A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Az remenytelen, pont az ellenkezoje. A Demokrata Part eppen progressziv iranyba mozdul el es nagyon gyorsan... mar a szokasos korrupt-corporate demokratak is vastagon tesznek ilyesmi latszat-vasarlasra, de a progresszivek meg kifejezetten negativan fognak fel.
Egy progressziv Demokrata kormanyzas eseten, hiaba lenne esetleg az oreg Creepy Joe az elen, politikai szempontbol gyakorlatilag kidobott penz lenne az amerikaiaktol Orbaneknak barmit is vasarolni.
Mondjuk ha Aster lesz, ez a legkevésbé fog zavarni. :D Csak ne húzodjon el nagyon a beszerzés emiatt.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and ravenlord

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Ha most valaki bemutat neked egy csövet amit - állítólag - itthon csináltak, akkor azzal neked mennyivel lesz jobb? Még rá is hímzik neked, hogy made in hungary!
Amit pr-ban bemutatnak,hogy állitólag itt csinálták,azt dugják fel maguknak.A működő gépsor,és a fegyverekhez készletezett csövek érdekelnek csak,nem az agitprop.És kihimezni se kell.Csak a hiteles nyomáspróba jel legyen beleütve
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Közben megnéztem, hogy azóta sikerült e feltölteni legalább minimálisan ezeket a kereketet. Nohát nem és ezredeket is visszaminősítettek zászlóaljakká, most ez a ÖTT elvi felépítése:
Szép felsorolás papiron.De mennyi a feltöltöttség?
Sajnos nekem is az a vélemlényem,hogy az egész Z2026 politikai jóindulatvásárlásrol,NATO felajánlásrol(ugyancsak politikai célbol),és csak mellékesen a honvédelemröl szól.
Tartalékos rendszerben meg a homokzsákolás mellet némi munkásőr árnyképet is gyanitok.
MH 2. vitéz Vattay Antal területvédelmi ezred:
- MH 3. hajdú-bihari területvédelmi zászlóalj
- MH 5. szabolcs-szatmár-beregi területvédelmi zászlóalj
- MH 10. borsod-abaúj-zempléni területvédelmi zászlóalj
- MH 25. nógrádi területvédelmi zászlóalj
- MH 38. bács-kiskuni területvédelmi zászlóalj
- MH 46. csongrádi területvédelmi zászlóalj
- MH 60. hevesi területvédelmi zászlóalj
- MH 68. jász-nagykun-szolnoki területvédelmi zászlóalj
- MH 101. békési területvédelmi zászlóalj

MH 6. Sipos Gyula területvédelmi ezred:
- MH 12. területvédelmi zászlóalj
- MH 17. területvédelmi zászlóalj
- MH 19. területvédelmi zászlóalj
- MH 30. területvédelmi zászlóalj
- MH 31. területvédelmi zászlóalj
- MH 44. területvédelmi zászlóalj
- MH 48. területvédelmi zászlóalj
- MH 52. területvédelmi zászlóalj
- MH 69. területvédelmi zászlóalj
- MH 83. területvédelmi zászlóalj

Úgy tűnik Dunántúl és Budapest nem úgy halad, ahogy szerették volna.
Szép felsorolás papiron.De mennyi a feltöltöttség?
Sajnos nekem is az a vélemlényem,hogy az egész Z2026 politikai jóindulatvásárlásrol,NATO felajánlásrol(ugyancsak politikai célbol),és csak mellékesen a honvédelemröl szól.
Tartalékos rendszerben meg a homokzsákolás mellet némi munkásőr árnyképet is gyanitok.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 349
113
A másik szimulátor nem lehet, hogy a JTAC szimulátor ami szintén Szolnokon van? Mintha az össze is lenne kötve evvel a heli szimulátorral, de ebben nem vagyok biztos.


A JTAC szimulátor így néz ki:
jtac-szim-01.jpg
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Közben megnéztem, hogy azóta sikerült e feltölteni legalább minimálisan ezeket a kereketet. Nohát nem és ezredeket is visszaminősítettek zászlóaljakká, most ez a ÖTT elvi felépítése:

MH 2. vitéz Vattay Antal területvédelmi ezred:
- MH 3. hajdú-bihari területvédelmi zászlóalj
- MH 5. szabolcs-szatmár-beregi területvédelmi zászlóalj
- MH 10. borsod-abaúj-zempléni területvédelmi zászlóalj
- MH 25. nógrádi területvédelmi zászlóalj
- MH 38. bács-kiskuni területvédelmi zászlóalj
- MH 46. csongrádi területvédelmi zászlóalj
- MH 60. hevesi területvédelmi zászlóalj
- MH 68. jász-nagykun-szolnoki területvédelmi zászlóalj
- MH 101. békési területvédelmi zászlóalj

