A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Hat, ha olcsok, a felújítás is olcsó, akkor ezzel kivételt tehetünk, a Hind egy ritka malac es rendesen felszerelve egész korrekt tuzerot képvisel...
Hülyeségnek nem tartanám ha lecsapnánk rájuk. Szerintem ezekre már megérné egy nyugati modern atgm intregrálni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Pont a brazilok... Hm. (KC-390)

Viszont ez nem illene a Z2026 stratégiájába. Politikailag is ingoványos talaj... Elég unortodox megoldás lenne. :)
Szal akár, de nem hiszem.
Szerintem simmán menne. Ha gripen e akarunk a későbbiekben bőven beleférne velük. (Alkatrész stb....) Egyébként szerintem az 12 db gép nem oszt szoroz. A KC390 es már lehetséges. (Igen)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
Hat ha nincs penzuk akkor hogy akarsz veluk egyuttmukodni? :D
Talianok vedhetik a tengerpartot, mi meg a fovaros koruli reszt es problema megoldva. A horvat legiero fejlesztese az kurvara nem magyar feladat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Hat ha nincs penzuk akkor hogy akarsz veluk egyuttmukodni? :D
Talianok vedhetik a tengerpartot, mi meg a fovaros koruli reszt es problema megoldva. A horvat legiero fejlesztese az kurvara nem magyar feladat.

kamm-rareagaltom, bocs.
Oké. :)
Viszont úgy van benne logika, önálló vadászgépszázadra nincs pénzük, de nekünk fizethetnek jóval kevesebbet, cserében a legtérvédelemért, akár részben NATO keretből. Hasonlóan a Balti konstrukcióhoz.
Igy talán a Gripen bővítés költségeit kis részben kompenzálná.

De ez csak elmélet. A gyakorlatban nem látom reálisnak.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
Oké. :)
Viszont úgy van benne logika, önálló vadászgépszázadra nincs pénzük, de nekünk fizethetnek jóval kevesebbet, cserében a legtérvédelemért, akár részben NATO keretből. Hasonlóan a Balti konstrukcióhoz.
Igy talán a Gripen bővítés költségeit kis részben kompenzálná.
De ez csak elmélet. A gyakorlatban nem látom reálisnak.

