Kínai erők elzavartak egy US hadihajót a Paracel-szigetek körzetében. (erre szólt a NOTAM).
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Hadgyakorlaton résztvevő kínai harci gépekből álló kötelék megsértette Tajvan légterét. A lépés válasz volt az elmúlt közel fél évszázad legmagasabb rangú amerikai vezetőjének látogatására. Ez a hír önmagában nem kellene hogy meglepetést okozzon, a kötelék mérete azonban önmagában üzenet.
Az amerikai külügyminisztérium kereskedelemért felelős helyettes államtitkára, Keith Krach csütörtöki megérkezése éles kritikákat váltott ki a kínai fél részéről.
A mai napon két H-6 bombázó, nyolc J-16 vadász, négy J-10 f vadász és négy J-11 vadász lépte át a a Tajvani-szorosban felező vonalát, és ezzel belépett Tajvan délnyugati légvédelmi övezetébe
- tájékoztatta a közvéleményt angol nyelvű üzentében Tajvan védelmi minisztere.
A két ország között fennálló feszültség miatt harci repülőgépek általában kerülik a területet, ebben az esetben egyértelmű volt a szándék. A légtérsértőket a tajvani légierő készültségi őrjárata fogta el, és a légvédelem rakétarendszereit is aktiválták a fenyegetés elhárítására.
Több tajvani kormányzati szereplő köztük az elnök, Caj Ing-ven (Tsai Ing-wen) is aggodalmát fejezte ki a hasonló incidensek növekvő száma miatt, amelyek könnyen egy nagyobb konfliktushoz vezethetnek.
Szokásos indexes színvonalú, hangulatkeltő cikk.
1. Mi az a J-10 f vadász? J-10-ből van J-10A, J-10S, J-10B, és J-10C, valamint ezek alváltozatai J-10AH, J-10SH (tengerészeti modellek), J-10AY, J-10SY (bemutató kötelékhez kissé módosított változat) és exportra FC-20 és J-10CE. De J-10F nincs.
2. A légvédelmi azonosítási zóna (ADIZ) egy egyoldalúan kijelölt terület a nemzetközi légtérből. Kb. mindenki akkora területet jelöl ki, amekkorát nem szégyell. A nemzetközi jog nem ismeri el. Nagyon nem azonos az ország légterével. Természetesen légtér sértés véletlenül sem történt. A légvédelmi azonosítási zónába berepülni nem tilos és két olyan közel eső ország(rész) esetlén, mint Kína és Tajvan mindennapos dolog. A légvédelmi azonosítási zónák át is fednek egymással. Nem csak Kína és Tajvan, de Tajvan és Japán, Japán és Kína, Korea és Japán, Kína és Korea, Kína és Fülöp-szigetek stb... közt is.
3. A Tajvani-szoros felezővonala 70-120 km-re van Tajvantól, attól függően, hogy a szoros mely pontján történt az eset. Elég vicces iszonytató fenyegetésként bemutatni azt, hogy kínai harci gépek át mernek menni a két ország közti szoros felezővonalán, eltávolodni a saját partjaiktól 70-120 km-re és megközelíteni Tajvant 70-120 km-re. Ezt a tajvaniak is meg szokták csinálni. Ennél jóval közelebb szoktak röpködni amerikai, japán, koreai gépek Kínához, úgy, hogy a saját területüktől sokkal távolabb vannak.
Csak szólok ez az index már nem az az Index amire te gondolsz.Abban igazad van,hogy a cikk hagy kívánivalót maga után de ami nem megszokott az az,hogy a kínaiak ritkán szoktak ilyen "erődemonstrációt"tartani a tajvani légvédelmi azonosítási zónában.
A Kína környékén repkedő amcsi kémgépek rendre civil légitársaságok kódját sugározzák azonosításhoz.
Frankó kis ladik.Hát ez mimondottan vicces. Tajvani parti őrség hajója
Vajon egy tényleges támadásra az USA mit reagálna?A PLA Tajvan megtámadására készül. A katonai művelet előkészületeit a kínai hadsereg által végzett tevékenységek jelzik - írja a legrégebbi, hongkongi South China Morning Post című angol nyelvű újság.
Peking fokozza militarizálását Kína délkeleti partvidékén, a PLA pedig folytatja a Tajvanra nehezedő nyomás fenntartására irányuló gyakorlatsort. Ugyanakkor a rakétacsapatokat elkezdték aktívan átfegyverkezni a legújabb DF-17 rakétákkal. Az elavult DF-11-t és DF-15-t váltják le. A hiperszonikus egységgel(robbanófej) felszerelt DF-17 ballisztikus rakéták maximális repülési hatótávolsága 2,5 ezer km. Először 2019-n mutatták be őket a KNK alapításának 70. évfordulója alkalmából rendezett felvonuláson.
Kína szakadár tartománynak tekinti Tajvant, és nyíltan hangoztatja, hogy szükség esetén erőszakkal is Kínához csatolja. A közelmúltban a kapcsolatok Peking és Tajpej között jelentősen megromlottak Tajvan Egyesült Államokhoz való közeledése miatt.
Andrei Chang, a kanadai Kanwa Defense Review főszerkesztője szerint a műholdas képek azt mutatják, hogy a PLA komolyan megerősítette a katonai jelenlétét (tengerészgyalogosok,rakéták) Fujian és Guangdong tartományokban.
Ez azt jelzi, hogy a PLA fokozza a Tajvan elleni háború előkészületeit.
Chang szerint, a PLA az Oroszországtól beszerzett S-400 légvédelmi rendszereket is felfogja használni , és J-20 lopakodó vadászgépeket telepít a partra. Összesen 13 dandár koncentrálódik Tajvan irányába, és a támadásban kulcsszerepet játszanak a tengerészgyalogosok a Tengerészgyalogság parancsnoksága, amely Chaozhou-ban (Guangdong tartomány) található.
Ugyanakkor Wang Zaixi nyugalmazott vezérőrnagy "soha nem látottnak" nevezte a PLA által végrehajtott gyakorlatokat.
Eddig a békés újraegyesítés lehetősége csekély volt. A térségben végzett katonai gyakorlatok példátlan mérete azt mutatja, hogy a valódi harcokig már csak egy lépés van hátra
- mondta Zaixi a Guancha kínai online kiadásnak.