A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 510
113
Szerintem a T-72 modernizálás egy vicc. Inkább 200 Puma, minthogy ilyen modernizálásra költsük a pénzt.

Egyébként miért kellene a Leokat az ATGM-ek elé küldeni. Nincs felderítés, nincs légi fölény stb...? Az ellenséget először puhítani kell és amikor elérkezett a megfelelő pillanat csak akkor bevetni és ezzel megadni a kegyelemdöfést.

Nyilván minél több Leo-nk van annál jobb, de én inkább egy Leopard 2 A7+ ban vagy egy Pumában ücsörögnék, mint egy felújított T-55 vagy T-72-ben.
jogos pontokat vetettél fel, a törököket amúgy meglehet kérdezni milyen ha a Leo A4-et minden katonai doktrinával ellentétesen használják ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and borisz

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 476
24 045
113
”Elmondása szerint a V4 államok együttműködhetnek például a BVP vagy a T-72 tartályok korszerűsítésében. "Különböző kereszteződések vannak itt, amelyek érdekesek lehetnek" - mondta Naď.
Uhh ez szíven talált a cikkben, remélem tőlünk csak megveszik maguknak a csehek a 72-t nem pedig nekünk faragnak rajta.. (a tartály az harckocsi lenne, csak a fordító az fordító...)

A lengyelek meg elmehetnek a picsába az ötletükkel...
 
W

Wilson

Guest
Jajj, T72 modernizálás!!!! Itt vér fog folyni....

Ezen jót derültem,ez a tipikus vak vezet világtalant klasszikus esete,majd pont azok a csehek fognak instrukciókat illetve tanácsokat adni vagy együttműködni a szlovákokkal a T-72 modernizációval kapcsolatban,akik nagyon erősen azon gondolkoznak,hogy kukázzák az egész T-72-s modernizációs programjukat és valamilyen modern mbt vesznek (leginkább Leo2-t)vagy azok a lengyelek akik bevallották,hogy a lengyel hadiipar képtelen egy értelmes modernizációt végrehajtani a saját T-72-n és saját katonáik is a T-72 modernizáció helyett vagy a saját harckocsi fejlesztési programjuk végrehajtását szorgalmazzák vagy más modern mbt beszerzését
(minden valószínűség szerint Leo2)támogatják.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 473
77 248
113
Ezen jót derültem,ez a tipikus vak vezet világtalant klasszikus esete,majd pont azok a csehek fognak instrukciókat illetve tanácsokat adni vagy együttműködni a szlovákokkal a T-72 modernizációval kapcsolatban,akik nagyon erősen azon gondolkoznak,hogy kukázzák az egész T-72-s modernizációs programjukat és valamilyen modern mbt vesznek (leginkább Leo2-t)vagy azok a lengyelek akik bevallották,hogy a lengyel hadiipar képtelen egy értelmes modernizációt végrehajtani a saját T-72-n és saját katonáik is a T-72 modernizáció helyett vagy a saját harckocsi fejlesztési programjuk végrehajtását szorgalmazzák vagy más modern mbt beszerzését
(minden valószínűség szerint Leo2)támogatják.

Mondjuk azt nem tudom,hogy hogyan fognak harckocsit fejleszteni ha a modernizálás sokkal egyszerűbb feladata sem megy nekik.
 
W

Wilson

Guest
Mondjuk azt nem tudom,hogy hogyan fognak harckocsit fejleszteni ha a modernizálás sokkal egyszerűbb feladata sem megy nekik.
Igen ez egy jó kérdés nem tudom,hogy gondolják,közben kicsit utána néztem,ha valamilyen külföldi mbt beszerzése mellett döntenek akkor azt csak úgy tudják elképzelni, hogy a gyártó Lengyelországba telepíti a gyártást (itt Koreát és a K2-őt illetve az amcsikat és az Abrams-et emelik ki)
- a németekkel nem tudnak együttműködni a kérdésben tehát az előző hozzászólásomban rosszul írtam a Leo2 jelenleg nem jöhet szóba.
 
K

kamm

Guest
Az enyem Euronews, amit tenyleg nem lehet reszrehajlassal vadolni.

