[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 322
46 048
113
Mármint angol jobbkormányos kocsikat akarunk venni? Felteszem mind az.....
Szerintem meg a nagy részük nem az.
Szerintem a Husky és az LMV biztosan. A Foxhound jobbkormányos. A Mastiff/Ridgeback/Wolfhound-ban nem vagyok biztos. De ha tippelnem kellene, akkor balkormányosak.
apc.mrap-usa-COUGAR-MASTIFF-gb-1.jpg

Már csak azért is, mert az alapjuk a Cougar, ami meg ugye amerikai.
Ellenben a Boxer mindenhol jobbkormányos! :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 192
67 034
113
Nono. Ahhoz kellene egy "osztrák bajszos válságmenedzser" jellegű figura is (ami nincs). Aztán még, ha lenne is, akkor sem ennyi időbe tellne.

Ez az én "perverzióm" csak, de a sok olvasmány után amit életemben beleküldtem a szemeimbe, meg a világ figyelése, meg a zajló folyamatok, meg az előre megjósolt és bejött dolgok, meg a hétköznapokban az emberek elemzése, én már tíz éve szajkózom kicsiny környezetemben, hogy 2021-ben csúnya, gyorsan eszkalálódó háború lesz. Amiért kitüntettem magam (Omar Wennerwittor után szabadon) egy harmadosztályú vállveregetéssel, hogy jóval egy NATO tanulmány megjelenése előtt tettem meg magamnak a kijelentését, hogy szar dolgok felé menetelünk. Az a tanulmány 2019 és 2023 közé lőtte be a legnagyobb eséllyel egy globális háború kirobbanását. Szóval ez az öntömjénezés. Bizonyítani úgysem tudom nektek, csak állítani, hogy előre megmondtam az orosz-ukrán balhét és azt is hogy a Közel-Kelet felrobban. Javarészt csak megérzés a részemről, nem vagyok próféta bár szeretném kiüldözni a számomra fontos embereket a városokból, hátha igazam lesz. Az azóta lezajlott események nem nyugtattak meg, hogy a béke és szeretet zakatol felénk az időben. Szóval én egy évet adok ennek. Ne legyen igazam. :) Vagy de, végülis rohadt mindegy, hogy egy vagy öt év múlva dobálnak nukit egymásra mert egy ember csúnyát mondott egy másik embernek. Ha nem kaszaboljuk le őket a hordáikkal, a bolsevik hordáikkal együtt, akkor úgyis megcsinálják. Akkor meg, ha esetleg megúszom, összeszedek egy csapatot és a hátralevő időben igyekszek majd elég bunkert felkutatni, hogy hat méter vastagon lebetonozzam a kijárataikat. Szóval én nem látok szép jövőt, mert annyi ponton osztották meg és fordították egymás ellen az embereket, fizikai, mentális és érzelmi síkon is, hogy gyakorlatilag elkerülhetetlennek látom a legszarabb szart amit csak elő tudnak adni.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes and gergo55

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Akkor meg, ha esetleg megúszom, összeszedek egy csapatot és a hátralevő időben igyekszek majd elég bunkert felkutatni, hogy hat méter vastagon lebetonozzam a kijárataikat.

Csatlakozhatom a csapathoz? :D
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 080
10 238
113
ez tenyleg kerdes a jelen Ny-E-i allapotok kozt? Mi lenne, fizetni fognak mint a koles. Aztan majd megzsaroljak a hajoepito cegeket, mert ugye az O hajoikkal vittek a Blackeket, a kovacsceheket, mert ugy ok gyartottak a bilincseket, a szovetgyartokat, mert a Blackek altal szedett gyapotbol gyartottak.... NAGY NAGY business lesz itt az elvtarsaknak!

Beteg egy vilagot kellett megernunk...