Hat ha az olaszokkal kozosen akkor ez megoldhato lenne, de ha csak egyedul akkor ki kene telpulni allandora. En hagynam oket elb.lfaszkodni egyedul, nem kene eroltetni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hat ha az olaszokkal kozosen akkor ez megoldhato lenne, de ha csak egyedul akkor ki kene telpulni allandora. En hagynam oket elb.lfaszkodni egyedul, nem kene eroltetni.
Ez már nem opció. Ez már le van zsírozva. A 21-eseik kivonása legkésőbb 2023-ban kötelező lesz. Addigra hétszentség, hogy nem lesz bevethető gépük az új beszerzésből. Még mindig alkudozás szinten vannak. Ahhoz pedig hogy készültséget adjanak még nagyjából tippre még innentől 5-6 év is eltelhet.
Különben a móka hasonló, mint a szlovénoknál. Úgy tudom ott is az olaszokkal együtt csináljuk a felügyeletet (a tengerparti rész az olaszoké). A riasztásokat ilyen esetben a németországi központból küldik. Annak az országnak a készenléti gépeinek, amelyik földrajzilag alkalmasabb a feladatra.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erre pl. jó lenne a régi T-72: a torony helyére mehetne a Spike NLOS. Nem egy űrtechnika, még a Currusnak is menne az átalakítás. A páncéltörő képesség fényéveket javulna a piaci ár töredékéért, ráadásul 4-5 év várakozás nélkül.
A 424-es gőzmozdonyok is jók lennének SPIKE szerkocsival, elvégre megfelelnek a peremfeltételeknek, miszerint legyenek muzeális konstrukciók, jó drágán üzemeltethetőek, megfelelő alkatrészellátás semmiképp se legyen hozzájuk, a rájuk testált feladat bármilyen más korszerű eszközzel sokkal jobban ellátható legyen és lehetőleg a Currus buherálhassa meg őket jó sok festék rákenésével a rozsdás-saras vasra!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ez már nem opció. Ez már le van zsírozva. A 21-eseik kivonása legkésőbb 2023-ban kötelező lesz. Addigra hétszentség, hogy nem lesz bevethető gépük az új beszerzésből. Még mindig alkudozás szinten vannak. Ahhoz pedig hogy készültséget adjanak még nagyjából tippre még innentől 5-6 év is eltelhet.
Különben a móka hasonló, mint a szlovénoknál. Úgy tudom ott is az olaszokkal együtt csináljuk a felügyeletet (a tengerparti rész az olaszoké). A riasztásokat ilyen esetben a németországi központból küldik. Annak az országnak a készenléti gépeinek, amelyik földrajzilag alkalmasabb a feladatra.
Nyugi majd vesznek Kefirt izraeltől. :D A bukott használt F-16 helyett. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akkor azoknak nem tábornok az eleje?
Van 65 fős ezred jogállású szervezet.
Szerintem "jogállású" szervekkel nem lehet haderőt építeni. Nekem is van Audi méretű autóm, de én a neven hívom, úgy nem égő. :)
A hadsereg szervezetében katonák vannak, akik alá-fölérendeltségi viszonyban vannak egymással, ebből adódóan a nem harcoló egységekre is vonatkozik valamilyen szinten a hadszervezet. Ezért ezred-, dandár- stb jogállásúak ezek a szervezetek. Nem lett volna olyan bonyolult ezt magadtól se kisakkoznod!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Valaki a múltkor tett be linket a mihu topikba hogy a brazilok eladnák a 12 db Mi-35 et. Vajon érdemes lenne lecsapni rájuk? Gondolom egy nagyobb felújítás után még bőven maradna bennük üzemidő.
Azokra már Haftar képében megvan a vevő.
Annak tükrében, hogy milyen rendszert szeretnénk kialakítani, azt gondolom, hogy nem igazán lenne értelme. Én még nem hallottam olyat, hogy Link 16-ot integráltak volna orosz eredetű technikába. Ahhoz olyan fedélzeti rendszer kell, ami tud mit kezdeni a Link 16-on érkező infókkal.
A gépek újsága miatt viszont az áruk valószínűleg túl magas lenne. Azzal nem volt gondom, hogy a 8 gépet felújíttattuk, de hogy ezekre az orosz eredetű rendszerekre építsük a harci helikopter "flottánkat" azt erősnek érzem. Ha deklarált cél, hogy megszüntessük az orosz technikai hátteret, akkor abba nem fér bele, hogy az elkövetkező 20-30 évre repképes technikát szerezzünk be ilyen gyökerekkel.
Inkább azt lehetne gyorsítani, hogy a H145M-ek mielőbb elérjék a tüztámogató képességet, hogy még mielőtt a Mi-24-eseknek lejár az üzemidő hosszabbítása, még előtte esetleg pénzzé lehessen őket tenni. A lengyelek biztosan felújítják a saját Hindjeiket, nekik erre megvan a saját cégük. Nekünk viszont az Airbus kontingens beérkezése után már nem lesz létszükséglet. Ezzel együtt azért még megvárnám, hogy mi lesz a Tiger MkIII csomaggal, valamint az Ausztrál tendernek a végeredménye.
Ha már úgy is összebútoroztunk az Airbus-szal, akkor ha olcsón megkaphatjuk őket, akkor a jelenleg 10 éves gépekben még bőven van üzemidő. Az Mk III pedig pont arra lenne jó, hogy a tragikus logisztikai hátteret (gyakorlatilag az összes rendszeresítő országnak eltérő gépei vannak) kiegyenesítse. A technikai gondok állítólag már megoldódtak (de legkésőbb az mkIII-mal meg fognak!).
Nagy előny lenne, hogy ugye az új Airbus-aink azt a HForce rendszert kapták, amelyiknek az alapja a Tiger rendszere. Tehát azonos lenne a fegyverzeti skála.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Mondjuk abban konkrétan igazuk van, ezt jobb, ha nem is kezdjük el feszegetni, inkább tegyük azt jóvá egy ilyen uzlettel...
Szerintem annyira nem kell megfelelni a horvátoknak, mivel elég sokat keresnek ők a magyar túristákon és ha az alapján amit kifogásolnak vissza kellene adni az Ina-t, akkor az ún. privatizáció miatt ebben az országban is minden ma nyugati tulajdont is, mert hasonlóan korrupt ügyletek miatt kerültek oda. Egyébként már nincs nemzetközi elfogató parancs Hernádi ellen. Továbbá még nem tudom mit kaptunk kárpótlásért azért amikor kisegítettük őket anno 100 ezer géppityuval. Valamint békésen elüldögélnek a Drávaszögön, meg a Muraközön ami eszükbe sem jutott nekik se soha hogy miért is az övék. A határkerítésért is szerettek nácizni minket, aztán meg építettek ők is. És van magyarellenesség bennük is, csak nem tudom mire fel.
Csak vázlatosan azt mondom, hogy nem kell rájuk áldozati bárányként tekinteni....