én úgy fogalmaznék hogy ugyan nem prioritás, de nagyon fontos lépésKíváncsi lennék ki és miért tartotta ezt most prioritásnak, 650 millió forintért...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
én úgy fogalmaznék hogy ugyan nem prioritás, de nagyon fontos lépésKíváncsi lennék ki és miért tartotta ezt most prioritásnak, 650 millió forintért...
Hát az utánpótlás teremés és a toborzás mindig prioritás kéne, hogy legyen. Szerinted miért épül megint honvéd középsuli, illetve indítanak egy csomó városban kadét évfolyamokat a középiskolák.
Nem igaz. Aki tudja, hogy mennyi, írja meg. Valaki biztosat állít, szeretem az ellenőrzött tényeket.Hadrend szerint ennyi van. A feltöltöttség már más kérdés.
lehet félreértelek koma de szerintem ez a lépés pont abba az irányba megy amire Te gondolsz, ahelyett hogy ráerőszakolnák az emberekre a katonaságot ilyen lépésekkel/módszerekkel mint pl a sportközpontok, a katona sulik, nyílt napok stbstb ponthogy inkább kedvet csinálnak illetve igyekeznek megfogni azokat akikben van potenciál hogy esetleg jelentkeznek, vagy legalább igyekeznek felépíteni a kedvet hogy valaki jelentkezzen, az hogy utána az alkalmasságin mit művel az más kérdés de nekem valahogy nagyon nincs néphadsereges érzésem, az picit más volt anno, igen ha Te arra gondolsz hogy ott kéne kezdődnie hogy mondjuk meglehet élni és családot lehet nevelni esetleg a fizetésből és nincs szarba nézni az ember mert katona, akkor igazad van, nagyon fontos lenne mindkettő mert biztos az is "csábítana" embert de ezen picit szerintem túl kell lépni és találni kell más megoldásokat is mert amint látjuk, a fizuk "változnak" de sokat nem és hát a benti hülyeségek is nagyrészt maradtak...Szerintem? Szerintem azért mert valakinek beégett a tömeghadsereg elmúlt 100 éve az agyába, és nem képes elengedni. Illetve ugyanezen gondolatvilág meggyőződése, hogy önteni kell a pénzt valamibe, hogy működjön, mindegy mibe csak ne a lényegbe, hanem köré, mert attól majd a fő célhoz biztos közelebb leszünk. De nem.
Költői a kérdés, de az "utánpótlás teremtést és toborzást" megelőzte bármilyen kutatás? Ennek így harcban is használható emberanyag lesz az eredménye?
Olyan Néphadsereg X Horthy-kor X Teletubbies érzésem van.
Ugyanaz a problémám ami a civil orvosokkal volt a vietnami háború idején, ami miatt létrejött a combat medic szakma. A megfelelő mentalitású embereket kellene megtalálni és becsatornázni, nem szanaszét forgácsolni az erőforrásokat, hogy élesben pofára essünk.
Hadrend szerint 6+9 van, tény, mint kriss is írta a feltöltöttség más kérdésNem igaz. Aki tudja, hogy mennyi, írja meg. Valaki biztosat állít, szeretem az ellenőrzött tényeket.
lehet félreértelek koma de szerintem ez a lépés pont abba az irányba megy amire Te gondolsz, ahelyett hogy ráerőszakolnák az emberekre a katonaságot ilyen lépésekkel/módszerekkel mint pl a sportközpontok, a katona sulik, nyílt napok stbstb ponthogy inkább kedvet csinálnak illetve igyekeznek megfogni azokat akikben van potenciál hogy esetleg jelentkeznek, vagy legalább igyekeznek felépíteni a kedvet hogy valaki jelentkezzen, az hogy utána az alkalmasságin mit művel az más kérdés de nekem valahogy nagyon nincs néphadsereges érzésem, az picit más volt anno, igen ha Te arra gondolsz hogy ott kéne kezdődnie hogy mondjuk meglehet élni és családot lehet nevelni esetleg a fizetésből és nincs szarba nézni az ember mert katona, akkor igazad van, nagyon fontos lenne mindkettő mert biztos az is "csábítana" embert de ezen picit szerintem túl kell lépni és találni kell más megoldásokat is mert amint látjuk, a fizuk "változnak" de sokat nem és hát a benti hülyeségek is nagyrészt maradtak...
Hadrend szerint 6+9 van, tény, mint kriss is írta a feltöltöttség más kérdés
nem értem hogy most kevesled vagy sokallod ezt a számot? vagy mi a probléma?Láthatnánk azt a hadrendet, ahol ennyi. Ti biztos láttátok.
Szeretem a tényeket. Nem mindegy, hogy hány lapátosnak van hely a bányában.nem értem hogy most kevesled vagy sokallod ezt a számot? vagy mi a probléma?
