Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Bocsi és nem leharapni a fejemet, mivel más lehetőség nincs, itt boldogítalak Titeket. :) Lehet, hogy mind tudjátuk, én nem és hátha segíthetek másnak! :)

Reklám nélküli YouTube, csak 1 . /pont/ kell.

https://player.hu/tech-3/egy-karakt...-linkjebe-hogy-eltuntesd-a-reklamokat-belole/

A ybabla.com/cucc com kiterjesztés mögé be kell illeszteni 1 .-ot, ybabla.com./cucc

/ki van véve a betűméret módosítás, ezt most vettem észre, amikor kellene!/ :O

Ha itt nincs reklám, akkor máshol sincs. :)

Teszt! :)
Reklámos:


Reklám nélküli:

https://www.youtube.com./watch?v=fWNaR-rxAic

Én sem bírtam ki, és ha legközelebb valami hasonló van, akkor ajánlanék hozzá jobb klipeket. :) Maga a zene választása az kiváló, tényleg, de erre van egy rakás katonák által gyártott klip is, nagyon sok, És igen népszerűek. Egy ilyet hoznék mutatóba, ami egyben egy másik hm... "playboy nyuszis" video vicces paródiája. A katonás változat és az összehasonlító videok is magasan verik az eredeti verziót, ezt a nézettségek is mutatják. Soiler mögé teszem a videokat, hogy ne zavarjanak senkit :)

és itt jönnek egymás mellett játszva, mind magas verik az eredetit :D:D:D

 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Én sem bírtam ki, és ha legközelebb valami hasonló van, akkor ajánlanék hozzá jobb klipeket. :) Maga a zene választása az kiváló, tényleg, de erre van egy rakás katonák által gyártott klip is, nagyon sok, És igen népszerűek. Egy ilyet hoznék mutatóba, ami egyben egy másik hm... "playboy nyuszis" video vicces paródiája. A katonás változat és az összehasonlító videok is magasan verik az eredeti verziót, ezt a nézettségek is mutatják. Soiler mögé teszem a videokat, hogy ne zavarjanak senkit :)

és itt jönnek egymás mellett játszva, mind magas verik az eredetit :D:D:D




Nem értem mitol jobb a pasis, nekem a csajok jobban (sokkal jobban) tetszenek..... :rolleyes::D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem értem mitol jobb a pasis, nekem a csajok jobban (sokkal jobban) tetszenek..... :rolleyes::D
A számok mutatják, a nézettséget. A közönséget kell megkérdezni, miért így döntöttek. :D:p Én csak a statisztikát említettem meg. Cirka 10x-es különbség van a kettő között. ;) Ezek szerint a "playboy nyuszik" élete sem könnyű, meg kell harcolniuk a népszerűségért, úgy néz ki hogy jobban mint a katonáknak... :rolleyes::eek::D:D:p:cool:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hasznos böngésző bővítmények.
A múltkor szó volt a gépet feleslegesen terhelő reklámok és nyomkövetések hatásos "kigyomlálásáról". Most egy valószínűleg többeket érintő pluginről szólnák, ami nekem már nagyon régóta fent van a gépemen, soha semmi baj nem volt vele, és néha nagyon hasznos, ez pedig a Looper for YouTube, azaz egy programozható youtube video ismétlő. Több ilyen plugin is létezik, és maga a youtube is képes az ismétlésre, de a sokévnyi tapasztalat alapján én bátran ajánlom ezt. Sajnos tudtommal csak chrome böngészőre érhető el.

Chrome Web Store - https://chrome.google.com/webstore/detail/looper-for-youtube/iggpfpnahkgpnindfkdncknoldgnccdg/
A Looper for YouTube weboldala - https://www.alvinhkh.com/looperforyoutube/
(további információs linkek az oldal alján található láblécben)

Tetszés szerinti ismétlésszám állítható be, részlet ismétlése 1 mp-től a fontosabb paraméterei. Van egy konfigurációs panelje is, itt beállítható pld. hogy mekkora legyen a felbontás amin megpróbálja elérni a videot, ha az nincs, akkor a még legnagyobb elérhetőt választja, amúgy széles határok között 144p - 8K között állítható a felbontás (a max. az 8K Ultra HD - 7680x4320 pixel), a lejátszó mérete (kicsi, közepes, teljes képernyő), gyorsbillentyűk. Installálás után a "Hozzáadás" gomb mellett mindegyik youtube videonál megjelenik egy "Loop" feliratú gomb is, itt állíthatjuk be az ismétlési paramétereket (a kiindulási konfigurációs alap beállítások a menü paneljén vannak)