Valahonnan ismerős ez a kártérítősdi.....
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 327
13 642
113
Ez az én "perverzióm" csak, de a sok olvasmány után amit életemben beleküldtem a szemeimbe, meg a világ figyelése, meg a zajló folyamatok, meg az előre megjósolt és bejött dolgok, meg a hétköznapokban az emberek elemzése, én már tíz éve szajkózom kicsiny környezetemben, hogy 2021-ben csúnya, gyorsan eszkalálódó háború lesz. Amiért kitüntettem magam (Omar Wennerwittor után szabadon) egy harmadosztályú vállveregetéssel, hogy jóval egy NATO tanulmány megjelenése előtt tettem meg magamnak a kijelentését, hogy szar dolgok felé menetelünk. Az a tanulmány 2019 és 2023 közé lőtte be a legnagyobb eséllyel egy globális háború kirobbanását. Szóval ez az öntömjénezés. Bizonyítani úgysem tudom nektek, csak állítani, hogy előre megmondtam az orosz-ukrán balhét és azt is hogy a Közel-Kelet felrobban. Javarészt csak megérzés a részemről, nem vagyok próféta bár szeretném kiüldözni a számomra fontos embereket a városokból, hátha igazam lesz. Az azóta lezajlott események nem nyugtattak meg, hogy a béke és szeretet zakatol felénk az időben. Szóval én egy évet adok ennek. Ne legyen igazam. :) Vagy de, végülis rohadt mindegy, hogy egy vagy öt év múlva dobálnak nukit egymásra mert egy ember csúnyát mondott egy másik embernek. Ha nem kaszaboljuk le őket a hordáikkal, a bolsevik hordáikkal együtt, akkor úgyis megcsinálják. Akkor meg, ha esetleg megúszom, összeszedek egy csapatot és a hátralevő időben igyekszek majd elég bunkert felkutatni, hogy hat méter vastagon lebetonozzam a kijárataikat. Szóval én nem látok szép jövőt, mert annyi ponton osztották meg és fordították egymás ellen az embereket, fizikai, mentális és érzelmi síkon is, hogy gyakorlatilag elkerülhetetlennek látom a legszarabb szart amit csak elő tudnak adni.

Annyira nem kell aggódni. A nukik válogatott emberek kezében vannak, akik fel is fogják az értelmét (létezzen, ne használva legyen), hagyományos háború a szokott helyeken várható, NYE meg szépen legyengül. Viszont ide kapcsolódva a CHAZ az utóbbi évek egyik legjobb történése volt, mert bebizonyította, hogy a horda ha átvette a hatalmat zéró civilizációt képes fenntartani, nem high-end hadviselést folytatni :D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 192
67 034
113
Annyira nem kell aggódni. A nukik válogatott emberek kezében vannak, akik fel is fogják az értelmét (létezzen, ne használva legyen), hagyományos háború a szokott helyeken várható, NYE meg szépen legyengül. Viszont ide kapcsolódva a CHAZ az utóbbi évek egyik legjobb történése volt, mert bebizonyította, hogy a horda ha átvette a hatalmat zéró civilizációt képes fenntartani, nem high-end hadviselést folytatni :D

Nem is CHAz félelmetes állama ingatta meg a biztonságérzetem. :D Csak egy csúnya kelés volt, egy tünet. A gazdáik zavarnak akik tudatosan építették fel ezt a nyomorral teli bolygót ilyenné. Tartok tőle, hogy egy jó részüket nem érdekli pár millió km2 nukleáris sivatag, mert már annyit elhajigáltak belőle és még mindig élünk. Szóval azok hatalmi pozícióban, elszeparálva a valóságtól generációk óta képesek elhinni, hogy joguk van hozzá és ha parancsolnak, lesz aki végrehajtja. Minden baromságra volt eddig is.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Javaslom Miskolc Perecest 4 bunki van a hegyekbe vájva ebből 3 komoly szinten megépítve !

