A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 524
113
Nyolcadik.

MH 2. vitéz Bertalan Árpád különleges rendeltetésű dandár
MH 5. Bocskai István lövészdandár
MH 25. Klapka György lövészdandár
vitéz Szurmay Sándor helyőrség dandár
MH Katonai Rendészeti Központ
MH Logisztikai Központ
MH Altiszti Akadémia
Akkor 8 dandáros a szervezet?
:)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Az izraeli Rafael először mutatott be képeket a kifejezetten a lengyel hadsereg mobil páncéltörő képesség-fejlesztő programjába (Ottokar-Brzoza) szánt Spike NLOS indítókomplexumokról.


20200623_Spike_NLOS_launcher_configuration.jpg




Erre pl. jó lenne a régi T-72: a torony helyére mehetne a Spike NLOS. Nem egy űrtechnika, még a Currusnak is menne az átalakítás. A páncéltörő képesség fényéveket javulna a piaci ár töredékéért, ráadásul 4-5 év várakozás nélkül.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Igen csak ha akkor rendelünk akkor majd 2030-ban szállítják le. Addig pedig sok minden történhet elég csak ha a járványra gondolsz amilyen utoljára az 50-es években volt (járványos gyermekbénulás) vagy a koreai helyzetre, az indiai-kínai határkonfliktusra stb gondolsz. Oroszországban - leginkább az új nyugdíjtörvény meg a szar gazdasági helyzet miatt - sokat csökkent Putyin népszerűsége, ki tudja, hogy mivel (pontosabban melyik ország lerohanásával) kívánja helyreállítani a népszerűségét. Nagyon gyorsan változik a helyzet. Ha itt lenne 3 zászlóalj régi MBT, IFV stb. akkor tudnánk várni. A probléma az, hogy nincs. Vagy többet kellett volna rendelni, vagy venni kellene használtat pl. Pzh-t. De a betonfedezék is nagyon hiányzik Kecskeméten, már tárgyaltuk, hogy miért.
Z2026 az alapok. 2023 körül kell további mennyiségi rendeléseket leadni, hogy 2027-28 körül megjöjjön. Mind Gripen, mind szárazföldi erők. Bár ha akkor lesz elég kiképzett személyzet, lehetne gyorsítani is. Most a személyi állomány hiánya is hátráltatja a beszerzéseket.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Erre pl. jó lenne a régi T-72: a torony helyére mehetne a Spike NLOS. Nem egy űrtechnika, még a Currusnak is menne az átalakítás. A páncéltörő képesség fényéveket javulna a piaci ár töredékéért, ráadásul 4-5 év várakozás nélkül.

Kiveve, hogy a kohoszokevenyekben semmilyen Patria-szintu eletronika ill tamadorendszer nincs, amihez integralni lehetne a zsidok cuccat.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Z2026 az alapok. 2023 körül kell további mennyiségi rendeléseket leadni, hogy 2027-28 körül megjöjjön. Mind Gripen, mind szárazföldi erők. Bár ha akkor lesz elég kiképzett személyzet, lehetne gyorsítani is. Most a személyi állomány hiánya is hátráltatja a beszerzéseket.

A Gripen lease lejar 2023-ban, nem? Ha meg is vesszuk - ami biztos -, akkor sem marad bennuk tobb, mint meg egy tizes, azaz inkabb jovore-2022 korul kellene rendelni, hogy pont elcsipjuk a Saab outputjat meg a csehek elott (szinte tuti, hogy ok is E/F-re fognak frissiteni es ugyanugy megtartjak a C/D-iket.)
 
  • Tetszik
Reactions: exsorkatona

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Z2026 az alapok. 2023 körül kell további mennyiségi rendeléseket leadni, hogy 2027-28 körül megjöjjön. Mind Gripen, mind szárazföldi erők. Bár ha akkor lesz elég kiképzett személyzet, lehetne gyorsítani is. Most a személyi állomány hiánya is hátráltatja a beszerzéseket.
Mennyiségre a helikopterflotta egész jól néz ki. Ide szükséges lehet további bővítés? Egy kimondottan harci heli beszerzése mennyire indokolt?
 
K

kamm

Guest
Mennyiségre a helikopterflotta egész jól néz ki. Ide szükséges lehet további bővítés? Egy kimondottan harci heli beszerzése mennyire indokolt?

Szerintem kidobott penz. Nekem amugy semmi bajom nem lenne a Hindekkel, csak vennenk meg hozzajuk a cuccokat - meddig repulhetnek a mostani felujitas utan?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
A Gripen lease lejar 2023-ban, nem? Ha meg is vesszuk - ami biztos -, akkor sem marad bennuk tobb, mint meg egy tizes, azaz inkabb jovore-2022 korul kellene rendelni, hogy pont elcsipjuk a Saab outputjat meg a csehek elott (szinte tuti, hogy ok is E/F-re fognak frissiteni es ugyanugy megtartjak a C/D-iket.)
2026-ban jár le a Gripen lízing és a Honvédség tulajdobába kerulnek a Gripenek. Úgy értettem ez automatikus, nem kell extrát fizetni a végén.

Viszont sztem a háttérben zajlanak az egyeztetések, volt tavaly egyértelmű üzenet a svédek felé, hogy kicsit vegyenek minket komolyabban, mert a C/D nem lesz számunkra megfelelő technika 2026 után és voltak egyéb gondok is.

