KC-390 / C-390 Millenium (Embraer, Brazília)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Ha jól értem, akkor tulajdonképpen ez a telephely egy klasszikus amerikai military depot lesz, mivel nem csak raktározás, de karbantartás is történik majd itt.
Érdekes, hogy emelett döntöttek, mert Kalocsa is eléggé adta volna magát. Védelem szempontjából mondjuk a szentkirályszabadjai talán tényleg okosabb megoldás, különösen hogy a légvédelem központja Veszprémben van.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ha jól értem, akkor tulajdonképpen ez a telephely egy klasszikus amerikai military depot lesz, mivel nem csak raktározás, de karbantartás is történik majd itt.
Érdekes, hogy emelett döntöttek, mert Kalocsa is eléggé adta volna magát. Védelem szempontjából mondjuk a szentkirályszabadjai talán tényleg okosabb megoldás, különösen hogy a légvédelem központja Veszprémben van.
Lehet csak nekem fóbiám, de komolyabb hadianyagot, lőszert én csak mélyen föld alatt tárolnék, nem könnyűszerkezetes csarnokokban...
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Ha jól értem, akkor tulajdonképpen ez a telephely egy klasszikus amerikai military depot lesz, mivel nem csak raktározás, de karbantartás is történik majd itt.
Érdekes, hogy emelett döntöttek, mert Kalocsa is eléggé adta volna magát. Védelem szempontjából mondjuk a szentkirályszabadjai talán tényleg okosabb megoldás, különösen hogy a légvédelem központja Veszprémben van.

A központja ott van de attól az még nem védi meg esetleges támadástól
Nem ez miatt került ide bár védetebb hely mint Kalocsa..
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
https://vehir.hu/cikk/53155-a-honvedelem-egyik-legfontosabb-kozpontja-epul-meg-veszprem-mellett

Itt a végén ír valami ilyet:
Az épület összesen 23 ezer raklap, 18 ezer tonna hadfelszerelési anyag tárolását teszi lehető, a kapukra felszerelt rádiófrekvenciás rendszerrel pedig a lehető legmagasabb színvonalon és a legbiztonságosabban tudják majd nyomon követni az anyagok mozgatását, emellett a gyorsabb és hatékonyabb ellátás érdekében gépjárműjavító-és karbantartó, lakatos műhelyeket és üzemanyag töltőállomást is kialakítanak. A tervek szerint a csarnokban több mint 100 fős állomány fog majd végezni feladatait.

Valami karbantartás lesz de hogy mi azt nemtudon
Ha ez komoly logisztikai bázis lesz akkor a reptér kifutóját legalább olyan hosszúra kellene faragni mint a kecskeméti, sőt ha már betonoznak megcsinálnám 3km hosszúra és akkor boldog boldogtalan tudná használni.
A cikk amúgy már több mint fél éves, azóta haladtak valamit? Azt írja 2021 második felében kulcsrakész átadás, ami ugyan még 1,5 év.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Igen valószínűleg a 319 beszélt,de a fiúkról simán eltudom képzelni,hogy már jó ideje aláírták a szerződést a rámpás szállítógépekről,csak elfelejtették közölni a magyar közvéleménnyel:):):)Ugyanúgy ahogy a kebabos kocsiknál:)
Lehet, de akkor KC lesz, az Airbusról nem tudom elképzelni, hogy 0 infó jöjjön ki egy eladásról, esetleg "meg nem nevezett partner" leírással. Bár a braziloknak is kellene a sikeres eladás reklámja... ;)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Érdekes, hogy emelett döntöttek, mert Kalocsa is eléggé adta volna magát.
Ha tényleg hadianyag és javító lerakat lesz akkor Kalocsa rohadt messze van hazán legnagyobb lőterétől, így tulajdonképpen szomszédban van az ellátás azoknak akik lemennek a 0 pontra.
Titokban én még bízok abban is, hogy a hajmáskéri kastély újra tüzérek kezébe kerül.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Lehet, de akkor KC lesz, az Airbusról nem tudom elképzelni, hogy 0 infó jöjjön ki egy eladásról, esetleg "meg nem nevezett partner" leírással. Bár a braziloknak is kellene a sikeres eladás reklámja... ;)
José Luiz Machado e Costa augusztus 14-én, szerdán mondta ezt a brazil parlament külügyi bizottságában két helyi újság beszámolója szerint, amikor arról döntött a testület, hogy ő lesz a Magyarországra akkreditált új nagykövet.