MH 6. Sipos Gyula területvédelmi ezred:
- MH 12. területvédelmi zászlóalj
- MH 17. területvédelmi zászlóalj
- MH 19. területvédelmi zászlóalj
- MH 30. területvédelmi zászlóalj
- MH 31. területvédelmi zászlóalj
- MH 44. területvédelmi zászlóalj
- MH 48. területvédelmi zászlóalj
- MH 52. területvédelmi zászlóalj
- MH 69. területvédelmi zászlóalj
- MH 83. területvédelmi zászlóalj

Úgy tűnik Dunántúl és Budapest nem úgy halad, ahogy szerették volna.
erre kérhetek egy forrást?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 349
46 150
113
Amit pr-ban bemutatnak,hogy állitólag itt csinálták,azt dugják fel maguknak.A működő gépsor,és a fegyverekhez készletezett csövek érdekelnek csak,nem az agitprop.És kihimezni se kell.Csak a hiteles nyomáspróba jel legyen beleütve
Pont erre akartam célozni.
Te erről semmit nem fogsz megtudni! Majd lehet, hogy utólag lesz egy elejtett félmondat a honvedelem.hu-n, hogy "Ja, és a most átadott fegyverek már teljesen saját gyártásúak voltak". :)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Pont erre akartam célozni.
Te erről semmit nem fogsz megtudni! Majd lehet, hogy utólag lesz egy elejtett félmondat a honvedelem.hu-n, hogy "Ja, és a most átadott fegyverek már teljesen saját gyártásúak voltak". :)
-Hány éves vagy királyfi?
-27
-És még hiszel a mesében?
Ami a honvédelem.hu-n van,az banán alakú szar a majmok etetésére.Agitprop.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 102
113
A magyar gyalogság tavaly, elvben:

MH 5. Bocskai István gépesített lövészdandár
- MH 3. gépesített lövészzászlóalj
- MH 39. gépesített lövészzászlóalj
- MH 62. gépesített lövészzászlóalj

MH 25. Klapka György gépesített lövészdandár:
- MH 251. gépesített lövészzászlóalj
- MH 252. gépesített lövészzászlóalj

MH 2. vitéz Vattay Antal területvédelmi ezred:
- MH 25. területvédelmi zászlóalj
- MH 38. területvédelmi zászlóalj
- MH 46. területvédelmi zászlóalj
- MH 60. területvédelmi zászlóalj
- MH 68. területvédelmi zászlóalj
- MH 101. területvédelmi zászlóalj

MH 3. Oláh Sándor területvédelmi ezred

MH 5. Farkas Gyula területvédelmi ezred

MH 6. Sipos Gyula területvédelmi ezred:
- MH 17. területvédelmi zászlóalj
- MH 69. területvédelmi zászlóalj

MH 10. Majthényi Károly területvédelmi ezred

Szóval miről beszélünk?

Szép felsorolás papiron.De mennyi a feltöltöttség?
Sajnos nekem is az a vélemlényem,hogy az egész Z2026 politikai jóindulatvásárlásrol,NATO felajánlásrol(ugyancsak politikai célbol),és csak mellékesen a honvédelemröl szól.
Tartalékos rendszerben meg a homokzsákolás mellet némi munkásőr árnyképet is gyanitok.

Tatán amióta újra felállították a 2. glz-t nem emlékszem, hogy csináltak volna még egy legénység szállót.
Pedig abba 408 férőhely van. Az egész tatai dandár legénység állományának.
Az még a 2 glz-nak is kevés ha fel van töltve.
És nem csak belőlük áll a dd.

Talán a keleti dandároknál jobb a helyzet.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
A Bison 2-esek 2023-tól érkeznek hozzánk, tudja vki?
Tudni, nem tudom, de ezt találtam.

https://esut.de/en/2020/02/meldunge...arn-wird-dritter-wisent-2-nutzer-in-der-nato/
Hungary is the third European bison 2 users in NATO
Az FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft mbH (FFG) a 2023-tól 2025-ig terjedő idõszakban öt bölény-2 páncélozott mentõjármûvet küld vissza Magyarországra
WiSENT-2-Bergepanzer_FFG-.jpg


De sztem itt van vmi nem olyan lényeges keveredés. Mi Wisent 2-őt vettünk mert az van Leo 2-es alvázon.

Gugli
"Bergepanzer bölényt az FFG Flensburg fejlesztette ki a Bergepanzer 2 alapján. Ez támogató járműként szolgál a Leopard 1 és a Leopard 2 számára . [1] A jármű rendelkezik ekepengével, emelő és húzó csörlőkkel, valamint 30 tonnás teherbíró daru gémmel. Az utód Wisent 2 a Leopard 2 alvázot használja, és felhasználható a fogyatékkal élő tartályok visszanyerésére."


Ezt erősíti egy hasonló cikk.

https://euro-sd.com/2020/02/news/15916/hungary-becomes-third-wisent-2-user-in-nato/
Hungary Becomes Third WiSENT 2 User in NATO

Sztem vki rosszul guglizott. Bison /Wisent = bölény / bölény. Mi hívjuk így.:)
Az egyik az. Amerikai, másik az európai bölény neve.
 
K

kamm

Guest
:D :D :D

Az egesz vicces, de ez kulonosen rohejes: "fogyatékkal élő tartályok visszanyerésére" :D

Tudni, nem tudom, de ezt találtam.

https://esut.de/en/2020/02/meldunge...arn-wird-dritter-wisent-2-nutzer-in-der-nato/
Hungary is the third European bison 2 users in NATO
Az FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft mbH (FFG) a 2023-tól 2025-ig terjedő idõszakban öt bölény-2 páncélozott mentõjármûvet küld vissza Magyarországra
WiSENT-2-Bergepanzer_FFG-.jpg


De sztem itt van vmi nem olyan lényeges keveredés. Mi Wisent 2-őt vettünk mert az van Leo 2-es alvázon.

Gugli
"Bergepanzer bölényt az FFG Flensburg fejlesztette ki a Bergepanzer 2 alapján. Ez támogató járműként szolgál a Leopard 1 és a Leopard 2 számára . [1] A jármű rendelkezik ekepengével, emelő és húzó csörlőkkel, valamint 30 tonnás teherbíró daru gémmel. Az utód Wisent 2 a Leopard 2 alvázot használja, és felhasználható a fogyatékkal élő tartályok visszanyerésére."


Ezt erősíti egy hasonló cikk.

https://euro-sd.com/2020/02/news/15916/hungary-becomes-third-wisent-2-user-in-nato/
Hungary Becomes Third WiSENT 2 User in NATO

Sztem vki rosszul guglizott. Bison /Wisent = bölény / bölény. Mi hívjuk így.:)
Az egyik az. Amerikai, másik az európai bölény neve.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Ha minden igaz, a honvédelmi bizottság ma 11 témakörben adott felmentést a közbeszerzés szabályok alól.
Egyébként Szíjjártó ma a törököknél "nyaralt" ... Vmi olyanról volt szó, hogy a török szajré vámmentesen jöjjön az Unióba meg forditva. Ez nemtom mennyire érintené a Yalcin barkácsműhelyt itthon.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Tudni, nem tudom, de ezt találtam.

https://esut.de/en/2020/02/meldunge...arn-wird-dritter-wisent-2-nutzer-in-der-nato/
Hungary is the third European bison 2 users in NATO
Az FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft mbH (FFG) a 2023-tól 2025-ig terjedő idõszakban öt bölény-2 páncélozott mentõjármûvet küld vissza Magyarországra
WiSENT-2-Bergepanzer_FFG-.jpg


De sztem itt van vmi nem olyan lényeges keveredés. Mi Wisent 2-őt vettünk mert az van Leo 2-es alvázon.

Gugli
"Bergepanzer bölényt az FFG Flensburg fejlesztette ki a Bergepanzer 2 alapján. Ez támogató járműként szolgál a Leopard 1 és a Leopard 2 számára . [1] A jármű rendelkezik ekepengével, emelő és húzó csörlőkkel, valamint 30 tonnás teherbíró daru gémmel. Az utód Wisent 2 a Leopard 2 alvázot használja, és felhasználható a fogyatékkal élő tartályok visszanyerésére."


Ezt erősíti egy hasonló cikk.

https://euro-sd.com/2020/02/news/15916/hungary-becomes-third-wisent-2-user-in-nato/
Hungary Becomes Third WiSENT 2 User in NATO

Sztem vki rosszul guglizott. Bison /Wisent = bölény / bölény. Mi hívjuk így.:)
Az egyik az. Amerikai, másik az európai bölény neve.
Köszi, én is beleestem akkor egy ilyen fake cikkbe, de őszintén szólva örültem neki, hogy na akkor ilyenünk is lesz. Köszi még egyszer. o_O
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Tatán amióta újra felállították a 2. glz-t nem emlékszem, hogy csináltak volna még egy legénység szállót.
Pedig abba 408 férőhely van. Az egész tatai dandár legénység állományának.
Az még a 2 glz-nak is kevés ha fel van töltve.
És nem csak belőlük áll a dd.

Talán a keleti dandároknál jobb a helyzet.
Egy feltöltött dd 3000fős......
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
Tatán amióta újra felállították a 2. glz-t nem emlékszem, hogy csináltak volna még egy legénység szállót.
Pedig abba 408 férőhely van. Az egész tatai dandár legénység állományának.
Az még a 2 glz-nak is kevés ha fel van töltve.
És nem csak belőlük áll a dd.

Talán a keleti dandároknál jobb a helyzet.

Nem kell annyi legénységi ágy ahány fő legénység van mert a legénység minimum fele nem a laktanyában lakik.