"Információink szerint a Gripenek alkatrészellátása és megfelelő felfegyverzése is akadozott az elmúlt években, emiatt több miniszter is kénytelen volt tárgyalásokat kezdeményezni a svéd féllel."

Mivel állítólag szokták a fórumot az újságírók is olvasni. Én kérnék most a Magyar Nemzettől egy tavalyihoz hasonló átfogóbb Maróth interjút az első Leok érkezése alkalmából. Köszi o_O
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
A Gripen lease lejar 2023-ban, nem? Ha meg is vesszuk - ami biztos -, akkor sem marad bennuk tobb, mint meg egy tizes, azaz inkabb jovore-2022 korul kellene rendelni, hogy pont elcsipjuk a Saab outputjat meg a csehek elott (szinte tuti, hogy ok is E/F-re fognak frissiteni es ugyanugy megtartjak a C/D-iket.)
Sztem akár a csehekkel közösen is megalkudhatunk. Lehet mind a 3 félnek kedvező lenne.
 
K

kamm

Guest
2026-ban jár le a Gripen lízing és a Honvédség tulajdobába kerulnek a Gripenek. Úgy értettem ez automatikus, nem kell extrát fizetni a végén.

Viszont sztem a háttérben zajlanak az egyeztetések, volt tavaly egyértelmű üzenet a svédek felé, hogy kicsit vegyenek minket komolyabban, mert a C/D nem lesz számunkra megfelelő technika 2026 után és voktak egyéb gondok us.

"Információink szerint a Gripenek alkatrészellátása és megfelelő felfegyverzése is akadozott az elmúlt években, emiatt több miniszter is kénytelen volt tárgyalásokat kezdeményezni a svéd féllel."

Mivel állítólag szokták a fórumot az újságírók is olvasni. Én kérnék most a Magyar Nemzettől egy tavalyihoz hasonló átfogóbb Maróth interjút az első Leok érkezése alkalmából. Köszi o_O

A fegyverzes szerintem nemcsak rajtuk mult, de jogos, minket az nem erdekel. Ha akarnak egy masik $4B korul (en alapbol 22-24 E/F-et remelek, a finneknek 64-et plusz a GlobalEyet ajanlottak a $11B budzsen belul maradva), azert illik erosen udvarolni.

Sztem akár a csehekkel közösen is megalkudhatunk. Lehet mind a 3 félnek kedvező lenne.

Az sem elkepzelhetetlen, ha addigra olyan viszonyban leszunk... viszont meg mindig allitom, hogy a horvatokat be lehetne vonni egy kozos uzemeltetesbe, mert semmi penzuk gepekre.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem kidobott penz. Nekem amugy semmi bajom nem lenne a Hindekkel, csak vennenk meg hozzajuk a cuccokat - meddig repulhetnek a mostani felujitas utan?
Valaki a múltkor tett be linket a mihu topikba hogy a brazilok eladnák a 12 db Mi-35 et. Vajon érdemes lenne lecsapni rájuk? Gondolom egy nagyobb felújítás után még bőven maradna bennük üzemidő.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó and kamm

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
A fegyverzes szerintem nemcsak rajtuk mult, de jogos, minket az nem erdekel. Ha akarnak egy masik $4B korul (en alapbol 22-24 E/F-et remelek, a finneknek 64-et plusz a GlobalEyet ajanlottak a $11B budzsen belul maradva), azert illik erosen udvarolni.



Az sem elkepzelhetetlen, ha addigra olyan viszonyban leszunk... viszont meg mindig allitom, hogy a horvatokat be lehetne vonni egy kozos uzemeltetesbe, mert semmi penzuk gepekre.
A horvátokkal nagyon sok a vitás ügy. Csak egy: a legnagyobb magyar multi, a MOL vezetője ellen elfogatóparancsot adtak ki.
Nincs pénzük az 1 dolog, de a bizalom minimális.
 
K

kamm

Guest
Valaki a múltkor tett be linket a mihu topikba hogy a brazilok eladnák a 12 db Mi-35 et. Vajon érdemes lenne lecsapni rájuk? Gondolom egy nagyobb felújítás után még bőven maradna bennük üzemidő.

Hat, ha olcsok, a felújítás is olcsó, akkor ezzel kivételt tehetünk, a Hind egy ritka malac es rendesen felszerelve egész korrekt tuzerot képvisel...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Hegylakó

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Valaki a múltkor tett be linket a mihu topikba hogy a brazilok eladnák a 12 db Mi-35 et. Vajon érdemes lenne lecsapni rájuk? Gondolom egy nagyobb felújítás után még bőven maradna bennük üzemidő.
Pont a brazilok... Hm. (KC-390)

Viszont ez nem illene a Z2026 stratégiájába. Politikailag is ingoványos talaj... Elég unortodox megoldás lenne. :)
Szal akár, de nem hiszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika
K

kamm

Guest
A horvátokkal nagyon sok a vitás ügy. Csak egy: a legnagyobb magyar multi, a MOL vezetője ellen elfogatóparancsot adtak ki.
Nincs pénzük az 1 dolog, de a bizalom minimális.


Mondjuk abban konkrétan igazuk van, ezt jobb, ha nem is kezdjük el feszegetni, inkább tegyük azt jóvá egy ilyen uzlettel...