A te linkeid viszont ugyanugy politikai oldalnak megfeleloen talaljak a dolgokat, mint mondjuk a HM oldala...

https://honvedelem.hu/cikk/benko-ti...e-is-tovabb-erosodott-a-v4-ek-egyuttmukodese/

De ilyenkor el kell felejteni a magyar beszámolókat, mert minidig olyanok, mintha nem is ugyanazon rendezvényen vettek volna részt, mint a többiek.
Ilyenkor mindig a többi ország tudósítását kell megnézni...

Csehek szerint:

..collective defense. A concrete output of the functioning cooperation is the project of joint purchase of ammunition through the alliance agency NSPA, which the Czechia will lead even after handing over the presidency to Poland. According to the Minister of Defense of the Czech Republic Lubomír Metnar, the Czech Republic, Slovakia, Poland and Hungary found a common intersection in the form of small-caliber ammunition when planning their purchase. "We are currently discussing the amount of how many individual species a given country will need," he said at a press conference, stating that the Czech Republic's ambition is to complete this agreement and sign the agreement by the end of this year.


Slovak Minister of Defense Jaroslav Naď welcomed the Czech Republic's activity in the area of joint acquisitions: “It is time for us to really move on to concrete steps. (…) I believe that we can coordinate the modernization projects that our states are waiting for and thus help the defense industries of our countries. ”According to him, the V4 states could cooperate, for example, on the modernization of BVP or T-72 tanks. "


Lengyelek szerint:

"The deputy head of the Ministry of National Defense announced that among the new elements of cooperation between defense ministries, he proposed organizing a meeting in the V4 plus United States formula. He stated that the partners are ready to adopt such a formula."
 
K

kamm

Guest
Szerintem a T-72 modernizálás egy vicc. Inkább 200 Puma, minthogy ilyen modernizálásra költsük a pénzt.

Egyébként miért kellene a Leokat az ATGM-ek elé küldeni. Nincs felderítés, nincs légi fölény stb...? Az ellenséget először puhítani kell és amikor elérkezett a megfelelő pillanat csak akkor bevetni és ezzel megadni a kegyelemdöfést.

Nyilván minél több Leo-nk van annál jobb, de én inkább egy Leopard 2 A7+ ban vagy egy Pumában ücsörögnék, mint egy felújított T-55 vagy T-72-ben.

Eleve rohejes az egesz, cseheknek mar bele is tort a bicskajuk a modernizacioba, a lengyelek meg $2M/hk (!!!) aron tesznek bele ejjellato-celzo rendszert meg uj kommunikaciot, ennyi. Total elvesztegetett penz es semmire nem jo utana sem.

Ez a felujitosdi nem fenyeget, remeljuk viszont, hogy a szomszedok atveszik a mi eloregedett kohoszokevenyeinket majd... :D
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
https://honvedelem.hu/cikk/benko-ti...e-is-tovabb-erosodott-a-v4-ek-egyuttmukodese/

De ilyenkor el kell felejteni a magyar beszámolókat, mert minidig olyanok, mintha nem is ugyanazon rendezvényen vettek volna részt, mint a többiek.
Ilyenkor mindig a többi ország tudósítását kell megnézni...

Csehek szerint:

..collective defense. A concrete output of the functioning cooperation is the project of joint purchase of ammunition through the alliance agency NSPA, which the Czechia will lead even after handing over the presidency to Poland. According to the Minister of Defense of the Czech Republic Lubomír Metnar, the Czech Republic, Slovakia, Poland and Hungary found a common intersection in the form of small-caliber ammunition when planning their purchase. "We are currently discussing the amount of how many individual species a given country will need," he said at a press conference, stating that the Czech Republic's ambition is to complete this agreement and sign the agreement by the end of this year.


Slovak Minister of Defense Jaroslav Naď welcomed the Czech Republic's activity in the area of joint acquisitions: “It is time for us to really move on to concrete steps. (…) I believe that we can coordinate the modernization projects that our states are waiting for and thus help the defense industries of our countries. ”According to him, the V4 states could cooperate, for example, on the modernization of BVP or T-72 tanks. "


Lengyelek szerint:

"The deputy head of the Ministry of National Defense announced that among the new elements of cooperation between defense ministries, he proposed organizing a meeting in the V4 plus United States formula. He stated that the partners are ready to adopt such a formula."

