Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

torsen

Guest
Ne érts félre, de nincs szükség direkt politikára, csak az elvonásokkal terhelt kerületek megsegítéséről van szó. Az pedig biztos véletlen, hogy éppen a kormánypárti kerületek pénzét húzzák le Geriék... o_O


Na de off, mert ki fogunk kapni. :rolleyes:

Miért off bármi is a beszélgetőben?
De amúgy piszkosul nem érdekel a budapesti utak témája, van elég baj Debrecenben is... utak/közlekedés frontján különösen. Bár a polgármesterünk (vagyis Palkovics) megígért még 2 villamos vonalat, meg egyéb tücsköt-bogarat (D2030 program), a Fidesz és az MSZP összeszavaztak(!) az ügyben, a DK komplett hülyék bandája és a Gondola Zsolt féle álcivil (saját pecsenyesütögető) komplexum meg idióta javaslatokkal próbált okoskodni. De hogy mi van a D2030 programban, az pl. a város honlapján sem volt még fent tegnap. Szuper.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 901
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 901
113
Pont ezt mondom nem kell ez ide, az egész magyar net erről szól, mindenki megtalálja a magának valót. Megtéríteni meg nem tudjátok egymást. Ezzel csak azokat cseszitek fel akik nem akarnak a propagandákkal törődni legalább ezen az oldalon. (Mellesleg szabályzatellenes.)

És kérlek ne próbálj megtéríteni, mert marhára ellentétes hatású. (Csak ellenszenves leszel tőle hosszabb távon) Én az ésszerűség híve vagyok, senki nem fog sem balliberális-antifát, sem pártkatonát csinálni belőlem. Ezt te is fejezd be irányomban, mert unom. Leszarom a budapesti vezetést, mert tudom, hogy egy fos, de nem az én hatásköröm, így változtatni nem tudok rajta. Amikor aktuális lesz 2022-ben a választás, akkor majd beleszólok a parlamenti vezetésbe azzal a 1 szavazattal amivel rendelkezem, de addig ne kelljen minden nap hallgatnom egyik oldalról a feketék meg a buzik jogait, a másik oldalról meg hogy karácsony inkompetens. Már hallottam felfogtam, értékeltem saját magamban, nem kell segítség az emlékezéshez, nem vagyok Alzheimeres, hogy elfelejtsem fél óránként.
(És igen emlékszem még Hornra és Gyurcsányékra is, azt is tudom mit műveltek, és hogy megúszták.)

Egyértelmű ami történik? Ezek szerint nem:

A budapestiek elégedettek Karácsonnyal, közben a Fidesz vezet a fővárosban
https://index.hu/belfold/2020/07/03...udapest_fidesz_karacsony_gergely_koronavirus/
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 359
113
W

Wilson

Guest
Miért off bármi is a beszélgetőben?
De amúgy piszkosul nem érdekel a budapesti utak témája, van elég baj Debrecenben is... utak/közlekedés frontján különösen. Bár a polgármesterünk (vagyis Palkovics) megígért még 2 villamos vonalat, meg egyéb tücsköt-bogarat (D2030 program), a Fidesz és az MSZP összeszavaztak(!) az ügyben, a DK komplett hülyék bandája és a Gondola Zsolt féle álcivil (saját pecsenyesütögető) komplexum meg idióta javaslatokkal próbált okoskodni. De hogy mi van a D2030 programban, az pl. a város honlapján sem volt még fent tegnap. Szuper.