Körbenézhetsz a bányászvárosokban is, mert az összes mélyművelésű bányánál az országban minden aknához tartozott bunker. És ezeket a (Közepes méretű 100-250 fő) bunkerokat mind meghagyták, mert túl sok pénz lebontani, és semmi értékes nem volt bennük. A többségének a bejáratához lezúdítottak, egy halom földet, de van egy csomó amit csak úgy otthagytak és benőtte az akácos/csipkebokros ami éppen a környezetében volt. Az 1989 előtti szoci mintavárosoknak, meg plusz külön rendszere van. Pl.: Miskolc, Ajka, Komló, Budapest, stb. (BP-en több nagy is van).
Ezek több 100 ember méretűek, de van ami több 1000 embernek is jó volt. Persze készletek, és a berendezések azok a legtöbben nincsenek. De a nagyok azok lezártak és őrzöttek, így a levegő és vízrendszerük működésre bírható. (ezek háborúra készültek külön fúrt vízrendszerrel, áramforrással, és légszűrő rendszerrel.)

A kis bunkerekben nincsenek ilyen rendszerek, így ott sokáig nem lehet életben maradni, mert a levegő a szűk keresztmetszet, (már ha légmentesen zár). Azok az üzemek közvetlen támadásakor hivatottak megvédeni a dolgozókat, Maximum 1-2 napi ellátmány, víz, és levegővel.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Na ez kemény! Most mi lesz? :)
..
https://www.portfolio.hu/bank/20200...-a-brit-bankoktol-a-rabszolgasag-miatt-441116
"Kártérítést követelnek a Black Lives Matter mozgalom aktivistái és több karibi kormány London legöregebb bankjaitól, amiért azok több mint 200 évvel ezelőtt támogatták és finanszírozták a rabszolga-kereskedelmet."
..
"A londoni City bankjainak jelentős szerepe volt a transz-atlanti rabszolga-kereskedelemben, évszázadokon át finanszírozták a kereskedőket, illetve nyújtottak nekik biztosítási szolgáltatásokat. A Bank of England, a Barclays és a Lloyds is elnézést kért a rabszolga-kereskedelemben való részvétele miatt, miután tömegtüntetések robbantak ki világszert George Floyd halálát követően.
..
A Caricom Reparations Commission, egy több karibi ország kártérítési ügyét képviselő szervezet elnöke, Hilary Beckles szerint Nagy-Britannia volt a legnyereségesebb rabszolga-kereskedő, mert a City olcsó finanszírozást és kedvező biztosítási díjakat szolgáltatott a kereskedőknek. Beckles úgy látja, hogy a City of London nem létezne ebben a formában, ha nem lett volna a rabszolga-kereskedelem.
..
A Black Lives Matter aktivistái és a karibi kormányok szerint nem elég, hogy a bankok elnézést kérnek, itt az idő a kártérítésről is diskurzust folytatni. Az érintett vállalkozások egyelőre nem hajlandók erre, inkább a munkahelyi diverzitás támogatására fókuszálnak.
..
David Cameron, volt brit miniszterelnök, aki 2015-ben Jamaicában járt, inkább Nagy-Britannia rabszolga-kereskedelem felszámolására tett törekvéseit méltatta ekkor és kifejezte reményét, hogy az érintett közösségek túl tudnak lendülni e sötét időszak hagyatékán.
..
Az aktivisták úgy vélik, hogy a diverzitásra való törekvés csak egy PR-fogás, konkrét, monetáris kompenzációra van szükség, hiszen több millió ember élete ment tönkre a rabszolga-kereskedelem következtében.
..
Ha a bankok nem is, más intézmények már nyitottnak mutatkoztak a kártérítés fizetésére, tavaly a University of Glasgow ígérte meg, hogy a karibi államoknak mintegy 20 millió font kártérítést fizetnek több éves időszak alatt.
..
Az Egyesült Államokban 1989 óta folyik a diskurzus a rabszolgaság miatti kártérítés ügyéről, de igazán csak az elmúlt néhány évben került a mainstream politika terítékére: a mostani elnökválasztási kampányban több demokrata jelölt is megígérte, hogy megvizsgálja a kártérítés lehetőségét.
..
A brit kormány egyébként 1807-ben betiltotta a rabszolga-kereskedelmet, majd 1833-ban eltörölte a rabszolgaságot a birodalom egészében. Az Egyesült Államok 1865-ben törölte el a rabszolgaság intézményét."

