A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Dehogy menekülnének!
Szerintem pont hogy a Covid mutatta meg, hogy van határzár, stb.
Majd amikor szinte az egész EU Nato tag, akkor külföldre lehet menekülni? Ez nem így megy. Megjegyzem onnantól az orvosok sem adnak csak úgy igazolást, illetve a sereg is odafigyel. Egy lisztérzékeny hk vezető majd odafigyel mit eszik, meg talán a sereg is hogy mit ad neki... de úgy viszik mint a sicc!
A lisztérzékenyt nem visszük, nincs kapacitás külön kaját adni neki. A laktózt még meg lehet oldani, de a lisztet esélytelen.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Europaban a Nemetorszag-Lengyelorszag vonaltol eszak es kelet fele a letteket kiveve mindenhol van kotelezo sorkatonasag (norveg, sved, dan, finn, litvan, eszt hadseregek mind tartanak az oroszoktol) - sot, a szomszedos Ausztriaban is van.
Lehet ezt viszonylag korrektul is intezni, a danoknal ill svedeknel magad is eldontheted, mikor mesz be, de legalabbis egyeztetnek veled.
Ne keverjétek össze a sorozás szüneteltetését a sorkatonai szolgálat megszüntetésével. Nálunk nem szűnt meg a sorkatonai szolgálat, békeidőben a sorozás szünetel. Jelenleg a sorkatonai szolgálat az Alaptörvény értelmében két esetben rendelhető el: rendkívüli állapot idején vagy megelőző védelmi helyzetben.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113

MH5
39. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
3. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
62. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
MH25
25/1. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
25/2. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
Total : 5 lvszzlj - 15 lvszsz


En akartam beírni,hogy 1,2,3.Nem is ertem mire gondolt a kérdező amikor felsorolást várt.
(Van harctámogató század is zászlóaljanként 1 ha jól tudom)
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
392
1 013
93
telme lenne a honvédelmi táboros rendszert felfejleszte
En akartam beírni,hogy 1,2,3.Nem is ertem mire gondolt a kérdező amikor felsorolást várt.
(Van harctámogató század is zászlóaljanként 1 ha jól tudom)

És még van pár egyéb harci század is. Lásd felderítőknél, rendészeknél, ellenerősöknél, harckocsizóknál, páncéltörőknél stb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
És még van pár egyéb harci század is. Lásd felderítőknél, rendészeknél, ellenerősöknél, harckocsizóknál, páncéltörőknél stb.

Igazából a tüzér osztály meg a harckocsizó zászlóalj harcoló.De fogadjuk el,hogy csak a lövészekről beszéltek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 395
113
jó, akkor úgy mondom hogy papíron (hadrendileg) van 5 lvszzlj, na ez 5x3 lvszsz-nyi hely van a lapátosoknak, az hogy ténylegesen mennyi van (mennyire vannak feltöltve) az más kérdés


MH5
39. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
3. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
62. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
MH25
25/1. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
25/2. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
Total : 5 lvszzlj - 15 lvszsz

Olyanok írják már meg, akik tényleg tudják. Elnézést, de azért na....
Lehet privátba is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 487
113
En akartam beírni,hogy 1,2,3.Nem is ertem mire gondolt a kérdező amikor felsorolást várt.
(Van harctámogató század is zászlóaljanként 1 ha jól tudom)
Van van meg még más is van de csak a lvszsz-ra volt kíváncsi szóval csak azokat írtam
Olyanok írják már meg, akik tényleg tudják. Elnézést, de azért na....
Lehet privátba is.
Ember... ezt csinálom... :D krisss se volt jó , én se , mire vársz? Benkő papa írjon rád vagy mi?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 395
113
Van van meg még más is van de csak a lvszsz-ra volt kíváncsi szóval csak azokat írtam

Ember... ezt csinálom... :D krisss se volt jó , én se , mire vársz? Benkő papa írjon rád vagy mi?

Vágom. Azért kérdem mert azt hallottam, hogy ezekből legalább három nincs.
Szóval nagyon furcsa, hogy itt meg biztosra mondatok olyat ,amiről sokan tudják, hogy nincs, esetleg nem is volt....
Olyantól halottam aki ott szolgál.