Belpol mindenképpen off ezen az oldalon

"https://htka.hu/forumszabalyzat/

a biztonságpolitika témájú topic-okon kívüli topic-okban politikai vonatkozású, vagy tartalmú Felhasználói Tartalom közzététele. Kivételt képez a magyar haderő fejlesztésével foglalkozó, “A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai” című topic, melyben a szigorúan a témához kapcsolódó, megfelelő stílusban megfogalmazott politikai jellegű tartalom továbbra is engedélyezett."by molnibalage
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Bocsánat érte,de mikor olvasom ezt a rengeteg vajdaajnározást,időnként elgondolkozom,hogy fizetést is kapnak érte,vagy csak Lenin hasznos hülyéi....
-Szánalmas kislény az ember,önnön sorsán tul nem lát.Nagyon könnyen megtéveszti néhány jol irányzott hazugság.
István a király,Sarolta éneke.
Túl kéne már lépni a pártoskodáson.Csak cirkusz,hogy nyugottan uralkodhassanak
 
W

Wilson

Guest
Egyértelmű ami történik? Ezek szerint nem:

A budapestiek elégedettek Karácsonnyal, közben a Fidesz vezet a fővárosban
https://index.hu/belfold/2020/07/03...udapest_fidesz_karacsony_gergely_koronavirus/

Megmondon öszintén nem értelek világosan le lett írva,hogy a belpol tilos ezen az oldalon ennek ellenére folyamatosan nyomod itt is a belpolt .Miért jó ha jegelik ezt az oldalt is egy időre, mint ahogy azt pár hónappal ezelőtt megtették a járványok és fertőzések topikkal is a mértéktelen belpol miatt, nem kötözködni akarok mert mint írtam tisztelem a vallásodat,de felnőtt értelmes emberek vagyunk miért nem lehet betartani ezeket az egyszerű szabályokat van még bőven hely ezen a fórumon ahol lehet terjeszteni az igét.
 
W

Wilson

Guest
Te meg már megint csak az egyik oldalt kritizálod, független házmesterként... :rolleyes:

Na ebben nagyon tévedsz nagyon ritkán teszek ilyet szóvá csak egy példa nagyon hasznos topiknak tartom a járványok és fertőzések topikot de az utóbbi 1,5 hónapban alig nézek be oda mivel teljes egészében átalakult egy belpol topikká.Még sem látsz tölem egyetlen ezt a jelenséget kritizáló hozzászólást a topikban tudomásul vettem,de van egy fórum szabályzat nem értem miért nem lehet betartani nem olyan bonyolult dolog.Arról nem is beszélve,hogy érdekes módon kéretlenül és rendszeresen csak a kormányoldal propagandáját láthatod a különböző topikokban.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll
M

molnibalage

Guest
Te meg már megint csak az egyik oldalt kritizálod, független házmesterként... :rolleyes:
Hogy te is miért jársz ide hangulat szítást leszámítva rejtély. Soha egyetlen technikai topikban sem láttalak...
Nem értem, hogy egyeseknek miért buli polidilit csinálni az oldalból.

A Beszélgető topik célja az volt, hogy a nagyon nehezen kategoriálható témák, rendfenntartás és katonai szürke zónától kezdve a simán érdekes téma, mint pl. festmény restaurálástól kezdve, a gépek felújításáig bármi megosztható legyen, mert sok ember sok érdekeset lát.

Erre mi van? Politikai mocsár megint napok óta, amikor a fórum szabályzat mit mond...? Idézve volt.
 
W

Wilson

Guest
Hogy te is miért jársz ide hangulat szítást leszámítva rejtély. Soha egyetlen technikai topikban sem láttalak...
Nem értem, hogy egyeseknek miért buli polidilit csinálni az oldalból.

A Beszélgető topik célja az volt, hogy a nagyon nehezen kategoriálható témák, rendfenntartás és katonai szürke zónától kezdve a simán érdekes téma, mint pl. festmény restaurálástól kezdve, a gépek felújításáig bármi megosztható legyen, mert sok ember sok érdekeset lát.

Erre mi van? Politikai mocsár megint napok óta, amikor a fórum szabályzat mit mond...? Idézve volt.

