A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 718
17 066
113
Dehogy valos. Atvettek.



Atvettek, csak elkotyavetyeltek. Mint altalaban mindent arrafele.
Nézd, lehet, h utána átvették, én az első szállítmányról beszéltem. Olyan mondta, aki ott volt (és nem, mint nézelődő). Tőle tudom az egyik botrányos laktanya "felújítást" is, ahol egy benfentes fejes cége nyert, a festést meg az állomány végezte...olyan másfél milliárd ment zsebbe.
 
K

kamm

Guest
Nézd, lehet, h utána átvették, én az első szállítmányról beszéltem. Olyan mondta, aki ott volt (és nem, mint nézelődő). Tőle tudom az egyik botrányos laktanya "felújítást" is, ahol egy benfentes fejes cége nyert, a festést meg az állomány végezte...olyan másfél milliárd ment zsebbe.

Oh, ne erts felre, siman el tudom kepzelni, amit mondtal, plane kozel-keleti uzletekben, azok mind iszonyu korruptak alapbol - hat meg kozep-europaiakkal uzletelve...
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
"Az MH Légi Vezetési és Irányítási Központ (a továbbiakban: MH LVIK), valamint az MH 54. Veszprém Radarezred (a továbbiakban: MH 54. RE) mint költségvetési szerv 2020. július 31-ei hatállyal megszüntetésre kerülnek és azok jogutód szervezeteként, Veszprém székhellyel és MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ (a továbbiakban: MH LMVIK) megnevezéssel új, – dandár jogállású – költségvetési szerv létrehozásra kerül. "
Dandár jogállású?
Negyedik dandár?

"Élesedik" a SAMOC...?!
Fú, így elsőre ez elég tömény volt, de ma este még kicsit vizualizálom.
A veszprémi változásoknál lehet, hogy sokkal nagyobb dolgok vannak az átszervezés többi részében. A veszprémi átszervezés szerintem inkább a bővüléssel lesz összefüggésbe. Gondolom a réskitöltő mobil radarok is szervezetileg hozzájuk fognak kerülni, így a diverzifikált rendszert már érdemes dandár méretű szervezetbe rendelni. Nagyon kíváncsi leszek, hogy a várhatóan hasonló, vagy még nagyobb bővülés előtt álló győrieket hogyan fogják átszervezni? Továbbra is homogén szak-ezredbe kerül minden légvédelmi rakétás, vagy minden dandár kap saját légvédelmi alegységet?
De nekem finoman azt is jelenti, hogy a réskitöltők bejelentésére sem kell sokat várni. (?)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Azért lehetne érdeklődni Haftar tábornok lehet, hogy megvenné a T72-es "MBT"-ket.
Akkor megszűnne a probléma "nincs tank nincs probléma"
(Persze Egyiptomon keresztül ,hogy legális legyen.)
Nyolcvan T-72 meg sajnos 2014-ben tűnt el. Az oroszok szerint Ukrajnában, szerintünk a cseheknél kötöttek ki. Ez is baromi jó üzlet lehetett... valakiknek mindenképp.
 
K

kamm

Guest
Fú, így elsőre ez elég tömény volt, de ma este még kicsit vizualizálom.
A veszprémi változásoknál lehet, hogy sokkal nagyobb dolgok vannak az átszervezés többi részében. A veszprémi átszervezés szerintem inkább a bővüléssel lesz összefüggésbe. Gondolom a réskitöltő mobil radarok is szervezetileg hozzájuk fognak kerülni, így a diverzifikált rendszert már érdemes dandár méretű szervezetbe rendelni. Nagyon kíváncsi leszek, hogy a várhatóan hasonló, vagy még nagyobb bővülés előtt álló győrieket hogyan fogják átszervezni? Továbbra is homogén szak-ezredbe kerül minden légvédelmi rakétás, vagy minden dandár kap saját légvédelmi alegységet?
De nekem finoman azt is jelenti, hogy a réskitöltők bejelentésére sem kell sokat várni. (?)

Igen, szamomra is egyertelmu, hogy jon az uj legvedelmi rendszer, alakul a multi-layered air defense, amihez logikusan kell a masfele (nagyobb) szervezeti hatter is.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Amúgy így összeadva kb 150 T-72 ment a levesbe. De miután a felújítás ki volt zárva, tök mindegy, örüljünk, hogy lesz 44 tényleg modern Leo2A7+.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
Szinte biztos vagyok abban, hogy a Z2026 vege fele ujra rendelunk, minimum megegyszer ennyit (de inkabb 2x mennyiseget varok), a kerdes csak a fizetesi feltetelek.

Hat ha nem foglaljuk le elore a gyartosort 2026-ig meg nagyon sokan sok mindent(uj tank/ upgrade stb.) rendelhetnek, ugyhogy ezt a dontest nem 2026 vege fele kene meghozni.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Azt hittem, mar regen megszuntek az ezredek... a minap pont azon ertetlenkedtem, a rendszervaltas kornyeken miert szuntek meg az ezredekkel a hadosztalyok is, amikor hadosztaly meretunk lehetne (=par dandar) es miert inkabb a hadtest maradt, mikozben utobbi meretre nulla esely van...?
1987-ben számolták fel a hadosztály szintű szervezeteket a Rubint feladat során számolták fel. Így a csapatszervezeteket eltekintve a hadseregközvetlenektől – a nyolc hadosztály helyett négy – egy honi légvédelmi és három szárazföldi – hadtest fogta össze.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Azt hittem, mar regen megszuntek az ezredek... a minap pont azon ertetlenkedtem, a rendszervaltas kornyeken miert szuntek meg az ezredekkel a hadosztalyok

A rendszerváltáskor már nem volt sem ezred ,sem hadosztály. 1987-ben álltunk át a dandár, hadtest, szervezetre.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Az izraeli Rafael először mutatott be képeket a kifejezetten a lengyel hadsereg mobil páncéltörő képesség-fejlesztő programjába (Ottokar-Brzoza) szánt Spike NLOS indítókomplexumokról.


20200623_Spike_NLOS_launcher_configuration.jpg




 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A rendszerváltáskor már nem volt sem ezred ,sem hadosztály. 1987-ben álltunk át a dandár, hadtest, szervezetre.
A 90-es évek mások felétől a sorkatonaság végéig 2 gépesített hadosztály volt, benne dandár és ezred szintű szervezetekkel is.
Most újra vannak területvédelmi ezredeink.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
A 90-es évek mások felétől a sorkatonaság végéig 2 gépesített hadosztály volt, benne dandár és ezred szintű szervezetekkel is.
Most újra vannak területvédelmi ezredeink.
Nem volt hadosztály, megszűnt, hadtest, dandár, zászlóalj szervezetre tétünk át,ez volt a RUBIN hadrend.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Szinte biztos vagyok abban, hogy a Z2026 vege fele ujra rendelunk, minimum megegyszer ennyit (de inkabb 2x mennyiseget varok), a kerdes csak a fizetesi feltetelek.
Igen csak ha akkor rendelünk akkor majd 2030-ban szállítják le. Addig pedig sok minden történhet elég csak ha a járványra gondolsz amilyen utoljára az 50-es években volt (járványos gyermekbénulás) vagy a koreai helyzetre, az indiai-kínai határkonfliktusra stb gondolsz. Oroszországban - leginkább az új nyugdíjtörvény meg a szar gazdasági helyzet miatt - sokat csökkent Putyin népszerűsége, ki tudja, hogy mivel (pontosabban melyik ország lerohanásával) kívánja helyreállítani a népszerűségét. Nagyon gyorsan változik a helyzet. Ha itt lenne 3 zászlóalj régi MBT, IFV stb. akkor tudnánk várni. A probléma az, hogy nincs. Vagy többet kellett volna rendelni, vagy venni kellene használtat pl. Pzh-t. De a betonfedezék is nagyon hiányzik Kecskeméten, már tárgyaltuk, hogy miért.