A diplomata a két ország kapcsolatáról beszélt, elmondása szerint miután Orbán Viktor miniszterelnök Jair Bolsonaro elnök beiktatására a dél-amerikai országba látogatott, az új brazil államfő konkrét utasításokat adott a minisztériumoknak a diplomáciai, gazdasági, technológiai és tudományos kapcsolatok szorosabbra fűzésére.

Beszédében kitért arra, hogy a dél-amerikai országnak jelenleg nem kifejezetten aktív a Magyarországgal való kereskedelme, ezért ezen szeretnének mihamarabb változtatni.

Például egyszeri, de annál nagyobb volumenű üzlettel, Embraer KC-390-es, két sugárhajtóművel szerelt, multifunkciós szállító- és légi utántöltő gépek eladásával Magyarország számára
– erről Costa szerint már előrehaladott tárgyalások folynak.
 
W

Wilson

Guest
Ha tényleg hadianyag és javító lerakat lesz akkor Kalocsa rohadt messze van hazán legnagyobb lőterétől, így tulajdonképpen szomszédban van az ellátás azoknak akik lemennek a 0 pontra.
Titokban én még bízok abban is, hogy a hajmáskéri kastély újra tüzérek kezébe kerül.

"Tüzérek kezébe"Azok tutira szétlövik:):):)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Ha tényleg hadianyag és javító lerakat lesz akkor Kalocsa rohadt messze van hazán legnagyobb lőterétől, így tulajdonképpen szomszédban van az ellátás azoknak akik lemennek a 0 pontra.
Titokban én még bízok abban is, hogy a hajmáskéri kastély újra tüzérek kezébe kerül.
Erről írtam a másik topicban! ;)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
https://vehir.hu/cikk/53155-a-honvedelem-egyik-legfontosabb-kozpontja-epul-meg-veszprem-mellett

Itt a végén ír valami ilyet:
Az épület összesen 23 ezer raklap, 18 ezer tonna hadfelszerelési anyag tárolását teszi lehető, a kapukra felszerelt rádiófrekvenciás rendszerrel pedig a lehető legmagasabb színvonalon és a legbiztonságosabban tudják majd nyomon követni az anyagok mozgatását, emellett a gyorsabb és hatékonyabb ellátás érdekében gépjárműjavító-és karbantartó, lakatos műhelyeket és üzemanyag töltőállomást is kialakítanak. A tervek szerint a csarnokban több mint 100 fős állomány fog majd végezni feladatait.

Valami karbantartás lesz de hogy mi azt nemtudon

Ööö...hát ilyen kb minden bázison van...
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Erosen ugy tunik, csak egyvalaki villamos...

Ja gondolom én aki belülről látja a rendszert...

Megsúgom ha hirtelen eltűnnének a bázisokról a gk karbantartó üzemek Mo-n gyorsan leállna az egész honvédség működése. Minden megállna, ami repül,ami gurul,minden!
(Most tuti valaki féléért valami,ja és a btr-t nemtom honnan vetted...o_O )
 
K

kamm

Guest
Ja gondolom én aki belülről látja a rendszert...

Megsúgom ha hirtelen eltűnnének a bázisokról a gk karbantartó üzemek Mo-n gyorsan leállna az egész honvédség működése. Minden megállna, ami repül,ami gurul,minden!
Most tuti valaki féléért valami! (A btr-t nemtom honnan vetted...o_O )

Nem is errol volt szo, megint elkepzelt ellenseggel vitazol. Nem a hetkoznapi karbantartasrol van szo.
En arra kaptam fel a fejem, hogy ha tenyleg nagyobb felujitasi munkakra - pl motorfelujitasok stb - is kesz muhelyeket tartanak fenn minden bazison, az szerintem penzpazarlas hosszu tavon, egy ilyen kicsi teruletu orszagban. Meg akkor is, ha ertem, hogy folyamatosan hekkelni kell a mukodokepes jarmuveket a mar nem mukodokepesek kannibalizalasaval.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
https://vehir.hu/cikk/53155-a-honvedelem-egyik-legfontosabb-kozpontja-epul-meg-veszprem-mellett

Itt a végén ír valami ilyet:
Az épület összesen 23 ezer raklap, 18 ezer tonna hadfelszerelési anyag tárolását teszi lehető, a kapukra felszerelt rádiófrekvenciás rendszerrel pedig a lehető legmagasabb színvonalon és a legbiztonságosabban tudják majd nyomon követni az anyagok mozgatását, emellett a gyorsabb és hatékonyabb ellátás érdekében gépjárműjavító-és karbantartó, lakatos műhelyeket és üzemanyag töltőállomást is kialakítanak. A tervek szerint a csarnokban több mint 100 fős állomány fog majd végezni feladatait.