Szóval nem véletlen kérdezem negyedszer, hogy mennyi az annyi.
Én örülök, ha tényleg van 15 lövészszázad az tök jó, mert onnan lehet fejleszteni és van esély a 2 vagy 3 dandáros szervezetre 26-ra, 28-ra.
Azt azért remélem látjátok, hogy sokat röhögök én is. :D
;)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 487
113
Vágom. Azért kérdem mert azt hallottam, hogy ezekből legalább három nincs.
Szóval nagyon furcsa, hogy itt meg biztosra mondatok olyat ,amiről sokan tudják, hogy nincs, esetleg nem is volt....
Olyantól halottam aki ott szolgál.

Szóval nem véletlen kérdezem negyedszer, hogy mennyi az annyi.
Én örülök, ha tényleg van 15 lövészszázad az tök jó, mert onnan lehet fejleszteni és van esély a 2 vagy 3 dandáros szervezetre 26-ra, 28-ra.
Azt azért remélem látjátok, hogy sokat röhögök én is. :D
;)
:D nézd , nincs ezzel baj , papíron hadrendileg igen van 15 lvszsz , megszoktam már hogy kb soha senki sem hiszi el mert keverik azzal higy mi az ami papíron megvan meg amit bent lát az ember ;) (sajnos más bent a helyzet mint papíron :/ )
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 395
113
:D nézd , nincs ezzel baj , papíron hadrendileg igen van 15 lvszsz , megszoktam már hogy kb soha senki sem hiszi el mert keverik azzal higy mi az ami papíron megvan meg amit bent lát az ember ;) (sajnos más bent a helyzet mint papíron :/ )

Nem egészen. Ettől is nagyobb a gond, szerintem.

Van olyan hogy B rendszeresített beosztás. Ezekből lehet zárolni, vagy meg nem nyitni.
Pl.: Ha van egy 11 fős futbal csapathoz 16 fő játékos számára beosztás (5 kispadon). akkor megteheted, hogy akár 2-3 helyet meg sem nyitsz, arra nem is tervezel fizetést.
Ekkor focizni még tudsz, csak kevesebb lesz a cseréd, jobban elfáradtok, többször kaptok ki, stb....
De! Még pályára tudtok lépni!.....
Aztán, ha fogy a pénz, vagy több gyúró, meg masszőr kell a csapatnak, akkor még mindig meg lehet tenni, hogy a 13-14 helyre nem szerződtetsz játékost, csak pont 11-et.
Ekkor is ki tud állni a csapat, csak nincs csere, sérülés esetén emberhátrányban játszunk meg ilyesmi.
Ez már egy szar csapat, kiesett a megye I-ből, de majd a válság után egy ZRINYI 26 tervvel feltörünk az országos élvonalba.......

Szóval az a problémám, hogy ha most mi fel akarunk jutni egy magasabb ligába, akkor meg kellene nyitni a helyeket a játékosoknak, azoknak meg kellene emelni az illetményét és jobb edzőkkel keményebb edzéseket kellene tartani.

Tehát hány játékos hely is van megnyitva ebben a focicsapatban?
Ha annyi, mint a megye III-ban (11), akkor nehéz lesz felkerülni.....o_O
Ha esetleg még kevesebb, akkor meg........ :rolleyes:
Amúgy nagyon sokan pontosan tudják, hogy hány lövész század van, a kérdésem ennyiben provokatív volt. Viszont senki nem meri megírni a valóságot, tehát egyelőre megye III. :(
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 395
113
:D nézd , nincs ezzel baj , papíron hadrendileg igen van 15 lvszsz , megszoktam már hogy kb soha senki sem hiszi el mert keverik azzal higy mi az ami papíron megvan meg amit bent lát az ember ;) (sajnos más bent a helyzet mint papíron :/ )

Szóval nincs olyan, hogy hadrendileg, Rendszeresített van. Abból lehet zárolni. Minden más fingfestés. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
15 lövészszázad van. Ennyi amit leírtunk. Se több se kevesebb. Nincs zárolva egy sem.

Kezdesz úgy csinálni mint szpg-9 amikor viktor megnyerte a választást.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 395
113
15 lövészszázad van. Ennyi amit leírtunk. Se több se kevesebb. Nincs zárolva egy sem.

Kezdesz úgy csinálni mint szpg-9 amikor viktor megnyerte a választást.

