandzsu rothadásnak a bomlástermékei voltak és a nacionalisták nyújtottak szánalmas teljesítményt, hozzájuk képest a kommunisták rendesen odatették magukat Koreában visszaverve az ENSZ erőket vagy összeakaszkodva a vietnámiakkal. Az indusokat is megverték már egyszer a hegyekben!
Milyen áron es mennyi aldozattal tettek ezt?