Ebben élek ne magyarázz már. A volt 88.ból alakított rohamlövész osztagokat nem számolom lövész szervezetnekNem igaz. Aki tudja, hogy mennyi, írja meg. Valaki biztosat állít, szeretem az ellenőrzött tényeket.
De, magyarázz már nekem. Ha abban, élsz sorold már fel a századokat.Ebben élek ne magyarázz már. A volt 88.ból alakított rohamlövész osztagokat nem számolom lövész szervezetnek.
Nem értelek. Tatán nincsenek feltöltve a zászlóaljak normálisan. De hadrendileg azok is 3 századból állnak.De, magyarázz már nekem. Ha abban, élsz sorold már fel a századokat.
Én sem számolom a 88 maradványait.
650 millióból egy kisvárosi főteret nem térkövezel újra. De amúgy a fiatalok megszólítása a lényeg ezekkel.Szerintem? Szerintem azért mert valakinek beégett a tömeghadsereg elmúlt 100 éve az agyába, és nem képes elengedni. Illetve ugyanezen gondolatvilág meggyőződése, hogy önteni kell a pénzt valamibe, hogy működjön, mindegy mibe csak ne a lényegbe, hanem köré, mert attól majd a fő célhoz biztos közelebb leszünk. De nem.
Költői a kérdés, de az "utánpótlás teremtést és toborzást" megelőzte bármilyen kutatás? Ennek így harcban is használható emberanyag lesz az eredménye?
Olyan Néphadsereg X Horthy-kor X Teletubbies érzésem van.
Ugyanaz a problémám ami a civil orvosokkal volt a vietnami háború idején, ami miatt létrejött a combat medic szakma. A megfelelő mentalitású embereket kellene megtalálni és becsatornázni, nem szanaszét forgácsolni az erőforrásokat, hogy élesben pofára essünk.
jó, akkor úgy mondom hogy papíron (hadrendileg) van 5 lvszzlj, na ez 5x3 lvszsz-nyi hely van a lapátosoknak, az hogy ténylegesen mennyi van (mennyire vannak feltöltve) az más kérdésSzeretem a tényeket. Nem mindegy, hogy hány lapátosnak van hely a bányában.
És nem érdekel a lapát minősége.
jóHa abban, élsz sorold már fel a századokat.
Szerintem? Szerintem azért mert valakinek beégett a tömeghadsereg elmúlt 100 éve az agyába, és nem képes elengedni. Illetve ugyanezen gondolatvilág meggyőződése, hogy önteni kell a pénzt valamibe, hogy működjön, mindegy mibe csak ne a lényegbe, hanem köré, mert attól majd a fő célhoz biztos közelebb leszünk. De nem.
Költői a kérdés, de az "utánpótlás teremtést és toborzást" megelőzte bármilyen kutatás? Ennek így harcban is használható emberanyag lesz az eredménye?
Olyan Néphadsereg X Horthy-kor X Teletubbies érzésem van.
Ugyanaz a problémám ami a civil orvosokkal volt a vietnami háború idején, ami miatt létrejött a combat medic szakma. A megfelelő mentalitású embereket kellene megtalálni és becsatornázni, nem szanaszét forgácsolni az erőforrásokat, hogy élesben pofára essünk.
Ebben élek ne magyarázz már. A volt 88.ból alakított rohamlövész osztagokat nem számolom lövész szervezetnek
39. lövész zlj, 62, lövész zlj, 3. lövész zlj. 1. lövész zlj. 2. lövész zlj..
Na ezt szorozd fel 3-al/zászlóalj.
Erre én nem tudhatom a választ, de ha Te ezt biztosan így tudod, az engem megnyugtat. Örülök, hogy úgy van, ahogy állítod.Nem értelek. Tatán nincsenek feltöltve a zászlóaljak normálisan. De hadrendileg azok is 3 századból állnak.
Királyság!jó, akkor úgy mondom hogy papíron (hadrendileg) van 5 lvszzlj, na ez 5x3 lvszsz-nyi hely van a lapátosoknak, az hogy ténylegesen mennyi van (mennyire vannak feltöltve) az más kérdés
jó
MH5
39. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
3. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
62. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
MH25
25/1. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
25/2. Lövészzászlóalj : 1,2,3. Lövészszázad
Total : 5 lvszzlj - 15 lvszsz
650 millióból egy kisvárosi főteret nem térkövezel újra. De amúgy a fiatalok megszólítása a lényeg ezekkel.
Folyamatosan minden inkompetens vezető ezzel a "megszólítás" dologgal áll elő (nem rád értem). Ha meg akarok valakit szólítani, az ingyen van. Ezek csak látszatintézkedésekre elvert irgalmatlan összegek, marketingkommunikációs szempontból mindenképp.650 millióból egy kisvárosi főteret nem térkövezel újra. De amúgy a fiatalok megszólítása a lényeg ezekkel.
Kis ország vagyunk. Tudomásul kell venni, háborús helyzetben mozgósítás lesz és nem önkéntes toborzás.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..