En az ilyen hireknel mar csak fogom a fejem. En meg nem lattam olyan katonai alcsoport-tomorulest amibe a honvedseg ne csatlakozott volna be:

- irtak nemreg azt a koncepciot hogy a nemetek hoznak letre keretrendszert es abban a honvedseg sajat minikeretrendszerrel csatlakozik be (Szlovenia, Szlovakia, Horvatorszag)
- aztan itt van a NATO deli harccsoport vagy hogy hivjak azt
- utana meg ez a V4 kulon harci egyseg
- ??Valamit kifelejtettem esetleg?? (Ohaio-i nemzeti gardaval nem tudom milyen NATO? rendszerben folyik osszekovacsolodas...)

Nekem ugy tunik, barki kitalal valami szervezetet(?) oda belepunk :p De mondjuk lehet van benne racio, mert tobbnel fene tudja megelneke otletkent is 1 evnel tobbet :)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 546
113
En az ilyen hireknel mar csak fogom a fejem. En meg nem lattam olyan katonai alcsoport-tomorulest amibe a honvedseg ne csatlakozott volna be:

- irtak nemreg azt a koncepciot hogy a nemetek hoznak letre keretrendszert es abban a honvedseg sajat minikeretrendszerrel csatlakozik be (Szlovenia, Szlovakia, Horvatorszag)
- aztan itt van a NATO deli harccsoport vagy hogy hivjak azt
- utana meg ez a V4 kulon harci egyseg
- ??Valamit kifelejtettem esetleg?? (Ohaio-i nemzeti gardaval nem tudom milyen NATO? rendszerben folyik osszekovacsolodas...)

Nekem ugy tunik, barki kitalal valami szervezetet(?) oda belepunk :p De mondjuk lehet van benne racio, mert tobbnel fene tudja megelneke otletkent is 1 evnel tobbet :)
Így lehet valós hozzájárulás nélkül úgy tenni mintha csinálnál valamit.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 906
22 387
113
En meg nem lattam olyan katonai alcsoport-tomorulest amibe a honvedseg ne csatlakozott volna be:
Nagyon kiváncsi lennék az alá-fölé rendeltségi viszonyokra, a működési elvre az ilyen harc-csoportok tekintetében,...

Így lehet valós hozzájárulás nélkül úgy tenni mintha csinálnál valamit.
És ez mind emberek tucatjai iróasztal mögött etetve...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Uhh ez szíven talált a cikkben, remélem tőlünk csak megveszik maguknak a csehek a 72-t nem pedig nekünk faragnak rajta.. (a tartály az harckocsi lenne, csak a fordító az fordító...)
Össze kell gyüjteni V4-ben az összes T-72-t, felújítani currusososan (sárral együtt lefest) és eladni valami hülyének, lehetőleg jó messzire. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 906
22 387
113
Olyan hülye nincs aki azt megveszi. Lassan ott tartunk, hogy a T-72 kiszorul az exportpiacok egy részéről a kínai konkurencia miatt.
Lehet azért van:
EwmcCSEDpguTPkdMSzdOGWF3YGneNDy1_rCwb0hFyE0.jpg

:D:D:D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 950
18 441
113
Olyan hülye nincs aki azt megveszi. Lassan ott tartunk, hogy a T-72 kiszorul az exportpiacok egy részéről a kínai konkurencia miatt.

Nem kell senkinek, a miénk az tuti. Másé, akié esetleg normálisabb üzemeltetést kapott, azokat lehet eladják még valahova Afrikába, vagy épp az ukránoknak. A T-72 harckocsira az oroszok korszerűsítési verziója a legjobb. Van is benne ott ráció, lévén több ezres darabszámuk lehet még ebből a típusból. Logikus hogy nem dobják még ki, inkább költenek rá. Térségünkben, a Lengyel, Cseh, Szlovák, fejlesztések nem épp világverők lettek, nem érdemes rágódni ezeken nekünk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 899
113
Az enyem Euronews, amit tenyleg nem lehet reszrehajlassal vadolni.

A te linkeid viszont ugyanugy politikai oldalnak megfeleloen talaljak a dolgokat, mint mondjuk a HM oldala...

Se az Euronews, se a honvedelem.hu írása nem tartalmaz semmi érdemi információt. Ha végigolvasod a magyar írást, majd hozzá elolvasod a cseh, legyel oldalakat, akkor összeáll, hogy milyen konkrét dolgokról volt szó és mit is jelentenek a semmitmondó magyar mondatok.