Ez eddig a legjobb.
A karibi államokban 10-30% közötti fehér kisebbség élt korábban. Mondjuk annyian, mint a feketék ma az USA-ban. (Amúgy az USA területére hozzávetőleg 300e feketét vittek összesen, a többi a szaporulat és a bevándorló)
Ez az arány ma a Nagy-Antillák szigetcsoporton igy is van Kubában és a Bahamákon.

Na, de máshol nincs fehér.
Tegyük fel a kérdést, hogy mi is történt?

https://888.hu/feher-ferfi/az-elfeledett-nepirtas-4255580/

Es ez igy törtent jó pár helyen a világon.
Napjaink Dél-Afrikája is ide tart.

Aztán, a rabszolgaság igazi haszonélvezői az afrikai törzsi vezetők voltak, akik összeszedték, rabszolgávátették és eladták őket.

De ebben a témában tudnám idézni Bayer Zsoltot.
Az arab világ sokkal több rabszolgát hurcolt el (kb. 16-25M), mint a fehérek. (Ráadásul az arab világba hurcolt feketék és !európaiak nem nagyon maradtak meg és szaporodtak)
Mi fehér emberek elhülyültünk, elgyengüntünk ez oké. Ezért letérdeltetnek.
De az lesz majd az érdekes, amikor a BLM erre rájön és a broxi bevándorló néger majd szeretné letérdeltetni a broxi bevándorló muszlim Alit.
Na az érdekes lesz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 192
67 034
113
Sok topikban jó helyen lenne, de eléggé illik ide is:


Ezzel oltják az agyakat youtubeon. A szemétkháci oroszok a vágott szeműekkel összeölelkezve a halálotokat akarják, de mi veletek vagyunk.... :D Hát b@szdmeg. :D

Ez már annyira egybites így, hogy az eszem megáll.
 

starkiller

Well-Known Member
2020. június 6.
92
306
53
Ez eddig a legjobb.
A karibi államokban 10-30% közötti fehér kisebbség élt korábban. Mondjuk annyian, mint a feketék ma az USA-ban. (Amúgy az USA területére hozzávetőleg 300e feketét vittek összesen, a többi a szaporulat és a bevándorló)
Ez az arány ma a Nagy-Antillák szigetcsoporton igy is van Kubában és a Bahamákon.

Na, de máshol nincs fehér.
Tegyük fel a kérdést, hogy mi is történt?

https://888.hu/feher-ferfi/az-elfeledett-nepirtas-4255580/

Es ez igy törtent jó pár helyen a világon.
Napjaink Dél-Afrikája is ide tart.

Aztán, a rabszolgaság igazi haszonélvezői az afrikai törzsi vezetők voltak, akik összeszedték, rabszolgávátették és eladták őket.

De ebben a témában tudnám idézni Bayer Zsoltot.
Az arab világ sokkal több rabszolgát hurcolt el (kb. 16-25M), mint a fehérek. (Ráadásul az arab világba hurcolt feketék és !európaiak nem nagyon maradtak meg és szaporodtak)
Mi fehér emberek elhülyültünk, elgyengüntünk ez oké. Ezért letérdeltetnek.
De az lesz majd az érdekes, amikor a BLM erre rájön és a broxi bevándorló néger majd szeretné letérdeltetni a broxi bevándorló muszlim Alit.
Na az érdekes lesz.
A BLM nem fog rájönni, mert az őket felülről rángató egyének nem akarják, hogy rájöjjenek. Az ő elsődleges ellenségei ugyanis mi vagyunk nem Ali és pajtásai.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 192
67 034
113