Valami karbantartás lesz de hogy mi azt nemtudon
Ja, mert egy fogkefe jeladóját nem lehet átragasztani egy repülőgép hajtóműre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 114
45 413
113
Ja gondolom én aki belülről látja a rendszert...

Megsúgom ha hirtelen eltűnnének a bázisokról a gk karbantartó üzemek Mo-n gyorsan leállna az egész honvédség működése. Minden megállna, ami repül,ami gurul,minden!
(Most tuti valaki féléért valami,ja és a btr-t nemtom honnan vetted...o_O )

Nem is errol volt szo, megint elkepzelt ellenseggel vitazol. Nem a hetkoznapi karbantartasrol van szo.
En arra kaptam fel a fejem, hogy ha tenyleg nagyobb felujitasi munkakra - pl motorfelujitasok stb - is kesz muhelyeket tartanak fenn minden bazison, az szerintem penzpazarlas hosszu tavon, egy ilyen kicsi teruletu orszagban. Meg akkor is, ha ertem, hogy folyamatosan hekkelni kell a mukodokepes jarmuveket a mar nem mukodokepesek kannibalizalasaval.
A félreértés köztetek ott van - szerintem -, hogy én azt írtam, hogy ez egy Army Depot jellegű valami lehet, amikor elkészül.
/Abból kiindulva, hogy minthogyha valaki azt mondta volna, hogy a török cuccok is itt fognak karbantartódni. /
@kamm kint él, és ott az Army Depot az ezt jelenti:
Ilyen helyeken komplett újjáépítenek harckocsikat, miegymást. Meg mellesleg logisztikai központok is.
Nálunk meg inkább garázsokat jelent, ahol alap karbantartásokat megcsinálnak, de - ahogy @krisss elmondta - pl. a Rábákat már a Rába saját szervizébe viszik javíttatni.
 
K

kamm

Guest
A félreértés köztetek ott van - szerintem -, hogy én azt írtam, hogy ez egy Army Depot jellegű valami lehet, amikor elkészül.
/Abból kiindulva, hogy minthogyha valaki azt mondta volna, hogy a török cuccok is itt fognak karbantartódni. /
@kamm kint él, és ott az Army Depot az ezt jelenti:
Ilyen helyeken komplett újjáépítenek harckocsikat, miegymást. Meg mellesleg logisztikai központok is.
Nálunk meg inkább garázsokat jelent, ahol alap karbantartásokat megcsinálnak, de - ahogy @krisss elmondta - pl. a Rábákat már a Rába saját szervizébe viszik javíttatni.

Pontosan, ezert is irtam ketszer peldanak a motorgeneralozast meg fullos lakatosmuhelyet (up-armoring upgrade stb), az egyik sem kis munka, komolyabb muszerezettseg, mindenfele cuccok kellenek hozza, azert is nem akartam elhinni, hogy mindezt minden bazison fenntartanak... ilyesmibol szerintem otthon ketto pont eleg lenne, egy nyugat fele, egy kelet fele (plusz, gondolom, a repulokhoz/helikhez a sajatjuk, Kecskemeten meg Papan.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A félreértés köztetek ott van - szerintem -, hogy én azt írtam, hogy ez egy Army Depot jellegű valami lehet, amikor elkészül.
/Abból kiindulva, hogy minthogyha valaki azt mondta volna, hogy a török cuccok is itt fognak karbantartódni. /
@kamm kint él, és ott az Army Depot az ezt jelenti:
Ilyen helyeken komplett újjáépítenek harckocsikat, miegymást. Meg mellesleg logisztikai központok is.
Nálunk meg inkább garázsokat jelent, ahol alap karbantartásokat megcsinálnak, de - ahogy @krisss elmondta - pl. a Rábákat már a Rába saját szervizébe viszik javíttatni.


Győr ipari park MAN szervízbe is mindíg áll 3-4 Rába.
Azt tudja valaki mit szervizel(het) a Rába és mit kell a MANra bízni? Mert ebből én úgy látom nem mindent csinálhat a hazai cég. Hiába ők rakják össze. Ami elég fura.