Katonai videok esetében sokszor szükségessé válhat egy-egy kis részlet megismétlése. Amúgy a youtube billentyűzet vezérlőket is használhatjuk erre, ha csak 1-2 ismétlésről van szó - "K" betű a start/stopp, a jobbra és balra nyilakkal +5/-5 másodperc ugrás (álló és mozgóképnél is), a "K" és "J" betűkkel 10 mp ugrás (szintén), a numerikus billentyűzeten a számokkal %-os arányban lép a videon belülre, pld. a "4"-est megnyomva azonnal a video 40%-ához ugrik stb. A képenkénti léptetés is lehetséges, az előre/hátra az a "vessző" és a "pont" billentyű. Ezekkel csupán 1-1 egész képkockát lép a videon belül, tetszés szerinti számban ismételhető, tehát igen finoman megnézhetünk egy-egy részletet, de ez csak akkor működik, ha előtte megállítottuk a lejátszást !!! Ezek a legfontosabb funkciók, amit a youtube vezérlőkből érdemes megtanulni.
A youtube billentyűparancsok részletes ismertető oldala:
https://support.google.com/youtube/answer/7631406?hl=hu
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Van hiperszónikus fegyver topikunk?
A Mig-31 topikban úgy emlékszem volt a Kinzsalról Szó, de nem találtam hiperszónikus topikot.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 344
24 628
113
Én sem bírtam ki, és ha legközelebb valami hasonló van, akkor ajánlanék hozzá jobb klipeket. :) Maga a zene választása az kiváló, tényleg, de erre van egy rakás katonák által gyártott klip is, nagyon sok, És igen népszerűek. Egy ilyet hoznék mutatóba, ami egyben egy másik hm... "playboy nyuszis" video vicces paródiája. A katonás változat és az összehasonlító videok is magasan verik az eredeti verziót, ezt a nézettségek is mutatják. Soiler mögé teszem a videokat, hogy ne zavarjanak senkit :)

és itt jönnek egymás mellett játszva, mind magas verik az eredetit :D:D:D

Én semmi mást nem akartam mondani, csak annyit, hogy a reklám elkerülése érdekében be kell tenni a címsávba 1 .-ot /pontott/ valahová, most már okafogyottá vált, mert kiküszöbölték a Felhasználók ellenkezését. :) :)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 344
24 628
113
Nem értem miért fáj neked, ha kiegészítik a kommentet...
Nem csak egy megoldás létezik, ráadásul több problémára.
  1. Nem csak mindenféle furcsa honlapokon lehet benyelni dolgokat. Még az adblock korszak előtt volt, hogy az SG.hu vagy akkor más hazai látogatotabb oldalakon flash alapú reklámból jött be kártevő. Ergo az adblock jó volt másra is. Tehát nem mindenféle himihumi szar oldalakról is simán lehetett benyelni bármit.

  2. Mai szemmel kőkorszaki gépen sem lassított semmit....
Régi gép témakör, más is van, nem csak "én":

Sajnos 1 esemény folytán a sz.gépem XP hozzáférése lelazult a fő gépemen. Nem figyeltem és a új vírusirtó kiszedte az indításnál a váltást a két op. rendszeremnél.
A régi Toshiba 15 colos laptopomon az XP fut. Jó belenézni a https://en.wikipedia.org/wiki/Skyglobe , vagy a Tomb Raider régi játékai. De korábban a legznagyobb unokámmal játszottunk, hogy lestem 1 oldalt a laptopon és elküldtem Neki a másik gépre különböző módon, hogy hagy tanuljon. Lassabban ment, de megérte több szempontból is. Mind a ketten örültünk. :)
1 adalék az életből. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Most, hogy Uli kitiltódott egy évre nem lehetne visszanyitni a topicokat amiket összeukrajnázott? Magyar, ukrán, orosz topicok. Csak kisérletnek, hogy bírja-e a tömeg.
Most választások sincsenek, talán nem lesz belpol se.



giphy.gif
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Érdeklődni szeretnék, hogy a C-130-as topicban elharapózott színvonallal mennyire tud úgy általában azonosulni a fórum üzemeltetése?
Úgy mint:
Mondjuk Bangladesnek meg 30£ adták darabjàt! Ha neked meg 20 éves J öregnek számít akkor amikor még 50+ Éves E-k fognak még jó pár évig szolgàlni; nálunk meg amúgy hatalmas jelentősége lenne hogy J vagy J-30 főleg egy leharcolt an-26 flotta utàn! Én meg gratulálok anyádnak a flegmázó f*szcingáló magzatjához

Szerintem mondjuk ki nyugodtan hogy egy köcsög;)

Bocsánat, csak most látom csak hogy este már kicsit kevertem a magyar és a török nyelvet...:)
Semmi rossz szándék nem volt a dologban.
Én csak azt akartam üzenni hogy Ő egy aranyos kis zöld béka, csak már fáradt voltam és véletlen törökül írtam...bocs (aranyos zöld béka törökül - köcsög kurva)
Küldeném is neki ezt az aranyos török gyermekdalt, halgassa sokszor...:)
 
  • Tetszik
Reactions: shornet24

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 918
13 900
113
Amikor egy fórum-oldalon rákattintok egy linkre, az új ablakban nyílik meg. Ez szerintem jó is, "nem veszítem el" a fonalat a fórum oldalán, hisz lehet, hogy még 10-15 hozzászólás hátravan.

Ezzel szemben a HTKA nyitó oldalán, ha kattintok egy fórum témára az NEM új ablakban nyílik meg, hanem az eredetiben, elveszítve ezzel a fonalat.
Tudom, a jobb egér gomb , új lapon megnyit "menetrendet", de ha sietnék -ami ugye modern világunkban szokatlan-, akkor :mad:
"Kicsit" komfortosabb, jobban/kényelmesebben használható.

Ha lehet megoldani -lehet, programoztam web-oldalt 15 éve- akkor kérném.

...meg "köszönném" :)

Vagyis: Kösssssz
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 574
14 477
113
  • Tetszik
Reactions: Negan
Status
Not open for further replies.