Arról nem is beszélve,hogy ez a belpol elég gyorsan el tudja árasztani a HTKA különböző topikjait és szerintem sokan vagyunk akik nem azért látogatjuk ezt a fórumot,hogy belpolitikai iszapbirkózásban vegyünk részt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Igen, kicsit sok lett a jóból az utóbbi pár nap an....
Egyszer, egyszer elmegy, de mára uncsi lett, ki kell jelolni heti 1 napot erre, azt ennyi, a többi napon meg beszántani a belpol kommentek et, statáriálisan.
Mondanám,hogy legyen erre 1 gumiszoba, de ott is hamar mérce alá menne a dolog, így felesleges.
Kulonben meg vannak erre más fórumok, elég nagy a net.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Hogy te is miért jársz ide hangulat szítást leszámítva rejtély. Soha egyetlen technikai topikban sem láttalak...
Nem értem, hogy egyeseknek miért buli polidilit csinálni az oldalból.

A Beszélgető topik célja az volt, hogy a nagyon nehezen kategoriálható témák, rendfenntartás és katonai szürke zónától kezdve a simán érdekes téma, mint pl. festmény restaurálástól kezdve, a gépek felújításáig bármi megosztható legyen, mert sok ember sok érdekeset lát.

Erre mi van? Politikai mocsár megint napok óta, amikor a fórum szabályzat mit mond...? Idézve volt.
Elolvasom a tech topikokat is, de ott minek szólnék többet hozzá? Anyáztál és veréssel fenyegetőztél már párszor. Asszem kitiltást is kaptál érte. Az ilyesmi nem hiányzik nekem.
Amúgy meg jó lenne, ha nem te kérnéd számon az embereket, mert nem véletlen lettél kitiltva a biztpol mocsarából. Sokat tettél érte. A beszélgető sem tech topik, csak szólok.
Ha pedig a nem idevaló témákról van szó, akkor említsük meg a hazaáruló momentumos felszopásaidat, vagy a turbólabanc hisztiket, vagy akár csak az autós topikba pörgetett gyűlöletcunamidat... Szóval te se fárassz Molni, mert még a tészta főzési idejét is a fórumon kérdezted. Az nem tudom melyik világban számít a tech szürke zónájának, másrészt pedig olasz kajánál al dente. Hogy a fenébe nem lehet ezt tudni? :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Elolvasom a tech topikokat is, de ott minek szólnék többet hozzá? Anyáztál és veréssel fenyegetőztél már párszor. Asszem kitiltást is kaptál érte. Az ilyesmi nem hiányzik nekem.
Amúgy meg jó lenne, ha nem te kérnéd számon az embereket, mert nem véletlen lettél kitiltva a biztpol mocsarából. Sokat tettél érte. A beszélgető sem tech topik, csak szólok.
Ha pedig a nem idevaló témákról van szó, akkor említsük meg a hazaáruló momentumos felszopásaidat, vagy a turbólabanc hisztiket, vagy akár csak az autós topikba pörgetett gyűlöletcunamidat... Szóval te se fárassz Molni, mert még a tészta főzési idejét is a fórumon kérdezted. Az nem tudom melyik világban számít a tech szürke zónájának, másrészt pedig olasz kajánál al dente. Hogy a fenébe nem lehet ezt tudni? :rolleyes:
  • Akkor sem járnék abba a ******** biztpolba, ha lehetne. Olvasni sem olvasom. Az utolsó azt volt, amikor véletlenül félre kattintottam valahogy és pont a 200 db Tor ökörség jött szembe. Azóta sokkal jobb, csak sajnos a polidili és minden más ökörség túl sokszor túlfolyik...

  • Gyűlölet cunami? Ahol más konkrétan kijelentette, hogy a bringások nem ismerik a KRESZ-t és kész? Ami azért vicces, mert sok olyan ember van, aki autóval is jár és teker is? Tehát akkor most ki nem ismeri a KERSZ-t..? Egyeseknek még saját magukkal is csak ellentmondani sikerül. Gratulálok, megint házhoz mentél a pofonért...