Te melyik zenekarban játszol?
Mondjuk, hogy gyűjtöm a felvarrókat. Ennek a 2/3-a talán megvan. A hiányzókat szeretném.
Neked biztos megvan, privátban elküldhetnéd. ;)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Tudjátok, én sajnos, ebben az esetben pesszimista vagyok szokásommal ellentétben. A mai magyar fiatalok talán 20 százaléka alkalmas fizikai, de leginkább mentális alapon katonának. Egy generáció nőtt fel Star Warson, Marvelen, stb... Stressztűrő képesség nulla,hazaszereteten alapuló elszántság szinte nulla... Persze, lehet változtatni, de konfliktushelyzetben, ha mozgósítani kell, akkor erre nincs idő. Persze, ha túlélnek két-három bevetést, megváltoznak, de ezek túlélési esélyei szintén nulla... szerintem...
Arra a 20 százalékra, akik jobb-, illetve baloldali radikálisok, sem lehet számítani mozgósítás után azonnal.
Ebben az országban a fejekben kellene rendet tenni először..
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and LMzek 2.0

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Magyarországon jobboldali radikálisnak azt hívják aki szereti a hazáját és ezt ki is meri mondani. Sok hadrafogható van köztük, mert megvan az a plusz bennük ami egy magyar katonába kell....
Baloldali radikális itthon nincs. Fizetett, drogos, homokos provokátorok vannak nálunk. Harcértékük nulla, és amit mostmár fel kellene fogni, hogy ők nem érdekeltek Magyarországban, nekik anarchia kell, meg idegen globalista vezetés.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Ha annyi, mint a megye III-ban
Off:
Vagy 22-25 évvel ezelőtt a megye-III il Megye-II ben nyomtuk. Emlékezetes élmények voltak :D mecs előtt birkanyáj leterelése a pályáról, bíró kergetése, az "ellenséges" faluk szurkolói háztáji kézi munkaeszközökkel felszerelve ........... szóval volt minden mint a búcsúban.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Magyarországon jobboldali radikálisnak azt hívják aki szereti a hazáját és ezt ki is meri mondani. Sok hadrafogható van köztük, mert megvan az a plusz bennük ami egy magyar katonába kell....
Baloldali radikális itthon nincs. Fizetett, drogos, homokos provokátorok vannak nálunk. Harcértékük nulla, és amit mostmár fel kellene fogni, hogy ők nem érdekeltek Magyarországban, nekik anarchia kell, meg idegen globalista vezetés.

Akkor lennénk igazán bajban, ha azoknak a "baloldali radikálisoknak" a harcértékük nem lenne nulla ... Lenne itt is "antifa tombolda" reggeltől-estig - senkinek nem hiányzik ...

Amolyan "Unicum" -osan - "Lásd meg a pozitív jelet" ...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Magyarországon jobboldali radikálisnak azt hívják aki szereti a hazáját és ezt ki is meri mondani. Sok hadrafogható van köztük, mert megvan az a plusz bennük ami egy magyar katonába kell....
Nekem csak egy bajom van ezzel hogy néha átesnek a ló túlsó oldalára. Trianon,románok lenyomása, a szomszédok erő il háborús helyzet általi lenyomása stb........ a gond ezzel hogy ha tényleg találkoznának valós harctéri körülményekkel akkor szerintem egy részük (még talán a többség) ugyanúgy sírva menekülne a valós harcmezőről. Akkor meg megint maradnak azok a "szerencsétlen" bakák akik ténylegesen harcoltak. Meg az emlékezés számukra valamely parknál.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Nem értelek. Tatán nincsenek feltöltve a zászlóaljak normálisan. De hadrendileg azok is 3 századból állnak.
Üdv a Honvédségben :D a példáddal élve, itt 100 emberből 80 mérnök és a többi bányász :D
amúgy arra gondol hogy az ötösöknél van 3x3 meg a 25-ösben 2x3 de azt elfelejti hogy mindez PAPÍRON létezik, nagyon nincsenek feltöltve (mostanában lett jobb a helyzet de hosszútávon javulás aligha várható komolyabb lépések hiányában, sőt, épp az ellenkező irányba léptek az okosok) , abban igaza van hogy papíron több van de hogy jónéhány mennyi harcértékkel bír... hát az más kérdés

Tisztelettel, de ez nem így van. Honnan veszitek ezt a "papiron" dolgot?
Milyen papíron?

Mi ez, papír hadsereg? Nincs ilyen, hogy papiron. A papírt állománytáblának hívják. Ilyet meg itt senki sem látott ezek szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo