[BIZTPOL] Tajvan-Kína konfliktus (1949 - ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
48570591.jpg
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 089
113
B-52 a Dél-Kínai tengeren, a hordozók gépeinek fedezetében.

Szörnyű ez a kínai agresszió, ahogy az óceán túloldalán, az USA partjai közelében két hordozó köteléküket, nukleáris nehézbombázóikat és atomtengóikat vonultatják fel, provokálván Amerikát.

Ez is addig tart csak míg van FED aki nyomtatja a fedezetlen dollárt. Vajon jövő év elején meddig fog elhúzódni a finanszírozás kisajtolása a közszférában ha annak lehet majd nevezni.

Épp a dollár fedezetét láthatod a képen.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 893
113
B-52 a Dél-Kínai tengeren, a hordozók gépeinek fedezetében.


Égetik az USA olajat, üzemórát ---> Dollár Milliárdokat.
Honnan is ismerős ez a dolog: " a feljövőben lévő fél könnyen pótolja a veszteséget, a leszálló ágban lévő pedig további lendületet kap (lefelé)..."

"Meg van" honnan: II. V.H. második fele (orosz-német erőviszonyok)

A történelem ismét(li) önmagát...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Szörnyű ez a kínai agresszió, ahogy az óceán túloldalán, az USA partjai közelében két hordozó köteléküket, nukleáris nehézbombázóikat és atomtengóikat vonultatják fel, provokálván Amerikát.



Épp a dollár fedezetét láthatod a képen.
Nézd én látom a képen azt a fedezet. Szerinted meddig műkődhet ez? Úgy hogy van legalább 20 millió környéki munkanélküli az usában. A gazdasági visszaesés zuhanóban. Ha netán véletlenül jövőre vagy azután az azokon hajókon szolgáló katonák, tengerészek..... Nem kapnának fizetést pár hónapon keresztül mert a központi büdzsét nem fogják tudni elfogadni ilyen és olyan okok miatt. Akkor mi mihez fognak kezdeni jó pár katona, "állami" alkalmazott egy részben felfordult hazai helyzetben.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
W

Wilson

Guest
A Nimitz és a Reagan Csapásmérő Csoportok a Dél-Kínai tengeren ünneplik a szabadságot.


Pont most olvastam,hogy kínai katonai szakértők szerint az újonnan kifejlesztett kínai rakéták árnyékában ez a két hordozó valójában papírtigris és Kína könnyen megsemmisítheti őket.Ebből a Kínaiak szerint az következik,hogy már korántsem jelentenek olyan biztonsági garanciát az USA térségbeli szövetségesei számára mint korábban.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Kár, hogy ilyen szenzáció-hajhász cím, mert egyébként jó téma, jó cikk -szerintem- :



...én ebbe a kategóriába soroltam a rep-gép-gyár vásárlást is, remélem nincs vége a sornak ;)
Részlet a cikkből:
"Kína északi partjainál 73 millió hordó fekete aranyat hordozó 59 olajtanker, vagyis egy gigantikus, víz felett lebegő flotta várakozik arra, hogy megszabaduljon rakományától"
Víz felett lebegő??? Az komoly, nem is tudtam, hogy a kínaiak már antigravitációs hajtóművet is használnak, tényleg jól elhúztak a világ mellet.
"Hogy még kézzelfoghatóbbá tegyük, milyen hatalmas mennyiségről van szó, elegendő, ha azt említjük: ez a volumen háromnegyed évre fedezné bolygónk teljes olajfelhasználását."
Jelenleg naponta 97.000.000 hordót használ fel a világ (https://www.worldometers.info/oil/) , tehát nem háromnegyed év, hanem nap.
Eddig olvastam ezt az igazi minőségi munkát.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 893
113
Kár, hogy ilyen szenzáció-hajhász cím, mert egyébként jó téma, jó cikk -szerintem- :



...én ebbe a kategóriába soroltam a rep-gép-gyár vásárlást is, remélem nincs vége a sornak ;)

Részlet a cikkből:
"Kína északi partjainál 73 millió hordó fekete aranyat hordozó 59 olajtanker, vagyis egy gigantikus, víz felett lebegő flotta várakozik arra, hogy megszabaduljon rakományától"
Víz felett lebegő??? Az komoly, nem is tudtam, hogy a kínaiak már antigravitációs hajtóművet is használnak, tényleg jól elhúztak a világ mellet.
"Hogy még kézzelfoghatóbbá tegyük, milyen hatalmas mennyiségről van szó, elegendő, ha azt említjük: ez a volumen háromnegyed évre fedezné bolygónk teljes olajfelhasználását."
Jelenleg naponta 97.000.000 hordót használ fel a világ (https://www.worldometers.info/oil/) , tehát nem háromnegyed év, hanem nap.
Eddig olvastam ezt az igazi minőségi munkát.



...én nem vesztem el a (z újságírói) részletekben, a kínai ötletet a hangsúlyos nekem: a rossz helyzetben, jót lépni, jól kijönni belőle!

...mint követendő példa, "mostanában" nekünk is egyre többször sikerül ez a "huszár-vágás"

Kedvelem az "ilyet"
cl.gif



..."egoista" vagyok, "magunknak szurkolok" :rolleyes:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A tajpeji kormány tájékoztatása szerint egy J-11 és egy J-10 típusú kínai vadászgép rövid időre átlépte a Tajvani-szoros feletti felezővonalat reggel, nem sokkal azelőtt, hogy Alex Azar amerikai egészségügyi miniszter találkozott Caj Ing-ven tajvani államfővel. A repülőgépeket légvédelmi rakétákkal célba vették a szigetről, a tajvani légierő felszálló gépei pedig távozásra kényszerítették őket a szóban forgó területről.

Kínai harci repülőgépek közelítették meg Tajvant az amerikai egészségügyi miniszter látogatása alatt