  • Momentumos felszopás? Hol..? Akkor sem szavaznék rájuk, ha fizetnének. Bődületes hülye ötleteik vannak pusztán energetika terén is. A többinél már csak sóhajtok. Mondjuk azon a téren a narancsosok is egyre viccesebbek a 7-12 GWe naperőműves ötlettel, amikor éppen változtatják azok jogi hátterét is...

    Konkrétan, ha ma lenne szavazás nem tudnék kire szavazni. Semmilyen komolyan vehető politikai csoportosulás nincs. Az egyik gátlástalan tolvajbanda, a többi csak simán kretén és mind kb. egyformán hazug. Gumigerinc, az van. Meg álkeresztény retorika és annak mentén mindenféle vicces és néha kevésbé vicces zavaros elvek és nyilatkozatok...

  • Tészta főzési idejét..? Mi van? Évek óta hobbiból főzök sokat. Most mutassam meg csak a képeket? Van jó pár, csak úgy magamnak és havernak kaptam le őket. Tortellinihez csináltam magam tésztát már, célszerszám nélkül. Sokáig tartott, de akkor is érdekelt a végeredmény.
Bocsánat, de sikerült még magadat is alulmúlni személyeskedésben.
Az egyetlen szerencséd, hogy nem vagyok modi. Akkor te itt nem kommentelnél már. Egy sort sem.

Neked eddig a HTKA-hoz az oldal HT betűit nézve érdemben nem sikerült hozzátenned semmit. Ami valljuk be, 6 év alatt sem semmi "teljesítmény".
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and fishbed

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Akkor sem járnék abba a ******** biztpolba, ha lehetne.
De nem lehet. :)
Azóta sokkal jobb, csak sajnos a polidili és minden más ökörség túl sokszor túlfolyik...
Ja, vérzik a szívem. Biztos nagyon zavar téged is ebben a topikban a vajdázás, vagy hogy az mszp-s Harangozó hazugságai miatt pörgött 2 napig a fejlesztési topik. Nyugodtan tedd szóvá a gerinctelen orbánozást, NER-ezést, stb, stb... Nem kell visszafogni magad. Csak semmi kettős mérce!
Az utolsó azt volt, amikor véletlenül félre kattintottam valahogy és pont a 200 db Tor ökörség jött szembe.
Az csak egy vicc volt, de te valamiért komolyan vetted. Hiába mondtuk el többször is, azóta sem hiszed el és csak ugyanazt mantrázod.
Gyűlölet cunami? ... Gratulálok, megint házhoz mentél a pofonért...
Csodálatos ez a keretes szerkezet ebben a bekezdésben, ami egyben meg is válaszolja a feltett kérdést. Ja és ne másokra mutogass, mert a bicikliseket senki nem venné elő, ha te nem tolnád az autósok fikázását non-stop.
Momentumos felszopás? Hol..? Akkor sem szavaznék rájuk, ha fizetnének. Bődületes hülye ötleteik vannak pusztán energetika terén is. A többinél már csak sóhajtok. Mondjuk azon a téren a narancsosok is egyre viccesebbek a 7-12 GWe naperőműves ötlettel, amikor éppen változtatják azok jogi hátterét is...

