[HUN] McDonell Douglas/Boeing C-17 Globemaster III "Bic Mac"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 510
72 513
113
NATO-Partner Strategic Airlift Capability Provides Airlift to its 12 Member Nations...

99011101_3167556996636439_1735272589808369664_o.jpg
99064169_3167556873303118_6215284561731911680_o.png

99094647_3167557819969690_4514945316058824704_o.jpg


98349710_3167557313303074_596227132397453312_o.jpg


98318437_3167557079969764_4795601787966980096_o.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Igen, felszállt, alacsonyan repült a csepeli szigetcsúcsig, ott kb Budaörsig kis magasságon repült, majd egy emelkedő fordulóval visszajött a sziget felé dél-keleti kurzuson.
Eddig láttam a kocsiból, míg a Csepel Vas- és Fémművek (már nem így hívják) mellett álltam a lámpánál.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 510
72 513
113
Igen, felszállt, alacsonyan repült a csepeli szigetcsúcsig, ott kb Budaörsig kis magasságon repült, majd egy emelkedő fordulóval visszajött a sziget felé dél-keleti kurzuson.
Eddig láttam a kocsiból, míg a Csepel Vas- és Fémművek (már nem így hívják) mellett álltam a lámpánál.

Nem tudom hová ment végül a 03-as, Izrael felett megszakadt a jel. Az az érdekes hogy tegnap is elrepültek Törökországig és vissza.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 510
72 513
113
https://www.edrmagazine.eu/nato-air...ning-capability-with-boeing-services-contract

"Long Beach, California, July 23, 2020 — Boeing [NYSA: BA] will provide aircrew training support for the Strategic Airlift Capability’s multinational fleet of C-17 aircraft under a new U.S. Air Force Foreign Military Sale contract for a C-17 Weapon System Trainer (WST) that will be stationed at Pápa Air Base, Hungary.

“The NATO Airlift Management Programme provides Strategic Airlift Capability nations with full life cycle management for aircraft and facilities, embodying of collective ownership and Smart Defence,” said Gregory Clark, programme manager, NATO Airlift Management Programme. “The aircrew training partnership with Boeing will ensure ongoing readiness of C-17 aircrews to our member Nations.”

Through partnership with Boeing, NATO and the Strategic Airlift Capability can rely on nearly 30 years of experience providing quality training systems and support for the global C-17 fleet. This is the first C-17 training device for Pápa Air Base. It will allow for agile aircrew and engine maintenance training and reduce the time and costs associated with travel, while ensuring aircrew readiness."


Próbálok rájönni, hogy miért csak most kezdett el terjedni ez a hír, amikor már május 12-én megjelent az információ, már akkor belinkeltem ebbe a topikba...
Ha jól látom, a Boeing weboldalára egy hete került csak ki a hír, gondolom ezt vették most át a híroldalak.

"The Boeing Co., St. Louis, Missouri, has been awarded a $25,439,155 firm-fixed-price delivery order to contract FA8621-15-D-6266 to provide C-17 training devices and spares for the NATO Airlift Management Program located at Papa Air Base, Hungary.

The training system will consist of one C-17 Weapon System Trainer (composed of an air vehicle station with an instructor operator station (IOS) and a loadmaster station with an IOS, a learning center complete with computer-based training systems, core integrated processor task trainer, courseware and initial spares to support these items for two years.

Work will be performed at Papa AB, Hungary, and is expected to be completed June 1, 2022.

This award is a sole-source acquisition. Foreign Military Sales funds to NATO in the full amount will be obligated at the time of award. Air Force Life Cycle Management Center, Wright-Patterson Air Force Base, Ohio, is the contracting activity. (Awarded May 8, 2020)"