Konkrétan, ha ma lenne szavazás nem tudnék kire szavazni. Semmilyen komolyan vehető politikai csoportosulás nincs. Az egyik gátlástalan tolvajbanda, a többi csak simán kretén és mind kb. egyformán hazug. Gumigerinc, az van. Meg álkeresztény retorika és annak mentén mindenféle vicces és néha kevésbé vicces zavaros elvek és nyilatkozatok...
Akkor idővel megváltoztattad a véleményed, vagy csak ezt úgy mondod. Mindegy is, ez belpol. :p
(Megjegyzem a momentumosok vannak annyira opportunisták, hogy pl. a paksi erőműről alkotott véleményüket megváltoztatták, és ma már szükségesnek tartják.)
Bocsánat, de sikerült még magadat is alulmúlni személyeskedésben.
Basszus, csak most esik le, szerintem te nem is tudod mit jelent az a szó, hogy személyeskedés.
Az egyetlen szerencséd, hogy nem vagyok modi. Akkor te itt nem kommentelnél már. Egy sort sem.
Ilyen mázlista vagyok. :cool:
Neked eddig a HTKA-hoz az oldal HT betűit nézve érdemben nem sikerült hozzátenned semmit. Ami valljuk be, 6 év alatt sem semmi "teljesítmény".
Telnek az évek, de te sem tűnsz bölcsebbnek. Azért az nem semmi. :rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 901
113
De nem lehet. :)

Ja, vérzik a szívem. Biztos nagyon zavar téged is ebben a topikban a vajdázás, vagy hogy az mszp-s Harangozó hazugságai miatt pörgött 2 napig a fejlesztési topik. Nyugodtan tedd szóvá a gerinctelen orbánozást, NER-ezést, stb, stb... Nem kell visszafogni magad. Csak semmi kettős mérce!

Az csak egy vicc volt, de te valamiért komolyan vetted. Hiába mondtuk el többször is, azóta sem hiszed el és csak ugyanazt mantrázod.

Csodálatos ez a keretes szerkezet ebben a bekezdésben, ami egyben meg is válaszolja a feltett kérdést. Ja és ne másokra mutogass, mert a bicikliseket senki nem venné elő, ha te nem tolnád az autósok fikázását non-stop.

Akkor idővel megváltoztattad a véleményed, vagy csak ezt úgy mondod. Mindegy is, ez belpol. :p
(Megjegyzem a momentumosok vannak annyira opportunisták, hogy pl. a paksi erőműről alkotott véleményüket megváltoztatták, és ma már szükségesnek tartják.)

Basszus, csak most esik le, szerintem te nem is tudod mit jelent az a szó, hogy személyeskedés.

Ilyen mázlista vagyok. :cool:

Telnek az évek, de te sem tűnsz bölcsebbnek. Azért az nem semmi. :rolleyes:

Mindegy. Kulturáltan, szépen. Ez a lényeg. Személyeskedni felesleges, lehet anélkül is.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor idővel megváltoztattad a véleményed, vagy csak ezt úgy mondod. Mindegy is, ez belpol. :p
Nem szoktam csak úgy mondani dolgokat, de köszönjük megint a minden alap nélküli személyeskedő feltételezést. Persze lehet, hogy csak magadból indultál ki...

Anno írtam nekik, hogy Paks-ot nem kéne kategorikusan ellenezni. Vissza is írtak, hogy igen, majd kialakítják véleményüket, asszem még be is tettem a levelet a villamosenergia topikba. Aztán csend....

Majd aztán a magas szakállas arcuk benyögte - talán Országház volt az interjú helye - hogy Paks helyett napelem...
Na, kb. ott legyintettem ezekre is., miközben lefejeltem az asztalt.

(Megjegyzem a momentumosok vannak annyira opportunisták, hogy pl. a paksi erőműről alkotott véleményüket megváltoztatták, és ma már szükségesnek tartják.)
Na, erről lemaradtam.
De csak ettől még nem lesznek szimpik.
Mert, ha csak ezen múlna, akkor narancsos lennék...

Telnek az évek, de te sem tűnsz bölcsebbnek. Azért az nem semmi. :rolleyes:
Ezt te látod így. Más nem.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and Halfdan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Irhatom úgy is,hogy egy bitang gazember hazug tolvaj fasiszta bolsevik diktátor.A vajda rövidebb.Bár a történelem erdélyi vajdái hevesen tiltakoznának,hogy egy ilyen bitangot a vajda cimmel illessünk.
Nyitottam néked,és a hasonszőrüeknek egy topikot.Irjátok az agitpropot,ha kérhetem,oda